Jump to content

Recommended Posts

[url="http://www.24sata.info/thumbnail.php?file=news/2011/may/muftija_721167697.jpg&size=article_medium"]http://www.24sata.info/thumbnail.php?file=news/2011/may/muftija_721167697.jpg&size=article_medium[/url]

[quote]Sandžački i muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić pojavio se sa novim BMW-om i registarskim tablicama na kojima piše "MUFTY", što je još jednom izazvalo razne komentare u Novom Pazaru i Sandžaku.

Kako je potvrđeno iz policijskih izvora za ovo vozilo je prvo zatraženo izdavanje tablica na kojima će pisati "muftija" ali s obzirom da se na nove tablice u Srbiji po posebnoj cijeni može ispisati maksimalno pet slova tom zahtjevu se nije moglo izaći u susret jer nije se moglo dopisati još "ja", tako da je podnosilac zahtjeva dobio tablice na kojima piše "MUFTY", prenose portali.

"Jedan od Zukorlićevih ljudi je podnio zahtjev da mu na tablice piše "muftija" ali nismo mogli udovoljiti njegovom zahtjevu jer pored oznake grada "NP" na tablicama je moglo samo da stoji "MUFTY" jer još za ona dva slova "JA" nije bilo mjesta. Izdavanje ovih tablica, pored propisanih troškova registracije, košatalo je oko 80 hiljada dinara", rekao je izvor iz novopazarske policije.[/quote]

Ovo nam je inače kandidat za Reisa, ako niste znali...

Sramota,pa moze pod ruku sa hip hoperima,nije mi jasno covjek se smatra pametnim i nacitanim ali ovakve ispade sebi dozvoliti pa koliko vidim ovaj MUFTY jako voli ovaj zivot ali se nasao u sukobu sam sa sobom,pretjerao je i zar nas UMET moze nesto lijepo misliti o ovom ili o Mufty-jama,pored ovako kokosijeg mozga,, Edited by x-men

ma hodze su najveci lopovi danas u BH drustvu, od njih sve i polazi..
  • Upvote 1

Zar se nije mogla bolja slika napraviti ?

U svakom slučaju IZ treba dobro pročistiti. Previše je tu završilo šljama.

[quote name='snake' timestamp='1304759279' post='426943']
ma [b]hodze su najveci lopovi [/b]danas u BH drustvu,[b] od njih sve i polazi..[/b]
[/quote]

De malo pojasni (ne bilo ti teško) , šta to od njih sve polazi, koji lopovluci .........................

ef. Zukorlic je definitivno jedan od najvecih pismenih i pametnih osoba iz IZ, usudio bi se reci zadnji 50 mozda i vise godina. pomno sam pratio nekoliko njegovih nastupa na raznim informativnim programima. Njegova nacitanost premasuje rjecitost obicnog hodze i on ne samo da sto bi rekli nase bosnje "trabunja" o vjeri nego je inferioran u prici koju potkrepljuje iz razlicitih oblasti prirodni i drustveni nauka.

Zato ga prozivaju da je politicar a ne hodza, zato ga napadaju po Srbiji i Kljajicu i Ugljaninu su ponudili i ministarska mjesta u vladi Srbije samo da ga sruse...
Kad je Muamer nastupao na BNTV, Srbija je odsjekla sav signal iz Bosne preko svojih emitera. Znaci te noci na nekoliko sati sve je bilo blokirano da narod po Srbiji nebi mogao pratiti sta kaze Muamer...

Evo jedan primjer gdje poznata voditeljica ostaje bez rijeci sa cjelokupnom rezijom dok ef. Zukorlic prica, [b]uvjerite se sami prije nego sudite [/b]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=9_fnsGL9euM[/media]

Objasnjava covjek i taj svoj auto i sve ostale napade, velim uvjerite se sami...

auto je vrlo teško objasniti, ne pomaže mu tu nikakva rječitost. Umjerenost je prva vrlina islama

[quote name='scooby-doo' timestamp='1304797248' post='426999']
ef. Zukorlic je definitivno jedan od najvecih pismenih i pametnih osoba iz IZ, usudio bi se reci zadnji 50 mozda i vise godina. pomno sam pratio nekoliko njegovih nastupa na raznim informativnim programima. Njegova nacitanost premasuje rjecitost obicnog hodze i on ne samo da sto bi rekli nase bosnje "trabunja" o vjeri nego je inferioran u prici koju potkrepljuje iz razlicitih oblasti prirodni i drustveni nauka.

