Jump to content
Sign in to follow this  
pa3um

Bihacka posla

Recommended Posts

Danas u Bihacu, oko pola 2 PM, na parking prostoru BEDEM (kod poslovnog centra KRAJINA), nemam sitih KM kovanica te ostavlajm djevojci koja je zaduzena za parking 1€ da zamjeni negdje i kupim kartu na naplatnom apatru od jednog sata, planiram se zadrzati oko 20-tak minuta, ali posao me okupirao i ja izlazim nakon 1h i 15 minuta, sjedam, palim auto, kao ono neki decki zvizde i kazu pazi lisice na tocku.

Istog momenta mi se digla svaka dlaka na glavi, pogledam djevojka mi fakat kupila kartu od 1h i stavila za brisac, ali karta je vec istekla 15 minuta, po***** sam. Lupam po tocku, hoda neki komunalac i kaze da on nista ne zna, ali da moram ici na trznicu platiti 40KM, jer je istakla karta.
Pitam ko je stavio nezna on, ispsovao sam im sve sto mi je palo na um (osim bozije grihote), zovem ovog sefa iz Krajina centara da mio donese skare za zeljezo sto ovaj i ubrzo donosi, nailaze neki prijatelji, i svi se cude jer samo na mom autu i jos Caddy KOV-GRAD Buzim ima takodje lisicu, dok nekoliko auta nikako nemaju parking kartu, ali nisu blokirana.

Medjutim komunalac je zvao i policiju, koja takodje dolazi, a ja vec nanio makaze da rezem katanac. Medjutim policajci su moji stari prijatelji i mole da nerezem katanc, morat ce praviti zapisnik, ostecenje tudje stavri, a ja im kazem to je moja stvar na mom je autu, neka tog zakona po kom oni mogu uzurpirati moju imovinu bez sudskog naloga. Dolazi i komunalac koji stavi losice ali nesmije prici jer mu ja prijetim da cu ka skarama za zeljezo razbiti, bez obzira na policiju, koja su to djubrad JP KOMRAD (citaj kosmrad). Na kraju ja ipak odlazim platiti kaznu, dok se zena na naplati cudi i izvinjava, jer tolerancija im je do 1h prekoracenja, i prioritet auta bez karte, ali djubre je vidjelo na mom autu pise Cazin, onome Buzim i nam alisice.

Stavio sam u gepek cekic, sljedeci put lisica ide u gepek...

P.S.
Nikad jos nisam parikrao u Bihacu ili bilo gdje da nisam platio parking.

stvarno ti bišćani. ja na steću nemam auto, pa ne bih znao kako je to. al čovjeka zbog nekih 15min nama stavljati lance. ma daj brete, pogotovo ako pored vzila iam auta koja nemaju ni plaćen parking a njima ništa. to se vidi i na ulicama Cazina. neznam kako ta policija ili tko određuje ko terba plaćati il netreba???možda oni sa parama te poznata "krema" grada ima povlastice??? to je na njima, al nepravda se provodi najbolje. mislim, to nam je u krvi, hahahahaha....

vala što se kaže sportski: "Doćete vi u Cazin!!!"

PS: ponesi brener u autu, hahahahaha

gle sta se meni neki dan desilo vozim zeta u bihac na operaciju i kupim kartu dole i stavim kartu da je sehidska porodica oni svagdje imaju besplatan parking za svaki slucaj i kazem cici da ne znam koliko cu se zadrzati on mi kaze haj parkiraj gore malo vise gdje ti ta kartica vrijedi i ja i karticu i placen parking imam i vratim se posle mozda sat i jos neku minutu da vidim kad ono nema auta odnio pauk ja ga pitam on kaze moras platiti dole u komrad na trznici ajjj puko cojk izaso samo ga izrezali nemoze sjediti kamoli hodati do dole pa placati taksi do dole i dosli ona kaze nemogu ja vama nista pa onda na trznicu kod one sefice i njoj malo psovati i pitati je jesul oni normalni i onda ona kaze ja mogu kopirati saobracajnu ali tad nece biti 70 nego 170 ma neka bude 370 daj mi auto pare nikad neces dobiti dok god postoji na onom rjesenju pravo na zalbu.

