Jump to content
Sign in to follow this  
Clark Gable

Bh strip najbolji u regiji

Recommended Posts

tako je pisalo na pincom.info-u ..

daj nam govno sa zapada, al' nemoj brete zlata od nas.. sta ce nam nase zlato, kad je zapadno govno bolje...

oprostite na metaforama :D

Evo vidis i po ovoj temi koliko smo zagrijani za BH strip.
nikako.
mada i ne vjerujem da danas iko cita te "romane"

U nase doba niti je bilo interneta, niti racunara, pa si u visku slobodnog vremena koje ti dopizdi igranjem lopte ili necim slicnim imao jos hobi skupljat stripove i moj brete, citat ih.
de danas nadji kolekcionare.

Nije to do kvaliteta, mislim ja da ove nove generacije nisu ni cule za Zagora, Čiku, Texa Wilera, Alana Forda i elitu

Znam i Emira i Filipa prilično dobro.

Problem je u tome

[quote name='Vento' post='180168' date='Sep 18 2007, 11:15']Znam i Emira i Filipa prilično dobro.

Problem je u tome

dobro, a gdje je mister no sa svojim pajperom, ili blek stena sa prof.okultisom i rodnijem :D

kad se sjetim kako se to razmjenjivalo, preprodavalo, kupovalo.. eno i dan danas, buraz ima jako veliku kolekciju, cini mi se da cuva za pokoljenja :lol:

zasto bi danas , ovdasnjoj omladini strip i njegovi junaci, pa bili to zagor, kapetan miki, teks viler ili mister no, i njihove dogodovstine ista znacile kad mogu sami sjesti za comp, ps2 i razne igrace konzole i sve to dozivjeti, mnogo zanimljivije nego citajuci neki strip...

ja sam bio lud za kapetanom mikijem, ne znam da li je to bilo zbog zvijezde ( jes da nije bila crvena :D ) ili zbog toga sto je sa svojih metar i 60 cm obarao i najvece likove...

ja mislim da strip polako izumire , upravo zbog velike popularizacije video igara...sta ce mi mister no u stripu, kad mogu biti on u virtualnom svijetu :D..i voziti njegov pajper... ;)

kako si gha mogao citati kad nije imao crvenu zvijezdu :D nikako ne kontam :lol:

doduse, crno bijeli su stripovi bili, pa je moguce da je i bila crvena, u wish :D

citanje stripa i pisanih romana ima svoju draz,razbudjuje mastu, kod igrica samo reflekse mozes trenirati i to jos SAMO (pored svih ostalih nuspojava) ako izuzmemo brutalnost koja se koristi u igricama, krv i slicno..

Ja sam procitao sve sto mi je doslo po ruku, od alana forda, zagora, dilan dog....., al alana forda sam mislim sve procitao, doskoro sam imao sve al poklonio prijatelju jednom, cak i specijalna izdanja !
A to sto nece nitko nase stripove, jebga steta, moj komsija jedan je iz hobija crtao stripovo u sveskama i onda rodavao ko je zelio, sam sve pisao i crtao, al odustao od toga !

Kakve su teme tih bosanskih stripova? Da li je ista tematika kao i bosanskohercegovačka kinematografija? Rat, ratni humor, ratna de

[quote name='clark gable' post='181005' date='Sep 21 2007, 21:13']kako si gha mogao citati kad nije imao crvenu zvijezdu :D nikako ne kontam :lol:

doduse, crno bijeli su stripovi bili, pa je moguce da je i bila crvena, u wish :D

citanje stripa i pisanih romana ima svoju draz,razbudjuje mastu, kod igrica samo reflekse mozes trenirati i to jos SAMO (pored svih ostalih nuspojava) ako izuzmemo brutalnost koja se koristi u igricama, krv i slicno..[/quote]

da, moguce da je bila crvena :D ...

znas clark da su najnovija istrazivanja pokazala da video igrice itekako razvijaju ljudsku, da ne kazem samo djeciju mastu...znas i sam, igrao si nekad neku igricu gdje moras ukljuciti sve svoje psiho-fizicke resurse da bi rijesio neki problem...

sto se tice nasilja, krvi u igricama, nista manje ne zaostaju za svakodnevnim slikama Bagdada, palestine i slicinh ratista i naravno uspjesnih akcionih holiwudskih ostvarenja...

[quote name='snake' post='181118' date='Sep 22 2007, 09:48']da, moguce da je bila crvena :D ...

znas clark da su najnovija istrazivanja pokazala da video igrice itekako razvijaju ljudsku, da ne kazem samo djeciju mastu...znas i sam, igrao si nekad neku igricu gdje moras ukljuciti sve svoje psiho-fizicke resurse da bi rijesio neki problem...

sto se tice nasilja, krvi u igricama, nista manje ne zaostaju za svakodnevnim slikama Bagdada, palestine i slicinh ratista i naravno uspjesnih akcionih holiwudskih ostvarenja...[/quote]

najnovija istrazivanja, financirana od strane istih tih proizvodjaca igrica.. ( igara), da nebi galamili killer i ostali na mene :D
priznajem, ima igrica gdje stvarno moras misliti, ali zavisi u kojoj mjeri.. kazu na ftv-u niko ne sljivi ono "RP", hebiga, mozda bi bilo vrijeme da neko najzad pocne i da brine i o tome.. nije svasta ni za gledanje, a vjeruj mi ni za igranje.. :D

ma kako god, [size=-1]TAKO MI ČUKUNDEDE VRAČA I BUBNJEVA DARKVUDA :D[/size]

[quote name='ki113r' post='181021' date='Sep 21 2007, 23:14']Ja sam procitao sve sto mi je doslo po ruku, od alana forda, zagora, dilan dog....., al alana forda sam mislim sve procitao, doskoro sam imao sve al poklonio prijatelju jednom, cak i specijalna izdanja !
A to sto nece nitko nase stripove, jebga steta, moj komsija jedan je iz hobija crtao stripovo u sveskama i onda rodavao ko je zelio, sam sve pisao i crtao, al odustao od toga ![/quote]

ovako taj tvoj rodjak nek mi slobodno ponudi te svoje radove
a i vento ce sto posto sam siguran nesto kupit ako je to icemu...

a sto se tice ovih ostalih
sve je to u redu al za mene je dobar roman ili knjiga hiljadu puta bolja od filma ili igrice
kad gledas film il igricu ponudjena ti je opcija onom sto vidis znaci kad u
knjizi pise velika planina potok i sl to sebi svak docara na svoj nacin zamislja
ako je pisani tekst...

a nikad zagor umrijet nece ni tex ni ostali dok je god mene vente i slicnih nama
sjetim se dana kad sam bio maximalno zagrijan
i dan danas ja kad udjem u trgovinu ugledam novi roman ak nemam pare kod sebe
poludim hahah
jesu poskupi al moj boze ...

ja imam jaku kolekciju ona je za mene neprocjenjiva
zna moj buraz kakve sam stvari cinio zbog romana....

a bh strip ce imat uspjeha kad se populacija zaint za strip uopste....

put do pobjede vodi kroz trrnje
nije lako odmah uspjet