Zato ga prozivaju da je politicar a ne hodza, zato ga napadaju po Srbiji i Kljajicu i Ugljaninu su ponudili i ministarska mjesta u vladi Srbije samo da ga sruse...
Kad je Muamer nastupao na BNTV, Srbija je odsjekla sav signal iz Bosne preko svojih emitera. Znaci te noci na nekoliko sati sve je bilo blokirano da narod po Srbiji nebi mogao pratiti sta kaze Muamer...

Evo jedan primjer gdje poznata voditeljica ostaje bez rijeci sa cjelokupnom rezijom dok ef. Zukorlic prica, [b]uvjerite se sami prije nego sudite [/b]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=9_fnsGL9euM[/media]

Objasnjava covjek i taj svoj auto i sve ostale napade, velim uvjerite se sami...
[/quote]
Auto je vlasnistvo security kuce koja ga osigurava, da si ti pogledo video vidio bi, plizz prvo pogledaj jer ja tvrdim i linkao sam video kao dokaz ok...

[b]Ponavljam pogledajte iz prve ruke sta cojek iz svoji usta govori a ne naslove neki novina koji hoce privuci i povecati citanost...[/b]

Pravi čovjek nebi sjeo u ona kola, tražio bi nešto skormnije, ipak je on vjerski dostojanstvenik. Ako je tebi ono normalno, meni nije.

[quote name='firaun' timestamp='1304798443' post='427006']
Pravi čovjek nebi sjeo u ona kola, tražio bi nešto skormnije, ipak je on vjerski dostojanstvenik. Ako je tebi ono normalno, meni nije.
[/quote]
Opet ja isto da ponovim, posto ti nezelis pogledati video evo da kazem kako to personalno Zukorlic objasnjava:

Znaci veli da je auto od osiguranja, i da se lipo dzemat i IZ izglasali da on bude pod osiguranjem, znaci regularno narod hoce da stiti svog muftiju sandzackog. Jer se laz produbila i narod mislio prvo da je auto njegovo a zatim otkud pare kao za osiguranje.
I tako on objasnio stav IZ, e takodjer nadlezni iz te osiguravajuce kuce su sabrajajuci situaciju i opasnost kao najvece mete u Srbiji (okolnosti sto je musliman i muftija i putuje cesto) dodijelili ekipi sto ga osigurava audija, tj tim momcima.
Napomenuo bih da u toj firmi sto ga osigurava sva auta su nabrijana, skupa, blindirana itd itd. I isto je da je sjeo u x6 bmw ili Q7 ili m7 bmw, to je sa srbijanske medije je potpuno isto posto se trazi dlaka u jajetu da ga napadaju...

Eto sad vise nemorate gledati video, sretni...

A sta bi neka osiguravajuca kuca imala yugu, ili polo, fabiju. mozda golf 2 jer su dijelovi jeftini :D

Sta ovamo nenapadate Spirica koji ima u svom vlasnistvu jedan od 10 najskuplji Q7 ikad izdati tvornicki. takodjer i nas bosnjacki vozni red je poskup, da o srbija Tadicu, Kostunici nepricam kakvo je njihovo osiguranje... Ma nase bosnje jadni nepismeni lako nam baciti prasinu u oci... Edited by scooby-doo

ma kakav je to hodza kad mu treba osiguranje, kad se boji svog dzemata i naroda, tu nesto nisu cista posla
  • Upvote 1
  • Downvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1304799250' post='427009']
Opet ja isto da ponovim, posto ti nezelis pogledati video evo da kazem kako to personalno Zukorlic objasnjava:

