Jump to content
bUDO_hodza

Opcina Cazin - zelim bolji grad!!!

Recommended Posts

Antonio, i oni iz Cistoce rade po nalogu glavesina, a oni su obecavali ne Cistoca.

Evo jedan clanak vezan za kucu Nurije Pozderca

[url="http://www.cazin.net/cazin/gdje-je-novac-za-restauraciju-kuce-nurije-pozderca/"]http://www.cazin.net/cazin/gdje-je-novac-za-restauraciju-kuce-nurije-pozderca/[/url]

Gdje je 90.000?

zna se ko se slikao u kuci Nurije Pozderca,,,...

Mozda je (ne) cistoca do nas....mislim gradjana....:) Ko baca smece svugdje, ko lijepi plakate gdje i ne treba itd....da se ne zavaramo...koliko ljudi mogu biti pesini nijedna Čistoca ne moze pocistiti....nazalost

Ja ne zelim samo bolji grad Cazin, ja zelim bolju drzavu za sviju nas....:) Dakle, vise radnih mjesta, bolje uslove rada, i jos x stvari....

pa de te Bog vam dragi dao organizujte sami ciscenje carsije ako to vec vase vodje nece ili ne mogu uraditi....hajd`recite mi sagne li se ko i digne papir ispred kuce svoje ili ispred zgrade kad naidje(svaka cast onom ko ima tu naviku)...pa nije Cazin Mexico City il Tokyo pa da se ne moze nesto uraditi...svi nesto hocete i zahtjevate....`fatite se svako drugi vikend vode,spuzvi i grebaljki i skinite te plakate,pa nisu od celika ..bem ih i plakate...ako budete cekali da vam politicari ispune obecano prije ce te docekati da voz kroz Cazin prodje...gledam prije mjesec-dva(meshchinde) kako su djeca fino oko osnovne skole na cupriji zavrnuli rukave i udri.....hocu i ja platu od 10.000 eura al`niko to ne banda ni 1% dok se ja sam ne pocnem za to boriti

[quote name='viking' timestamp='1310073757' post='432632']
pa de te Bog vam dragi dao organizujte sami ciscenje carsije ako to vec vase vodje nece ili ne mogu uraditi....hajd`recite mi sagne li se ko i digne papir ispred kuce svoje ili ispred zgrade kad naidje(svaka cast onom ko ima tu naviku)...pa nije Cazin Mexico City il Tokyo pa da se ne moze nesto uraditi...svi nesto hocete i zahtjevate....`fatite se svako drugi vikend vode,spuzvi i grebaljki i skinite te plakate,pa nisu od celika ..bem ih i plakate...ako budete cekali da vam politicari ispune obecano prije ce te docekati da voz kroz Cazin prodje...gledam prije mjesec-dva(meshchinde) kako su djeca fino oko osnovne skole na cupriji zavrnuli rukave i udri.....hocu i ja platu od 10.000 eura al`niko to ne banda ni 1% dok se ja sam ne pocnem za to boriti
[/quote]

Nije stvar u aktivizmu, kojeg bas i nema, slazem se. Stvar je u tome da je ljepljenje plakata od strane jednih te istih citav jedan proces koji traje ili se mozda ponavlja u jednakim vremenskim intervalima. Ovo je jednostavno rjesiti na nacin da se ispostavi racun za ciscenje onima koji te stvari i rade. Lako je sa plakate saznati ko ju je nalijepio, ne trebaju naocale.

[quote name='barca' timestamp='1310074393' post='432637']
Nije stvar u aktivizmu, kojeg bas i nema, slazem se. Stvar je u tome da je ljepljenje plakata od strane jednih te istih citav jedan proces koji traje ili se mozda ponavlja u jednakim vremenskim intervalima. Ovo je jednostavno rjesiti na nacin da se ispostavi racun za ciscenje onima koji te stvari i rade. Lako je sa plakate saznati ko ju je nalijepio, ne trebaju naocale.
[/quote]

Potpuno bi bio u pravu da su okolnosti malo drugacije i da je vlast kakva treba biti.Razmisljanje ti je malo ispred vremena....jedno 20-30 godina.
Ja koliko sam mogao procitati na ovoj stranici i forumu u zadnje 2-3 godine,situacija je takva da bas onima sto se treba zaliti ,ti isti i lijepe te plakate.Ili nisam mozda u pravu?
U slucaju plakata u vezi tih kvalitetnih gostovanja raznih pastira u XL-u i ostalim ,,kulturno-prosvjetnim,, objektima ,pitanje je opet i kad bi se taj racun il`neka kazna urucili vlasnicima bi li to bilo placeno i naplaceno ili bi se to na neki nacin izbjeglo,sto je normalno kod nas u danasnje vrijeme.
Nemoj me pogresno shvatiti,al`ja mislim da svaka dobra stvar i inicijativa pocinje od pojedinca ili od neke manje grupe pa tako mislim isto i ovdje da bi gradjani sami trebali nesto napraviti ,inace nema tu napretka .Ili brate na ulice izaci i zagalamiti.Nesto uraditi.
Nego vi fino jednu noc obucite crne trenerke,poskidajte plakate sa zidova i zalijepite ih na opstinu i kuce vlasnika tih objekata :icon_cheesygrin:

