Jump to content
bUDO_hodza

Opcina Cazin - zelim bolji grad!!!

Recommended Posts

[quote name='lucky' post='292289' date='14.12.2008, 23:02']de ti nama reci kako je u americi rijeseno ... skrgan ti prica kako je u jednoj njemaskoj isto tako ... nije do zakona i kazni vec do savjesti ljudi ... kao sto sam napiso u svom prvom postu ... znas on da razmislja da nezagadjuje samo zrak ili vodu gdje odlaze smece vec svim cazinjanima ai sire ... da nauci toga biti svjestan ... onda bi sve bilo uredu ...[/quote]

lucky, kolika je prosvjecenost gradjana cazina glede ekologije i cistoce, zagadjivanja???

znas li da je cajin potok postao izvor zaraze, jer mnogi doslovno seru u njega???

eto bom kad ti brines o razmisljanju cazinskog covjeka, organizuj lepo tribinu o zastiti ljudske sredine, nadji sposobne ljude da to odrze i pogledaj ko ce ti doci i u kojem broju...

Ne razumijem ja vase odgovore nikako. Za situaciju su svi krivi osim onih sto su pravo krivi :D

Ja to gledam ovako. Zamisljam Cazin kao dvori

[quote name='lucky' post='292289' date='14.12.2008, 23:02']de ti nama reci kako je u americi rijeseno ... skrgan ti prica kako je u jednoj njemaskoj isto tako ... nije do zakona i kazni vec do savjesti ljudi ... kao sto sam napiso u svom prvom postu ... znas on da razmislja da nezagadjuje samo zrak ili vodu gdje odlaze smece vec svim cazinjanima ai sire ... da nauci toga biti svjestan ... onda bi sve bilo uredu ...[/quote]

neznam u cjeloj americi ali bogami ovdje nesmije sigurno bacati i ako to radi dobro gleda gdje ce baciti smece
slucajevi su poznati da zovu i policiju ako te vide da bacas iz auta papiric i tako nesto a znam i da je jedan nas bosanac kaznjen jer je dovozio u kontejner navece smece u apartmane ako nije kako kazu 500$ pa mu nece nampasti sigurno neko ga vidio i prijavio
znam ja da je ovako kako ti napisa a eto sigurno i u SVIC neko to kradom ostavi jer nemozese svako kontrolisati
na prvom mjestu je i slazem se svijest ljudi ko baca smece ili je muka da proseta do kontejnera

[quote name='Catak' post='292317' date='15.12.2008, 00:08']ti poredis CH i CAZIN. smijesno[/quote]

Zasto smjesno...
Zasto su Svicarci bolje od Cazinjanja?
Treba svako licnu odgovornost za napredak grada osjetiti, i nece biti smeca.

Ibro gazda avlije treba da Cazinjane kazni sto tako smece odlazu.
Pogresno i previse dugo parkirano auto policija ( ne nacelnik) odslepa kod sebe, pa kad gazda dodje po auto
ponese i neki 1000 KM.
Tipicno za nas narod samo politicare osudjujtete i krivite, izvadite prst iz dupenca pa se aktivirajte i vi!
Ibro sto se ovakve kule nevide po selima??? Jer narod pazi kako zivi, cuva ono svoje i nekula smece!
Tipicno za vas "gradjane" da neosjecate carsiju kao vasu avliju, tipican odgovor drugi odgovoran!!
U mojim ocima su ljudi sami krivi za ovakve slike!

[quote name='farko_Legenda' post='292065' date='14.12.2008, 00:28']Ibro svaka čast ! Vrhunske slike koje dokazuju da nešto ovdje ne štima ![/quote]

ovde vec duze vrijeme nista ne stima :icon_cheesygrin:

[quote name='[I-B-R-O]' post='292359' date='15.12.2008, 02:03']
Ne razumijem ja vase odgovore nikako. Za situaciju su svi krivi osim onih sto su pravo krivi :D

Ja to gledam ovako. Zamisljam Cazin kao dvorište.

Zamislite da vam neko pred ulaz parkira automobil 2 dana.
Zamislite da vam raja smece razbacuje po dvoristu, iako ste lijepo napisali da je zabranjeno bacati smece "van kontejnera"
Zamislite da vam neko u dvorištu aprkira u cvijetnjak i izrove ga.
Zamislite da vam "neko preduzece" izlijeva kanalizaciju kraj mjesta gdje se "vasa" djeca igraju.

