Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Usluga

Recommended Posts

Ovako...Pocelo me stvarno iritirati ponasanje ugostitelja, konobara po nasim carsijskim lokalima..

Ne znam jeste li vi primjetili ali prilikom posluzivanja je prisutna tolika doza neljubaznosti da covjeku bude nezgodno sto je dosao u kafic i narucio, dovedu te do toga da pomislis da trebas sam ustati i sebe posluzit. Mislim ne daj Boze spomenut nekom da ti nije donio vodu uz kafu ili da ti ode po jos nesto, trse se psuju, osmijeha u konobara nisam vidjela ne pamtim. Cekas po 15 minuta da te neko dodje upitati sta ces i jos ti dodje sa takvom facom ko da mu dajes eksere, a ne pare za njegovu uslugu..Uzas..

Mislim razumijem da je to tezak, naporan posao da ima svakakvih ljudi, ali to je tvoj posao ti si ga odabrao. Mislim niko nikog ne tjera da radi neki posao. I zaista sam se uvjerila da ni konobar ma ni smetljar ne mozes biti ako nemas osnove neke kulture, stvarno sam razocarana i zgrazavam se na takvo ponasanje.

ps.svaka cast konobarima u amfori (nije nikakva reklama, zaista nemam nista od toga), ali uvijek te posluze sa osmjehom, ne cekas ih, prijatni su i naravno da ces se svaki put vratiti..

najvise mrzim kad se konobari ufuraju i misle da su neko i nesto a ustvari su niko i nista...izbace misice,lancice i onda je faca....konobare volim koji se vole zajebavati,saliti,itd....

ma svugdje je to tako, manje-vise. ja sam alergicna na takva ponasanja, bilo da sam u nekom kaficu, klubu, prodavnici, pekari, da mi nekad dodje da ustanem i odem i vise nikad ne udjem tu. a kad jos kaze stas popiti ko da smo krave zajedno cuvali a ne da se vidimo prvi put u zivotu :angry:
ali opet kad naviknes negdje zalaziti, da me tjeraju imam osjecaj da bi se ponovo vracala tako da progutas mnogo sta

ljudi moji, moze jednom, moze dva puta ali treci put mu ja ne dolazim u lokal..

ne znam, meni su konobari u deseci, diviksu, hajnekenu odlicni, stvarno i ljubazni i nasmijani..

ne mozete ocekivati subotom vece kad je najveca guzva da se on usredotoci na nekoliko gostiju.. toga nema..

ali najveci problem je kad covjek iz kuce licne probleme ponese na posao, pa se istresa na stranci i onda se odrazi i na posao i..

trebate promjeniti lokaciju za kafic. Bila je prije "Kani suzo" kafic na vrh Klise, jes da radi na crno al usluga boli glava. Pricaju mi slucaj jedno jutro u cetiri ujutro u kafani izvadli kokos iz cumasa i hrane kuruzima, kokos jedva vidi al jede.

Promjenite mjesto, ima neobicna kafana na raskrsnici Vrelo-Bihac-Cazin-Fis Vitez. Cak snimaju i spotove u toj kafani. Znaci da je atraktivna :)

bakshish gvozdenog konobara otvara..

evo da kazem sta se meni dogodilo jednu noc,izisao sam ja i 2 druga u carsiju i jebiga otislo se u novi disco XL i nema mjesta nigdje,i zove nas konobar nadje nam mjesto mi stali i narucili od njega pice i ono iz zahvalnosti za mjesto,kazem i njemu de i ti sta ces piti,i covjek donese nama trojici pice i donese sebi pice za nas sto i malo stoji kod nas pije i ode raditi pa se vrati pije zajebava,i onda ode donese jos 4 pica veli evo decki ovo je od mene,ja fakat ono ostao gledajuci,i onda ko je god zvao pice zove i njemu i ostavi baksisa cojk je samo jos zaradio to ga pice nista nije kostalo...et bio ljubazan odma i tebi ljpse i njemu ljepse ...al najjace je kad narucis kafu i on ne donese vodu kazes de casu vode,kaze a bil za marku i da ti plesem :)

