Jump to content
Sign in to follow this  
tomahawk

CoD2 klanovi

Recommended Posts

Moj vam je prijedlog da LIDER nadje nekoliko osoba kojima vjeruje i s kojima moze normalno sjesti i popricati o tom klanu.
Kada sve skontate i napravite pravila .... e onda nam javite.
Jer jedino tako mozete imati klan koji nece niko pokusati pokvariti u pocetku.
Tako cemo mi ostali imati samo dvije opcije .... DA SE PRIJAVIMO ZA KLAN ili DA SE NE PRIJAVIMO.
.
.
.
.
Hocemo li nastaviti normalnu raspravu ili da ZAKLJUCAMO TEMU ?

bogami ja jednu noc prespavam,tacnije stari mi neda na komp:) i sta vi uradite ..cccc

aj da ja dodam jos koju "pametnu" :)

1.prvo da prokomentarisem good-ov postic:)

nije bas trebao onima rijecima al to je 80% istinito...sto se tice naseg kanotan bihac ima najvise online gamer-a za cod2,a njih 90% ima dobar klan ,vecina ih je u MF-u,i nema sanse da oni izadju i da udju u klan koji bi vi osnovali.

2.kad se napravi klan to inace napravi par ljudi sto se poznaju,a da bi vam usao neko normalan u klan ,klan mora imati neki ugled pa makar to bilo na bihnet-u,a naravno mora imati igrace koji ce nesto pokazati kad budu igrali.(bez psovanja na publicu i sl. stvari)

3.kad vam neko vidi da vam je ping velik ,npr. sefki ,lucky-ju ... i kad ga zovnete prvenstveno zbog toga ce odbiti ...jer sa pingom vecim od 100 se nemoze normalno igrati...jedino se na pub-u mozes zajebavati i nista vise

4.ja koliko se sjecam da sam u svom prvom postu na ovoj temi naveo na kraju da sta god da vas zanima,ja cu vam objasniti ,ako nece niko drugi

5.ako mislite to praviti,potrudite se da nadjete nekog da vam napravi web-site i pokusajte skupiti lovu da uzmete sebi private server na kojem cete igrati protiv drugih klanova,jer 80% ljudi igra na originalima,tako da ce vam tesko biti posuditi od nekoga server(necete moci lako naci)

5.download-ajte sebi xfire @ www.xfire.com i teamspeak @ google:) ,jer bez toga je nezamislivo igrati cod2

6.sredite sebi grafiku na cod2 da imate sto vise fps-a,imat fore 3rrorov post pa upisite sve sto je naveo,a ja cu kad mi se bude dalo napraviti config pa cu vam ga uploadati pa sebi stavite i imacete max fps-a,koliko vam komp. moze dati

7. www.ga.com.ba - cod2 sekcija i saznacete 30% bitni stvari o cod2

8.prestanite kempati jer tako nikad necete nauciti igrati cod2...igrajte sto vise DM jer cete samo tako nauciti igrati i steci nekakve reflexe,ali ne na taj naci da cucite sacmom u nekom cosku nego da trcite po mapi i igrate...

9.online se igra na PAM 2.04 modu,znaci nemate 50 sacmi ,nego jednu po timu,a to isto se odnosi na snajper i na bombe(1 po timu).

10.na netu se igra bez dimne,ukinuta je prije par mjeseci

11.sve ostalo sto vas zanima pocnite pitati(gdje se sta moze naci...i sl. stvari) i prestanite sa glupim postovima jer nevode nikuda.

[quote name='UT.gaming-AlieN!?' post='173358' date='Aug 8 2007, 17:15']bogami ja jednu noc prespavam,tacnije stari mi neda na komp:) i sta vi uradite ..cccc

aj da ja dodam jos koju "pametnu" :)

1.prvo da prokomentarisem good-ov postic:)

nije bas trebao onima rijecima al to je 80% istinito...sto se tice naseg kanotan bihac ima najvise online gamer-a za cod2,a njih 90% ima dobar klan ,vecina ih je u MF-u,i nema sanse da oni izadju i da udju u klan koji bi vi osnovali.