[quote name='pa3um' post='174076' date='Aug 24 2007, 23:49']Danas u Bihacu, oko pola 2 PM, na parking prostoru BEDEM (kod poslovnog centra KRAJINA), nemam sitih KM kovanica te ostavlajm djevojci koja je zaduzena za parking 1

fer bi bilo da su svi dobili kaznu!
kod nas u Linzu ako ti istekne vrijeme parkinga
(kupis jednu karticu i zabijes je za sajbu)
i imas tolerancije 10 minuta,
u slucaju da zakasnis vise od 10 minuta onda dobijes jednu kaznu koju moras platiti....
vidim da gradonacelnik Bihaca pokusava grad dovesti u red (u cemu iuspjeva) no medjutim ima
jos nekih stvari na kojima ce morati poraditi jer ako Razim plati kaznu,nek je plati onda i svako drugi cije vrijeme istekne ili parkira bez kartice...

p.s

nista

pa3ume sljedeci put im natrpaj kakve zice u bravu pa da lisice moraju rezati oni sami :D

medjugradska ili lokalna diskriminacija, to vam je to...

nista cudno s obzirom da u samom gradu cazinu, neki ljudi ( citaj stranacki ) mogu parkirati po trotoarima, mjestima za invalide, prolaziti kroz zabrane i jos slicnih stvari i nikad nece biti kaznjeni...

mi ostali naravno hocemo...kad vidim policajca kako hinjski pise kaznu nekom anonimusu, a netom prije njega ili cesto tu bez kazne staje neki stranacki "celnik", u tom momentu cesto povezem dva sloga rijeci je-be u raznim oblicima kombinirajuci je sa drzavom, vlascu i policijom...

snake - drzavni neprijatelj br 1 :D

p.s. pa3ume nek si im ispsovo halal ti kruh...ko ih j....nek se bar isprepadaju malo...

[quote name='snake' post='174262' date='Aug 26 2007, 13:55']p.s. pa3ume nek si im ispsovo halal ti kruh...ko ih j....nek se bar isprepadaju malo...[/quote]

Fakat sam se ispsovao ali kurve sute, ni rijec da kazu, vide drzim skaze za zeljezo, ali valjda sam nekim drugima ubuduce pomogao.

Nije mi stvarno za 40 KM, ali ono sto stvarno zasmetalo je blokiranje mog auta, a ne sijmu to ni po kojem zakonu. Oni imaju pravo meni napisati kaznu, podnijeti prijavu ili ne znam sta vec, ali neka tog zakona po kojem mi smiju blokirati moju imovimu bez sudkog naloga.

Na zapadu je to lijepo rijesno, nikad nikome ne blokiraju auto, samo stave uplatnicu, ako nemas parkirnu kartu ili je istekla vise ok 15 min...

Europa dolazi u BiH,pa i Bihac.Nemas se sta ljutit,ako si se zadrzao vise od predvidjenog vremena.Onda ako nisi bio siguran trebao si uzet 2-3 sata ili vec koliko.Ne vidim ja tu nista lose.

[quote name='rainMaker' post='174282' date='Aug 26 2007, 18:43']Europa dolazi u BiH,pa i Bihac.Nemas se sta ljutit,ako si se zadrzao vise od predvidjenog vremena.Onda ako nisi bio siguran trebao si uzet 2-3 sata ili vec koliko.[size=3]Ne vidim ja tu nista lose[/size].[/quote]

Onda ti slabo vidis, i pogotovo citas.

U Evropi ti nikad niko nije stavio lisice na tocak kao prvo, drugo u evropi nema diskriminacije kao kod bihackih lokalista, jer su samo meni i tipu iz Buzima stavili lisice.