Vala ja u cazinu svome nikada neugodnosti sa konobarima dozivio nisam... mislim opet nema gostoljubivijih ljudi od krajisnika :D

[quote name='Incubus' post='174695' date='Aug 28 2007, 13:30']Vala ja u cazinu svome nikada neugodnosti sa konobarima dozivio nisam... mislim opet nema gostoljubivijih ljudi od krajisnika :D[/quote]

To neki vic? :lol:

[quote name='zvrk_hanuma' post='174696' date='Aug 28 2007, 12:32']To neki vic? :lol:[/quote]

Nije nego su mi konobari u nasem gradu najbolji... mozda je to zato sto ih poznajem vecinu, ali bez obzira opet nikad nikakve neugodnosti nisam dozivio ili probleme...

Guest
Eh sad mi nampalo nesto sto sam dozivila kad sam bila u proljece u Cazinu...
Nisam ja bas informisana toliko, rijetko odem u taj koji kafic...
Ali isla ja jednom sestrom, rodicom, momkom i njegovim rodjacima popit nesto (po danu nije bilo toliko naroda kao navecer) ...i sad doso konobar sta cete piti...reko kazem ja ledeni caj..narucili svi i tako...

Donio on pice baci nekako predame a ja naucila kad negdje odem u restoran ili kafic da mi se ono fino stavi ma da on nije ni otvorio dozu ili ulijo u casu ali to mi nije bilo ni toliko krivo...nego et baci on to nekako predame...casa bila i napukla...faca mu nije bila nikava gleda kao da sam mu ubila nekog iz famelije...

Nista ja samo rekla "usluge halal mu vjera" momak gleda u mene uze onu moju dozu otvori i ulijo mi u casu...ustvari mislim da je on promjenuo case da je uzo onu razbijenu a meni dao svoju citavu...
(Mislio sigurno haj da joj ugodim dok nije digla galamu i pocela se tuziti na konobara u sred kafica :lol: pa ce me osramotit :lol: )

Meni kasnije ono lipo malo bilo i nezgodno mislila he jesamli ja tolika peka...inace i nisam...ali ja na poslu naucila biti ljubazna i ono gledati da je narod zadovoljan a taj konobar meni tako...
Ma da i mozda nisam najbolje bila raspolozena...ali et...

Kaze meni momak par dana kasnije da sam zamjerna...

Fakat neki narod nezna kako se treba ponasati...ali ima i konobara svaka ihm cast :D

konobari ko konobari ... po carsiji u kaficima sto rade malo ih je u skoli skolovano za konobara ... jesu po kaficima ucili zanat od straijih konobara kako da na kraju dana odu kuci zadovoljni (dnevnica + baksis) ... ali za neljubaznost nemogu kriviti njih vec nas ... jer oni ce se ponasati onako kako im mi dopustimo ... zato mjenjajmo nas i nase ponasanje pa ce i vlasnici kafica traziti konobare koji znaju reci izvolite i pravila ponasanja jednog konobara u ugostiteljstvu ...

heh pa3um narucio nes sa mlijekom sinoc a dobio obicnu konobar se nije ni izvinuo a pa3um kaze nema veze
prije neki dan u ruzi dali tonik isteklog roka prije pra mjeseci mi trazili cep jer je pozutio mala nasla cep i fino pise da je isteko rok al nema veze sto nismo pili naplatili 2,5 KM za tonik

najbolje brete u maxu mala ima argumente more gnjilo prodavati i isteklog roka

u nasoj carsiji i nema prave usluge.gdje god odes malo ko ce te docekati vedra lica.
pohvalio bih osoblje kostelskog buka tamo uvijek su nasmijani.
ovo sve ostalo po carsiji trba pobiti.ko da im dajes eksere umjesto para.niko ne zna reci fala,niko se ne zna nasmijati,svi pate od necega,nekih problema,i ako se zalis na sta,bude ti zao sto si se zalio.zato sam uveo novu praksu,gdje me ne doceka nasmijan konobvar,tu i ne platim