Jump to content
imola

kultura posjedovanja mobitela

Recommended Posts

Ovo sam bio već napisao u nedjelju, pa nije prošlo...pa se dvoumio da li ponovo da pišem i vidim kakva su mišljenja i kontao ima li vajde "u zatvoru tražiti nevino osuđenog",parafraziram ono što želim reći...
Naime, u nedjelju sam bio na dženazi od majke jednog mog rođaka u Hadžići i u momentu kad se umrla spušta u mezar tik do njega stoji jedno kršno nakićeno seosko momče(stvarno je tako izgledao) u kojeg zazvoni mobitel ali ne uobičajeno nego zapjeva Dragana Mirković i dok se momče snašlo da nađe i ugasi mobitel ona je otpjevala jednu strofu a svi mi i porodica smo ostali zapanjeni...
Hoću da kažem da ljudi uopće nevode računa kad se javiti,kad ugasiti mobitel,koliko glasno pričati na isti itd...

Stariji je to macan, da je djete moglo bi se i razumjeti...

[font="Comic Sans MS"][color="#9932CC"][b]inace u mene je navika uvijek imati smanjen mobitel sta ja znam sto ali vecinoma ga smanjim ... a kad idem na kakve dzenaze ili kakve prije obavezno ili ga ostavim u tasni ili u autu te smanjen ... ne volim kad me netko ometa jos posebno ako je bez veze ... kad budem kod doktora, u banki ili gdje gasim ga jer se mi ne razglaba niskim gdje sam ... imam ja dajdzu on nesvjestno kad prica po telefonu zineeeeeee da gori stan :D ja i ujna ga vazda smirujemo :D a kad planiramo sanjim gdje mobitel kod kuce "slucajno" zaboravi :P hehe uglavnom nekad cak kontam da najbolje ne imati mobitel :D jos prije dok sam hodala :D kad stara zovne ajme volila bi mobitel gdje bacit :D[/b][/color][/font]

to je samo dio nerazmisljanja u mene e uvjek na zvonu al vodim racuna gdje idem i sta radim sa tel i da sam uvjek u skladu sa necim

Nisam ni sumjao u Vas prethodnike koji ste komentirali ili u takav profil ljudi, već sam skrenuo pažnju na ono šta sve ima oko nas jer fala bogu da mob danas gotovo svako ima bio on potreba ili ne., ali generalno gledano stvarno moramo poraditi na kulturi općenito...Žalosno je kad vidiš mladog čovjeka a njegov nivo kulture ne zadovoljava ni kriterije od prije 50 godina i pored ovakvog tehničko-tehnološkog progresa i 21 vijeka...

Zalosno, defitivino treba da se zna na koja mjesta moze da se nosi telefon, na kojim mjestima se ugasi, mislim ko ga god trebao on sa sred dzenaze nebi mogao otic tako da..

No ima jos jedna stvar koja se tice mobilne telefonije :rolleyes: , nacin javljanja nacin komunikacije sa nekim,neki dan sjedim kod ded i doso neki komsija,krsni, razbaco on neku pricu o politici, pravi se da ima pojima o cemu prica, moji se prave da ga razumiju :lol: i sad treba u njega zena da dodje na kafu i on je zove na mobitel,ne javlja se, i on ce ti na kraju da zovne neku komsinicu kod koje je ona i sad zove on nju i ocekujem ono sad da ce reci:halo Taj i taj je,je li tu moja hanuma, kad ono ono spike:Hej jel u mene zena tu, da je on to kulturno reko nego se dere ama ja mislim da i nije trebao zvati mobitelom da su ga culi i bez mobitela na kraj sela. I hajd ja ono zabezeknuta i sad zavrsava razgovor sa dobro i gruh spusti slusalicu. :o Pa covjece sta ce ti telefon kad ne znas da se sluzis sa njim, kad nemas osnove kulture ne znas komunicirati.Puj veli lik jel u mene zena tu, a sve se bojim da je neko tamo na drugoj liniji znao ko je on a ponajmanje ko mu je zena. <_<

[quote name='zvrk_hanuma' post='176469' date='Sep 4 2007, 15:23']Puj veli lik jel u mene zena tu, a sve se bojim da je neko tamo na drugoj liniji znao ko je on a ponajmanje ko mu je zena. <_<[/quote]

pa znas, na telefonima [i mobitelima i fixnim] prikaze se broj pozivaoca, pa ovaj... znades?

kod mene je uvijek na vibri, ne radi nekakvih zadovoljavanja. :icon_mrgreen: jednostavno navikao vec na takav vid dojave poziva.

kultura posjedovanja mobitela = kultura ponasanja opcenito

ako toga nemas, nemas ti bolan niceg..

[quote name='black tattoo' post='176509' date='Sep 4 2007, 18:48']pa znas, na telefonima [i mobitelima i fixnim] prikaze se broj pozivaoca, pa ovaj... znades?[/quote]

Pa ovaj "znades" inace raja na selu nema tih telefona sa mogucnoscu prikazivanja broja "znades", a mozda i na mobitelu nemaju neciji broj "znades"? :D

[quote name='clark gable' post='176512' date='Sep 4 2007, 18:52']kultura posjedovanja mobitela = kultura ponasanja opcenito

ako toga nemas, nemas ti bolan niceg..[/quote]

[color="#800080"][b]NIJE ZVAKA ZA SELJAKA!![/b] mislim da je tako najbolje opisati ;)

onim cime se ne znas koristiti, zasto imati. moj mobic obicno je samo vibra ukljucena, kad sam na predavanjima. a kad sam kod kuce, normalno uljuceno zvono. doduse, i ne zvoni tako cesto :D[/color]

[quote name='zvrk_hanuma' post='176513' date='Sep 4 2007, 16:53']Pa ovaj "znades" inace raja na selu nema tih telefona sa mogucnoscu prikazivanja broja "znades", a mozda i na mobitelu nemaju neciji broj "znades"? :D[/quote]
Ja sam sa sela pa imam tu mogucnost !

