Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Rastanci

Recommended Posts

[quote name='doc' post='184034' date='Oct 3 2007, 13:25']zato sto si premlad da bi osjetio ono nesto kad ti se grlo stegne a oci suze

ja kad sam odlazio u jasenicu sluzit armiju hee
osjecao sam se manjim od makovog zrna
to ti je ono kad odlazis od kuce a neznas ni dje ces ni sta al nije puno lakse ni kad
znas gdje ces hebeno je to

al sto ibro kaze sladji je sastanak....heheheeheh[/quote]

premlad?nebi reko drug,dolje odrastao,zavrsio 5 razreda,nije puno al ebi ga,i znao sam da je moj iduci zivot u austriji!

eh..ja sam se prije neki dan suocila s tim prvim rastankom na duze vrijeme.....
nikad nikog nisam napustala niti je ko mene, svi do kojih mi je stalo stalno su bili tu, a sad sam ja bila ta koja odlazi i jako tesko mi je to palo

istina, nisam otisla na kraj svijeta nego na fax ali svejedno plakala sam ko kisna godina, tesko mi je pao rastanak s majkom, mamom, tatom....sa svojom bracom.. :mellow:
al evo vec je proslo sedam dana i nekako mi je lakse
shvatila sam da se to moralo jednom desiti, da cu se vratiti, dolaziti i da je sve ostalo isto

ja sam malo vise osjetljiva osoba....kad trebam nazad u AT ono nije mi lako i vidi se na meni...nemogu ono bas samjli nabaci i hajmo put od noge...jbg :(

"na sve se ZIV covjek navikne" ma rastanci svijuu bolee samo neki ne zele priznatii,,,nijee lako,,,all produra see...all to i na neki nacinn finoo,,jer ziviss u iscekivanjuu kadd cete se ponovo srestii,,,i cestoo razmisljass o tim osobamaa o zajednickim dozivljajimaa i svasta nestoo,,pa kadd dojdu onda imatee o cemu pricatii,,tracatii itdd,,,

Do skoro mi rastanci nikad nisu teshko padali, bilo je situacija kad su mi roditelji zbog necije smrti ili neke obaveze morali ici na put, ma da mi to nikad nije teshko padalo jer kontam uvijek kao vratice se.
Dok je bila nasha dadilja ovdje ona je skoro uvijek plakala kad su mi roditelji odlazili ona je moju mamu posbeno voljela.

Uglavnom sam primjetila da mi rastanaka sa majkom, tetkom i dragim osoba poceo vrlo biti tezak kada krecem iz bosne :(

Mozda sto sam starija,hmm?

Hmm.. sta da kazem..

Ja sam prije bila 100 puta gora nego sad, kad se radi o rastancima..
ajooj sjecam se kad su moji roditelji krenuli u Bosnu prije godinu, a
ja nisam mogla ici umirala sam hehe!
A sad mi je to nekako i sve jedno, kad znam da ce se vratit.. :D

Al kako sam ja starija mama je gora, kad sam bez nje u Bosni
svaki dan zove.. gdje si, sta radis :D

Guest
[quote name='Hugolina' post='182712' date='Sep 28 2007, 14:14']Svaki rastanak je ipak pocetak nekog drugog sastanka ;)[/quote]

nemora znacit da je sa svakom osobom tako...
sa nekim osobama nevalja posle rastanka opet sastanak...
sa nekima valja..

i tako to :D

[quote name='_Sany_' post='227932' date='Apr 19 2008, 23:15']nemora znacit da je sa svakom osobom tako...
sa nekim osobama nevalja posle rastanka opet sastanak...
sa nekima valja..

i tako to :D[/quote]

Nisam mislila na sastanak sa istom osobom, vec da je rastanak sa nekim pocetak novog poznanstva, upoznas nekog drugog i sve zaboravis ;)
Ja se nikad ne vracam na staro, nikad se nisam pomirila sa bivsim, niti cu ikad u buducnosti, to je moje pravilo, koje nikad u zivotu nisam prekrsila..

[quote name='Hugolina' post='227945' date='Apr 20 2008, 00:02']Nisam mislila na sastanak sa istom osobom, vec da je rastanak sa nekim pocetak novog poznanstva, upoznas nekog drugog i sve zaboravis ;)
[color="#FF0000"]Ja se nikad ne vracam na staro, nikad se nisam pomirila sa bivsim, niti cu ikad u buducnosti, to je moje pravilo, koje nikad u zivotu nisam prekrsila..[/color][/quote]osoba koja drzi do sebe,tako je najbolje ...

[quote name='apolo' post='227949' date='Apr 20 2008, 00:10']osoba koja drzi do sebe,tako je najbolje ...[/quote]

Vocku mozes ukalemiti, ali oziljak ostaje. Nikad ne bi bilo isto, kad se povjerenje okrnji, nikad vise neces moci vjerovati mu u potpunosti, uvijek ce obje strane biti obavijene nekim veom sumnje i slutnje da ce se odjednom zvarsiti.. Koga volis, neces ga lahko pustiti, kad vec do toga, ljubav je iscezla ili je nije ni bilo.. Sto se ponizvati, moliti i zivjeti za jucer, kad zivot nije jucer, vec danas. ;)

najtezi su rastanci sa bliskim i voljenim osobama..

moram priznati da bas i ne volim rastanke osobito one duge, sto krace to bolje, lakse covjeku bude

tesko je zaboraviti one duge, puno se o njima misli, rijeci se pamte, pogledi, osmjesi, suze..

ali s vremenom covjek se na to i navikne, ponekad i ohladi..

Mnogo puta je bilo raznoraznih rastanaka. Kad god zena dodje, dodje jos jedan rastanak. Kako podnosim to? Kako cu podnijeti? Bude tesko, al nekako se strpim da ona ne vidi koliko mi je tesko, ali utjesi me to sto znam da ce opet doci i da cu je opet vidjeti... Tako mi je sa svakim bolnim rastankom. Samo se tjesim da cemo se uskoro opet vidjeti...

Jeste ikad imali osjecaj da je kraj, da veza nije to sto je bila, da prijateljstvo nema vise one cari, ne zelis pricati sa njima vise onako kao prije, ne mozes, jer ne osjecas vise ljubav, naklonost, ponasanje, samo neku ravnodusnost.. Ruzan osjecaj! Nit kako nastaviti, niti prekinuti, ne bi razumjeli! Bit ces svinja, djubre, sve moguce, a neces ni sebi samom znati objasnit kako i zasto je doslo do toga..
[b]'Znam za pricu o covjeku koji je sasvim uredno legao u krevet i ujutro se probudio potpuno sijed. Nikome nije znao reci sta je sanjao.'[/b] mocna misao

uvjek nekakav beze osjecaj ... prodje nakon par dana, ali prvi i drugi dan je skroz beze. Ko da je sve nista niscim.

Ja ubrzo ocekujem jedan SASTANAk :)

ponovno vidjanje hvala Bogu nakon godinu dana i iskreno imam nekad osjecaj da se vise isplacem i uznervozim dok ocekujem kad ce doci, hoce li, pa kad onda ga vidim meni trostruke suze ali hvala Bogu od srece. :aj:

Ali nekako imam tremu pred ponovni sastanak ponovno vidjanje nekih dragih osoba nakon dugo godina, kako kod vas to stoji ?