Jump to content
Hugolina

Moja osobna legenda

Recommended Posts

Iz naslova se vidi, jedna od ideja Paula Coelha, iznesena u djelu "Alkemicar"...

Ono sto ja zelim sa ovom temom je da vi kazete u cemu ste vi NAJ, NAJ.. Ono bas.. Sta mozete uvijek raditi, nikad vam ne dosadi.. Ne treba vam nikakva priprema za to, jer jednostavno to vam ide od ruke, u svakom dobu, na bilo kojem mjestu spremni ste za to..
Znas, kad si u necem dobar da imas osjecaj da ti je to cak urodjeno, kao da je uvijek bilo tu, a u biti se mora uciti, bar drugi ljudi moraju uciti to u cemu ste vi odlicni. Nesto sto mozda cak daje smisao vasem zivotu..

Natuknica, mozda neka metoda zivljenja, neka ideja, princip, posao, hobi, inovacija, bilo sta sto je vama toliko drago i na neki nacin definise vasu licnost.

Pa bujrum pisati u cemu ste majstori, zasto, kako..

Poslije mozemo diskutovati lijepo o tome, jer u cemu je dobra jedna osoba, ne mora znaciti da je i druga, pa onda opet zasto, koje su razlike.. Mozda mozemo jedni drugima pomoci da vidimo neku svjetliju stranu onoga sto nama ne ide od ruke ili pak da nadjemo istomisljenike..

uvijek sam raspolozen za flood :D

nego ozbiljno sada...

uvijek sam raspolozen za: filozofiranje, bilijar, joint, dobro drustvo, neobaveznu kafu...

lezi mi prica o nicemu i svacemu, ne kazem da sam dobar u tome, samo kazem da mi lezi :D

ono sto mi je nekad posebno islo od uke je pisanje oficijelnih pisama, saopstenaj za javnost,
reberata koji objasnjavaju greske odnosno govore pro i contra nekog problema...

tako recimo pre par godina kad su htjeli ukinuti BioTehn. i pedagoski Fakultet u bihacu nas grupa studenata je sjela i odradila maximalno posao-od medijske kampanje do lobiranja clanova skupstine usk. na drugoj starni je bio rektor, neki profesori SDA stranka nacelnik opcine.Ali mi smo od poceka bili u pravu i to dokazali..
I to su situacije za koje i u kojima sam ziv.totalno.

Pored toga, mogu uvijek pricati, ili slusati pricu o Kur'anu i opcenito islamu(naravno sa dokazima) i prezentirati savrsenstvo islama.

trca stvar u kojoj se smatram dobrim je organizovanje doceka,i priprema hrane i svega sto podrazumijeva to(vaktile ramazanski iftari na univerzitetu, svadbe, oprostajna, rostiljade..)

i kao black tatoo uvijek sam raspolozen za: dobro drustvo, i neobaveznu kafu

Filozofija, knjizevnost ....... pored toga, gaming (ne kazem da sam extra ali ipak .......).

hmm...

ja imam urodjeno da nasmijavam narod,i to mi nekako ide od ruke,sta znam...volim ljude ciniti sretnima,na bilo kakav nacin (legalan :D )

pored toga,bakcem se medicinom,pa mi to isto,sta znam uslo u krv,tako da ne mogu svoj zivot sada zamisliti bez krvi i pomaganja ljudima...sta cu kad sam humana...

uzivam u raspravama,i sa il bez argumenata,samo nek se raspravlja...

i stvarno,ne znam kako da to objasnim,a to se ne moze vidjeti ovako preko foruma,to najbolje osjete osobe s kojima se druzim duze vrijeme,al uvijek,ne znam,volim podijeliti tudju neku bol,jer sta znam,ja znam da bih ja voljela da uvijek imam nekog kraj sebe ko bi meni pomogao tako...i ne znam,nekako kad su ljudi oko mene sretni,onda sma i ja sretna...mada nekad naustrb svoje srece,volim da su drugi sretni..

ja ko black uzivam da budem lin
pricam sa ljudima
joint uz colu je ok
priroda veslanje planinarenje biciklizam skijanje motociklizam
samo da nije raditi
rad je stvorio invalide rada

Uvijek sam raspolozen za partiju bilijaru, zazanciju, za dobar film, za basket, za to da se sta zavrne :)

Potpisujem ovo sto je rekao morrison,jebiga ides 10 godina zajedno u siti razred pa slicni interresi,i uvijek sam za malo lijencarenja.

hey, ljudi
cini se da smo malo otsli s teme...
ono, svako je na svoj nacin raspolozen za druzenje i zabavu, ili razne manifestacije toga, ali cini se da se je ciljalo na neke konstruktivnije, produktivnije stvari..
"[i]u cemu ste vi NAJ, NAJ.. Ono bas.. Sta mozete uvijek raditi, nikad vam ne dosadi.. Ne treba vam nikakva priprema za to, jer jednostavno to vam ide od ruke, u svakom dobu, na bilo kojem mjestu spremni ste za to..
Znas, kad si u necem dobar da imas osjecaj da ti je to cak urodjeno, kao da je uvijek bilo tu, a u biti se mora uciti, bar drugi ljudi moraju uciti to u cemu ste vi odlicni. Nesto sto mozda cak daje smisao vasem zivotu[/i].."

dakle sta ti ide od ruke...