[quote name='viking' timestamp='1310075761' post='432638']
Potpuno bi bio u pravu da su okolnosti malo drugacije i da je vlast kakva treba biti.Razmisljanje ti je malo ispred vremena....jedno 20-30 godina.
Ja koliko sam mogao procitati na ovoj stranici i forumu u zadnje 2-3 godine,situacija je takva da bas onima sto se treba zaliti ,ti isti i lijepe te plakate.Ili nisam mozda u pravu?
U slucaju plakata u vezi tih kvalitetnih gostovanja raznih pastira u XL-u i ostalim ,,kulturno-prosvjetnim,, objektima ,pitanje je opet i kad bi se taj racun il`neka kazna urucili vlasnicima bi li to bilo placeno i naplaceno ili bi se to na neki nacin izbjeglo,sto je normalno kod nas u danasnje vrijeme.
Nemoj me pogresno shvatiti,al`ja mislim da svaka dobra stvar i inicijativa pocinje od pojedinca ili od neke manje grupe pa tako mislim isto i ovdje da bi gradjani sami trebali nesto napraviti ,inace nema tu napretka .Ili brate na ulice izaci i zagalamiti.Nesto uraditi.
Nego vi fino jednu noc obucite crne trenerke,poskidajte plakate sa zidova i zalijepite ih na opstinu i kuce vlasnika tih objekata :icon_cheesygrin:
[/quote]

Nije problem napraviti akciju skidanja plakata, to moze biti volonterski ili placeno, nebitno. Sta poslije, napraviti strankama i kojekakvim klubovima tipa XL slobodno mjesto za plakatiranje??? Hocu reci da gradjani nisu u poziciji da ovo rijese bez nekih institucija koje ce represivno djelovati, bez obzira hoce li ispostavljati racune za uradjeno ili neke kazne. Cazin nema rjesena mjesta na kojima je dozvoljeno oglasavanje, mada danas vidim da se i to pokusava rjesiti.
Ovaj tvoj prijedlog sa crnim trenerkama je dobar ali i opcina i kuce tih koji lijepe su pod video nadzorom, tako da mozes samo fasovati krivicnu prijavu za ometanje privatnog posjeda ili unistavanje drustvene imovine. [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

• Upvote 2

[quote name='barca' timestamp='1310077957' post='432647']
Nije problem napraviti akciju skidanja plakata, to moze biti volonterski ili placeno, nebitno. Sta poslije, napraviti strankama i kojekakvim klubovima tipa XL slobodno mjesto za plakatiranje??? Hocu reci da gradjani nisu u poziciji da ovo rijese bez nekih institucija koje ce represivno djelovati, bez obzira hoce li ispostavljati racune za uradjeno ili neke kazne. Cazin nema rjesena mjesta na kojima je dozvoljeno oglasavanje, mada danas vidim da se i to pokusava rjesiti.
Ovaj tvoj prijedlog sa crnim trenerkama je dobar ali i opcina i kuce tih koji lijepe su pod video nadzorom, tako da mozes samo fasovati krivicnu prijavu za ometanje privatnog posjeda ili unistavanje drustvene imovine. [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

Zaboravio sam reci da treba i carape na glave staviti :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

[quote name='viking' timestamp='1310073757' post='432632']
[/quote]

Zbog cega ja da cistim njihovo smece?

Da te pitam, sta da ja ocistim danas te plakate, zar bih za tri dana opet morao jer XL i Hemingway lijepe vise puta sedmicno?
  • Upvote 1

"sreca", ne radi pola ulicne rasvjete pa se to smece od plakata makar nocu ne vidi..

I to me stvarno zanima, jesu li one ulicne rasvjete automatske [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Scena za jednu noc: Biciklom idem kraj drveca kod Cazin I skole, dvije lampe ne rade, treca ne radi kad joj ja prilazim ona se upali. Odem dalje kraj policije prema kuci Nurije Pozderca, ista scena, dvije ne radi, jedna se upali kad joj pridjoh. Odem dole na Malu Lisu sve radi, rad, radi, dodjem do gimnazije tri ne rade, nijedna se ne pali.

o.O?

[quote name='BaroN' timestamp='1310105062' post='432654']
I to me stvarno zanima, jesu li one ulicne rasvjete automatske [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Scena za jednu noc: Biciklom idem kraj drveca kod Cazin I skole, dvije lampe ne rade, treca ne radi kad joj ja prilazim ona se upali. Odem dalje kraj policije prema kuci Nurije Pozderca, ista scena, dvije ne radi, jedna se upali kad joj pridjoh. Odem dole na Malu Lisu sve radi, rad, radi, dodjem do gimnazije tri ne rade, nijedna se ne pali.

o.O?
[/quote]
jesi ti bio okupan tu noć.... :icon_cheesygrin:

Šta će biti sa ovim psima lutalicama u našem gradu ?...svaki dan ih je sve više i više ...hoce li to neko da riješi ili se prvo mora da dogodi kakav incident da to neko riješi ?

