Jump to content
_MORRISON_

"Invazija" turbo-folkera na grad Cazin (pretezno Srba)

Recommended Posts

Evo u posljednjih mjesec dana nas grad su posjetile Goga Filipovic, (ne znam 100% jel Dragana bila na onom festivalu Narodne muzike) Seka Aleksic, Mile Kitic, Stoja i sinoc za vrijeme odigravanja utakmice BIH-Bugarska imali smo priliku gledati Sanju Djordjevic (evo za ove ja znam a siguran sam da ih je bilo jos)...

Nemam ja nista protiv da se takvi koncerti odrzavaju u nasem gradu ali nismo li mogli naci "pjevace" iz Bosne da oni sta zarade nego trosimo lovu, ugoscujemo i dovlacimo Srbe.....nakon svega...

Sta Vi mislite o tome, jel nam to toliko potrebno?

u jesi nacista brete pa sta ako su dolazili pjevati nikako ne kontam ljude poput tebe.

ponuda i potraznja, da nije bilo zarade na tim koncertima nebi oni ni dolazili.. ako cemo pricati o sundu, to je vec nesto drugo, ali cinjenica je da je kod nas ta vrsta muzike i ti pjevaci prolaze, bez obzira na onaj marginalni dio populacije koji bi volio cuti kemala montena, balasevica i slicno..

zaboravio si napomenuti i sabana saulica, na tom sam koncertu bio i samo jedno imam reci, bilo je predobro.. za razliku od seke aleksic i sl.

live long..

Ma ja prvo te poliju granatama,a onda jeftinim niskobudzetnim napalm-folkom .. Te tekstove moRe pisati onaj golub sto mi stoji trenutno na prozoru .. more bit cak i bolje .U ratu su pjevali cetnicke pjesme ..ojj vrati se vojvodo ,Mile Kitic ...ovaj Kite Milic i ekipa s bradama ,al mi smo dobar narod neka njih da nas zabavljaju rezat cemo vene uz njihove pjesme i piti . Bolje je i to nego Mostar sevdah Reunion !

"a kod tebe su jos uvek moje gacice" = "kisa pada

neznam meni se nikako nesvidjaju ovi turbo folkeri....
vise mi se slusa halid beslic ili safet isovic nego ona goga ili kak se vec zove sto pijeva pijesmu gacice ili ona pijesma manta manta, to nisu neke pijesme od znacaja koja ce budala sici vene ako slusa pijesmu gacice ili manta ili sta ja znam, u pijesmi treba da bude znacaja a ne lupati....
:huh: <_<

[quote name='haloperidol' post='173613' date='Aug 10 2007, 19:27']Ma ja prvo te poliju granatama,a onda jeftinim niskobudzetnim napalm-folkom .. Te tekstove moRe pisati onaj golub sto mi stoji trenutno na prozoru .. more bit cak i bolje .U ratu su pjevali cetnicke pjesme ..ojj vrati se vojvodo ,Mile Kitic ...ovaj Kite Milic i ekipa s bradama ,al mi smo dobar narod neka njih da nas zabavljaju rezat cemo vene uz njihove pjesme i piti . Bolje je i to nego Mostar sevdah Reunion !

"a kod tebe su jos uvek moje gacice" = "kisa pada

[quote name='BeLaY' post='173643' date='Aug 11 2007, 00:13']e gle rodjak :D vidis oni pjevaju one pjesme i onu vrstu muzike na kojoj mogu nesto zaraditi ili dobro zaraditi nije bitno, zasto bi pjevali neki kvalitet od muzike recimo sevdah kad to nemoze proci nikako kod nas ako nemas 40-50 godina stvar je u tome sta narod voli i za sta ce dati pare cak i jedan turbo folker kada bi ostao sam zaradio bi vise nego njih pola zajedno. Stvar je u novcu a ne u muzici[/quote]

e ro

[quote name='BeLaY' post='173570' date='Aug 9 2007, 21:02']u jesi nacista brete pa sta ako su dolazili pjevati nikako ne kontam ljude poput tebe.[/quote]