Šta ja, kao gazda toga trebam učiniti da bih ovo regulisao? Trebam to [b]tako trpiti[/b] i vikati do ljudi je?

ja predlažem da se neko natjera da radi svoj posao ...

Jelda pošteno?[/quote]

aspolutno posteno...
opstinska administracija ( da ne prozivam vise nacelnika ) se treba angazirati da preventivno djeluje i onemoguci ovakve stvari u buducnosti...
slazem se da smo svi odgovorni za svoje okruzenje, al sto meni koristi sto papirice trpam sebi u dzep , ne bacam ih po ulici, kad kamion Javnog preduzeca , kojem svakog mjeseca uredno platimo racune ( barem ja ) za odvoz smeca ili neku drugu komunalnu aktivnost, necija govna istrese u centru carsije kraj osnovne skole...sreca sto su dobro odradili odvodne cijevi nize :D

kolega iz Tuzle mi jednom prilikom pricao kako je bio svjedok da je njihov gradonacelnik Imamovic dok je u vecernjim satim setao gradom , naisao na prevrnut kontejner, mobitelom promptno nazvao odgovorne u komunalnom preduzecu i zahtjevao da u roku 15 minuta rijese taj kontejner...kaze jaran, da je stajao nedaleko i cekao da vidi da li ce stvarno neko doci, i bas ljudi dodjose odradise i odose..

problem je sto nasa opcinska amdinistracija nakon 15.00 ode kuci, al ne pjesice..

slika kamiona jednog od Javnih preduzeca kako istresa kanalizaciju 20 metara od osnovne skole je ogavna..u normalnoj drzavi za ovo se odgovara...

ne bi me iznenadilo da nam govna pocnu istresati na kruznom toku :D

[quote name='[I-B-R-O]' post='292359' date='15.12.2008, 01:03']
Ne razumijem ja vase odgovore nikako. Za situaciju su svi krivi osim onih sto su pravo krivi biggrin.gif

Ja to gledam ovako. Zamisljam Cazin kao dvori

[quote name='lucky' post='292436' date='15.12.2008, 10:54']posteno da nemere biti postenije ... samo reci jos koje taj sto bi trebo raditi svoj posao ... dali gradjani koji pored kontejnera bacaju smece umjesto u kontejner ... pored znaka zabrane parkiranja parkiraju na nedozvoljeno mjesto ili zelenu povrsinu ...

jel ovo prica za titovim stazama revolucije ... :D

mozes ti svog radnika natjerati da dodje nakon posla cetiri pet sati da dodje nesto odraditi odnosno ispraviti nesto sto je neko drugi napravio ...vidis u prici se spominje kontejner ... znaci mjesto za odlaganje otpada je postavito ... nesto sto je uradio huligan (prevrtanje kontejnera ) moze doci na uvid policija i napraviti zapisnik pa tek onda radnik komunalnog preduzeca da pocisti ... al da ce jedan gradonacelnik zvati direktora JKP zaduzenog za cistocu da njegov radnik nakon radnog vremena pokupi smece iz prevrnutog kontejnera je prica za malu djecu ...

P.S. zaboravio sam da po nekoliko puta uredjujes post ... trebo sam sacekati je ce doci do izmjena od ovog posta sigurno ... :D[/quote]

sta je tebi lucky covjece, kacis se za svaki moj posto koji ima veze sa napadom na tebi blisku religijsko-politicko opciju..

tebi je to prica za malu djecu, a za Imamovica je to cisti profesionalizam i odnos prema poslu...
moras uzeti u obzir sve elemente price kad poredis tuzlu i opstinu cazin, kao i funkcioniranje njihovog i naseg komunalnog preduzeca..
da si zivio tamo znao bi da su njihovi komunalci aktivni 24 sata, meni kraj zgrade svaki dan kupili smece oko 22.sata, takav im raspored valjda i s tim u vezi on ih je zvao u njihovom radnom vremenu...

o tim tvojim konstrukcijama sa policijom i zapisnicima ne zelim ni diskutirati...
cinjenica je da nisi kritican ni sekunde prema radu opstinske administracije taman kad bi cijelu carsiju govnima zatrpali ...

p.s. sto se ti anonnimno logujes, kad ti vec zapimnje za oko mojeg editovanje postova..

