Jump to content
Sign in to follow this  
[LoLLipop]

Moj ljubimac

Recommended Posts

Posto nema nigdje podforuma posvecenog kucnim ljubimcima, mozda je najbolje da to stavim u ovaj podforum.

Da li imate kucnog ljubimca?
Koliko ste vezani....
Imate pitanje, savjet, dvojbu...

Pisite...

Ja imam macka starog 5 godina, to je moj mezimac. :rolleyes: Razmazen je do te mjere da kad mu se obratis on se razmauce gotov progovorit, vjecito je oko nogu samo bi se igrao, ali je pravo pravo ljubomoran. Nekad zna biti na mene ljubomoran, kad primjeti da nije u centru paznje. Jednom smo donijeli malog macica da ima drustvo i on mali djubramon ( od milja ga tako zovem :lol: ) gotovo da nije udavio macica, kakvo pasce kakvo sto nisam vidjela krvolocnije macke od njega u tom momentu kad mi vidio macica u krilu. :mellow: Morali

Nego mene interesuje imaju li gdje na nasem kantonu obuceni ljudi za dresuru pasa?!

ja ne znam za USK, ali na tuzlanskom ima...

ja pazim trenutno 7 malih kucica njemackog ovcara. potomci su svjetskog sampiona i extra su pedigrea.
prepametni su...

[quote name='[LoLLipop]' post='179097' date='Sep 15 2007, 14:11']ja ne znam za USK, ali na tuzlanskom ima...

ja pazim trenutno 7 malih kucica njemackog ovcara. potomci su svjetskog sampiona i extra su pedigrea.
prepametni su...[/quote]

Pa ja treba za rodjendan da dobijem malo stene njemackog ovcara :rolleyes: :rolleyes: Pa me bas zato zanima gdje imaju dobri dreseri, jer se bojim da ako ga ja budem "dresirala" nece na dobro izaci. :D

dresura ide od 11.mjeseca, najbolje.
potrazi dresere u vojsci, najcesce u kasarnama dresiraju pse za policiju i sl.
sto se tice hrane, najbolja je eukanuba. jest skupa, ali ce pas imati dobru dlaku i nece imati kariijesa na zubima, a povrh toga, bit ce zdrav. zamjena joj moze biti proplan hrana. eukanuba se moze naci u vet.stanicama, a u bihacu je i predstavnistvo.
vakcine idu po ustaljenom redoslijedu, narocito one protiv bjesnila.
tabletice protiv parazita se daju svaka 3 mjeseca.
meso ako se daje, treba skuhati. vole mrkvu i znacajna je u njihovoj ishrani.
kad sam spomenula dlaku i zube, to je jako bitan faktor ako ga budes vodila na izlozbe.

da li je musko ili zensko i ima li rodovnik?

p.s. cuvati ga od krpelja jer to moze biti pogubno za njih, narocito ako su mladji. najbolje je nanijeti frontline tekucinu uzduz kicme. siguran je 3 mjeseca.

p.p.s. da bi dlaka uvijek bila sjajna, potrebno je redovno cetkanje...

raspisah se ja...

Ja trenutno nemam nikakvog kucnog ljubimca ali sam proje imao psa odnosno 3.Svi su nazalost napustilim ovaj svijet a jedan od njih je bio stra oko 14 godina,nema mnogo pasa koji dozive tu starost.

Irmice gdje sti sa ovcarom u stan????

Uzas jedan :) pa zar kontas da bi mogla smjestiti njemackog ovcara u stan ? Preselit cu se u kucu na selo gdje ce imati dvoriste za igrati se imati prostora. :rolleyes:

I bice musko :rolleyes:

Ode na nam Irmica na selo,za pse je najbolje napraviti box,jer se neosjecaju ugodno nalncu,ali ga svakako treba i nato privikavati.