2.kad se napravi klan to inace napravi par ljudi sto se poznaju,a da bi vam usao neko normalan u klan ,klan mora imati neki ugled pa makar to bilo na bihnet-u,a naravno mora imati igrace koji ce nesto pokazati kad budu igrali.(bez psovanja na publicu i sl. stvari)

[b]3[/b].kad vam neko vidi da vam je ping velik ,npr. sefki ,lucky-ju ... i kad ga zovnete prvenstveno zbog toga ce odbiti ...jer sa pingom vecim od 100 se nemoze normalno igrati...jedino se na pub-u mozes zajebavati i nista vise

4.ja koliko se sjecam da sam u svom prvom postu na ovoj temi naveo na kraju da sta god da vas zanima,ja cu vam objasniti ,ako nece niko drugi

[b]5[/b].ako mislite to praviti,potrudite se da nadjete nekog da vam napravi web-site i pokusajte skupiti lovu da uzmete sebi private server na kojem cete igrati protiv drugih klanova,jer 80% ljudi igra na originalima,tako da ce vam tesko biti posuditi od nekoga server(necete moci lako naci)

[b]5[/b].download-ajte sebi xfire @ www.xfire.com i teamspeak @ google:) ,jer bez toga je nezamislivo igrati cod2

6.sredite sebi grafiku na cod2 da imate sto vise fps-a,imat fore 3rrorov post pa upisite sve sto je naveo,a ja cu kad mi se bude dalo napraviti config pa cu vam ga uploadati pa sebi stavite i imacete max fps-a,koliko vam komp. moze dati

7. www.ga.com.ba - cod2 sekcija i saznacete 30% bitni stvari o cod2

8.prestanite kempati jer tako nikad necete nauciti igrati cod2...igrajte sto vise DM jer cete samo tako nauciti igrati i steci nekakve reflexe,ali ne na taj naci da cucite sacmom u nekom cosku nego da trcite po mapi i igrate...

9.online se igra na PAM 2.04 modu,znaci nemate 50 sacmi ,nego jednu po timu,a to isto se odnosi na snajper i na bombe(1 po timu).

10.na netu se igra bez dimne,ukinuta je prije par mjeseci

11.sve ostalo sto vas zanima pocnite pitati(gdje se sta moze naci...i sl. stvari) i prestanite sa glupim postovima jer nevode nikuda.[/quote]

Uglavnom ja bih pokrenuo klan al nisam u BiH nego sam u AT i zbog toga mi je ping velik, stalno preko 150 zbog daljine, a ne zbog konekcije jer mi je download 8 Mbit/sec, i sranje mi je pa opet pobjedim na PUB nekoliko puta za redom i nekada mi dodje da monitor bacim kroz prozor, moram stalno da pucam ispred cojka da ga ubijem, sranje al se da igrati :D !

Sto se servera tice, ja bih ga mogao napraviti na svom kompu jer imam dobar upload taman za 5 vs 5, nije belaj vec sam pravio dedicated server za sebe i kolege, al mozda bi bilo nezgodno posto su svi igraci u bih pa bi njima onda bio ping ogroman ili ne bi :D ne znam !

Svi mi imamo xfire valjda :D !

Haj ako sta napravite javite da igram, ehehheh, meni dosta da se zajebajem :D

poZZ

nebi mogao lan server jer moze 4-5 igraca uci, kad ostali udju onda ping 999:D ispobali smo to u xtreme

[quote name='UT.gaming-AlieN!?' post='173358' date='Aug 8 2007, 19:15']8.prestanite kempati jer tako nikad necete nauciti igrati cod2...igrajte sto vise DM jer cete samo tako nauciti igrati i steci nekakve reflexe,ali ne na taj naci da cucite sacmom u nekom cosku nego da trcite po mapi i igrate...

9.online se igra na PAM 2.04 modu,znaci nemate 50 sacmi ,nego jednu po timu,a to isto se odnosi na snajper i na bombe(1 po timu).[/quote]
Slazem se sa ovim.

8.Kempanjem na BIHnet-u niko nece steci iskustvo.
Sam sam se uvjerio.
Tek kada sam otisao na jedan DM server gdje su me ljudi "skrsili", onda sam shvatio koliko su vazni refleksi.

9.Mala ispravka .... :D
Napisao si "1 bombu po timu" .... a mislio si "jedna bomba po igracu".;)

@ werewolf, ti si gori od ovog lucky-a, ja sam ponudio pomoc i rekao sam da vas podrzavam i zbog toga smo mi razmazena djecaurlija i prepotentni mali jadnici ?