Znaci veli da je auto od osiguranja, i da se lipo dzemat i IZ izglasali da on bude pod osiguranjem, znaci regularno narod hoce da stiti svog muftiju sandzackog. Jer se laz produbila i narod mislio prvo da je auto njegovo a zatim otkud pare kao za osiguranje.
I tako on objasnio stav IZ, e takodjer nadlezni iz te osiguravajuce kuce su sabrajajuci situaciju i opasnost kao najvece mete u Srbiji (okolnosti sto je musliman i muftija i putuje cesto) dodijelili ekipi sto ga osigurava audija, tj tim momcima.
Napomenuo bih da u toj firmi sto ga osigurava sva auta su nabrijana, skupa, blindirana itd itd. I isto je da je sjeo u x6 bmw ili Q7 ili m7 bmw, to je sa srbijanske medije je potpuno isto posto se trazi dlaka u jajetu da ga napadaju...

Eto sad vise nemorate gledati video, sretni...

A sta bi neka osiguravajuca kuca imala yugu, ili polo, fabiju. mozda golf 2 jer su dijelovi jeftini :D

Sta ovamo nenapadate Spirica koji ima u svom vlasnistvu jedan od 10 najskuplji Q7 ikad izdati tvornicki. takodjer i nas bosnjacki vozni red je poskup, da o srbija Tadicu, Kostunici nepricam kakvo je njihovo osiguranje... Ma nase bosnje jadni nepismeni lako nam baciti prasinu u oci...
[/quote]

Jos ljudi maksuz tablice registrovali za njega na kojima piše muftija, laže on sve.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1304799250' post='427009']

[b]i da se lipo dzemat, medzlis sandzacki i IZ izglasali da on bude pod osiguranjem, znaci regularno narod i institucije IZ hoce da stite svog muftiju sandzackog..[/b]

[/quote]
Ovo priupitaj Cerica ako ga kad susretnes, ili nekog drugog iz IZ... ili nekog iz Sandzaka ako poznajes

trebal jos jednom da kopiram cinjenice :)

ko laze zna samo Svemoguci a ne mi ljudi, toliko o ovoj diskusiji od mene...

I što je teško za povjerovati da je istina što ef. Zukorlić kaže????

Ko poznaje situaciju u Sandžaku, pa i same Sandžaklije .. dovoljno je .... :D

Ali sad sam se sjetila kako su moji khm,

rahm. Aliji Izetbegoviću poklonili merdžana.

(sigurno su se neki pitali od kud mu lova za mercedesa) :icon_cheesygrin:

• Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1304801650' post='427014']
Ovo priupitaj Cerica ako ga kad susretnes, ili nekog drugog iz IZ... ili nekog iz Sandzaka ako poznajes

trebal jos jednom da kopiram cinjenice :)

ko laze zna samo Svemoguci a ne mi ljudi, toliko o ovoj diskusiji od mene...
[/quote]

neki se lako pozivaju na Boga kao svjedoka,a takvi su mi najsumnjiviji

[quote name='Ciklama' timestamp='1304802072' post='427016']
I što je teško za povjerovati da je istina što ef. Zukorlić kaže????

Ko poznaje situaciju u Sandžaku, pa i same Sandžaklije .. dovoljno je .... :D

Ali sad sam se sjetila kako su moji khm,

rahm. Aliji Izetbegoviću poklonili merdžana.

(sigurno su se neki pitali od kud mu lova za mercedesa) :icon_cheesygrin:

[/quote]

plus od mene za kupljenog merdzana rahmetli Aliji Izetbegoviću , prvom predsjedniku Bosne i Hercegovine ...

efendije su te koji treba da sire pozitivnu energiju i kritikuju sve ono sto ne valja u drustvu, medjutim to javno od njih nikad nismo culi , cak sto vise cijela ulema se zblizila sa polticko-mafijaskom kastom na vlasti tolerisuci i nikad ne kritikujuci kriminal i pljacku drzavne imovine, ugnjetavanje radnickih prava , neplacanje poreza drzavi..

medjutim zato su uvjek bili najgrlatiji onda kad je trebalo braniti radnog kolegu ko onog iz gluhe bukovice, kad treba u vrijeme najvece krize spiskati 10-12 miliona KM za izgradnju rezidencije Reisu , itd...

