Jump to content
3rror

CoD2 pitanja i odgovori

Recommended Posts

Svi koji zele nauciti nesto vise o CoD2 i CoD2 Multiplayer-u (LAN & Online igranju) posjetite ovu [url="http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=8660"]temu[/url], a mozete i ovdje pitati sta vas zanima; problema s PunkBusterom, problemi s samim Call of Duty-em i sve ostalo vezano za CoD2 MP i opcenito multiplayer gaming, pitajte ovdje.

Ovu temu otvorio sam prvenstveno da se ne spamma na temi o CoD2 online igranju, na Ibrin prijedlog ;) , a uvijek ima neko ko ima problema, pa evo sad moze ovdje pitati i neko ce mu pomoci...

[quote][b]Chaoss:[/b]
moze li mala pomoc?Ja kad pokusavam uci u bihnet-ov server load-a se mapa i izbaci me i pise server SERVER DISCONNECTEDDa nekad pise YOUR IP ADDRES HAS BEEN BANNED BY PUNKBUSTER ADMIN!!pise da mi je banovana ip adresa pa kako mogu rijesiti problem,uradio sam sve sto je tu 3rror pisao ali nista![/quote]

Odgovori:
[quote][b]lynx:[/b]
Enable Punkbuster u MULTIPLAYER OPTIONS.
Mozda ti je banovan IP pa ne mozes uci dok ti neko od ADMINA ne skine ban ....... isl.[/quote]
[quote][b]3rror:[/b]
Dobio si ban na IP, vjerovatno zbog spamanja / psovanja na serveru a mozda je i greska, ne znam. Tu ti ne moze pomoci niko osim BIHnet admina, njim se mozes obratiti na [url="http://www.ga.com.ba/forum"]http://www.ga.com.ba/forum[/url] -> CoD2 podforum -> Banovane dushe.[/quote]

BAN vam se nece skinuti jer je ste IP adrese vrijedjana consola na dosta nacina,a ti banovi su trajni.

[quote name='suhi' post='186815' date='Oct 16 2007, 13:19']BAN vam se nece skinuti jer je ste IP adrese vrijedjana consola na dosta nacina,a ti banovi su trajni.[/quote]

na koju foru rade ti banovi?

ip adresa se ionako mijenja.
nick mozes promijeniti.
u cem je furka?

server je javni, upadas bez ikakvog paswda ili invajta?

Pravi banovi su banovi na CDKEY PB Guid, ali to je moguce samo na original serverima jer tu svi imaju original cdkey-ove i taj ban se ne moze 'zaobici', a sto se tice banova na IP adresu, mislim da to nije ban ta tvoju osobnu IP adresu (Client IP adress- ip adresu tvoje konekcije) ili kako vec nego se daje ban na IP adresu tvog Hosta/Providera/Servera (nisam siguran za ovo) ili nesto slicno. Primjetio sam na ga.com.ba forumu da pricaju o tome da se cesto desi npr kad admin banuje jednu IP adresu nije samo da taj jedan covjek ne moze uci nego da ban dobije vise ljudi iz tog podrucja - na osnovu toga sam pretpostavio ono gore - da je to zapravo ban na IP od host-a.

Kasnije cu otici na GA forum to malo detaljnije pogledat pa cu objasnit ovdje...

molim pomoć

prvi puta sam instalirao 1.3 patch cod2, punkbuster i xfire ali svaki put kada želim na neki server kaže mi da aktiviram punk buster na klijentu. KAda pokušam u multioptions postaviti "da" za punkbuster ovo mi se pojavljuje.

Hvala

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>

<ExceptionReport Version="4">
<Application Build="28220" Command="&quot;C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2\cod2mp_s.exe&quot; "/>
<OperatingSystem Type="2"><Version Major="5" Minor="1" Build="2600"/></OperatingSystem>
<Exception Code="C00000FD" Address="00586455"><Module Section="0001" Offset="00185455" FileName="C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2\cod2mp_s.exe"/></Exception>
<Registers EAX="00000004" EBX="00000043" ECX="00032CD4" EDX="00D529B0" ESI="0003AD0A" EDI="00000000" CS="001B" EIP="00586455" SS="0023" ESP="0003ACCC" EBP="005DD6C8" DS="0023" ES="0023" FS="003B" GS="0000" Flags="00210202"/>
<BackTrace>
<Frame ProgramCounter="00586455" StackAddress="0003ACCC" FrameAddress="005DD6C8">
<Module Section="0001" Offset="00185455" FileName="C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2\cod2mp_s.exe"/>
</Frame>
<Frame ProgramCounter="1A6591D0" StackAddress="0003ACCC" FrameAddress="264B8BAF">
<Module Section="0001" Offset="000081D0" FileName="C:\Program Files\Activision\Call of Duty 2\pb\pbcl.dll"/>
<StackHexDump From="005DD6C8" To="005DD748">af 8b 4b 26 d0 91 65 1a 00 00 65 1a 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 5b 73 6b 69 70 6e 6f 74 69 66 79 5d 5e 35 50 75 6e 6b 42 75 73 74 65 72 20 43 6c 69 65 6e 74 00 43 3a 5c 50 72 6f 67 72 61 6d 20 46 69 6c 65 73 5c 41 63 74 69 76 69 73 69 6f 6e 5c 43 61 6c 6c 20 6f 66 20 44 75 74 79 20 32 5c</StackHexDump>
</Frame>
</BackTrace>
</ExceptionReport>

Gdje ti se to pojavljuje ?

Jeli izbaci to kao error poruku ili je u konzoli ?

