Jump to content
_Gost1

Tose Proeski i blamaze

Recommended Posts

[quote name='beauty' post='190590' date='Oct 31 2007, 13:22']i meni to malo bijese cudno i glupo :rolleyes: sto da dajemo imena drugih ljudi a imam toliko nasih zvijezdi.
et npr. safet isovic, meho puzic itd. :rolleyes:[/quote]

sarajevo je poznato u citavom svijetu po svojoj multietnicnosti... nebi imao nista protiv da Dom mladih nosi ime Tose Proeskog. Niko tu ne zapostavlja ni Safeta Isovica ni nekog treceg. Safet zasluzuje ulicu u svim vecim gradovima Bosne, kao sto u svijetu Betoven ima svoju ulicu.
Tose je ipak bio mlad pjevac, simbol mladosti, i po meni bi trebalo dati domu ime po Tosi.

[quote name='beauty' post='190590' date='Oct 31 2007, 13:22']i meni to malo bijese cudno i glupo :rolleyes: sto da dajemo imena drugih ljudi a imam toliko nasih zvijezdi.
et npr. safet isovic, meho puzic itd. :rolleyes:[/quote]
daj molim te dom mladih Meho Puzic :lol: i jos samo slika njegova treba biti [url="http://www.themaniacs.org/uploads/recent/mehopuzic.jpg"]http://www.themaniacs.org/uploads/recent/mehopuzic.jpg[/url] i super.

Kemo, kada naglasavas da je Tose bio vlah,reci mi molim te,zasto to govoris?
sa kojo namjerom nam to govoris?

ebga, ja kad kupujem od nekoga CD, nigdje ne pise: novi album od muslimana Dine Merlina ili da pise "kupite album od vlahinje madonne" ?

Za mene je bitno,sta se krije iza imena merlin i madonna, a to je da imaju dobar glas,dobre pjesme itd...

[quote name='Robin_Hood' post='190659' date='Oct 31 2007, 19:47']Kemo, kada naglasavas da je Tose bio vlah,reci mi molim te,zasto to govoris?

ebga, ja kad kupujem od nekoga CD, nigdje ne pise: [b]novi album od muslimana Dine Merlina [/b]ili da pise "kupite album od vlahinje madonne" ?

Za mene je bitno,sta se krije iza imena merlin i madonna, a to je da imaju dobar glas,dobre pjesme itd...[/quote]

Ma strava od muslimana. :lol: :lol:

[quote name='BeLaY' post='190646' date='Oct 31 2007, 17:09']daj molim te dom mladih Meho Puzic :lol: i jos samo slika njegova treba biti [url="http://www.themaniacs.org/uploads/recent/mehopuzic.jpg"]http://www.themaniacs.org/uploads/recent/mehopuzic.jpg[/url] i super.[/quote]
tradicija je bitna jel tako al za mlade sad ovaj narastaj naj bolje da nazivaju takve objekte kao rijec,CANABIS,PIVA ZIDARSKA, :lol:

[quote name='divlji_andjeo' post='190827' date='Nov 1 2007, 14:02']uostalom,danas da budes popularan,moras umrijeti...ne???[/quote]

Da da, bas ovo mislio napisati, tek ga onda znaju cijeniti kad umro i velicaju njegov lik, recemo :D !

Evo jedan zanimljiv clanak, najbogatiji mrtvaci !

1. [b]Elvis Presley[/b] (

covjek poginuo ... pisete bio humanista ,svaka mu cast ... ali davati ime jednog doma po njemu meni malo cudno ...

[quote name='Vento' post='190345' date='Oct 30 2007, 17:49']3.Bolje da prodaju To

a jadan ni tamo nema mira :)

Pustite covjeka nek pociva u miru..

koju pjesmu pjeva taj naser :D

Trebali bi taj dom nazvati po proeskom.. :)

[quote name='lucky' post='190863' date='Nov 1 2007, 16:26']Daj mi objasnjenje ove tacke ... zasto to smatras ako si mislio na Nasera Orica ...[/quote]

1.Radi se o čovjeku koji je osuđen u Haagu. Prodavati njegove majice sugeri

[quote name='x-men' post='190225' date='Oct 29 2007, 23:15']ma sudbina mui takva kakva jes,,jel dino merlin na bijelom a popularan svagdje je popularan,ebote ja na mircu gledam isto pa to nesmiis nista reci odma nesto placu koda im je clan familije umro,,nekazem za covjeka nista nevalja uopste prevrtat mrtve al sto je rpevise previse je,i ako ga je neko nazvao vlahom nemora znacit da je mislio lose stim,ija eto mislim da bi safetu isovicu trebalo dati pocat malo vecu..[/quote]
kad smo vec kod Dine Merlina...on sam ne zna sta bi od sebe...bil bio hodza ili jednostavno muzicar...ne kazem da ne pjeva lose,al brete hvala velika....

