Jump to content
Sign in to follow this  
zilho

UG "CAZINSKE BRIGADE"

Recommended Posts

Evo danas 17.10.2007. sa pocetkom u 16 sati odrzana je osnivacka skupstina novog udruzenja gradjana namjenjeno davanju pomoci i podrske optuzenima za ratne zlocine pred BH sudovima

izabrani oni sto trebaju biti izabrani pa sad bujrum jope pucati i braniti ono sto se dade odbraniti

nakupilo se tudi sramotnih 56 ljudi

vidcemo kolko ce se para prikupiti za pomoc pri odrbrani osumnjicenih a pored para moze tudi biti i druge pomoci
ovo je kako kazu ozbiljna stvar

[quote name='zilho' post='187207' date='Oct 17 2007, 18:24']Evo danas 17.10.2007. sa pocetkom u 16 sati odrzana je osnivacka skupstina novog udruzenja gradjana namjenjeno davanju pomoci i podrske optuzenima za ratne zlocine pred BH sudovima

izabrani oni sto trebaju biti izabrani pa sad bujrum jope pucati i braniti ono sto se dade odbraniti

nakupilo se tudi sramotnih 56 ljudi

vidcemo kolko ce se para prikupiti za pomoc pri odrbrani osumnjicenih a pored para moze tudi biti i druge pomoci
ovo je kako kazu ozbiljna stvar[/quote]belaj je kad im odbrana spade na novoosnovano udruzenje...ako su oni slamka bom ,lose im se pise ...

[quote name='apolo' post='187214' date='Oct 17 2007, 18:44']belaj je kad im odbrana spade na novoosnovano udruzenje...ako su oni slamka bom ,lose im se pise ...[/quote]
a znam apolo al sta se moze ima na stotine udruzenja koja su samo na budzetu valjda ovo nece biti takvo inace su me mislili predloziti u upravni odbor sto mi nije bilo drago pa sam sam odmahno glavom pa nisu

odbrana trazi pare na desetine hiljada eura ili KM tu nastaje problem
sellma svima

Ta udruženja građana su već najavljena prije jedno mjesec dana. Sprema se optužnica protiv Dudaka, i u SB se pisalo o tome. SDA je dala zadatak svojim podružnicama da na terenu skuplja novac za odbranu ratnog komandanta 5-og korpusa.

Moj komentar je da treba dati pare samo za sirotinju.

ako su hamdo delalic, begi, alaga topic i moja malenkost SDA i jos neki koji su bili na skupu onda ok

to je prica dodikova svi smo mi SDA i balije a onda sam tim i ti

moj komentar je da dadnes kome hos
ako nes nista ti ne daj

[quote name='apolo' post='187214' date='Oct 17 2007, 20:44']belaj je kad im odbrana spade na novoosnovano udruzenje...ako su oni slamka bom ,lose im se pise ...[/quote]

apolo u pravu si ... ovakvo udruzenje za plaćanje advokatskih timova za optuzene trebalo je davno da se osnuje i do sada je trebalo da skupi para ... uz pomoc kojih bi se mogla omoguciti korektna i fer odbrana otpuzenima ...

[quote name='zilho' post='187327' date='Oct 18 2007, 10:04']ako su hamdo delalic, begi, alaga topic i moja malenkost SDA i jos neki koji su bili na skupu onda ok
to je prica dodikova svi smo mi SDA i balije a onda sam tim i ti
moj komentar je da dadnes kome hos
ako nes nista ti ne daj[/quote]

Pred nama je...

pored sve sile udruzenja, opstinski budzet jos treba opteretiti sa ovim...ja licno nisam bas za ovo...

mislim ako ce svako finansirati odbranu ljudi za koje postoji sumnja da su pocinili ratne zlocine, mi sa jedne, srbi sa druge strane, sta to treba da znaci...

ili zbog cega bi porezni obveznici na kraju morali skrbiti o familiji nekog ratnog zlocinca ako se njegova krivica dokaze na sudu...

ne znam...