Ponavljam nema tog zakona po kojem ti neko smije blokirati imovinu bez sudskog naloga, a pogotovo ne nepismeni bihacki komunalac...

Nek ja slabo vidim,al' je vazno da si ti kaznu platio koja ide u budzet grada.I ako nema kartu,ima ona kartica na koju se uplacuje odredjeni dio novca i u tom slucaju nisu potrebne te karte po sat-dva vremena.Cuvaj se tog.Lijep pozdrav ! :rolleyes:

[quote name='snake' post='174262' date='Aug 26 2007, 13:55'].

nista cudno s obzirom da u samom gradu cazinu, [b]neki ljudi[/b] ( citaj stranacki ) mogu parkirati po trotoarima, mjestima za invalide, prolaziti kroz zabrane i jos slicnih stvari i nikad nece biti kaznjeni...[/quote]

Snake...pa nemoj sada da nam bacas pjesak u oci..Sta je ono bilo neki dan kad si ti svoju limuzinu ostavio na sred trotoara, i to tako ruzno parkiranu ko da si za kljukusu polago?! :rolleyes: :lol:

ps.istina je ne lazem :rolleyes:

ps2.ne ljuti se :D

ps3.uvijek si govorio da je najbitnije govoriti istinu! (ili je to mozda bio neko drugi :huh: , papa mozda?! :D ma nebitno :lol: )

[quote name='zvrk_hanuma' post='174337' date='Aug 26 2007, 23:37']Snake...pa nemoj sada da nam bacas pjesak u oci..Sta je ono bilo neki dan kad si ti svoju limuzinu ostavio na sred trotoara, i to tako ruzno parkiranu ko da si za kljukusu polago?! :rolleyes: :lol:

ps.istina je ne lazem :rolleyes:

ps2.ne ljuti se :D

ps3.uvijek si govorio da je najbitnije govoriti istinu! (ili je to mozda bio neko drugi :huh: , papa mozda?! :D ma nebitno :lol: )[/quote]

ono je bilo parkiranje,sa kratkim zadrzavanjem na tom mjestu...kratko nakon sto si nestala iz mog vidokruga sam preparkirao auto i ostavio dovoljno prostora pjesacima..

dakle zaustavljanje, a ne parkiranje...i to nije bio trotoar vec parking ispred jednog poslovnog objekta...

[quote name='rainMaker' post='174334' date='Aug 27 2007, 01:23']Nek ja slabo vidim,al' je vazno da si ti kaznu platio koja ide u budzet grada.I ako nema kartu,ima ona kartica na koju se uplacuje odredjeni dio novca i u tom slucaju nisu potrebne te karte po sat-dva vremena.Cuvaj se tog.Lijep pozdrav ! :rolleyes:[/quote]
Lijepo je to sto oni pokusavsaju, ali nemoze jedan komunalac biti i sud i sudija, ja sam kriv, ok, i ja snosim posljedice, ali zna se nacin i procedura.
Taj novac zavrsi u kasi nekog komunalca, a ne u budzetu grada, mogu ti skenirati komunalni blok o naplati deblokade lisice.

Ko bi meni nadoknadio stetu, da sam krenuo i razbio blatobran, da ne nisu neki decki upozorili.
Ko bi mi nadoknadio izgubljeno vrijeme dok su mi oni blokirali auto, i nije problem u parkingu, problen je u nepostojanju propisa i ljudi koji to sprovode.

Najbolji je nacin kao u Sarajevu i Zagrebu, udjes na parking, uzmes tiket i kad izlazis plati vrijeme koje si proveo na prakingu.

[quote name='SN_Bihac' post='174372' date='Aug 27 2007, 12:26']Ne kažem da toga nema, ali svaki dan u Bihaću vidim te lisice na automobilima na kojima ništa ne piše. Znači jednostavno ako se zateknete kazne vas , bilo da vam stave lisice ili vam pauk odveze automobil. Te neke diskriminacije ima svugdje. Ali to što nekog nije kaznilo a vas jeste ne znaći da je zbog ovog ili onog. Imaju vozila stanara koji plaćaju neki mjesečni iznos, a imaju vozila moćnika ( koji ste vi spominjali da imaju privilegije u Cazinu) kojima se jednostavno ne smije staviti kazna. Nažalost.

