Jump to content
_MORRISON_

"Invazija" turbo-folkera na grad Cazin (pretezno Srba)

Recommended Posts

Evo u silnim nadmudrivanjima vlasnika diskoteka oko dovođenja muzičke klijentele iz područja preko Drine, stiže i jedan sa "Đevđelije" u Cazin a radi se o Toše P.(da ne reklamiram diskoteku) a njegovo zadovoljstvo se plaća cca 8000EUR...
Ko kaže da love nema i da je Bosna iza Albanije... :o

[quote name='zvrk_hanuma' post='174692' date='Aug 28 2007, 12:11']Treba li nam to ? Vidis da nam treba dok se desava, da nam ne treba nebi se ni desavalo. :lol: Kao sto bi ober snake rekao prosto je to kao pasulj..Ti koncerti se pretezno odrzavaju ljeti kad su ljudi iz dijaspore kod kuce i oni su najmnogobrojniji posjetioci takvih koncerata, a vecina njih nije bila u ratu i ne "gaji" osjecaj mrznje prema srbima ili bilo sta slicno. No opet ni nasim ljudima koji ugoscavaju takve "pivaljke" ocito ne smeta sto su oni srbi ili bilo sta, nego im je bitan profit, a ti pjevaci ne dolaze sami od sebe, da jednom dodju i ne budu imali 10 ljudi u publici nebi se oni vise vracali. Mi smo ti koji smo "krivi" za njihovo ponovno vracanje. I isto 50% antifolkera je vec ili ce nekad u skoroj buducnosti prisustovat nekom od koncerata tako da..tako nam je kako nam je..[b] Mada licno mene moj otac kad izrazim zelju za prisustvovanje koncertu neke "vlahinje ili cetnikuse", presjece pogledom[/b] <_< tako da ja nemam tu "cast" prisustovat takvim desavanjima. :D[/quote]

osobno, ovo mi je prestrasno... ali opet svako ima pravo na svoje misljenje

[quote name='_MORRISON_' post='173563' date='Aug 9 2007, 22:21']Evo u posljednjih mjesec dana nas grad su posjetile Goga Filipovic, (ne znam 100% jel Dragana bila na onom festivalu Narodne muzike) Seka Aleksic, Mile Kitic, Stoja i sinoc za vrijeme odigravanja utakmice BIH-Bugarska imali smo priliku gledati Sanju Djordjevic (evo za ove ja znam a siguran sam da ih je bilo jos)...

Nemam ja nista protiv da se takvi koncerti odrzavaju u nasem gradu ali nismo li mogli naci "pjevace" iz Bosne da oni sta zarade nego trosimo lovu, ugoscujemo i dovlacimo Srbe.....nakon svega...

Sta Vi mislite o tome, jel nam to toliko potrebno?[/quote]

ti si cojk budala , moramo priznati da Srbija ima veci izbor pjevaca neko mi (boljih) , a i da negledamo to, sve je to stvar novaca za koliko ko hoce da dodje . Mozda su jeftiniji od nasih? :)

[quote name='Incubus' post='174701' date='Aug 28 2007, 13:48']osobno, ovo mi je prestrasno... ali opet svako ima pravo na svoje misljenje[/quote]

Prestrasan ti naziv "vlahinja cetnikusa",upotrijebih ga kako bi docarala :lol: ili ti je prestrasno to sto meni moj otac ne odobrava da ih idem slusati ?! :D (mada se to moze jedino gledati :lol: )

ps.da se razumijemo odrastao je medju srbima i hrvatima igrao se ispred crkve, odrastao u gradu sa vecinskim srbskim stanovnistvom nikad nije poticao tu mrznju izmedju nas i srba, ali ne smatra prikladnim da ja prisustvujem takvim koncertima. ;)

[quote name='zvrk_hanuma' post='174692' date='Aug 28 2007, 11:11']Ti koncerti se pretezno odrzavaju ljeti kad su ljudi iz dijaspore kod kuce i oni su najmnogobrojniji posjetioci takvih koncerata, a vecina njih nije bila u ratu i ne "gaji" osjecaj mrznje prema srbima ili bilo sta slicno.[/quote]

koliko je samo ljudi poslije rata otislo u dijasporu?! ne mozes reci da dijaspore nije bilu tu za vrijeme rata.

juce nas klali uz cecine pjesme, a danas je svesrdno docekujemo.

pokusati dati odgovor na ovo nije tesko. ljudi su prodali dusu za pare. sve se vrti oko jebenog novca. dali bi gujce za koju kintu!!

[quote name='zvrk_hanuma' post='174725' date='Aug 28 2007, 14:10']Prestrasan ti naziv "vlahinja cetnikusa",upotrijebih ga kako bi docarala :lol: ili ti je prestrasno to sto meni moj otac ne odobrava da ih idem slusati ?! :D (mada se to moze jedino gledati :lol: )
ps.da se razumijemo odrastao je medju srbima i hrvatima igrao se ispred crkve, odrastao u gradu sa vecinskim srbskim stanovnistvom nikad nije poticao tu mrznju izmedju nas i srba, ali ne smatra prikladnim da ja prisustvujem takvim koncertima. ;)[/quote]

naziv vlahinja ili cetnikusa mi ne smeta :D
ali sto se tice ovoga da ti ides slusati pjevace iz srbije mislim da bi ti sama trebala o tome odluciti...mislim da u toj muzici nema mrznje barem ja ne znam takve pjesme...

[quote name='black tattoo' post='174728' date='Aug 28 2007, 14:19']koliko je samo ljudi poslije rata otislo u dijasporu?! ne mozes reci da dijaspore nije bilu tu za vrijeme rata.

juce nas klali uz cecine pjesme, a danas je svesrdno docekujemo.

pokusati dati odgovor na ovo nije tesko. ljudi su prodali dusu za pare. sve se vrti oko jebenog novca. dali bi gujce za koju kintu!![/quote]

ma dijaspore je bilo i prije i ima je i danas...
joj ovo klanje uz cecine pjesme mi je preglupo... de vise okanite se toga ... ako i izuzmes cecu jesu nas klali i uz daru, donu aress, djoganija, funky g, hakalu itd..'??
na koje pitanje trazis odgovor??
cuj ljudi prodali dusu za pare... ako se ja i jos 2000 takvih kao ja dobro opustamo i zabavljamo uz narodnu muziku jesmo mi prodali zbog toga neku dusu za pare??? kad sam bio 2. razred srednje davao sam 8 maraka da idem slusati urbana u bihac u santos + nagovarao starog da dolazi po mene u bihac u 2 ujutro i potrosio puno vise love... ali to nije isto kao dati 8 maraka za daru bubamarau jer sam odmah prodao dusu...