Ovako.

sto se tice blamaze, sarajevo je multikulturan grd (valjda se tako kaze) pa s tim podrazumijeva i da on moze imat svoju ulicu, voranu ili sta ti ja znam, imaju oni svoje mocnike pa nek odrede...

ono sto je meni upalo u oko oko ovih blamaza je paljenje svijeca za Toseta.
Mnoge osobe koje se deklarisu kao muslimani, odnosno nit su hrvati, srbi ili vec kakvih imamo drugih vjeroispovjesti, neg su muslimani su isto onu noc u bihacu pod sahatom palili svijeće za To

Zao mi je toga momka posto je mlad tragicno izgubio zivot.Ovdje u Americi nisam imao priliku uopste da cujem kako pjeva pokojni tako da sto se tice muzickog uticaja on nije na mene ostavio nikakav utisak jer covjeka nisam ni slusao kada pjeva niti znam jel pjeva narodnu ili zabavnu muziku.Dakle toliko o njemu i treba covjeka ostaviti na miru neka pociva a oni sto ga zale neka ga zale oni sto ga nezale neka to zadrze za sebe.Meni licno je jako zao sto je NINO umro jer je stvarno imao dobre pjesme i bio je dobar pjevac narodne muzike a njegove pjesme su ipak ostavile veci uticaj na nasoj muzickoj sceni i cudno mi sto se malo o tome pisalo.Na kraju bih nadovezao da je Safet Isovic najvece muzicko blago koje je Bosna imala a njegove pjesme ostace zauvjek da se pamte a ne kao ove dansnje koje se vrte mjesec dana i poslje je i zaboravis.Znam da ste na ovom forumu vecina mladja generacija i da najvjerojatnije neslusate sevdah ali svremenom cete sigurno poceti da ga slusate jer godine cine svoje pa sam i ja tako razmisljao sa svojih 18.godina dok mi je stari razbijao glavu sa Sajinim pjesmama.Danas ih rado poslusam i svaka mi se cini da je bolja od one predhodne a ma koliko se vi trudili sa nekom vanzemaljskom muzikom ipak SAJO JE JEDAN.................

[quote name='[I-B-R-O]' post='192253' date='Nov 9 2007, 16:48']Ovako.

sto se tice blamaze, sarajevo je multikulturan grd (valjda se tako kaze) pa s tim podrazumijeva i da on moze imat svoju ulicu, voranu ili sta ti ja znam, imaju oni svoje mocnike pa nek odrede...

[b]ono sto je meni upalo u oko oko ovih blamaza je paljenje svijeca za Toseta.
Mnoge osobe koje se deklarisu kao muslimani, odnosno nit su hrvati, srbi ili vec kakvih imamo drugih vjeroispovjesti, neg su muslimani su isto onu noc u bihacu pod sahatom palili svijeće za To

eh ovako, bio dobar covjek, bio dobar pjevac, umro tragicno mlad. Sta ces? Koliko dobri ljudi umire na dan? Koliko djece umire od glad? Cak ni imena neznamo.

Netreba pretjeravati. Tose ce uvjek sa svojim pjesmama zivjeti i kad god se gde pusti svak ce se na njega sjecati. Zasto toliko se uzdise fakat mi neide u glavu u hr su i sceli da ga stave kao religski simbol da se prema njemu mole ... HALLO?

Ali eto narod je takav kad je bio ziv svak je pjesme skido sa interneta umjesto da kupi cd, sad kad je umro svi hoce da trose pare na njega, da kupiju majce cd, dvd itd. vidite to...

[quote name='ne_znam_ko_sam' post='190579' date='Oct 31 2007, 12:48']Nemoj vrijedjati vampire i vehabije ;)

Sto se tice davanja njegovog imena dvoranama i djeci - tu se slazem s tobom. A sto se tice toga da ulice budu nazvane njegovim imenom, tu se ne slazem s tobom. Il bi trebala neka ulica nositi njegovo ime, ili bi onaj dom mladih (za koji je najzasluzniji njegov humanitarni koncert) trebao dobiti njegovo ime, ili ga treba proglasiti pocasnim gradjaninom Bosne i Hercegovine. Ne znam jel to izvedivo, al to minimalno zasluzuje.

A Kemo, ti i ja cemo se uzivo malo bolje obracunati :D hehehe Al kad ja budem velak kao i ti :D Ne velak covjek, nego visok :P[/quote]

al vid jos nesto sto ja preracuno sebi. Inace, za ovu ideju je krivac hodza sto je na hudbi govorio o ovoj "blamazi". :)

Tose se sad navodi kao humanista zato sto je darovao novac za Dom Mladih, nadam se da nece ispasti da ga je sam on napravio. Medjutim, samo mali dio doma mladih je odradjen od njegovog koncerta. Hajd sad da preracunamo koliko je koncerata Tose odrzao u Bosni, Sarajevu il Zenici... koliko je on para tamo zaradio. Ono sto je on dao za dom mladih vjerovatno nije ni 1% od sume koju je on zaradio u Bosni. Necu sad nagadjati jel on te novce sto je poklonio u dobrotvorne svrhe dao zbog vlastite promocije i marketinga ili zato sto je bio dobar covjek. Ono sto znam da je vecinski prisutno u danasnje vrijeme da zvijezde koje doniraju novac to rade zbog vlastite promocije.