[quote name='snake' timestamp='1304936453' post='427173']
efendije su te koji treba da sire pozitivnu energiju i kritikuju sve ono sto ne valja u drustvu, medjutim to javno od njih nikad nismo culi , [b]cak sto vise cijela ulema se zblizila sa polticko-mafijaskom kastom na vlasti tolerisuci i nikad ne kritikujuci kriminal[/b] i pljacku drzavne imovine, ugnjetavanje radnickih prava , neplacanje poreza drzavi..

medjutim zato su uvjek bili najgrlatiji onda kad je trebalo braniti radnog kolegu ko onog iz gluhe bukovice, kad treba u vrijeme najvece krize spiskati 10-12 miliona KM za izgradnju rezidencije Reisu , itd...
[/quote]
Snake de i ti pliz samo klikni video pa ces vidjeti da se covjek (Zukorlic) neboji prozvati cijelu vladu Srbije jer diraju muslimane, jer nepravedno postupaju po Sandzaku...

Ovo su stvarno insomnije u vas sta pricate :D

Priznajem da znam cak hodzu koji kocka, redovno igra kladionicu, ozenio se cak tom curom sto je radila u kladionici... Ali opet on je samo primjer, svako stado ima crnu ovcu.
Ali nemojte bljuvati po hodzama ako ih redovno ne susrecete, i ako ti vasi primjeri kako su oni ovaki onaki nisu samo iz licnog iskustva... Pustite te price rekla kazala ono to je stereotip izvikani kako su hodze najgore i tako mora biti pa cemo i mi redovno blatiti hodze na svakom koraku...

Ja vecinu circa 90% hodza koje poznajem i upoznao sam, su primjer za ostale. zive povuceno imaju obitelj. evo bas hodza u mom dzematu je i meni i svima primjer. jos niko nije uperio prstom u njega i rekao nesto lose (a dzemat broji 600 clanova/obitelji). Bar ja se osjecam pravo opusteno i duhovno dok njega slusam ili pricam sa njim...

[b]Svako ima svoje misljenje i pravo da ga kaze ali ovdje je moje misljenje najispravnije[/b] :laugh:
eto nek smo i to rijesili :yes: :)

ti nikako da skontas sta zelim reci, u principu ne volim komunikaciju u kojoj dodatno moram pojasnjavati sta zelim reci..

ali da ne duzim, nisam govorio o zukorlicu, govorio sam uopsteno o standardima koji su nam nametnuti pocetkom 90-tih upravo onda kad se religija " oslobodila " okova totalitaristickog sekularizma kako svi volite to reci..

dakle, danas je religija visoko inkorporirana u drustvo, u funkcioniranje svih javnih institucija, svima bi trebalo biti jasno da se je, kao nikad do sada religija uvukla u funkcioniranje cijele drzave ( nebitno koja vrsta religije ) , a u isto vrijeme je , iako je religija postala taj neophodni stub drustva ,kulminiralo je toliko nepravde, nemorala, kriminala i uopste zla da je to nejvjerovatno..

neka mi neko odgovori ako zna, zbog cega je to tako, ako nam je religija odjednom svima postala tako vazna, kako to da nam je drustvo toliko izgubilo temeljne vrijednosti morala..

trebalo bi biti bolje nego u sekularnim drzavama, ali nije... Edited by snake

[quote name='snake' timestamp='1304940865' post='427183']
ti nikako da skontas sta zelim reci, u principu ne volim komunikaciju u kojoj dodatno moram pojasnjavati sta zelim reci..

ali da ne duzim, nisam govorio o zukorlicu, govorio sam uopsteno o standardima koji su nam nametnuti pocetkom 90-tih upravo onda kad se religija " oslobodila " okova totalitaristickog sekularizma kako svi volite to reci..

