Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Kiselo

Recommended Posts

Ja fakat omiljavam kiseli paradajz, drazi mi je od kiselih krastavaca ili bilo koje druge salate, pa reko da vidim voli li jos ko od vas i uopste volite li kisele salate te, i ko od vas kiseli salatu kuci?!

Ja volim kad se crvene paprike skuhaju ogule i sa bjelim lukom zakisele , njammmm :)
Dok sam bila kod nene uvjek sam s njom neke kisele salate pravila pogotovo kupus rendala ona stara pa onda ja uhvati a ona smjesu spravlja :D na kraju pola toga se baci ili se pokvari :)

[quote name='zvrk_hanuma' post='191802' date='Nov 7 2007, 18:34']Ja fakat omiljavam kiseli paradajz, drazi mi je od kiselih krastavaca ili bilo koje druge salate, pa reko da vidim voli li jos ko od vas i uopste volite li kisele salate te, i ko od vas kiseli salatu kuci?![/quote]

ljubitelj sam kiselih salata :D

ostale mi traume od pubertetskih dana kad sam "salivao", pa se ljecio krastavcem :D
naravno, kod kuce svake godine kiselimo navise kupusa pa bom onda ga pakujemo i prodajemo, tako da prilikom pakovanja 2 dana ne mogu pomaknut od kuce koliko se nazagam onog lisca kupusa ukiselitog :D

necu ni pricat koliko mi je draga ona Agrokomercova sarena salata u onom velikom galonu :D
a, paprika je brate specijalitet ...
kad se iskuha, pa ukiseli, mljac :D

kiseli kupus zakon kad ga ima jedem ga uz sve uz grah njamiiii :D

[font="Comic Sans MS"][color="#9932CC"][b]ja nisam bas neki ljubitelj kupusa kiselog ... nekako mi miris ubija :( tako da to ne jedem ... ali zato obozavam kisle krastavce, paprike i ciklu :D eeeeee to volim mami pomoci kad sprema za zimnice al kao sto sam vec rekla sad je ovdje sve toliko to postalo jeftino da se ne isplati kiseliti :) ali kiselili smo i kupus radi sarme i to buraz obozava :) pa bom morat cu kad i to jesti da nekazu kako sam peka :) [/b][/color][/font]

Volim sve sto je kiselooo, mmmmmm, sve , ama bas sve, mliko, sve povrce sto se moze ukiseliti i tak

od tih kiselih salata, jedino ona mjesana prolazi, ostalo moze da cipela. nista bez domaceg, svjezeg paradajza i krastavca :rolleyes:

Kod mene jedino prolazi kiseli kupus a ostalo <_< slabo... Prilicno sam izbirljiv...

Zestoki sam ljubitelj salata, pa tako i kiselih, svih vrsta, nesto mi u zadnje vrijeme dobro ono sto na sandzaku prave : Kisele paprike, koje su malo ljute same po sebi i to izmiksano u neku povloku, ili tako nesto slicno, uglavnom neki mlijecni proizvod!
Stvar je dobra, predobra, beton!!! saznacu sta stavljaju, pa mozda se nekad sjetim napisati pa probajte napraviti taj mix.

cista 10-ka od mene!

[b][color="#8B0000"]Kiseli kupus na prvom mjestu, cool mi tursija=ona salata sa krupnim komadima povrca ukiseljenim, njam!!! Krastavci i paprike isto, zute ili crvene sa bijelim lukom..

Kad smo ovih okusa od kojih se namrsti lice :D vise volim onda ljuto, mislim zabibereno, ne preslano, nego ono chili i biber rrr :icon_biggrin: [/color][/b]