Ako je covjek dobar i zeli pomoci ili donirati u dobrotvorne svrhe uradit ce to tajno ili kako Muhamed a.s. kaze da je najbolje tajno, ili kako islam kaze "kad daruje desna ruka sakrij da nevidi lijeva ruka". Dalo bi se dugo diskutovati jel on to radio zbog dobrote ili da se bolje proda njegova muzika na ovom trzistu.

[quote name='Robin_Hood' post='190659' date='Oct 31 2007, 18:47']Kemo, kada naglasavas da je Tose bio vlah,reci mi molim te,zasto to govoris?

ebga, ja kad kupujem od nekoga CD, nigdje ne pise: novi album od muslimana Dine Merlina ili da pise "kupite album od vlahinje madonne" ?

Za mene je bitno,sta se krije iza imena merlin i madonna, a to je da imaju dobar glas,dobre pjesme itd...[/quote]

ma dobro. Ja nisam NAGLASIO, nego sam UPITAO jel se ove blamaze i pretjerivanja: imenovanja ulica, paljenje svijeca evo cujem sad rade i ceteresnice... rade zbog toga sto je Tose vlah!? posto znamo da omladina u BiH danas ima komplekse manje vrijednosti da se vecinom danas vise postuje neislamski princip. Ovo je lahko dokazati, dovoljno je da prosetamo nasim ulicama vidjet cemo kako se omladina ponasa pocevsi od oblacenja, ponasanja, konzumiranja pica i sl. daleko preovladava neislamski nacin sto je nasa realnost. Zato sam i upitao jel nekim ljudima bitno da je neko vlah pa da bude dobar. Otprilike. I, da odmah kazem komunjarama foruma da ovim ne pozivam na mrznju, dzihad, i islamizaciju da mi nebi opet stosta nabijali sto nisam rekao. Ono sto ja kazem je da meni smeta sto omladina ima kompleks manje vrijednosti ali to ne znaci da sam iz AlQaide, vehabija i terorista nego cisto neko ko smatra da bi bilo dobro da omladina i drustvo ima realan pogled oko sebe i cijeni svoje.

[quote name='elo' post='192309' date='Nov 9 2007, 19:31']eh ovako, bio dobar covjek, bio dobar pjevac, umro tragicno mlad. Sta ces? Koliko dobri ljudi umire na dan? Koliko djece umire od glad? Cak ni imena neznamo.

Netreba pretjeravati. Tose ce uvjek sa svojim pjesmama zivjeti i kad god se gde pusti svak ce se na njega sjecati. Zasto toliko se uzdise fakat mi neide u glavu [b]u hr su i sceli da ga stave kao religski simbol da se prema njemu mole[/b] ... HALLO?

Ali eto narod je takav kad je bio ziv svak je pjesme skido sa interneta umjesto da kupi cd, sad kad je umro svi hoce da trose pare na njega, da kupiju majce cd, dvd itd. vidite to...[/quote]

Ma gdje to?? <_<

ej fakat nemres u birc uci da tose ne pjeva

sto jes jes pretjerali su danas jedino u bihacu sam cuo jednu pjesmu sa puskinog novog albuma

adi lukovac je isto poginuo u saobracajnoj nesreci, samo sto nije bilo medijskog puhanja, koliko se ja sjecam...
a ovo su prenapuhali

Ne slazem se bas sa Zilhom najbolje kazes brzo postigao uspjeh brzo ce i biti zaboravljen hmm tesko.On ce biti Balkanski Elvis Prisley.Sto se toga tice jel vlah,budista,vaki naki,zar trebamo ljude po tome gledati?? bolesno
on je bio covjek,skroman,davao sve za humanitrarne svrhe.Nabrojte mi na prste koji se od ovih "nasih" toboze pjevaca isticao kao Tose sto se tice humanitarnih koncerata ,satraše se.
Sto se tice Safeta Isovica bio je i bice legenda.
Mislim Kemo da ti bas ne treba to da ljude dijelis na vjeru nego po tome kakv je tko.Ima vecih "vlaha" muslimana nego srba,hrvata i ostalih.
Za dvoranu tacno je sto ventko kaze Dom mladih ce preimenovati.