dakle, danas je religija visoko inkorporirana u drustvo, u funkcioniranje svih javnih institucija, svima bi trebalo biti jasno da se je, kao nikad do sada religija uvukla u funkcioniranje cijele drzave ( nebitno koja vrsta religije ) , a u isto vrijeme je , iako je religija postala taj neophodni stub drustva ,kulminiralo je toliko nepravde, nemorala, kriminala i uopste zla da je to nejvjerovatno..

neka mi neko odgovori ako zna, zbog cega je to tako, ako nam je religija odjednom svima postala tako vazna, kako to da nam je drustvo toliko izgubilo temeljne vrijednosti morala..

trebalo bi biti bolje nego u sekularnim drzavama, ali nije...
[/quote]
Pa odgovor je jednostavan, radi se naravno samo o nasoj drzavi (tako i ti navodis primjer) jer mi smo drzava sa 3 razlicita konstutivna naroda koja su recemo iz 3 razlicite religije. Nacionalizam je u nama rodjen i zivi, cak neki ga lagahno i odgajaju u drustvu.
I sad dodje ti Dodik tamo ode kod patrijarha, Covic malo kod nadbiskupa, pa i nasi kod Cerica i onda se to zakuhava. svak vise istice svoju stranu, brani je, gaji i tetosi na najbolji nacin. I eto ti nejednakosti i mjesta za nacionalizam koji je kod nas urodio plodom..

Znaci nisu hodze krive nego uopsteno sistem koji je dozvolio mijesanje svega i svacega u politiku pa vidimo i u religiju. To je manjak Deytonskog sporazuma i same drustvene klasifikacije kod nas!!!

Religije Bogami i nisu tako vazne, jer nebi bio Xl pun, nebi ja prvi tamo nikad zavirio, a kamoli ko drugi :D
Nebi se raja ovako ponasala i oblacila da je nekom religija vazna, da su isti ti roditelji zasukali rukave a ne pustali djecu kraj TV ili hajd vani samo da se roditelji odmore.
E onda tu dolazi globalni poredak gdje je sve moc, novac tj profit i zarada. Cijeli sistem pociva na tome i eto to je dotaklo i religiju. Svi se bore da prezive da budu jaci.

I eto ga to se zove planeta zemlja :)

[url="http://www.neznase.ba/vijesti/bih/4685-izbori-za-novog-reisa-hoce-li-reis-mustafa-ef-ceric-postati-dozivotni-reis.html"]http://www.neznase.ba/vijesti/bih/4685-izbori-za-novog-reisa-hoce-li-reis-mustafa-ef-ceric-postati-dozivotni-reis.html[/url]Biće žestoki izbori za novog reisa, dvije su struje.

[quote]Izbori za novog reisa: Hoće li reis Mustafa ef. Cerić postati doživotni reis?!
Srijeda, 19 Siječanj 2011 14:13 BiH

Izbori za nove članove Sabora Islamske zajednice održani su 26. studenog prošle godine, uspješno su završeni i u toku je verifikacija mandata. Dok se to ne okonča, neće se saopštavati sastav novog Sabora čiji mandat traje četiri godine.

Iduće godine ističe i sedmogodišnji mandat reisu-l-ulemi Mustafi ef. Ceriću. On je prvi put na tu dužnost izabran 1998., a drugi put 2005. godine.

Prema važećim propisima, Mustafa Cerić ne može i treći put biti izabran za reisa, međutim, lako se može desiti da se oni izmijene i da mu se to omogući.

Naime, Rijasetu Islamske zajednice u BiH prije nekoliko mjeseci stigao je takav prijedlog, ali i prijedlog da Mustafa Cerić bude izabran za doživotnog reisu-l-ulemu. Hoće li to prihvatiti novi sastav Sabora Islamske zajednice koji će iduće godine birati reisa, niko ne želi da prognozira.