[quote name='lucky' post='292436' date='15.12.2008, 10:54']posteno da nemere biti postenije ... samo reci jos koje taj sto bi trebo raditi svoj posao ... dali gradjani koji pored kontejnera bacaju smece umjesto u kontejner ... pored znaka zabrane parkiranja parkiraju na nedozvoljeno mjesto ili zelenu povrsinu ...[/quote]

Ti si vozač Lucky, i ne vozi

[quote name='snake' post='292444' date='15.12.2008, 10:10']sta je tebi lucky covjece, kacis se za svaki moj posto koji ima veze sa napadom na tebi blisku religijsko-politicko opciju..

tebi je to prica za malu djecu, a za Imamovica je to cisti profesionalizam i odnos prema poslu...
moras uzeti u obzir sve elemente price kad poredis tuzlu i opstinu cazin, kao i funkcioniranje njihovog i naseg komunalnog preduzeca..
da si zivio tamo znao bi da su njihovi komunalci aktivni 24 sata, meni kraj zgrade svaki dan kupili smece oko 22.sata, takav im raspored valjda i s tim u vezi on ih je zvao u njihovom radnom vremenu...

o tim tvojim konstrukcijama sa policijom i zapisnicima ne zelim ni diskutirati...
cinjenica je da nisi kritican ni sekunde prema radu opstinske administracije taman kad bi cijelu carsiju govnima zatrpali ...

p.s. sto se ti anonnimno logujes, kad ti vec zapimnje za oko mojeg editovanje postova..[/quote]

et dobro u tuzli komunalci rade 24 sata ... moja greska i neznanje ... :D ...

nerazumijem kada se ja to logujem anonimno ??? al hajde sacekat cemo jos koji put da editujes post pa preciznije napises ... :D

[quote name='jedancoek' post='292445' date='15.12.2008, 10:15']Ti si vozač Lucky, i ne vozi

[quote name='lucky' post='292449' date='15.12.2008, 11:34']nisam upoznat imali komunalni inspektor i koje su njegove nadleznosti ... ali pitam se kada bi prijavio policiji da je neko istovario smece na parkingu ili parkirao na zelenu povrsinu bili ga oni kaznili ?[/quote]

Mislim da policija nije nadle

[quote name='EcI PeCi PeC' post='292408' date='15.12.2008, 08:08']Zasto smjesno...

Pogresno i previse dugo parkirano auto policija ( ne nacelnik) odslepa kod sebe, pa kad gazda dodje po auto
ponese i neki 1000 KM.
Tipicno za nas narod samo politicare osudjujtete i krivite, izvadite prst iz dupenca pa se aktivirajte i vi!
Ibro sto se ovakve kule nevide po selima??? Jer narod pazi kako zivi, cuva ono svoje i nekula smece!
Tipicno za vas "gradjane" da neosjecate carsiju kao vasu avliju, tipican odgovor drugi odgovoran!!
U mojim ocima su ljudi sami krivi za ovakve slike![/quote]

I ti ne znas bil kakila il' bi piskila
Cas krive sluzbe, cas nisu.

Ja ne prozivam nikakve politicare, niti sam rekao da je neko kriv, a carsiju osjecam kao svoju avliju, a ti crkni pukni.
I da, u mene prst nikad nije ni bio u dupencu, ne znam kako to jos nisi primjetila, ja sam se i aktivirao, odavno. Izgleda da je u tebe ...

Imam cak i rjesenja za ove probleme, ako mi dopustis, prezentiracu ih.

Al' dopustila, ne dopustila, prezentiram.

Automobil nepravilno parkiran, ili na ne dozvoljenom mjestu:

[img]http://www.alerad.co.yu/Imako/pauk.jpg[/img]

Za smeće.
Ko se imalo bolje zagledao, na onoj obavijesti da je zabranjeno odlaganje smeca van kontejnera zadu

[quote name='EcI PeCi PeC' post='292408' date='15.12.2008, 09:08']Zasto smjesno...

ponese i neki 1000 KM.
[b]Ibro sto se ovakve kule nevide po selima??? Jer narod pazi kako zivi, cuva ono svoje i nekula smece![/b]
U mojim ocima su ljudi sami krivi za ovakve slike![/quote]

obicno ga pale iza kuca ili na nekoj tamo nedodjiji ima fin gaj pa sve , od bijele tehnike do organskog otpada se hica ni'za stranu..