A o postavljanju tih lisica nije istina da se radi protuzakonito. [color="#FF0000"]Postoji pravilnik prema kojem se radi[/color]. [color="#FF0000"]Pauk[/color] u Bihaću nije radio godinama, jer nije postojao taj pravilnik pa je Visoki predstavnik zabranio njegovu upotrebu d donošenja pravilnika, tako i za lisice.[/quote]
Uz uvazavanje svih tvojih postova...
Pravilnik nije ZAKON, blokadu imovine ti moze narediti sam SUD. Pauk je nesto drugo, pauk nosi nepropisno parkirana vozila a ne vozila sa mjesta oznacenih za parking, i cak kad odnese auto moraju ti ga dati bez novaca, a do njih je da podnesu prkrsaju prijavu.

Nisam ljudi lokalista, puno mojih prijatelja je biscana, puno poslovnih partnera, ozenjen sam iz Bihaća, itd...

Evo danas me zvao prijatelj i kaze poslije one scene na parkingu, vise nikom ne stavljaju lisice, nego lijepo sdacekaju i kome istekne krata, traze da se dokupi ostalo vrijeme. To je posteno, ili tiket kad udjes, pa kad izlazis platis vrieme koje si proveo, to sve radi jedan covjek, a ne onako deset ih hoda i gledjau kome ce staviti lisice.

[quote name='pa3um' post='174434' date='Aug 27 2007, 22:43']Ko bi meni nadoknadio stetu, da sam krenuo i razbio blatobran, da ne nisu neki decki upozorili.[/quote]

Poštovani!

Nevidim razlog da se uzrujavate toliko, a hebeš blatobran ja ti isporučim nov i riješen problem a znaš da sve funkcionira u našem sustavu iz sredine,lijevo i desno.,hijerarhijski gledano...akhm :D

[quote name='imola' post='175181' date='Aug 30 2007, 10:16']Poštovani!

Nevidim razlog da se uzrujavate toliko, a hebeš blatobran ja ti isporučim nov i riješen problem a znaš da sve funkcionira u našem sustavu iz sredine,lijevo i desno.,hijerarhijski gledano...akhm :D[/quote]
A ko bi platio taj blatobran, ko bi platio moje potroseno vrijeme na parkingu, ko bi nadokandio stetu nastalu ne koristenjem auta par dana dok se ne napravi blatobran.
Treba njih dobro tuziti, napaltiti im 3x vise para nego sto sve to vrijedi, a to mogu dobri advokati.

Usput pola otpustiti onih nepismenih tipova, dati im metlu da metu cestu, a niako neki drugi posao...

pa meni da bi ko to stavio ja bi ga sahranio hebem im lisicu nema auta i nemoram se brinut..
drugi put kome se lisica nadje na tocku fino ohladite zivce i sve platite ali nadjete onog koji je stavio i zlemate ga daskom :)

Dobro treba uvesti red sto se tice parkiranja i to, ali treba i upozoriti ako su lisice postavljene, jer kao sto ovaj kaze ko ce platiti blatobran, vrijeme bez auta ...

ja cuo da je zeljin ( onaj sto radi u posti ) prvi koji je razvalio te lisice...prosle sedmice

naljutili cojeka, a njega ima pofino :D

[quote name='snake' post='183538' date='Oct 1 2007, 13:52']ja cuo da je zeljin ( onaj sto radi u posti ) prvi koji je razvalio te lisice...prosle sedmice

naljutili cojeka, a njega ima po fino :D[/quote]
mislim da i ja jedne lisice ima u autu jel to kradja kad stave nesto na moje auto i ja odem

bom ne znam jel kradja, al je otudjivanje drzavne imovine svakako :D