S druge strane, krajem prošlog mjeseca Saboru Islamske zajednice u BiH stigao je i prijedlog grupe vjernika San je u posjedu tog pismenog dokumenta da se Mustafa Cerić smijeni sa funkcije reisa, ali se o tome ne govori

U krugovima bliskim Saboru i Rijasetu islamske zajednice u BiH može se čuti da bi se za novog reisa mogao kandidovati muftija sandžački Muamer Zukorlić iz Novog Pazara. Navodno, on je zainteresovan za funkciju reisa ili naibu reisa. Poznato je inače da je on u dobrim odnosima sa reisom Mustafom Cerićem koji se redovno postavlja kao njegov zaštitnik.

Mešihat u Novom pazaru je sastavni dio Islamske zajednice u BiH, pa to što je Zukorlić iz Srbije nije prepreka.[/quote]

[quote name='scooby-doo' timestamp='1304942129' post='427185']
Pa odgovor je jednostavan, radi se naravno samo o nasoj drzavi (tako i ti navodis primjer) jer mi smo drzava sa 3 razlicita konstutivna naroda koja su recemo iz 3 razlicite religije. Nacionalizam je u nama rodjen i zivi, cak neki ga lagahno i odgajaju u drustvu.
I sad dodje ti Dodik tamo ode kod patrijarha, Covic malo kod nadbiskupa, pa i nasi kod Cerica i onda se to zakuhava. svak vise istice svoju stranu, brani je, gaji i tetosi na najbolji nacin. I eto ti nejednakosti i mjesta za nacionalizam koji je kod nas urodio plodom..

Znaci nisu hodze krive nego uopsteno sistem koji je dozvolio mijesanje svega i svacega u politiku pa vidimo i u religiju. To je manjak Deytonskog sporazuma i same drustvene klasifikacije kod nas!!!

Religije Bogami i nisu tako vazne, jer nebi bio Xl pun, nebi ja prvi tamo nikad zavirio, a kamoli ko drugi :D
Nebi se raja ovako ponasala i oblacila da je nekom religija vazna, da su isti ti roditelji zasukali rukave a ne pustali djecu kraj TV ili hajd vani samo da se roditelji odmore.
E onda tu dolazi globalni poredak gdje je sve moc, novac tj profit i zarada. Cijeli sistem pociva na tome i eto to je dotaklo i religiju. Svi se bore da prezive da budu jaci.

I eto ga to se zove planeta zemlja :)
[/quote]

religije su itekako vazne ili se bar prave ovi sto su na vlasti svih ovih godina da je to tako, jer bez religije ne bi bilo ni njih..

danas je uobicajena situacija da nam efendije budu predsjedavajuci opstinskih vijeca ili slicnih politickih funkcija pa se ne bih bas slozio da nisu krivi ni za sta..
Nije globalni sistem dotakao religiju vec je religija i zamisljena kao dio globalisticke filozofije, ona se ustvari i koristi kao sredstvo odrzavanje antagonizma u svijetu..

[quote name='snake' timestamp='1304946743' post='427194']
[b]danas je uobicajena situacija da nam efendije budu predsjedavajuci opstinskih vijeca ili slicnih politickih funkcija[/b] pa se ne bih bas slozio da nisu krivi ni za sta..
[/quote]

Iskreno neznam nijednog takvog, mozda postoji pa bih te molio da ovo boldano potkrijepis informacijama tih funkcija i imena, ako vec znas??? Cisto meni da imam u svojoj glavunturi arhivirano :D hvala!

[quote name='snake' timestamp='1304936453' post='427173']
efendije su te koji treba da sire pozitivnu energiju i kritikuju sve ono sto ne valja u drustvu, medjutim to javno od njih nikad nismo culi , cak sto vise cijela ulema se zblizila sa polticko-mafijaskom kastom na vlasti tolerisuci i nikad ne kritikujuci kriminal i pljacku drzavne imovine, ugnjetavanje radnickih prava , neplacanje poreza drzavi..

