Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

Internet provideri

Recommended Posts

Molim vas cim prije!! dajte mi jedan internet provider da nije bih.net i da djeluje na podrucju velike kladuse, a vi onda nastavite raspravljati o internet uslugama na nasem kantonu....
Pitanja su

-monopol bh telecoma
-premalo zainteresiranih za prikljucenja
-tehnicka izvodivost
-bezicni internet
-buducnost internet usluga
-prijedlozi rjesavanja situacije
itd.

[quote name='picasso' post='184201' date='Oct 4 2007, 09:49']Molim vas cim prije!! dajte mi jedan internet provider da nije bih.net i da djeluje na podrucju velike kladuse, a vi onda nastavite raspravljati o internet uslugama na nasem kantonu....
Pitanja su

-monopol bh telecoma
-premalo zainteresiranih za prikljucenja
-tehnicka izvodivost
-bezicni internet
-buducnost internet usluga
-prijedlozi rjesavanja situacije
itd.[/quote]

Ej mrisalo ...
mislim da tamo na kladusa.net imas reklamu za njihov onaj pronet.
oni valjda imaju dobru wirelles konekciju

bh telecom, ko bh telecom
nedaju adsl svakome, dial up ti je lijek za svako zabacenije mjesto, ISDN je furka ko nece da se guba sa dial upom :)

pitaj u Cybercompu kako je premalo ih za prikljucak :)

a na ostalo ti odgovorim drugi dan kad se informisem :)

to ce vrlo brzo krenuti, strani investori ce to preuzeti vjerovatno brzo ... I u austriji je Telekom bila monopol ali u zadnje dvi tri godine mnogo se promjenilo, mnogo se novi providera pojavilo i mnogo bolji internet i cijene su dosle. Tako da mislim da ce i u bosni za koju godinu Internet biti za sviju dostupan i jeftin.

I ovde niko prije 2 godine nije znao sta je WLAN sad ti je u svakom laptopu unutra. Ko ima mogucnost da se ubaci u taj biznes imace mnogo posla u ranoj buducnosti.

ej elo na TU u grazu je to nesto prije stiglo nego sto ti tvrdis....

u bosni nece jos neko vrijeme

u austriji su mobilni operateri spustili cijene internetom, npr UMTS-om za laptope i raznim ponudama jer je 5 konkurentnih GSM operatera koji uvijek nude neke nove usluge

ibro, mislis na ovo
pro-net.ba

This site is down for maintenance.
Please check back again soon.
Stranica je na odrzavanju

pa dobro, naravno da je na TU to ranije stiglo, ipak je to TU, ali za ostale to nije odavno i internet je bio skup, nit je adsl bio za sviju pristupan. Znam da sam jedno vrijeme placo za 5GB 80 maraka za misec dana, a sada imam wirless lan i 20 GB za manje para.

neki dan sam bio u pro.net.ba i kazu da trenutno imaju nekih tehnickih problema odnosno da prosiruju sad mrezu, ali da ce uskoro moci prikljuciti jos korisnika... cekam poziv...
rekli su da je download neogranicen :/
i tvrde da imaju vise korisnika nego bih.net u VK

[quote name='oggy_frujer' post='187878' date='Oct 20 2007, 12:22']lazu oni rodjo sve vjeruj mi bihnet je najaca mreza na svitu a dok to bude proci ce bar nekoliko godina[/quote]
a sta i ti rece a osta ziv :D

tu opremu ti je jeftinije sam kupiti..

cijena paketa je uzasna, a fujj, nevjerovatno da je toliko skupo..

tehninet ne naplacuje ni modem ni prikljucak, a najveci paket je jeftiniji od toga..

[url="http://www.tehninet.com/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=2&Itemid=31"]tehninet[/url]

hahahahah da je Cazin makar ravnica, nego samo brdo do brda... trebace antena i antena za postaviti nebil li se dobila zadovoljavajuca veza sa providerom.
sta ja znam, zvuci dobro, mislim gledajuci u buducnost. i preko wireless-a i kablovske. samo za bezicnu nekako sami prikljucak doima se pomalo skup?!

vicemo...

Ma najbolje bi bilo kad bi dosao jos jedan provider, ne bezicnog, ne kablovskog interneta nego novi ADSL provider koji bi djelovao bar na cijelom podrucju FBiH tako da bi BIHnet imao dobru konkurenciju, sve dok nema prave adsl konkurencije bihnet ce nas zahebavat... a koliko zapravo bihnet los to najbolje znaju oni koji igraju online igre, prema pingovima.. i oni koji downloaduju puno pa vide koliko cesto i kako spada down brzina..