Ovo sve sto je alien napisao od 1. do 11. to se stoji.

@ killer, imas mozda ti xfire i player, ostali nisu ni culi za to ;)

@lucky, mi se hvalimo killevima na bihnet zoni [b]a ping nam ko kad igramo normalno ?[/b] - ovdje te nisam bas najbolje shvatio... na temi Screenshots imas link od xtreme foruma i imas tamo moje ss-ove i vidjeces killeve koji nisu na bihnetovim serverima.
Vi i kad igrate online, igrate samo na bihnetu, za drugo ni ne znate... ti nisi ni svjestan kolko stvari ne znas i kolko jos trebas nauciti i onda tvrdis da si najbolji :S ajmo ja i ti igrati 1vs1 u sto god hoces, prvo cemo igrati 1 tvoju mapu i s oruzjem koje ti izaberes i onda 1 moju mapu s oruzjem koje ja izaberem ili kako drukcije vec hoces...

Evo po mom misljenju ono OSNOVNO sto je potrebno za klan:

1. Da naucite par stvari o warovima ( me

[quote name='tomahawk' post='173003' date='Aug 5 2007, 17:03']Vidim da CoD2 igraci koji igraju online uglavnom pripadaju nekakvom klanu (Voda,Overkill,pistol Only...)Da li je neko od vas razmisljo da napravi nekakav klan sa igracima samo iz USK jer cini mi se da nas je ubjedljivo najvise bar sto se tice bihnetovih servera.Mozda nebi bilo lose,ima tu materijala za dobar klan.[/quote]

[quote name='lynx' post='173299' date='Aug 8 2007, 03:52']@3rror - Znam sta je MEDIUM .... Samo kazem da se nadam da ce imati MEDIUM SKILLED CLAN .... Ne mora to biti odmah u pocetku ali polako.

@ Mad_Max - Nemoj i ti zezati .... Igrajte, dokazivajte ko je najbolji .... snimajte DEMO-e i hvatajte SS .... jedino tako ce vam neko priznati da nesto znate.
A komentare kao sto su "Ja sam najbolji, vi nemate pojma" ... "Igram bolje od ovog ili onog" .... raspravite u nekoj drugoj temi koja je za to namjenjena.
Ako bas volite toliko raspravljati o tome ko bolje igra, pa otvorite temu .... ;)[/quote]

[quote name='3rror' post='173390' date='Aug 8 2007, 23:58']@ werewolf, ti si gori od ovog lucky-a, ja sam ponudio pomoc i rekao sam da vas podrzavam i zbog toga smo mi razmazena djecaurlija i prepotentni mali jadnici ?

@lucky, mi se hvalimo killevima na bihnet zoni [b]a ping nam ko kad igramo normalno ?[/b] - ovdje te nisam bas najbolje shvatio... na temi Screenshots imas link od xtreme foruma i imas tamo moje ss-ove i vidjeces killeve koji nisu na bihnetovim serverima.
Vi i kad igrate online, igrate samo na bihnetu, za drugo ni ne znate... ti nisi ni svjestan kolko stvari ne znas i kolko jos trebas nauciti i onda tvrdis da si najbolji :S ajmo ja i ti igrati 1vs1 u sto god hoces, prvo cemo igrati 1 tvoju mapu i s oruzjem koje ti izaberes i onda 1 moju mapu s oruzjem koje ja izaberem ili kako drukcije vec hoces...

1. Da naucite par stvari o warovima ( me

Ja sad ne kontam ko je ovdje rusko a ne kontam ni ko si ti , zbuni li ste me :S

low skill nije uvreda, mi smo low skill bili godinu dana , a to sam rekao na onaj lynx-ov komentar...

koliko vidim ti vec prijetis...

Imam vec svoj klan 2 godine i uspjesan je, puno mi znaci tako da necu prelaziti ni u jedan drugi ...

Vi slobodno napravite klan i ja cu vam pomoci kako god mogu..

nisam ni rekao da ovi sa lana ne trebaju biti u klanu, samo kazem jedno je LAN a drugo je online klan.. jer ne znam kako ce oti sa lana igrati me

[quote name='3rror' post='173477' date='Aug 9 2007, 06:03'][b]Vi slobodno napravite klan i ja cu vam pomoci kako god mogu..[/b][/quote]
Isto mogu reci ....