[quote name='EcI PeCi PeC' date='15.12.2008, 09:08' post='292408']
Zasto smjesno...
[size=3][u][i][b]Zasto su Svicarci bolje od Cazinjanja?
[/b][/i][/u][/size]Treba svako licnu odgovornost za napredak grada osjetiti, i nece biti smeca.

koliko komunalci u CH dobijaju zato sto kupe smece a koliko nasi Cazinjani? za 300 maraka nebi ni ti marila jel sve cisto
ako tebe neko vidi da u Svici bacas kauc ja javno mjesto negine ti nego kazna? neko ce te prijaviti
ako ko prijavi da ima smeca doci ce ljudi koji su zaduzeni za to i pokupiti?
ako parkiras kako netreba popusit ces kaznu jel da?
eto zasto su Svicarci bolji od Cazinjanja

kod njih ljudi koji su placeni za to rade svoj posao?
[b]i najzad tema nije CH nego Cazin kad svi budemo u CH onda cemo raspravljati o tome!!![/b] Edited by Catak

[quote name='snake' post='292495' date='15.12.2008, 13:32']obicno ga pale iza kuca ili na nekoj tamo nedodjiji ima fin gaj pa sve , od bijele tehnike do organskog otpada se hica ni'za stranu..[/quote]

ziva istina, ljudi potrpaju sve na traktor pa u gaj hemo palti smece. zalosno

[quote name='snake' post='292495' date='15.12.2008, 12:32']obicno ga pale iza kuca ili na nekoj tamo nedodjiji ima fin gaj pa sve , od bijele tehnike do organskog otpada se hica ni'za stranu..[/quote]

E onda se bogu zahvaljujem da zivim gdje zivim!! Jer samo se prica, a nista ne cini!
Cinjenica je da niko nece stari namjestaj sebi pod porzore nabacati kao vi "gradjani".. I cisto je!!

Nit ce u komsijin cvjetnak parkirat! Vi hocete!

Prvi korak je da svako sebe za nos malo povuce i naci sta je licna odgovornost za svoju okolinu!

Ibro inace si dobar za akcije, napravi jednu i pokupite smece oko svoji prozora.. Manje price vise rada!! I cinjenica je da one stvari nije nacelnik, nit direkotr komunalije nabaco.. Nego isti vi koji tu u Gradu zivite!
I znam ja dobro kako sta mislim!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='292620' date='15.12.2008, 19:07']E onda se bogu zahvaljujem da zivim gdje zivim!! Jer samo se prica, a nista ne cini!
Cinjenica je da niko nece stari namjestaj sebi pod porzore nabacati kao vi "gradjani".. I cisto je!!

Prvi korak je da svako sebe za nos malo povuce i naci sta je licna odgovornost za svoju okolinu!

Ibro inace si dobar za akcije, napravi jednu i pokupite smece oko svoji prozora.. Manje price vise rada!! I cinjenica je da one stvari nije nacelnik, nit direkotr komunalije nabaco.. Nego isti vi koji tu u Gradu zivite!
I znam ja dobro kako sta mislim![/quote]

:D

Ne

mi zivimo u BiH u gradu Cazinu moramo se privici na sve pa i na ovo...

a ta poređenja sa CH i sl , je jako smijesno..

:)

Zasto smjesno, svi ste meni smjesni i neodgovorni!
Zasto Bosna nemoze biti cista kao CH. ZASTO?? Jer narod nije odgvooran. Nisam proedila negos am rekla da je nezamisivo ovako nesh u CH!
Jednostavno toakvog bezobrazluka gradjanskog nema!I svako svoje djete uci kad baci papiric od bombone da ga uzme i u korpu odlozi! To je ovdje normalno!!

Virus samo se umrijeti mora, a ako mislite da se na ovakav smrad privici morate, jel nema akcije nit incijative. E onda vam nista drugo i nepreostaje nego ziviti pored ti kula smeca!

Nekolisam Ibro... Nego samo kazem kako je to i znam da bas sa ponekima ovdje najbolje ne ulaziti u nikakve diskusije!!

Samo jedno kazem, prst iz dupeta i na poso!! Spasa uvijek ima samo se treba boriti!
Ovo za Akicije i skupljanje nije bio sarkazam! Nego ozbiljnost! Zrno po zrno pogaca, kamen po kamen palaca. Sve bi vi gotovo i sve uvijek politicari krivi!
Za smece ste sami krivi i vasa neodgovornost!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='292639' date='15.12.2008, 20:28']Zasto smjesno, svi ste meni smjesni i neodgovorni!
Zasto Bosna nemoze biti cista kao CH. ZASTO?? Jer narod nije odgvooran. Nisam proedila negos am rekla da je nezamisivo ovako nesh u CH!
Jednostavno toakvog bezobrazluka gradjanskog nema!I svako svoje djete uci kad baci papiric od bombone da ga uzme i u korpu baci! To je vdje normalno!!

