Jump to content
[LoLLipop]

Ne valja to... praznovjerje

Recommended Posts

Ja sam za sat cula ako ga nekom poklonis da uskracujes vezu i vrijeme u njoj, i da se nevalja niposto partneru poklonuti.
Za cvijece nista ne znam, samo da svaki cvijet ima svoj simbol,primjer: [color="#ff0000"]Ruza = Ljubav [/color][color="#9932cc"]Karanfil = Zalost
[/color][color="#000000"]Za opaljac kad ga poklanjas ili primas, brzo ces se vatreno posvaditi.
Tako sam ja od sojih nanih naucila, nadam se da ti pomaze.
[/color]

Novac niukom slučaju ne poklanjati, nećeš poslije do marke nikako doći... :D

[quote name='sanci' post='178339' date='Sep 12 2007, 17:04']Ja sam za sat cula ako ga nekom poklonis da uskracujes vezu i vrijeme u njoj, i da se nevalja niposto partneru poklonuti.
Za cvijece nista ne znam, samo da svaki cvijet ima svoj simbol,primjer: [color="#ff0000"]Ruza = Ljubav [/color][color="#9932cc"]Karanfil = Zalost
[/color][color="#000000"]Za opaljac kad ga poklanjas ili primas, brzo ces se vatreno posvaditi.
Tako sam ja od sojih nanih naucila, nadam se da ti pomaze.
[/color][/quote]

Inace, ne vjerujem u to, kad god sta ko prica, babije price... Ali, nekom sam stvarno poklonila upaljac i posvadjali se ... :o

Mada, nema mi logike to... Za tu svadju bio je razlog, nije upaljac tome nista doprinijeo, glupost!

Ja nevjerujem u te price...
Skoro bio rodjendan od moje najbolje kolegice,i njen momak me zvao da idem s njim birati joj poklon,kao ja sam joj najbolja kolegica pa valjda znam sta bi ona htjela dobiti.,i posto ona trazi vec duze vrijeme odredjeni sat,momak joj kupi sat.
Veza im je bila bas super prije tog rodjendana,a nakon 1-2 sedmice dana veza im je postala jos bolja,veselija,zanimljivija,dosta ozbiljnija na zajednicki dogovor,i sve super je i sada...,zato nevjerujem u te price :)
Isto upaljaca sam dobila bezbroj i nista :)

Ma daj opet neke babije price ja u te price vjerujem prvi 5 min. i onda se ufatim za glavu i kazem sam sebi JEL OVO MOGUCE i opet onda kazem da su to samo babije price .... nekad mi se samo cini a nekad i ne uglavnom djecija posla :)

[quote name='Hugolina' post='178379' date='Sep 12 2007, 19:37']Inace, ne vjerujem u to, kad god sta ko prica, babije price... Ali, nekom sam stvarno poklonila upaljac i posvadjali se ... :o

Mada, nema mi logike to... Za tu svadju bio je razlog, nije upaljac tome nista doprinijeo, glupost![/quote]

a ja uvijek dijelim upaljace i nikad se s tim ljudima ni porjeckao nisam :D

ma babje price bolan..

!"koka snila traktor" pardon, zlatno jaje :lol:

[quote name='clark gable' post='178412' date='Sep 12 2007, 20:47']a ja uvijek dijelim upaljace i nikad se s tim ljudima ni porjeckao nisam :D

ma babje price bolan..

!"koka snila traktor" pardon, zlatno jaje :lol:[/quote]

Znaci, tebi upaljaca ne smijem poklanjat?! :D

Bit je namjera, da poklonis nekom nesta sto mu znaci... Sto za njega prestavlja neku vrijednost... Pa ako ga raduje da dobije neki djeciji poklon, kupit cu mu benkice, dudu, hehe, ako zeli nesto ozbiljnije i tako nesto cu naci... Zavisi od ukusa i zelja...

cula sam da musko nebi trebao pokloniti biser tj.sad ogrlica od bisera ili sl.sta je god od bisera kao to vodi na suze.......

[quote name='sebina_ikanovic' post='178455' date='Sep 13 2007, 01:18']cula sam da musko nebi trebao pokloniti biser tj.sad ogrlica od bisera ili sl.sta je god od bisera kao to vodi na suze.......[/quote]muskarci su ludi za biserima :D poklonite ih i necete se pokajat :P

Moja nene uvijek govorila, nevalja zvizdati u kuci i nevalja sjeci nokte posle aksama, kada covjek zvizdi u kuci, privlaci sejtene a za nokte neznam tacno zasto tako al nesto se radi o nesreci, tako mislim. Predrzavam se toga, nije da u takve stvari vjerujem al od viska neboli glava...