[quote name='3rror' post='173477' date='Aug 9 2007, 06:03'][b]znaci u folderu "main" ima folder "demos" u njega stavite taj fajl.[/b][/quote]
Ako nema foldera "demos" u "main" .... Onda jednostavno samo napravite novi folder "demos".
Ali za gledanje demo-a najbolje je da download-ate s net-a SEISMOVISION.
Tako mozete demo snimke staviti gdje god hocete (ne moraju onda ici u demos folder ....isl.) i pokrenuti ih jednostavno dvoklikom.
Kada gledate demo-e na SEISMOVISION, mozete ubrzavati, stopirati, pauzirati, usporiti demo ....

[quote name='3rror' post='173390' date='Aug 8 2007, 23:58']@ werewolf, ti si gori od ovog lucky-a, ja sam ponudio pomoc i rekao sam da vas podrzavam i zbog toga smo mi razmazena djecaurlija i prepotentni mali jadnici ?

1. Da naucite par stvari o warovima ( me Edited by Clark_Gable

Ljudi nemoj te se samo hvaliti :D :D, daj koji demo par SS il sta ti ja znam vec :D, vi svi pricate a ja ne vidim nigdje rezultata te vase price, dokazite da se No:1 :D !

Ideja je bila da se napravi jedan mocan klan sa podrucja kantona, krajine, cazina nebitno,a ne da se dokazuje ko ima pojma ko nema, ko je bolji a ko nije , bezze, otislo se daleko u offtopic !

Bili low skill ili mega ultra high :D skill opet ste igrac cod2, na kraju krajeva to je samo zabava i nista vise.

HF :D jer ja hocu samo dok opet sebi cod instaliram :D hehe ogrebao mi se dvd pa ga skidam bem ti.

poZZ

Ajjj.. ovak...
Ja ovu temu sada zakljucavam.

Anes je rekao najpametnije do sada, i onda jos cojka sroljate - dao je sve sta je potrebno za online play, ko ima adsl i sl da odmah proba, pa dao i linkove; i onda ovak se javi (izvinite, al dosta duram) GLUPISON ko sto ej ovaj kemo i hvata se seljacki onih caki JA BOLJI, i onda se uvlaci ruski u guzcu, da bi nakon toga koristio i banalne izraze koje Clark iz zajebancije kaze: TO TI JE SVE U GLAVI ...
Daj sine nauci prvo pisati, hebem ti, ne znas spelovati rijeci na jednostavnom jeziku kao sto je bosanski. Onda nes drugo, psiholoski receno, s tim svojim djetinjastim izrazima i provokacijama samo zelis prikriti istinu, da ti nemas pojma od ovog sto su oni nabrojali - znas samo "

Izvina Adi, samo jos da ovo napisem pa cu zakljucati;

@ lucky_luck - no comment

@ killer - [url="http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=8629"]http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=8629[/url] na prvoj stranici imas link gdje mozes naci moje SS-otove ;)

@ Adi - svaka cast na komentaru, objektivan si i u pravu si, svako je htio nesto dobro ali jbg ovako ispadne " kod nas ".

GL svima , sefko, rusko sretno s klanom. Preporucujem da uzmete Adija (take down) za lidera ili kao menagera , covjek ima smisla za to i mislim da vam moze puno pomoci ;)

Ljudi bio sam 5-6 dana u Srbiji pa dok me nije bilo vidim masala uspjeli ste se i posvadjati i pomiriti :-),nisam ja mislio osnivati klan,samo sam dao ideju za ove koji nisu u klanu da bi mogli biti...Ali ko se od vas razumije u osnivanje bilo bi dobro da se nadjemo na kahvici u carsiji pa da to malo preberemo.evo moj msn pa cemo dogovarati,molim da ga upisu samo zainteresirani i ozbiljni ljudi jer ce ostali dozivjeti BLOCKKKKKKK.ponjava@hotmail.com
Za administratore foruma imam jedan prijedlog: Molim vas nemojte i vi ispadati smijesni pa da zakljucavate teme kad vam se prohtije,imate pravo na to ali bilo bi dobro izbrisati neki glupi post a temu ostavite otkljucanu jer na nekima ima puno rasprave i dobrih ideja,dakle ubuduce brisite uvredljive postove,banujte dosadne nikove a ostale pustite da fino pricaju!!!!!!!!