Virus samo se umrijeti mora, a ako mislite da se na ovakav smrad privici morate, jel nema akcije nit incijative. E onda vam nista drugo i nepreostaje nego ziviti pored ti kula smeca!

Nekolisam Ibro... Nego samo kazem kako je to i znam da bas sa ponekima ovdje najbolje ne ulaziti u nikakve diskusije!!

Samo jedno kazem, prst iz dupeta i na poso!! Spasa uvijek ima samo se treba boriti!
Ovo za Akicije i skupljanje nije bio sarkazam! Nego ozbiljnost![/quote]

u ch kad pljunes na cestu ide kazna ak te uhvate ? zar ne ?

a kod nas?

kod nas se ne mogu sloziti ljudi koji sjede bezveze i primaju dnevnice u OV oko presjedavajućeg kamol da se donesu stroziji zakoni... ili da se rijesava ovakav ili slicni ovom problemu...

[quote name='Virus' post='292640' date='15.12.2008, 19:30']u ch kad pljunes na cestu ide kazna ak te uhvate ? zar ne ?

a kod nas?

kod nas se ne mogu sloziti ljudi koji sjede bezveze i primaju dnevnice u OV oko presjedavajućeg kamol da se donesu stroziji zakoni... ili da se rijesava ovakav ili slicni ovom problemu...[/quote]

Mah imaj u glavi, pa ne bacajte, majka mu stara, nije sve u kaznama ... **bem ga ja ljudi, vi tu zivite, vi se gubate izmedju, samo ce jos malo epidemija izbiti

sramota

[quote name='EcI PeCi PeC' post='292620' date='15.12.2008, 20:07'][b][u]E onda se bogu zahvaljujem da zivim gdje zivim!! Jer samo se prica, a nista ne cini!
[/u][/b]

I znam ja dobro kako sta mislim![/quote]

e onda zivi tamo gdje zivis i pusti nas gradjane da bacamo sebi smece pod nos. [size=5]Nije tvoje da nas hulis![/size]

Sve krece od pojedinca! Da mi sami stanemo samo na sekund i razmislimo da li papiric od zvake izgleda ljepse na plocniku ili u kanti za smece pokraj koje prolazimo, ne bi dolazili do situacija u koje dolazimo, odnosno kako nam grad izgleda. Na jednoj od slika vidim neko je cak i fotelju izbacio na sred parkinga, mislim to mozemo samo mi.
Moj savjet je da mi kao pojedinci pocnemo prvo obracati gdje sta bacamo, a na opstini je da obezbjedi jedan prostor velicine malo veceg parkinga sa velikim kontejnerima, gdje bi se taj kabasti otpad odvozio. A one koje bi i pored toga uhvatili da odlagaju smece gdje mu nije mjesto, dali jednu lijepu kaznicu, pa mozda drugi put razmisli...
Za radnike komunalija koji izlijevaju otpad iz septicke rupe u potok, koji prolazi cijelom duzinom grada i samo nekoliko stotina metara od OS Cazin I nemam komentara, zaprepastena....

[quote name='Catak' post='292683' date='15.12.2008, 21:34']e onda zivi tamo gdje zivis i pusti nas gradjane da bacamo sebi smece pod nos. [size=5]Nije tvoje da nas hulis![/size][/quote]

Zar si se pronaso medju ovima sto zagadjuju okolinu??
Kazerm kako je, nehulim ja nikog, isto tako nezivim u Cazinu da ta brda smeca svaki dan gleda. Isto tako moje djete ne mora pored toga svaki dan prolaziti. Samo sam iznijela svoje misljenje!!

To je sviju Cazinjana sramota!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='292710' date='15.12.2008, 23:50'][b]Zar si se pronaso medju ovima sto zagadjuju okolinu??[/b]
Kazerm kako je, nehulim ja nikog, isto tako nezivim u Cazinu da ta brda smeca svaki dan gleda. Isto tako moje djete ne mora pored toga svaki dan prolaziti. Samo sam iznijela svoje misljenje!!

To je sviju Cazinjana sramota![/quote]

nezivim ja u cazinu tako da ga i nemogu zagadjivati pa opet negovorim narod vaki narod naki ko i ti. a policija i komunalci nek sjede. al sto bi sta i radili kad rade za crkavicu.