[/quote]
Samo malo,

vrati se unazad i pročitaj svoj post u kojem tvrdiš da su oni lopovi i da sve kreće od njih, za mene je to teška tvrdnja. Čini mi se da ti iz nekog razloga mrziš sve što ima veze sa vjerom, i da ti ta mržnja ne dopušta realno sagledavanje kompletne situacije, a i tvoji postovi su toliko negativni da me čudi kako ti uopšte živiš u BiH s tim teretom.

Efendije su samo ljudi, imaju svoje vrline i mane kao i mi svi, ima ih svakakvih, ali zbog nekih pojedinaca sviju ih nazivati lopovima, odgovornima za situaciju u društvu sl. je previše.

p.s. Navedi mi iz Cazina efendije koji su osuđeni po krivičnom zakonu, ma ne osuđeni, podignute optužnice (ne moraju biti potvrđene). Čisto da vidimo ima li ih 50+1 %, uvjeri/dokaži da ih je većina sklona kriminalu i lopovluku ........

[quote name='Ciklama' timestamp='1304974172' post='427264']
Samo malo,

vrati se unazad i pročitaj svoj post u kojem tvrdiš da su oni lopovi i da sve kreće od njih, za mene je to teška tvrdnja. Čini mi se da ti iz nekog razloga mrziš sve što ima veze sa vjerom, i da ti ta mržnja ne dopušta realno sagledavanje kompletne situacije, a i tvoji postovi su toliko negativni da me čudi kako ti uopšte živiš u BiH s tim teretom.

Efendije su samo ljudi, imaju svoje vrline i mane kao i mi svi, ima ih svakakvih, ali zbog nekih pojedinaca sviju ih nazivati lopovima, odgovornima za situaciju u društvu sl. je previše.

p.s. Navedi mi iz Cazina efendije koji su osuđeni po krivičnom zakonu, ma ne osuđeni, podignute optužnice (ne moraju biti potvrđene). Čisto da vidimo ima li ih 50+1 %, uvjeri/dokaži da ih je većina sklona kriminalu i lopovluku ........
[/quote]

dobrodosla u drustvo onih koji ne mogu podnijeti moju kritiku na racun islamske zajednice i njenih uposlenika, i koju svaku kritiku kategoriziraju mrznjom..
ja nemam nista protiv vjere, protiv religije da, ali opet ne generalno protiv religije vec protiv njenog pogresnog tumacenja uopste govoreci..
ako religija i islamska zajednica slijedi ideju islama, etiku, postenje, skromnost i sve ostale vrline zbog cega se muftije i reisi moraju personificirati sa faraonima i graditi onolike dvore ili se vozati u atomobilima od 200.000 KM sa tablicama poput kakvog americkog repera..

to je jedna stvar, druga stvar je ta da je religija skoro pa eks-teritorijalna, dakle u njihove finansijske knjige( ako ikako i postoje ) ne moze zaviriti ni jedan inspektor, pa samim tim niko nikada ni nece biti procesuiran za eventualne malverzacije.. druga stvar je pedofilija koja po reisu ispade tradicija bosanskih muslimana..

ja generalno kritikujem religiju sto nikad od kraja rata nije progovorila o pljackaskoj privatizaciji, nikad nije pricala o nemoralu politicara koji su je koristili kao dio izborne platforme, sto je dopustila politiziranje bogomolja, sto efendije nikad nisu kritikovali drzanje radnika na crno, neplacanje poreza drzavi , sto ih realno nije briga zbog cega narod tesko zivi..

da odgovorim scoobyju,predsjedavajuci OV cazin je efendija..

moram te ispraviti, ja u BIH zivim sasvim lagodno, u finansijskom smislu, ali me izrazito boli teska socijalna situacija naroda, neuredjen sistema zdravstva, skolstva, nacionalizam, fasizam, "bosnjaci" koji se bogate na racun selama i Islama, beznadje iz kojeg realno nema izlaza , a sve je pocelo emancipacijom religije to je jasno ko dan, i zbog toga tvrdim da je odatle sve i pocelo..