Nacista :huh: , znas ti sta to znaci? Valjda mislis nacionalista, ali nisam, samo sam htio da vidim misljenja drugih ljudi...

velikibroj ljudi slusa riblju corbu a corba je veeeeliki cetnik koji to ne krije i niko nista protiv toga nema. ono sto hocu reci je slijedece ne mozemo turbo folk ˝zabraniti˝ pricom da ga uglavnom izvode cetnici, ako se protiv turbo folka ne moze boriti drugiom sredstvima onda netreba ni ovim.

ja licno nisam bila ni na jednom od tih ˝koncerata˝ iako znam poprilican repertoar ove vrste muzike, nesto sticajem okolnosti, nesto svojom voljom, nesto iz zayebancije ali ipak ne dovoljno da idem uzivo slusati nekog od njih. ali ko voli nek izvoli, i ja bih radije da nam gostuje dino merlin, regina, edo majka, neverne bebe, gibonni i ko sve neda ne izmisljam sad izvodjace, ali od te ljubavi vjerovatno nece biti nista, pa kad ja ne mogu da uzivam u onome sto ja volim slusati neka uziva neko drugi u onome sto taj neko drugi voli da slusa ;)

[quote name='bubamara' post='174088' date='Aug 25 2007, 01:02']velikibroj ljudi slusa riblju corbu a corba je veeeeliki cetnik koji to ne krije i niko nista protiv toga nema. ono sto hocu reci je slijedece ne mozemo turbo folk ˝zabraniti˝ pricom da ga uglavnom izvode cetnici, ako se protiv turbo folka ne moze boriti drugiom sredstvima onda netreba ni ovim.

ja licno nisam bila ni na jednom od tih ˝koncerata˝ iako znam poprilican repertoar ove vrste muzike, nesto sticajem okolnosti, nesto svojom voljom, nesto iz zayebancije ali ipak ne dovoljno da idem uzivo slusati nekog od njih. ali ko voli nek izvoli, i ja bih radije da nam gostuje dino merlin, regina, edo majka, neverne bebe, gibonni i ko sve neda ne izmisljam sad izvodjace, ali od te ljubavi vjerovatno nece biti nista, pa kad ja ne mogu da uzivam u onome sto ja volim slusati neka uziva neko drugi u onome sto taj neko drugi voli da slusa ;)[/quote]

Ljudi probudi mo se već jednom... ;)

[quote name='Clark_Gable' post='173607' date='Aug 10 2007, 16:42'][b]ponuda i potraznja[/b], da nije bilo zarade na tim koncertima nebi oni ni dolazili.. ako cemo pricati o sundu, to je vec nesto drugo, [b]ali cinjenica je da je kod nas ta vrsta muzike i ti pjevaci prolaze[/b], bez obzira na onaj marginalni dio populacije koji bi volio cuti kemala montena, balasevica i slicno..

zaboravio si napomenuti i sabana saulica, na tom sam koncertu bio i samo jedno imam reci, bilo je predobro.. za razliku od seke aleksic i sl.

live long..[/quote]

definitivno se slazem sa ovim boldiranim.

p.s.

kao i obicno, uvijek me preduhitris i napises sto ja kontam napisati.

:icon_mrgreen:

Kao sto rece Hadzihafizbegovic, to su sve drolje, na onu izjavu od Goge Sekulic da voli da pjeva bez gacica itd.
Ima cojk i negdje tu zapravo ali nazalost ima i nasih takih pjevacica, moje misljenje, da meni u dvoristu pjeva neka Seka Aleksic ili Goga Sekulic ja nebi ni prozora otvorio, ne samo sto su srbkinje nego isto sto im i muzika nema smisla, to muzike nije ni vidjelo...