[quote name='snake' post='187335' date='Oct 18 2007, 11:19']pored sve sile udruzenja, opstinski budzet jos treba opteretiti sa ovim...ja licno nisam bas za ovo...

mislim ako ce svako finansirati odbranu ljudi za koje postoji sumnja da su pocinili ratne zlocine, mi sa jedne, srbi sa druge strane, sta to treba da znaci...

ili zbog cega bi porezni obveznici na kraju morali skrbiti o familiji nekog ratnog zlocinca ako se njegova krivica dokaze na sudu...

ne znam...[/quote]

sla

ne znam zbog cega bi postojala udruzenja , koja ce 100% zakinuti neciji budzet, bez obzira sto budu funkcionirala po principu dobrovoljnih priloga ( ako uspiju to izvesti, jer tesko da ce se moci dugorocno tako financirati ), koja ce finansirati porodicu nekog ratnog zlocinca, naravno nakon sto se taj ratni zlocin i dokaze...
za pomoc tokom procesa sudjenja ne velim...

takvim udruzenjima ja licno ne zelim donirati novac...

[quote name='snake' post='187492' date='Oct 18 2007, 21:26']ne znam zbog cega bi postojala udruzenja , koja ce 100% zakinuti neciji budzet, bez obzira sto budu funkcionirala po principu dobrovoljnih priloga ( ako uspiju to izvesti, jer tesko da ce se moci dugorocno tako financirati ), koja ce finansirati porodicu nekog ratnog zlocinca, naravno nakon sto se taj ratni zlocin i dokaze...
[b]za pomoc tokom procesa sudjenja ne velim...
[/b]
takvim udruzenjima ja licno ne zelim donirati novac...[/quote]

pa zar o tome i nepricamo ???

ima na desetine udruzenja raznih formiranih da se uzme sta para iz budzeta i donacija (moje misljenje)

sad izgleda da gori pod nogama mnogim pa nebi trebalo biti zloupotreba mozda zato bude fajde od ovog udruzenja a da je prije bilo formirano vec bi bilo pronevjera (opet moje misljenje) jer kad para ima a neznas stas sa njima onda ih uzmes heheh simply bosnia ruuls

srestav su namjenjan za odbranu tako stoji u statutu

mozda ga sutra budem skeniro pa ga mozemo postaviti

srbi odavno iz budzeta za svakog optuzenog imaju stavku od 50.000 KM nisam siguran jel sad za haske optuzenike il bosanske

naranvo davanje je valjda na dobrovoljnoj bazi ako bude baze jer jos nije zavrsen upis sjediste je navodno u onoj novoj zgradi kod vatrogasnog

mislim da sad nekima gori pod nogama
kazem ja vama najljepsa je bosna iz dortmunda i otamo se najbolje pravi i brani a vi nevrijete

[quote name='zilho' post='190377' date='Oct 30 2007, 20:59']naranvo davanje je valjda na dobrovoljnoj bazi ako bude baze jer jos nije zavrsen upis sjediste je navodno u onoj novoj zgradi kod vatrogasnog

mislim da sad nekima gori pod nogama
kazem ja vama najljepsa je bosna iz dortmunda i otamo se najbolje pravi i brani a vi nevrijete[/quote]

Daj nam kolega ovo malo pojasni jer ovih dana sam u nezapamćenoj "frtutmi", hoću reći pored mene prolaze vozovi...
Budi malo jasniji i eksplicitniji kao onaj Ljubo Ćesić-Rojs... :D

[quote name='edin sabljak' post='190373' date='Oct 30 2007, 20:37']nije valjda da pojedinima koji su radili svasta treba dati pare za njegovo branjenje pa da prode neka

[quote name='x-men' post='190972' date='Nov 4 2007, 09:22']edine pola tih boraca je obolilo lezeci u rovovima i kisnuli i smrzavali se dok su neki sjedili u toplom,sad kad mozes pravit vodovod kad su ti oni odbranili drzavu nebi bio zahvalan da se pomogne mnogim borcima kojima je to potrebno..naj manje su dobili borci a naj vise dali...[/quote]

slazem se da treba pomoci pravim borcima koji nisu streljali i proganjali civile (to su ljudi koji ne zaslu

[quote name='edin sabljak' post='191496' date='Nov 6 2007, 18:48']slazem se da treba pomoci pravim borcima koji nisu streljali i proganjali civile (to su ljudi koji ne zaslu

ima li ko detaljniji opis te bitke ??
googlajuci pronasao sam samo podatak da je Bosanska regimenta sahranila Italijane u toj bitci u sklopu I svjetskog rata..sto bi se reklo, rasula ih u tiptike..

i kako to da na slici nema predstavnika opstinskih vlasti ??

zbog 1 bataljona sramota sta je sve dao 1 bataljon 503 brigade i sta su ljudi prozivjeli trpeci udare cetnika i autonomasa,vjerovatno zbog rahmetli faruka...

[quote name='jedancoek' post='238444' date='Jun 5 2008, 10:39']U organizaciji (pretpostavljam ovoga udru