[b]Pokusaj ovo:[/b]

Udji u CoD2 folder na disku gdje si instalirao CoD2.

Npr: [i]Local disk C:/Program Files/Activision/Call of Duty 2[/i]

Nakon sto udjes u CoD2 folder, udji u [b][i]main[/i][/b] folder koji se nalazi unutar CoD2 foldera, u main folderu ces vidjet folder [b][i]players[/i]
[/b], udji u taj folder, zatim ces vidjeti listu nickova/imena tj. listu profila u CoD-u, ako ih ima vise ti izaberi svoj profil. U tom folderu od tvog profila naci ces [b][i]config_mp[/i][/b] file, desni klik na taj fajl -> Open with -> izaberi [b]Wordpad[/b] ili Microsoft Office Word ako ga imas, a nikako Notepad.

Kada otvoris taj fajl u njemu ces vidjeti dug text nekih komandi i sl., izmedju ostalog tu mora biti i sljedeca linija texta: [b][i]seta cl_punkbuster "1"[/i][/b] - Kod tebe bi punkbuster trebao biti na [b]0[/b] - ako je 0 unutar tih navodnika ("") [b]ti stavi na 1[/b]. Znaci mora ovako izgledati: [b]seta cl_punkbuster "1"[/b]. Nakon toga OBAVEZNO save-aj (sacuvaj) taj fajl, zatvori ga, udji u CoD2 i pokusaj uci na neki server.

To ti je alternativa za ukljucivanje PB-a i na taj nacin nebi trebao imati problema.

Ako nisi skuzio nesto od ovog gore kako da uradis, dodaj me u listu prijatelja na xfire, username: marshall18.

Zato jer ti serveri koriste 'all weapons mod'. Moras ukljuciti 'Download: Yes' na Multiplayer opcijama i onda uci na server, onda bi se trebao skinuti taj mod brzo i onda ces moci uzeti doslovno SVA oruzja u igri koja imaju ili mozda samo rifles.

Dok se skida mapa i ostalo, jeli prekines download nakon sto se skine mapa koja ti treba ili pustis do kraja ?

Moguce je da se nece mod automatski skinuti...

Ajd stavi screenshot toga izbornika za oruzja da vidim kako izgleda, ili mi objasni jeli onaj standardni ili ?

[quote name='3rror' post='195441' date='Nov 23 2007, 16:14']Dok se skida mapa i ostalo, jeli prekines download nakon sto se skine mapa koja ti treba ili pustis do kraja ?

Moguce je da se nece mod automatski skinuti...

Ajd stavi screenshot toga izbornika za oruzja da vidim kako izgleda, ili mi objasni jeli onaj standardni ili ?[/quote]

NE PREKIDAM DOWNLOAD
(Nadam se da sam ti uspio poslati screenshot)

[attachment=694:screenshot_cod2.doc]

Pa zar se ne bi mogla iskljuciti neka oruzja, tako da ih ne moze niko uzeti ?
Mozda ih zato nema.
Ili je mozda stavljen limit.
.......
Ne znam za sigurno jer ne igram na takvim serverima .......

Moguce da je i to, nisam o tome nikako razmisljao jer iskreno, nisam mislio da bi mogao postaviti tako banalno pitanje... ali opet ako je 'all weapons' server nema mi logike da iskljuce neka oruzja ili da stave limit... igrao sam na takvim serverima i tu je fora u tome da bez obzira na mapu koju igras uvijek mozes uzeti oruzje od bilo koje nacije, npr na Toujane uzmem ruski rifle i sl. ali u tom slucaju je bio server samo sa 'all rifles' modom.

@adasa, nije dobar SS, screenshot (ako je to ss) ti je save-an u .doc formatu, treba biti neki format slike, npr .jpg.

Kad hoces uzeti SS, samo pritisni tipku 'Print Screen SysRq' na tastaturi, udji u Paint, File->Paste, zatim opet File->Save As, i sacuvaj sliku na desktop ako hoces. Uploadaj je ovdje na forum kao sto si uploadao taj .doc file ili na neki drugi sajt, mozes npr i na [url="http://www.imageshack.us"]http://www.imageshack.us[/url] , kad ti izlista linkove za sliku, samo kopiraj jedan od ona prva dva i pastaj ovdje na forum.

Ako nista drugo onda jednostavno igraj s oruzjima s kojim mozes ili igraj na nekom drugom serveru, nemoras bas na tom, ima ih na hiljade...
Imas par dobrih servera [url="http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=8662"]ovdje[/url].

mozda imas skinutih modova pa zbog toga ne mozes uzeti neka oruzja...izbrisi mod-ove koje si downaloado pa ce onda moci ;)

To je stavljen limit na neka oruzja.
Probaj jos neki server sa istim modom ili probaj doci na taj isti server kada nema nikoga (ako onda ne mozes uzeti neko oruzje onda su iskljucena).

Zbog limita.
Ako je limit 2 snajpera, treci igrac ne moze dobiti snajper jer ih nema vise.
Moze jedino dobiti snajper kada neko ko ga vec koristi uzme neku drugu pusku.

Ako drugi igraci imaju oruzja koja ti nemas onda je zbog limita.
Ali ipak nije rijec o standardnom oruzju - izborniku, na SS-u se vidi da su oruzja podjeljena na Primary i Secundary i vidi se npr da u Americkim oruzjima ima i Lee-Enfield, a to je britanski rifle.

[quote name='adasa' post='200174' date='Dec 9 2007, 20:06']Pojavio mi sa novi problem

Ping mi je skočio na 999 i igra mi se usporila, postoji li rje