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1314670199' post='438811']
Dok ne poje necije ovce u gradu, nece se rijesiti :P
[/quote]
a šta ako pocnu napadati ljude ?A kako cujem i gledam počeli su ,,,šta onda ?Kome se obratiti.....Vracam se kuci a njih 15 do 20 se krece zajedno

[quote name='ŽLBOA' timestamp='1314748465' post='438882']
a šta ako pocnu napadati ljude ?A kako cujem i gledam počeli su ,,,šta onda ?Kome se obratiti.....Vracam se kuci a njih 15 do 20 se krece zajedno
[/quote]
Iskreno mislim da nece nista biti ako pocnu napadati ljude, jedino rjesenje je dok ne poje necije ovce :)

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1314670199' post='438811']
Dok ne poje necije ovce u gradu, nece se rijesiti :P
[/quote]
ovce a joj prosle godine su potamanili stado od huse cele,kucavka...

Sto se tice tih kerova .. cccc
Sta mislite da nedao bog ti psi lutalice istrgaju nekog iz vase obitelji na prim, nedao bog vasu kcerku ili sina .... problem u nasim ljudima je sto su nesposobni , zasto nisu bili u ratu tako nesposobni ko`danas .. jako je identican problem kerova i politicara samo sto nas politicari udaraju po svemu a ovi drugi samo ujedaju ,.
Ja znam jedno ,neka bilo gdje u BiH bilo koji pas lutalica ujede nekog iz moje kuce i ja vam obecavam da u tom gradu nece vise biti niti jednog kera .toliko od mene .. Peace&Love

Citao sam ovdje na forumu ,neko je napisao da zgrade treba novo fasadirati i da tetke treba da smaknu ves sa balkona ?! :unsure:
Bez da se hvalim zelim naglasiti da sam obisao EU uzduz i poprijeko i u svim zemljama sam naisao na sl. stvar koju mozemo kod nas vidjeti .tj. susenje vesa po balkonima ,slaba fasada na zgradama,itd itd.
ALI ALI ,,,,, jos nigdje nisam u svijetu otisao u kafic ,disco,pub ili sl. a da sam tu naisao na gole plesacice tj. hocu da kazem da sam prvi put kod nas u carsiji dozivio i vidio da su KRX`ovi (krkani) od kafica,diskoteke itd. napravili TABLE DANCE
Stalno cujem razne cobane (sa izrazom coban ne mislim ljude koji cuvaju ovce ,vec ima cobana koji su rodjeni i odrasli u gradu a nikad nisu cuvali ovce) kako govore :hocemo u svijet,hocemu u EU itd.
Cobani u DUSI traba da znaju da su ljudi/narodi u svijetu odvojili te stvari od onog ko to ne zeli .. na prim od maloljetnih i ovakvih koji su kao ja .. To znaci da ne mozes vidjeti golu ili polugolu zenu kako plese oko stange dok ne odes u javnu kucu ili table dance bar - i u te lokale imaju pristup samo PUNOLJETNI isto tako u tim zemljama za koje mi tvrdimo da zelimo da budemo kao oni ,kod njih se ne moze dijete od 13god. sasvim normalno ubijati alkoholom u nekom baru ili sl. isto tako ne moze svugdje dobiti cigarete itd. itd.
Ali kod nas,. KOD NAS ;.. pitanje za ljude sa mozgom ..
Zar vam se mili izac u lokal koji bi trebao da bude kafic ili diskoteka u kom gole jadnice plesu oko stange a klinci od 12-13 godina se ubijaju dzoni volkerom za sankom ???????????
Dje je stara raja sa dobrim ukusom i stilom ..
  • Upvote 1

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1333795582' post='453425']
Sto se tice tih kerova .. cccc
Sta mislite da nedao bog ti psi lutalice istrgaju nekog iz vase obitelji na prim, nedao bog vasu kcerku ili sina .... problem u nasim ljudima je sto su nesposobni , zasto nisu bili u ratu tako nesposobni ko`danas .. jako je identican problem kerova i politicara samo sto nas politicari udaraju po svemu a ovi drugi samo ujedaju ,.
Ja znam jedno ,neka bilo gdje u BiH bilo koji pas lutalica ujede nekog iz moje kuce i ja vam obecavam da u tom gradu nece vise biti niti jednog kera .toliko od mene .. Peace&Love
[/quote]

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/89043-djevojcica-umalo-podlegla-maloj-senadi-psi-izgrizli-usi-ocne-kapke-ruke-i-noge.html

Svi koji zele bolji grad bice u prilici da pokazu svojim djelima...naime, u mjesecu aprilu, kao mjesecu cistoce u opcini cazin, mjesna zajednica cazin pokrenuce akciju ciscenja cajinog potoka i akciju posumljavanja i niz pratecih aktivnosti u kojima ce ucestvovati gradjani.( informaciju imam iz izvora bliskih lokalnoj vlasti :D)

da li bi se odazvali na slicne akcije?

Neću se nikad odazvati na akcije organizirane od strane Općine, Načelnika, Mjesne zajednice ili političkih stranaka.
  • Upvote 1