[quote name='tomahawk' post='173693' date='Aug 11 2007, 21:14']Ljudi bio sam 5-6 dana u Srbiji pa dok me nije bilo vidim masala uspjeli ste se i posvadjati i pomiriti :-),nisam ja mislio osnivati klan,samo sam dao ideju za ove koji nisu u klanu da bi mogli biti...Ali ko se od vas razumije u osnivanje bilo bi dobro da se nadjemo na kahvici u carsiji pa da to malo preberemo.evo moj msn pa cemo dogovarati,molim da ga upisu samo zainteresirani i ozbiljni ljudi jer ce ostali dozivjeti BLOCKKKKKKK.ponjava@hotmail.com
Za administratore foruma imam jedan prijedlog: Molim vas nemojte i vi ispadati smijesni pa da zakljucavate teme kad vam se prohtije,imate pravo na to ali bilo bi dobro izbrisati neki glupi post a temu ostavite otkljucanu jer na nekima ima puno rasprave i dobrih ideja,dakle ubuduce brisite uvredljive postove,banujte dosadne nikove a ostale pustite da fino pricaju!!!!!!!![/quote]

sefko prvi mi zelimo da si osnuje kakav klan svi smo za njega ali necemo ga lako osnivati jer zele svi biti vodje
nepocinjem svadju nikakvu nego je tako
ja prvi bi zelio da u tom klanu niko nebude vodja jer bilo bi preseravanja mallo vise
pojedini su i rekli da su za klan ali nikad nece igrati jer sa pingom tesko se snaci i biti prvi
billo bi od pojedina zajebancije i sl. zato nek nebude vodje dajte da sefko bude glavni za ovo zapoceto dok se sta nerjesi

nebi da zelio da ovo ko svati uvredom i sl. al je tako
sefko samo nastavi

dali ljudi ko zeli da se ova tema zavrsi onako kako bi treballa ili cemo ostati na ovome
hajde ljudi pa nismo li krajisnjaci
hehehhehehhe
pa da igramo protiv drugi klanova pa da im dokazemo ta i m znamo
hehheheheh
i nema price ko je dobar ko nije i sl.
samo dajte da se stvori kakav klan

narode lose smo zapoceli ovo0 sa klanovima ideja je odlicna da se svi klanovi timovi i
solo igraci evidintiraju na jednom mjestu

normalno je da sam ja mislio na Bronx al nije bed necemo se mi ljutit
neka neko osnuje klub nadje prostor i sl.

da se gameri mogu okupljat dje ce bit sve vezano za cod na jednom mjestu

a ne da je sve ovako u rasulu

to je moje misljenje....
.

[quote name='doc' post='189259' date='Oct 25 2007, 18:47']narode lose smo zapoceli ovo0 sa klanovima ideja je odlicna da se svi klanovi timovi i
solo igraci evidintiraju na jednom mjestu

normalno je da sam ja mislio na Bronx al nije bed necemo se mi ljutit
neka neko osnuje klub nadje prostor i sl.

da se gameri mogu okupljat dje ce bit sve vezano za cod na jednom mjestu

a ne da je sve ovako u rasulu

to je moje misljenje....
.[/quote]
Uskoro cemo ja i 3rror napraviti stranicu u vezi gaming-a u Cazinu.
Ne samo CoD2, vec i ostale igre.
To bi trebao biti nas mali Clan Base. :)
Ja sam u zadnje vrijeme zauzet puno (kao sto i primjetite po mojim komentarima na forumu :() ali nadam se da cemo do Februara 2008 napraviti stranicu i sve srediti.
Sto se tice prostora za organiziranje turnira i okupljanja gamera, to cemo prepustiti vama koji vec imate prostore za to i svu potrebnu opremu.
Nadam se da cemo se dogovoriti oko ovoga sto prije.

