Jump to content
imola

Ucitelji, nastavnici i profesori

Recommended Posts

Ne da mi se uopste pisati kakva je moja skola i kakvih sve profesora ima ali kad pogledam kako se ucenici ponasaju pa dobro se oni i drze. :icon_cheesygrin: Sve ''vela havle''. :rolleyes:

Lijepo lijepo...Na jadnu tetu Vesu. Slazem se! Zena jes stara, predaje sve staro, ne modernizuje se. Stoji sve. Imate li vi koga da je zamjeni? Sjecatel se zadnjeg studenta iz Cazina koji je zavrsio Biologiju? Kicicka? Sjecatel se zadnjeg studenta iz Cazina koji je zavrsio Hemiju? Pa znatel vi da su u Cazinu jedino Kicicka i Veselka prave i jedine profesorice svoje struke? (Mislim da je i profesorica Dijana nedavno postala isto). Zanimljivo kako cazinska omladina trazi znanje i modernizaciju. Znatel vi opcenito nako koliko studenata iz Cazinske gimnazije zavrsava fakultet? Mislim bio sam i ja ucenik gimnazije pa mi je vrlo jasan mentalitet cazinske omladine u pogledu obrazovanja, skole, struke i bilo cega slicnog. Tome dodajte situaciju Bosne i Hecegovine kao takve, i sve je vrlo jasno.

Trece, ja sam zavrsio gimnaziju, a sad cu ako Bog da za par mjeseci magistrirati na Ekonomiji u Sarajevu. Te price da je gimnazija toliko slaba da vi ne mozete zavrsit fakultet su smjesne. Ja sam vrlo zadovoljan znanjem iz Gimnazije. Djulagini izvodi su mi 100% pomogli na ekonomiji. Sve sto sam naucio valjalo mi je u nekom trenutku u zivotu. Zbog Melihinih izvodjenja formula, men je sigurno bilo lakse izvoditi Standardne devijacije i prosjecne prinose na portfolije vrijednosnih papira. Jer sam donekle se "istrenirao" da razmisljam na taj nacin i da prepoznajem znacajne tacke u rjesavanju tog problema.

Ucenici ocigledno profule stvarni smisao srednje skole. A smisao nije da ti zapamtis organele u celiji nakon 20 godina, nego da se pripremis da ne puknes pod pristiskom koji ti donosi fakultet. Kako da organizujes sebe, kako da funkcionises pod pritiskom, kako da rezonujes stvari i kako da ih povezujes, kako da razmisljas lijepo, i na apstraktni nacin. Al normalno da je onome kome je cilj u srednjoj skoli da ima sto vise neopravdanih casova, da pokazuje profesoru svoje "ja", da bude izrazito smjesan na provjeri znanja, i da pokupi sto vise jedinica da se moze pridruziti ful fancy grupi na fejsu "Dan spavanja u skoli" i slicno, ne moze ni uraditi sta od sebe kasnije u daljem obrazovanju. I normalno, ko je kriv? Profesor! Veselka stara ko grcka, prica nama nesto sto je ona ucila od profesora Platona, i to je meni jadnom i nemocnom nanijelo veliku stetu da ja zavrsim fakultet i da izgradim sebe kao licnost! Ta vjestica Veselka! Njoj samo treba pokazati ko sam ja ovdje! I kako ja nedam na se!

Dragi forumasi, Bosna je usrana, slazem se, obrazovni sistem isto, slazem se, ali te stvari samo mozemo mi poboljsat i niko drugi na ovome dunjaluku.
  • Upvote 2

Ja sam u srednjoj skoli ima razrednicu nije je bilo na kugli bolje,JASNA MEHAGIC ma bila nam je ko mati bogami,a kad udje na cas kao da je sve sunce ponijela sa sobom.Da bude ziva i zdrava godina 100
  • Upvote 1

Pa to ti je mati od MirzaM . Kazu svi da dobro predaje , meni nije predavala jer idem u drugu skolu . Od profesora najvise cijenim prof. Melihu jer predaje tezak predmet , matematiku ali uvijek je spremna izaci u susret ucinicima ali nauciti i znati se mora . Od profesora sam najvise volio prof. Mustafu dok nije otisao . Za mene je on kralj i legenda nase Gimnazije , kome on nije predavao ne zna sta je cas :D .

[quote name='hacy' date='10 October 2010 - 11:20 ' timestamp='1286706017' post='400513']
Ja sam u srednjoj skoli ima razrednicu nije je bilo na kugli bolje,JASNA MEHAGIC ma bila nam je ko mati bogami,a kad udje na cas kao da je sve sunce ponijela sa sobom.Da bude ziva i zdrava godina 100
[/quote]

lol!

bilo je njih jos puno dobrih,al ona nam je bila razrednica

[quote name='Angel of Death' date='10 October 2010 - 13:37 ' timestamp='1286710640' post='400537']
Pa to ti je mati od MirzaM . Kazu svi da dobro predaje , meni nije predavala jer idem u drugu skolu . Od profesora najvise cijenim prof. Melihu jer predaje tezak predmet , matematiku ali uvijek je spremna izaci u susret ucinicima ali nauciti i znati se mora . [b]Od profesora sam najvise volio prof. Mustafu dok nije otisao . Za mene je on kralj i legenda nase Gimnazije , kome on nije predavao ne zna sta je cas :D .[/b]
[/quote]

Slazem se! definitvno legenda, najvise sam voljela njegove casove :D

dobra je bila i profesorica Blazenka LJubovic,predava mi istoriju i istoriju arhitekture,fkt zna prenijeti znanje ko da ti preko USB sticka prebaci

Znanje iz osnovne skole ekstra, Emira Klicic (tada) mi matematiku predavala, i jedina ona zna matematiku u O.S. Coralici obj. ostalo sve 0, steta sto ne predaje vise.
Srednja, bilo je par profesora Mirvet (ne znam prezime) uzivala na nj. predavanjima, zatim Izeta Veladzic koja mi je bosanski jezik predavala, najbolja prof. u medresi, ona ne samo da predaje bosanski jezik nego i zivot kroz bosanski jezik. Kasim (srcko) dusa od covjeka, zbog njega sam upisala fax koji idem :) Bilo ih je jos dobrih.

Posto sam nastavnicki smijer na fakultetu, i vidim sta sve ide sa mnom na taj smijer, i ne znam kako ce to ici predavati djeci, strasna situacija, to se glupira i budalese na casu kao da su u vrticu, a sutra ce neko dijete izbaciti jer isto uradi u osnovnoj skoli sta je on radio na fakultetu, skola treba da je obrazovna institucija ali mnogi profesori i nastavnici zaborave onu odgojnu stranu.

I svi "friski" profesori odmah se postave oni faca, i nesto u skoli, pa treba djecu pridobiti sa lijepim ponasanjem, kroz interesantna predavanja, a ne neku monotoniju ubaciti na cas i da si ti glavni tu, zalosno kakva su danasnja ponasanja profesora.

Cazinska Gimnazija ima velikane poput Kičića, Mustafe i legendarne profesorice Melihe.
Kičić je unikatan, ogroman genijalac, definitivno jedan od najvećih na ovim prostorima, samo