E ja vala vise nikada nikvog ljubimca, imao sam psa (vise njih), macaka (vise njih), par ribica, dvije papige, sve il ga nesto pregazi na cesti, il ugine il pobjegne cccc.
Imao sam pezijskog macka, poklon rodjendanski, stalno je bio u kuci, i jedne prilike ga pustim malo napolje i nije se vise ni vratio :( !
Onda sjedin na terasi i pijuckam sok kad sam cujem skripu kamionskih guma, ode moj pesek D

[quote name='ki113r' post='179277' date='Sep 15 2007, 23:32']E ja vala vise nikada nikvog ljubimca, imao sam psa (vise njih), macaka (vise njih), par ribica, dvije papige, sve il ga nesto pregazi na cesti, il ugine il pobjegne cccc.
Imao sam pezijskog macka, poklon rodjendanski, stalno je bio u kuci, i jedne prilike ga pustim malo napolje i nije se vise ni vratio :( !
Onda sjedin na terasi i pijuckam sok kad sam cujem skripu kamionskih guma, ode moj pesek D

cujem da ce skoro u cazinu biti izlozba pasa

ja kod kuce imam nekog avlijanera ajla ga nasla na cesti dok su ga druga djeca tupka i izadje pravo fino pseto an u radnji imam njemackog ovcara i pravo je lijep meni a za druge bitno je da je pojva heheh
nego imal ta izlozba il nema i ako ima kad je

Sutra u 10 sati ujutro pocenje izlozba pasa na stadionu,koliko ja znam.Sutra sam sigurno tamo.
Slazem se sa Ibrom sto se tice zivotinja u kuci(psi,macke)dlake ostaju po kuci,i to bi se moralo svaki dan cistiti.

ja sam bio ali nemama slika,nije bilo nesto posebno.Bilo previse onih lovackih pasa.Lokacija slaba nije bilo na stadionu,nego na onom betonu,veoma slaba ogranizacija.Za mene su bili glavni Njemacki ovcari i Bosanski tornjaci koje priznat kao 335 pasmina.

Ja sam prije 4 mjeseca dobio bosanskog tornjaka,prelijep pas.Raste jako brzo.Vec sad kosto lomi bez problema,ali jos je mlad.Ledeno mu ovih dana.

evo malo slika mojih pasa....

[url="http://img339.imageshack.us/img339/9567/spavalicepu2.jpg"]http://img339.imageshack.us/img339/9567/spavalicepu2.jpg[/url]

[url="http://img138.imageshack.us/img138/5901/picture005ln1.jpg"]http://img138.imageshack.us/img138/5901/picture005ln1.jpg[/url]

[url="http://img177.imageshack.us/img177/1951/lot1fd2.jpg"]http://img177.imageshack.us/img177/1951/lot1fd2.jpg[/url]

[url="http://img526.imageshack.us/img526/1823/lindabetagx0.jpg"]http://img526.imageshack.us/img526/1823/lindabetagx0.jpg[/url]

znas ti sta valja ija sam za ovakve pse,nema boljih :) u cazinu imam takvog a u holandiji imam maltezera glava kaj u lava hihih,al njemacki ovcar ma predobri,,,

A moze li i moj neljubimac? :)

Ja nemam kucnog ljubimca, da navedem razloge..

1. obaveza velika
2. vodi ga u setnju
3. trosak: hrana, pregledi
4. nehigijenski, dlake po kuci
5. vrijeme koje provedem sa njima, mogu provest sa nekim ko moze sa mnom pricat :D
.
.
.
Sad, lijepo je imat eto nekog tog psa ili macku, ali van, u kucu ih nikad ne bih pustala, zbog higijene.. Navela sam vec kolika je to obaveza i sl. U Bosni je to opet lakse nekako, pusti kera van, inace ga ima svako ko ima svoju kucu, dovriste, ili neko vece imanje, radi neke sigurnosti i jednostavno 'udopunjuje' taj ugodjaj.. Moj dido i majka su uvijek imali psa, jer imaju mnogo zemlje. Najdrazi mi je bio jedan dalmatiner, Bobi, ubili ga u ratu, smrc :(

Hrcak mi je odvratno vidjet u nekog, smrdi brete :mellow:

Jedino zanimljivo sto voljela imat je akvarijum, ribice, to bih rado imala, i planiram, ako Bog da.. Mozda i macku, ali van.. ;)

[quote name='Hugolina' post='214788' date='Feb 18 2008, 13:29']Hrcak mi je odvratno vidjet u nekog, smrdi brete :mellow:[/quote]

hmm., zamorca imamo vec 6 godina. sve je do toga koliko mu cisto odrzavas kavez...