[quote name='Apotekarka_21' post='192925' date='Nov 12 2007, 12:46']Ne slazem se bas sa Zilhom najbolje kazes brzo postigao uspjeh brzo ce i biti zaboravljen hmm tesko.On ce biti Balkanski Elvis Prisley.Sto se toga tice jel vlah,budista,vaki naki,zar trebamo ljude po tome gledati?? bolesno
on je bio covjek,skroman,davao sve za humanitrarne svrhe.Nabrojte mi na prste koji se od ovih "nasih" toboze pjevaca isticao kao Tose sto se tice humanitarnih koncerata ,[b]satra se se.[/b]
Sto se tice Safeta Isovica bio je i bice legenda.
mislim Kemo da ti bas ne treba to da ljude dijelis na vjeru nego po tome kakv je tko.Ima vecih "vlaha" muslimana nego srba,hrvata i ostalih.
za dvoranu tacno ej sto ventko kaze Dom mladih ce preimenovati.[/quote]

jesi i ti palila svijecu :D

ovo boldirano nisam ispio upratiti, garant je do mene ..

da, na brdovitom balkanu, u zemlji cuda, alisa i..

poredjenje sa elvisom je..

[quote name='profac' post='190635' date='Oct 31 2007, 17:10']sarajevo je poznato u citavom svijetu po svojoj multietnicnosti... nebi imao nista protiv da Dom mladih nosi ime Tose Proeskog. Niko tu ne zapostavlja ni Safeta Isovica ni nekog treceg. Safet zasluzuje ulicu u svim vecim gradovima Bosne, kao sto u svijetu Betoven ima svoju ulicu.
[b]Tose je ipak bio mlad pjevac, simbol mladosti, i po meni bi trebalo dati domu ime po Tosi.[/b][/quote]

Znam ja ko je tose.. i volila sam ga slusati i gledati naravno bio je dobar i zalosno sto je tako poginuo..
ali ja i dalje nisam za to da se u BOSNI daju imena drugih drzavljana, kontas?
ako je Bosna neka bude bosanac!!!

[quote name='BeLaY' post='190646' date='Oct 31 2007, 18:09']daj molim te dom mladih Meho Puzic :lol: i jos samo slika njegova treba biti [url="http://www.themaniacs.org/uploads/recent/mehopuzic.jpg"]http://www.themaniacs.org/uploads/recent/mehopuzic.jpg[/url] i super.[/quote]

Meho Puzic, ili safet isovic su bili samo primjer, a imamo i mi dosta mladjih sto su poginuli ili umrli... koji su bili i ostali poznati, zasto da uzmamo npr makedonca??? sto??
samo zato sto je bio cjeloj jugi poznat???

pa stoo se nedogovore pa nenaprave negdje nna nekoj lokaciji spomenike kakve za te estradne umjetnike koji su i zivi ili poginu..bolje da se zove i meho puzic ulica jer je to bosanska tradicija,nema veze insan je pjevao i humanista bio a mandela je humanista pa nema ulice u sarajevu bar mislim :icon_biggrin: a sigurno je zalagao se za mir u bosni..

[quote name='clark gable' post='192932' date='Nov 12 2007, 13:19']jesi i ti palila svijecu :D

ovo boldirano nisam ispio upratiti, garant je do mene ..

da, na brdovitom balkanu, u zemlji cuda, alisa i..

poredjenje sa elvisom je..[/quote]

ne,nisam palila svijecu,mozda si ti mahsuz dolazio da je upalis grrr

sto se tice mog rukopisa ,bolje pripazi kako ti pises,ja kad brzo kucam i ne gledam,ali uvijek se ipravim za razliku od nekih

[quote name='Apotekarka_21' post='192963' date='Nov 12 2007, 14:26']ne,nisam palila svijecu,mozda si ti mahsuz dolazio da je upalis grrr

sto se tice mog rukopisa ,bolje pripazi kako ti pises,ja kad brzo kucam i ne gledam,ali uvijek se ipravim za razliku od nekih[/quote]

nemoj se zestiti, nema potrebe :D smiri se, sve je to u tvojoj glavi :lol:

nego, stvarno nisam ono boldirano mogao procitati, pa s toga..

ma ne, ne palim ja svijece, osim one mirisne, zbog cigara moram :) a nemam cak neko oformljeno misljenje o doticnoj osobi, nit' zalim za bilo kojom zvijezdom, osim mozda za cicolinom il kako se vec zove, ostari i ona :lol:

hajd sad, smiri se, nema potrebe da galamis :)

znj :rofl:

to je vise tacno iritantno...licno nista protiv covjeka nemam,al sto cika zilho kaze,gdje god udjes svira pratim te,igra bez granica,ova ili ona tosetova pjesma...zamrzicu covjeka...

kod mene na faxu,svaka cura,na mobu slusa njega,iskreno vrse presing na mozak...pa umro,sta s tim...umirali su i prije njega,umirace i