volim kad imam punu sobu kompjutera. uzitak mi je rastaviti masinu, fatiti se usisivaca i od pocetka je sastavljati, dizati sisteme, rjesavati razne probleme i slicno. naravno, to bih mogao non stop raditi :)
a joj, kad mi je npr posla i obaveza raznih preko glave, ono sto mi najbolje lezi, onda je igranje i instaliranje raznih programa na PC i pokusavanje raznih aktivnosti, npr pred prosle ispite sam naucio nesto o video obradi i ide mi sad "kaj" bisno :)

[quote name='[I-B-R-O]' post='186324' date='Oct 14 2007, 11:37']volim kad imam punu sobu kompjutera. uzitak mi je rastaviti masinu, fatiti se usisivaca i od pocetka je sastavljati, dizati sisteme, rjesavati razne probleme i slicno. naravno, to bih mogao non stop raditi :)
a joj, kad mi je npr posla i obaveza raznih preko glave, ono sto mi najbolje lezi, onda je igranje i instaliranje raznih programa na PC i pokusavanje raznih aktivnosti, npr pred prosle ispite sam naucio nesto o video obradi i ide mi sad "kaj" bisno :)[/quote]

bome ti uzivas u tome :D

ja nebi mogao tako hehehe

ja radim download igara,filmova...skinem to al neigram a ni filmove dobro ne pogledam :D

[quote name='Maqdisi' post='186320' date='Oct 14 2007, 11:29']hey, ljudi
cini se da smo malo otsli s teme...
ono, svako je na svoj nacin raspolozen za druzenje i zabavu, ili razne manifestacije toga, ali cini se da se je ciljalo na neke konstruktivnije, produktivnije stvari..
"[i]u cemu ste vi NAJ, NAJ.. Ono bas.. Sta mozete uvijek raditi, nikad vam ne dosadi.. Ne treba vam nikakva priprema za to, jer jednostavno to vam ide od ruke, u svakom dobu, na bilo kojem mjestu spremni ste za to..
Znas, kad si u necem dobar da imas osjecaj da ti je to cak urodjeno, kao da je uvijek bilo tu, a u biti se mora uciti, bar drugi ljudi moraju uciti to u cemu ste vi odlicni. Nesto sto mozda cak daje smisao vasem zivotu[/i].."

dakle sta ti ide od ruke...[/quote]

ja jos nisam nasao u cemu sam dobar, sta mi ide ono od ruke, ili ja to ne znam da sam nasao :D

kako god, ono cega se prihvatim, to i zavrsim, bice da je to moja tvrdoglavost.. ono sto uradim, trudim se da je temeljito, pa makar :D

ali elektronika i slabe struje su me oduvijek privlacile, to mi je hobi, to volim..

Sta da ja napisem... :)

Ono sto je meni uvijek islo od ruke su jezici.. Zato sam odlucila bavit se njima, proucavati slavistiku i anglistiku, a romanistiku tu i tamo, malo manje, latinski i spanski.. Ali ovo dvoje, ispred navedeno, aktivno studiram.. Zaljubljenik umjetnosti i knjizevnosti.. O tom bih uvijek mogla pricat, uvijek bih mogla citat, to je ono za sta sam ja u svakom trenu spremna.. A gramatika, neke stvari su mi tako banalne, imam osjecaj ponekad da su mi te sposobnosti urodjene :)

Druga stvar, kuhanje.. Ovo je iz ljubavi prema gastronomiji.. Volim kuhati za nekog, experimentirati i volim igru serviranja, ma kako dobro nesto napravis nece biti ok ako to samo istreses na tanjir pa izgleda kao ono filmu 'Nebo iz krajolika' kad MUBERA kaze 'de pihni' :lol:
Uz malo maste dobijes jelo primamljivo i okusom, mirisom i izgledom..

Treca stvar, ne znam koju rijec da upotrijebim za to. :D Djeca se na mene lijepe gdje god da sam.. Mozda sto sam uvijek vesela i nasmijana i znam im 'smandjijati' nesto da ne vriste :D Zaigram ih, vide vide ono, vide ovo, i zaborave da su maloprije plakali :D

A jedna zanimljivost, nikad nisam voljela lahke stvari, uvijek naucim ono najteze najbolje, a ono lahko ostavim da ponenkad dobijem losiju ocjenu iz lahkog, nego iz teskog.. Nekako mi se ne da trosit energiju na nesto lahko :D Uvijek stremim visem :D

Ma ima kod mene vako toga podosta sto bih mogla napisat, ali neka, ostavim nesta i za sebe :D

ne znam... dosta meni toga ide od ruke :lol: :lol:

ma mislim volim ovo sto studiram i na nekom zanimljivom projektu mogu dugo raditi, volim igrati tenis, volim recimo plivati, volim skijanje, volim svasta nesto
ali ne znam da ima ista od toga da bih mogao raditi 24 sata na dan... mislim u svemu treba imati mjeru ;)

[quote name='black tattoo' post='185680' date='Oct 9 2007, 17:43']uvijek sam raspolozen za flood :D

nego ozbiljno sada...

uvijek sam raspolozen za: filozofiranje, bilijar, joint, dobro drustvo, neobaveznu kafu...

lezi mi prica o nicemu i svacemu, ne kazem da sam dobar u tome, samo kazem da mi lezi :D[/quote]

koda si mi sta u rodu, isti sam :D

ma meni od ruke ide samo ciscenje kuhanje pranje i peglanje :lol:

ljubav mi ne ide od ruke , na tom polju sam zagorila :lol:

dobro slusam :D & nadam se da cu biti za par godina dobar psiholog :D