To je nekvalitetna muzika to svak zna, al moramo priznat da su najbolje zabave bas na toj vrsti muzike :D vidilo se sad na Dari B. kako nas narod ne slusa TURBO FOLK

haha sta vi imate protiv turbo-folkera??jako smijesno moram priznati :) pogledajte za primjer koliko taj nas PATRIOT Dino Merlin odrzi koncerata u BiH a koliko negdje vani, sve ce biti jasno :) a ko je protiv ovih sto nam redovno dolaze u grad, neka se zatvore u svoju sobu i slusaju sta hoce :) moram reci da je sinoc gorilo na konc. Dare Bubamare, uh :P

haj zdravo :P

[quote name='_haRY_[garronja]' post='174339' date='Aug 27 2007, 01:04']haha sta vi imate protiv turbo-folkera??jako smijesno moram priznati :) pogledajte za primjer koliko taj nas PATRIOT Dino Merlin odrzi koncerata u BiH a koliko negdje vani, sve ce biti jasno :) a ko je protiv ovih sto nam redovno dolaze u grad, neka se zatvore u svoju sobu i slusaju sta hoce :) [b]moram reci da je sinoc gorilo na konc. Dare Bubamare, uh :P[/b]

haj zdravo :P[/quote]

ooo yeaaaaah :D :D

[quote name='_haRY_[garronja]' post='174339' date='Aug 27 2007, 00:04'][b]haha sta vi imate protiv turbo-folkera??[/b] a ko je protiv ovih sto nam redovno dolaze u grad, neka se zatvore u svoju sobu i slusaju sta hoce :) haj zdravo :P[/quote]

[quote name='_MORRISON_' post='173563' date='Aug 9 2007, 20:21'][b]Nemam ja nista protiv da se takvi koncerti odrzavaju u nasem gradu ali nismo li mogli naci "pjevace" iz Bosne da oni sta zarade nego trosimo lovu, ugoscujemo i dovlacimo Srbe.....nakon svega...
[/b][/quote]

Haro druze de prvo procitaj sta sam ja napisao kad sam pokretao temu pa tek onda komentarisi ;) ...

P.S. Dobar i nezaboravan provod na exkurziji :) ...

[quote name='BeLaY' post='173570' date='Aug 9 2007, 23:02']u jesi nacista brete pa sta ako su dolazili pjevati nikako ne kontam ljude poput tebe.[/quote]

[quote name='BeLaY' post='173643' date='Aug 11 2007, 02:13']e gle rodjak :D vidis oni pjevaju one pjesme i onu vrstu muzike na kojoj mogu nesto zaraditi ili dobro zaraditi nije bitno, zasto bi pjevali neki kvalitet od muzike recimo sevdah kad to nemoze proci nikako kod nas ako nemas 40-50 godina stvar je u tome sta narod voli i za sta ce dati pare cak i jedan turbo folker kada bi ostao sam zaradio bi vise nego njih pola zajedno. Stvar je u novcu a ne u muzici[/quote]

Halalim.. bolje nisam mogao reci;)
Svaka cast dost....

[center][b]Narodnjaci

[/b][/center] Narodnjaci su preuzeli stvar,
znaju sistem i stvaraju dar-mar.
Rasturaju po pitanju tiraza,
sve veca je blamaza
biti neko od nas.

Narodnjaci su ukrali moj bend,
narodnjaci su federalni trend
a mi smo gurnuti u ilegalu,
na kom tajnom kanalu
naci bazu i spas?

O narodnjaci,
sve vam je u saci
al' zasto da se baci?
Ma ostavite nesto i za nas.
Narodnjaci, braco i zemljaci,
budite ortaci pa smanjite taj gas!

Narodnjaci na kljucnim mestima.
Narodnjaci u glavnim vestima.
Na dzinovskim plakatima u boji,
kud koji mili moji,
da vam ne cujem glas.

Narodnjaci sa nasim curama.
Narodnjaci u svim strukturama.
Od udruzenog rada pa do sporta,
narodnjak ante portas,
njihov dolazi cas!

O narodnjaci...