[quote name='zvrk_hanuma' post='176513' date='Sep 4 2007, 16:53']Pa ovaj "znades" inace raja na selu nema tih telefona sa mogucnoscu prikazivanja broja "znades", a mozda i na mobitelu nemaju neciji broj "znades"? :D[/quote]

halo, pa ja sam sela i bogam imam to sto prikazuje broj pozivaoca. bom u mene babo otiso u postu i pretplatio za onog lovca, ma znas BA? :icon_mrgreen:
tamo gdje mu zena ide sigurno imaju njegov broj, jedino ako ne ide u kakve kur*****ke, gluho bilo?

Kod mene je mobilni non-stop na ugasen ton podesen , jer sama ne volim kad se vozim javnim prevozom pa mi neko vice na uho dok telefonira ili u liftu ili na mjestima gdje mobilni nije dozvoljen kao kod doktora to mi je najmrze dodje covjek da sazna jel mu sa nalazima sve uredu i hop zvoni mu telefon i jos na sve ima obraza javiti se :D
Inace ako je nesto ili neko vazen ostavice govornu ili pisanu poruku pa se ja obavezno javim ;) i sto rece djevojka ranije dobro je rekla : nije zvaka za seljaka!!!

u mene samo vibracija i za poruke i za sve stvarno me sramota kad mi zazvoni mobitel nije bitno gdje u sred grada kad idem on zvoni neko se okrece to me sram zato uvjek vibrira :D

Meni furka u dzamiji na Maloj Lisi kad zazvoni nekom telefon :)
ili kad je jednom dosla poruka nekom liku, ono tipa Slobodan Milosevic: citat: "Samo hocu da ti kazem, da ti je stigla poruka, javi se dostojanstveno".
i raja se ono u namazu zasmijala.
iako na ulaznim vratima od dzamije velikim slovima pise
UGASITE MOBITELE
:)

ja pesin imam vazda na maksimali pojacn telefon. kao zvono su uglavnom podesene neke zajebancije, guracke i slicno, ali se zna kad dolazim na zalost, u dzamije, na dzenaze, skolu, bolnicu, opstinu i slicne institucije, odmah pri kretanju ide na "TIHIĆ" mod i radi samo vibra

E sada, hajd, iako u ovoj temi drug imola je samo htio da se ispiri pa da veli sta ga je najvise iritiralo sa mobitelom, ima i jedna caka koja mene zivcira.
posto radim u restoranu, ne's vjerovat, najgore mi kad odem do cojka i kazem izvolite, a njemu zazvoni teleofon i javi se, nista ni izvini, ma ni de navrni poslije ma niti ista i rasprica se a ja stojim. znao sam se okrenuti i nedoci ..
pa jebote, nisam ja hajvan

i tako moj brete mi nju lapimo za noge ...

Meni je nekulutrno kad sjedim u drustvu, a neko sve vrijeme stanca poruke... Pa daj, ba, ostani kod kuce pa onda operisi po mob koliko hoces... Po obicaju mi je samo na vajbri :D ali znalo se desavat neko me zove, a ja ne cujem, pa belay, ispada da necu da se jafim, pa onda ukljucim zvono kad sam doma ili na nekom nejavnom mjestu :)

Sta zvoni... Za zvuk poruke je uvijek neka zezancija, a za poziv "PUT PUTUJE LATIF AGA" :D

Moj je mob. uvijek na vibraciji, navikao sam se na to...

Cesto se desi da kad sam na dzumi na Maloj-Lisi u dzamiji nekom starijem covjeku zazvoni mobitel al dok se on snadje, prodje........ Jos mu zvono postavljeno na maximalno i ometa sve oko sebe... Nije mi jasno, ako vec ne zna ugasiti zvono neka ugasi mobitel jer to pise VELIKIM SLOVIMA na ulazu u dzamiju...

[quote name='_MORRISON_' post='177553' date='Sep 9 2007, 09:34']Moj je mob. uvijek na vibraciji, navikao sam se na to...

Cesto se desi da kad sam na dzumi na Maloj-Lisi u dzamiji nekom starijem covjeku zazvoni mobitel al dok se on snadje, prodje........ Jos mu zvono postavljeno na maximalno i ometa sve oko sebe... Nije mi jasno, ako vec ne zna ugasiti zvono neka ugasi mobitel jer to pise VELIKIM SLOVIMA na ulazu u dzamiju...[/quote]

Što je najgore ja moram ponovo na početak,euza-bismilla,elham i jedna sura., :D nije meni što njemu zvoni...

ma i umene je uvijek na vribaciji,u skoli pa cak i kod kuce,meni je krivo kad snekim razgovaram a pn se javi,ili kad u damiji zazvoni telefon,stavis na vibraciju i gotovo.Jedino kad se moras javiti onda se javi.

Ja bi najvise volijo da ga nemam, al sam vec naviko na njega i nemogu bez njega!
A da ga nemam imao bi puno manje stresa!

koji blam cojece! necuveno!! telefon je za potrebe stace mu telefon na dzenazi ono zvace ga cura nece se javiti pa ce se ona naljutiti!