[quote name='clark gable' post='178412' date='Sep 12 2007, 20:47']a ja uvijek dijelim upaljace i nikad se s tim ljudima ni porjeckao nisam :D[/quote]

:lol: :lol: :lol:

ljudi, vjerujte mu! tacno je to.

ma joj to su sve gluposti, praznovjerje. ono tipa crna macka bla bla bla

a kad ste vec kod cvijeca [neko ga spomenu] svaka boja nesta lafo znaci. ne mozes generalisati ruza i karanfil. kao zuto cvijece ljubomora, crveno ljubav, bijelo prijatelji... ja uvijek poklanjam sicmurasto. tako da se pita sta to znaci :lol:

ne vjerujem ja u te stvari, ali me zanima objasnjenje, zasto tvrde da nesto ne valja.
svidja mi se odgovor od sebine i voljela bih da ima takvih vise, da vidim zasto se govori da nesto ne valja.

p.s. uvijek sam mrzila odgovore "zato", npr. zasto ne valja sjediti na pragu? zato.

bas da kazem da vjerujem cudo u to,ne,ali modza ipak ima iza toga malo istine...kao napr.sto vi kazete upaljac...okey je kad poklonite prijatelju ali nije okey voljenoj osobi....jer znacenje je: kao sto ce se ugasiti upaljac tj.nestati plina...tako ce nestati i ta ljubav...

iskreno ne vjerujem u to,mada ima slucajeva da se to obistini,pa pocnem preispitivat sebe..

npr.ne valja utorkom sjeci nokte,jer valda ti posao nece ici od ruke..ne valja petkom prati muski ves,jer ce se muski ukucani svadjati..

al sta ja znam,mozda to i jesu neke bapske price,al i one su valda nesto znale...ne??

Guest
kazu nevalja nekom prelazit preko nogu (ono znate kad neko pruzi noge naprimjer kad neko sjedi i ti sad kao prekoracis ili preskocis preko njegovi nogu)...kazu nece ta osoba vise rasti :lol:

Neznam..ali ja ne vjerujem u to. onda nebi smila skoro nista pokloniti. ja sam momku kupila sat prije 2 godine,i jos uvjek smo zajedno,jos uvjek nam je super.. ja ne gledam na to.. znaci nasa je ljubav odvisna od opaljaca kad se iztrosi.. :D

ja kad cujem nase stare zene nevalja nista ... :D pa svak vjeruje po svoje :D

Evo vec par dana hocu da otvorim ovu temu al sve nesto me smete :)

Gledam ove svabe ludi...naredali oko sebe saki baki,pigica kristala itd itd isve vjeruju da im to donosi neku srecu smiraj blagostanje...

Meni glupo... :D

Nego koliko ste vi?

Oni oko vas praznovjerni?

Ono naidje crna maca pljucanje ihodanje u rikverc,ne prolazite ispod merdevina...ako se udarite s nekim u glavu tucete se jos tri puta da vam mama ne umre :lol:

et de... :rolleyes:

Meni je najzanimljivije ono da se ne smije nikom udivati konac u iglu kad nesto sije, jer taj ce biti nesrecan ili ako neko nesto sije na tebi, npr, majicu ti zasiva, ne smijes pricati jer ces umrijeti :o

To mi je bas, ono, nit znam da li da se nasmijem ili zaplacem ..

ja sam cula da ne valja nikad sam sebi kupiti novcanik, nego da se on dobija na poklon..navodno neces imati para u njemu ako ga kupis sam sebi :P
..al ja licno ne vjerujem u te stvari

a kad ti macka predje cestu, ti to vidis , trebas tri puta pljucnuti inace ce ti se desiti nesto lose...tako nesto

to su te stare zene nesto carale tako..ko bi im uhvatio za kraj sta je istinito a sta ne..

Ja ako neko nesto ppoklonim to je od srca i nikad ne zahtijevam da mi se poklon uzvrati.....a uvijek nekom kupim ono sto zeli imati niad ne izmisljam nesto po svoje......

ja u te gluposti ne vijerujem u to praznovijerje....bllabllaa za mene to samo neke babje prici ma hajd nosi to ;)

ma jok to su sve narodne izmisljotine, najjaca je nesmijes torbu ostavljati na tlo ili pod kao nema nafake. haha

NEMOJ pa se NEBOJ...

[font="Comic Sans MS"][color="#9932CC"][b]ajj sto ja uvijek ti stvari cujem ... posebno od kad imam svog Eneja ... kazu prva tri mjesca nemoj prati vesa od bebe u masini :D nemoj nositi case preko njega ovo ono ... to men babje price ... ja sam isto cula za to sto je eci rekla al sam cula da ako imas torbu na podu izlaze pare iz nje :D moj sinko kako udju tako i izadju hahhaha :D mah ne vjerujem u to pa makar :)[/b][/color][/font]