[quote name='lynx' post='189272' date='Oct 25 2007, 21:49']Uskoro cemo ja i 3rror napraviti stranicu u vezi gaming-a u Cazinu.
Ne samo CoD2, vec i ostale igre.
To bi trebao biti nas mali Clan Base. :)
Ja sam u zadnje vrijeme zauzet puno (kao sto i primjetite po mojim komentarima na forumu :() ali nadam se da cemo do Februara 2008 napraviti stranicu i sve srediti.
Sto se tice prostora za organiziranje turnira i okupljanja gamera, to cemo prepustiti vama koji vec imate prostore za to i svu potrebnu opremu.
Nadam se da cemo se dogovoriti oko ovoga sto prije.[/quote]

Da, evo okvirno kako ce to izgledati tj. koja je uopste svrha te stranice:

- Uz stranicu cemo napravit i forum, tu cemo se ako Bog da svi gameri iz Cazina okupljat, diskutirat, planirat i sl.
- Stranica ce sadrzavati guidove (vodice), detaljno sve o CoD-u, savjeti, trikovi (nade bombs,jumps), tutoriale i ostalo...
- Svjeze novosti i informacije o aktuelnim online & LAN kupovima,turnirima i ligama.
- Bit ce inforamcije o postojecim klanovima u Cazinu, sve detaljno.

To je ukratko, uglavnom napravit cemo centar okupljanja cazinskih gamera online, osnovu za pravu gaming zajednicu ;)

da sve je to lijepo slazem se potpuno sa vama
al sta cemo sa igracima koji uopste nemaju ni komp a ni interneta

dok vi radite stranicu i pripremate sve to
treba skupit sve klanove pod jedan krov opet
ponavljam nemora to bit Bronx
al treba se to pocet rijesavat sto prije
svako malo se osniva neki novi klan
i frci na ostale i mi smo ispocetka rezali jedni na druge pa
et sad mozemo normalno dogovarat se

Pa evo mi organiziramo sve sto mozemo ONLINE, ko god ima internet moci ce sudjelovati u ovome, a sto se tice okupljanja u igraonama - LAN, to prepustamo tebi ;) Bronx meni odgovara...

Sto se tice formiranja klana, znaci ukoliko zelite napraviti klan cisto iz zabave, znaci bez nekih pretjeranih uspjeha u igri, to je lako, druzenje i sve to stoji i to je prelijepo no međutim...

Klan kao klan, ukoliko zelite da postignete nesto, prije svega, te price da imate igraca koji su fenomenalni koji gađaju sem tako, apsolutno je smijesna i pada u vodu. Kod clan wara, najmanje je bitan skill pojedinca. To smo vidjeli i ja i Adi jedne godine kad smo u Sarajevu isli na CS. Te price kako imate high skill igrace, low skill, ovo ono nece donijeti uspjeha u igrama tipa call of duty, counter strike i slicno. Jednostavno cete biti pometeni od ostali klanova koji su razvili team skill, tj integraciju citavog tima, da razmislja, igra, zna, kao jedno. Ljudi jednostavno su se orjentisali na tim, znaci nevjerovatnu međusobnu koordinaciju, maltene telepatsku,

[quote name='Ori0n' post='196225' date='Nov 26 2007, 14:37']Sto se tice formiranja klana, znaci ukoliko zelite napraviti klan cisto iz zabave, znaci bez nekih pretjeranih uspjeha u igri, to je lako, druzenje i sve to stoji i to je prelijepo no međutim...

Klan kao klan, ukoliko zelite da postignete nesto, prije svega, te price da imate igraca koji su fenomenalni koji gađaju sem tako, apsolutno je smijesna i pada u vodu. Kod clan wara, najmanje je bitan skill pojedinca. To smo vidjeli i ja i Adi jedne godine kad smo u Sarajevu isli na CS. Te price kako imate high skill igrace, low skill, ovo ono nece donijeti uspjeha u igrama tipa call of duty, counter strike i slicno. Jednostavno cete biti pometeni od ostali klanova koji su razvili team skill, tj integraciju citavog tima, da razmislja, igra, zna, kao jedno. Ljudi jednostavno su se orjentisali na tim, znaci nevjerovatnu međusobnu koordinaciju, maltene telepatsku,

Kao sto adi rece vec odavno smo znamo to i prakticiramo sve navedeno... ali nazalost to je samo par pojedinaca, a ne cijeli Ca gaming community, u svakom slucaju drago mi je vidjeti da ima jos neko ko kuzi stvari malo bolje ;)