[size=3][color="#000000"][i] Nemaju njive te perspektive,
armiran beton zove nas sad.
A snovi lebde izmedju
negde na relaciji selo-grad.
Nastupa era amatera,
iz svoje koze moze se sad.
Rapidno stasa hibridna klasa
na pola puta selo - grad. [/i][/color]
[/size]
Narodnjaci...

Narodnjaci, narodnjaci,
narodnjaci, narodnjaci...

[left]

mozda sad bude malo jasnije :lol:
[/left]

i onda narodnjaci kazu: "sviraj nesta narodno, ponasaj se prirodno..." [citaj ponesi alkohola ili tako nekako]

[quote name='_MORRISON_' post='173563' date='Aug 9 2007, 19:21']Evo u posljednjih mjesec dana nas grad su posjetile Goga Filipovic, (ne znam 100% jel Dragana bila na onom festivalu Narodne muzike) Seka Aleksic, Mile Kitic, Stoja i sinoc za vrijeme odigravanja utakmice BIH-Bugarska imali smo priliku gledati Sanju Djordjevic (evo za ove ja znam a siguran sam da ih je bilo jos)...

Nemam ja nista protiv da se takvi koncerti odrzavaju u nasem gradu ali nismo li mogli naci "pjevace" iz Bosne da oni sta zarade nego trosimo lovu, ugoscujemo i dovlacimo Srbe.....nakon svega...

Sta Vi mislite o tome, jel nam to toliko potrebno?[/quote]
Ajooj brete ako cemo tako dolazila je i Donna Ares, Alen Islamovic i jos nji par koliko ja znam... A sta fali Srbima, koliko ja znam rat je proso i nema smisla se raspravljati o tome. Srbi su ljudi kao i mi a najzad imaju i vise pjevaca nego mi. Da Cazin ne voli srbe i srpsku muziku nebi vjerovatno ni dolazili pjevaci :D

[quote name='zekica' post='174648' date='Aug 28 2007, 04:38']Ajooj brete ako cemo tako dolazila je i Donna Ares, Alen Islamovic i jos nji par koliko ja znam... A sta fali Srbima, koliko ja znam rat je proso i nema smisla se raspravljati o tome. Srbi su ljudi kao i mi a najzad imaju i vise pjevaca nego mi. Da Cazin ne voli srbe i srpsku muziku nebi vjerovatno ni dolazili pjevaci :D[/quote]

Bože da nam izdobri i ništa više...

[quote name='black tattoo' post='174465' date='Aug 27 2007, 22:03']i onda narodnjaci kazu: "sviraj nesta narodno, ponasaj se prirodno..." [citaj ponesi alkohola ili tako nekako][/quote]

moze i ledeni caj, barem sto se mene tice

Treba li nam to ? Vidis da nam treba dok se desava, da nam ne treba nebi se ni desavalo. :lol: Kao sto bi ober snake rekao prosto je to kao pasulj..Ti koncerti se pretezno odrzavaju ljeti kad su ljudi iz dijaspore kod kuce i oni su najmnogobrojniji posjetioci takvih koncerata, a vecina njih nije bila u ratu i ne "gaji" osjecaj mrznje prema srbima ili bilo sta slicno. No opet ni nasim ljudima koji ugoscavaju takve "pivaljke" ocito ne smeta sto su oni srbi ili bilo sta, nego im je bitan profit, a ti pjevaci ne dolaze sami od sebe, da jednom dodju i ne budu imali 10 ljudi u publici nebi se oni vise vracali. Mi smo ti koji smo "krivi" za njihovo ponovno vracanje. I isto 50% antifolkera je vec ili ce nekad u skoroj buducnosti prisustovat nekom od koncerata tako da..tako nam je kako nam je.. Mada licno mene moj otac kad izrazim zelju za prisustvovanje koncertu neke "vlahinje ili cetnikuse", presjece pogledom <_< tako da ja nemam tu "cast" prisustovat takvim desavanjima. :D