Jump to content
_Gost1

Tose Proeski i blamaze

Recommended Posts

[quote name='black tattoo' post='277351' date='18.10.2008, 21:46']moram malo offtopic..

jedan od najoriginalnijih nasih bendova jesu dubioza kolektiv.. cak su bili i na CNN-u, ili ce biti na CBS-u..

laka je daleko vise od originala, mozda i fenomen. de facto je zasluzio ovoliku medijsku paznju, ali ima tu i ostalih domacih, i ex-yu bendova i izvodjaca koji su originalni, ali bez medijske paznje tesko se probijaju..

ono sto je bitno reci, 'kradja' instrumentala najvise je prisutna kod izvodjaca umotanih u turbo-folk ogrtac. ako imas digitalnu, otidji na [i]balkaniku

[quote name='Kemal_S' post='277356' date='18.10.2008, 19:51']eh, da! vidis na njih sam i zaboravio.

Medjutim, da bi dogurali na neke medije van Balkana mora se puno originala odraditi, ne samo par pjesama. Mozda zato i ne uspjevamo. Ne mislim sad samo na dubiozu.

Cuo sam tako, nevezano za muziku, misljenje... da Kina kao zemlja koja u zadnje vrijeme sve zivo radi od-do da ne moze uspjeti u svijetu i nametnuti se zato sto ona sto god radi samo kopira, od kulture do ekonomije. Nema svog originala da probije na svijet. Zato je jako bitno neki svoj brand cuvati i ako je moguce pogurati.[/quote]

kako gurati svoje, kad su mnogi ovdje na forumu laku popljuvali i rekli da je bezze?! ako ni zbog ceg drugog, zapljescimo mu sto je original. ma jock original, fenomen!

uzmimo za primjer i skroz. objavili su nedavno treci studijski album. sami pisu textove, muziku.. imaju originalan i prepoznatljiv zvuk. a gdje su ostali bendovi i izvodjaci..

poenta je slijedeca: pare stvaraju brend, a mi toga nemamo!

[quote name='Kemal_S' post='277347' date='18.10.2008, 21:31']inace, izbjegavam rasprave, pogotovo one koje nemaju smisla. Ali ne volim da mi neko citira Kuran bez onoga na sto se odnosi. Ovaj ajet se odnosi samo na vjernike tj. one koji vjeruju da je Allah bog. Onaj ko ne vjeruje u Allaha za ucinjeno dobro, ako ucini i trun dobra vidjet ce ga, istina ali samo na ovom svijetu ne na onom svijetu. Na onom svijetu nevjerniku nece pomoci ni dobra ni losa djela. Tu je i smisao tih razlika. A, vjerinuku dobra i losa djela mogu pomoci i na ovom i onom svijetu.

Eto, halali...

vidis, nedadose da se dvorana prozove po Tosi. Dzaba trosismo tipke.

Ono sto meni zapalo za oko u medjuvremenu, vecina pjevaca na Balkanu, od ovih nasih preko hrvatskih, srpskih i makedonskih niko nema original komponovanu muziku ili tekst, sve su kopije od-do tuniskih, iranskih, egipatskih... kompozitora. Iznenadio sam se kad mi je jedan egipcanin dao kasetu zabavne muzike iz njegove zemlje svi ti koje mi smatramo majstorima: Zdravko Colic, Merlin... srpske folk pjevacice da ne spominjem. Tose takodje. Ono sto se nama prodaju oni kao neki strucnjaci kad ih snimaju pred klavirima je samo da se ima sta gledati. Bilo kako bilo, mi na zalost nemamo brandova, niko od ex balkanskih zemalja nema zato se i ne uspjeva originalno prodati mimo balkana nekom ko nije odavde porijeklom. Za sada, najoriginalniji pjevac sam za sebe slucaj je Laka. Nekom na zalost nekom na srecu, nekom na smijeh.[/quote]

ima