U mene linija kod T2 [size=6]10/10 [size=2]za 14 eura na mjesec ... A kod siola ista linija 80 eura, to je nesto ko bihnet kod vas ... dakle konkurenca treba cim prije da dodje u bosnu ... jos imam imam optiku a siol kabal :icon_cheesygrin: [/size][/size]

[quote name='oggy_frujer' post='187878' date='Oct 20 2007, 10:22']lazu oni rodjo sve vjeruj mi bihnet je najaca mreza na svitu a dok to bude proci ce bar nekoliko godina[/quote]
Ajd mi samo reci kako mozes reci da je Bihnet najboolja "mreza" na svijetu. Prvo kako ti za jedan provider mozes reci ( u ovom slucaju BH Telecom ) da je najbolji kad mu net u vecini slucajeva radi dobro samo Subotom, Nedjeljom, radnim danima nista ( znaju gameri bolje o cemu pricam ), drugo FreeZona koja je spomenuta da je ima, kao da je nema ili skida 20kb/s ili je pao server uvijek nesto nadju. Sta je puta samo se desilo da nisi mogao vidjeti koliko si presao limita i onda kad ti vrate tu mogucnost, dobijes gigu vise, samim tim i koju markicu na racunu vise. Onda jednom prilikom kada je Bihnet korisnik nazvao 1422, lik mu kaze "To je do opterecenosti servera, zato bi MOLIO sve korisnike da smanje broj konekcija na 3. HVALA". BH-Telecom se broji kao najveci provider u nasoj "drzavi", a nama ne mogu omoguciti Flat rate sa samo 1MB/s za nekih 20-30 pa eto do 50 KM. Ako ti je to najjace na "svitu" onda ne znam, kad dodje T-Com ili nesto slicno, mozda i brze nesto, vjeruj past ce broj korisnika Bihneta za 60%

[quote name='TequilA' post='225491' date='Apr 7 2008, 21:32']......[/quote]
/sign

Prosto receno, prowajderi u BiH su u k**** :D
Nisam imao velikog iskustva sa ADSLom, ali vec tu vidim problem: zasto nisam imao iskustva?! Pa, jer nisam mogao dobiti adsl pristup... jadno.
Owo sto je Tequila rekao vjerujem da je istina, je mnogi slicno pricaju.

Inace dok god ne dodje neki jaci priwatnik i prekrene cijelu stvar u Bosni, tesko da ce doci do neke drasticnije promjene.

[quote name='TequilA' post='225491' date='Apr 7 2008, 20:32']Ajd mi samo reci kako mozes reci da je Bihnet najboolja "mreza" na svijetu. Prvo kako ti za jedan provider mozes reci ( u ovom slucaju BH Telecom ) da je najbolji kad mu net [b]u vecini slucajeva radi dobro samo Subotom, Nedjeljom, radnim danima nista ( znaju gameri bolje o cemu pricam )[/b], drugo FreeZona koja je spomenuta da je ima, kao da je nema ili skida 20kb/s ili je pao server uvijek nesto nadju. Sta je puta samo se desilo da nisi mogao vidjeti koliko si presao limita i onda kad ti vrate tu mogucnost, dobijes gigu vise, samim tim i koju markicu na racunu vise. Onda jednom prilikom kada je Bihnet korisnik nazvao 1422, lik mu kaze "To je do opterecenosti servera, zato bi MOLIO sve korisnike da smanje broj konekcija na 3. HVALA". BH-Telecom se broji kao najveci provider u nasoj "drzavi", a nama ne mogu omoguciti Flat rate sa samo 1MB/s za nekih 20-30 pa eto do 50 KM. Ako ti je to najjace na "svitu" onda ne znam, kad dodje T-Com ili nesto slicno, mozda i brze nesto, vjeruj past ce broj korisnika Bihneta za 60%[/quote]

ma nije to bas tako kako ti kazes, nemojmo pretjerivati..
meni se samo jednom desilo da nije radio zbog popravki i to su poslali obavijest prije toga.. cinjenica je da telekom nema konkurenta i da bi se usluga mogla poboljsati, ali sta je tu.. dobar je on i ovako, kad nema boljeg..

logosoft je pokrenuo cini mi se akciju sa ADSL-om, paket neki od 12gb cini mi se, onako solidan..

Pa da, ali rodjeni, moras razumjeti da si ti u Sarajevu, kao sto sam ja u Zagrebu, gdje je pokriwenost manje vise super ;) i priwatnici rade punom parom (citaj logosoft) :D
Dok ostatak drzave skace kao oscilator :P

ej pozdrav Muamere, ej taj pronet to ti je danijev igrac tako da znas, to je isti net koji nudi i kod nas mreza-usk, zapravo bi trebo i dobiti takvu ponudu na ime te firme a ne na ime pronet, opet neznam, znam da je Pronet bio u kladusi i da ga je vodio Denis, nije los covjek zaista, dobri smo drugari al ako net nije okay onda neznam, svak obecava samo da proda a kasnije je belaj i sve ide po ledjima kupca!

mreza.usk bas kao sto vi kazete otima,kad ti prikopcavaju net nema nista bolje cim odu net pocne srati mene na dan izbaci sa neta naj manje 5 puta.

[quote name='sinan_sakic' post='242740' date='Jun 24 2008, 08:18']Zanima me koji paket je potreban za npr. 30km mjesecno, da se rjesim ti govana na mreza-usk.Cito sam sve forume i nisam prvi koji govori proti otima.[/quote]

Neznam kakav te paklet interesuje.

Zasto nisi probao na ADSL?

Za 35 KM imaju paket 3 GB

Jeste da je limit 3 GB, ali zato bez problema uzivas s internetom :D