Jump to content

Recommended Posts

Imate li neki uzor u zivotu? Neko ko vas je inspirisao da budete poput njega, uspjesni ili neuspjesni :D
Mozda roditelji, neka poznata licnost, ili neko naoko nevazan, ali ipak vama nesto posebno?
Sta je to sto vas je privuklo kod te osobe?

Mislite li da slijedjenje necijeg stila,misljenja... uopceno imati uzor neki moze biti opasno i negativno uticati na pojedinca?

BujRuM

:D

nemam uzora i ne sjecam se da li sam ih ikad imala. bas mi ne moze pasti na pamet nijedna osoba za koju bih mogla reci da zelim biti poput nje, vise sam za one relacije kad mi se kod jedne osobe svidi nesto, kod druge nesto drugo i tako to, ali mislim da na ovom svijetu nema dovoljno savrsene osobe za koju bi mogla reci da mi je uzor, a uzori mi definitivno nisu oni koji su losi ljudi a sebe smatram relativno dobrom osobom :D.

nisam sigurna koliko uzori mogu covjeku pomoci u zivotu, naravno zavisi od toga ko ti je uzor, a glumci, pjevaci , pjevacice i slicne propalice svakako nisu primjer dobrog uzora i uzora na kojeg se trebas ugledati i kojeg je pozeljno slijediti.

sto se tice ljudi iz svakodnevnog zivota (roditelja, rodjaka, prijatelja i sl.) ni u njima ne vidim neke uzore a posto su oko nas vidimo i njihove slabosti a ne samo mane i na taj nacin imamo cjelokupan dojam osobe sto je bar stvarnije od slavnih licnosti kojima su ljudi skloni da se dive.

da me islamisti ne bi napali, ovdje nisam mislila na vjerske velikane, prije svega nisam mislila na Poslanika Muhameda a.s., po meni oni nisu stvar uzora vec stil zivota.

Uzora neku slavnu licnost nikad nisam imala jer to mi je van svake pameti. Njih smatraju gotovo svetim, a pojedini ljudi zaneseni svim tim glamurom nisu svjesni i da su i te slavne zvijezde krvave ispod koze kao i mi svi.

Ne pokusavam da budem kao neko u potpunosti. Mozda mi se mogu svidjeti neki postupci nekih ljudi, necija hrabrost, snaga i odlucnost ali da zelim biti identicna poput njih, ne! Zelim da sama kreiram svoj zivot, da budem nesto posebno, jedinstveno, ne u smislu: ja sam najbolja ja sam posebna, ovo on,o nego u smislu da ne zelim biti nicija kopija.

Osoba iz familije kojoj se divim je definitivno moj otac, upravo se divim njegovoj hrabrosti, odlucnosti i velikom srcu ,jer da se neko drugi nasao u njegovoj situaciji definitivno bi skroz drugacije se ponio gledao bi sebe. ;) Divim se i svom bratu koji je uspio u nekim stvarima i oni su moj ponos, ali kao i svi i oni imaju svojih propusta tako da nema savrsene osobe koja bi mi bila uzor, ali definitivno da cu u nekim situacijama pokusati odreagovati stalozeno kao moj otac ili snalazljivo kao moj brat, a ako se to radi kad ti je neko uzor, onda neka bude da su oni moji uzori. ;)

Moj buraz, ucenik generacije u gimnaziji, studira medicinu, dao sve ispite u roku, polozio anatomiju iz prve, podpresjednik unije studenata medicine u BIH, obisao svu Evropu, pola Afrike, ove godine ide na seminare u Englesku i Francusku..........zelio bih biti barem pola uspjesan kao on :rolleyes: a ima samo 22 godine...

ne veruj u idole
u lica sa filma
i naslovnih strana
ti mozes bez njih

ne slusaj sta ti kazu
sve je to biznis
sve je reklama
lova je cilj

ne veruj u idole
i oni su ljudi
od krvi i mesa
isto k'o ti...

naravno da ljudi imaju uzore
mafijasi imaju uzore u mafijasima
dobri ljudi u dobrima

meni je u danasnje vrijem uzor stipe bozic (covejek koji je zivot posvetio obilasku planete sportu ekologiji i spasavanju drugih)

a inace kroz istoriju mi je
1. Muhamed ssavs
2. robin hud

[quote name='zilho' post='177769' date='Sep 10 2007, 15:11']1. Muhamed savs
2. [b]robin hud[/b][/quote]

Znao sam ja da u tebi

[quote name='Vento' post='179506' date='Sep 16 2007, 16:25']Znao sam ja da u tebi živi socijalista. :)

Uzor: rahmetli Nurija Pozderac, zbog zalaganja za Drugog iako je mogao odabrati lakši put; Nelson Mandela, jer se borio protiv apartheida; Gandhi, jer je pokušao pomiriti razlike u svojoj zemlji i otkloniti vanjske pametnjakoviće.[/quote]
socijalista moze svidja mi se ideja SD stranaka ali SD nikako SDP il SDU jer to nema veza sa sociao demokratiom

zaboravio sam reci da mi je jedan od zivucih uzora stipe bozic, kao covjek prvenstveno pa tek onda kao vrhunski alpinist rolilac itd

Opcepoznata stvar - uvijek je bilo bolje biti unique :coolio:

E sad, posto je covjek nastao tek od jednog drugog covjeka, tj. roditelji su ga 'transplantirali' s one strane ulice :D logicno je da ima njihove gene i neke naslijedjene osobine.. Dosta toga utice na covjekov karakter, malo okolina, malo skola, malo TV, net, a ponajvise ipak onaj kucni odgoj ili neodgoj :)
Kako odrastamo trazimo svoj identitet u razlicitim pojavama i sa svakom godinom vise mijenja se i nas stav i odnos prema drustvu.. U tom procesu odrastanja, cesto nadjemo nekog za koga mislimo u datom momentu da je 'savrsen' i zelimo biti poput njega.. Medjutim, to moze imati i negativne posljedice, jer niko nije savrsen i naravno nismo u stanju da kopiramo nekog u potpunosti, tako da se te osobe koje slijepo vjeruju u neki idol, cesto se razocaraju, jer nisu uspjeli biti isti poput osobe kojoj se dive.. Ko je sklon trazenju idola, uzora?! Bolje recemo, slijepom slijedjenu necijeg nacina zivota?! Vjerovatno ljudi sa malo samopouzdanja ili mozda manjka kreativnosti, sa slabim karakterom na kojeg se lahko utice.. Nismo u stanju oduprijeti se necemu, pa hajd 'pokusat cu biti kao taj i taj, jer je njemu poslo za rukom'..

Ja licno, nemam uzor koji slijepo slijedim.. Smatram da je ok uzet od svega ponesto sto ti moze doprinijeti da budes bolji covjek.. Ali nikad se ne trudim biti kao neko drugi.. Istina, u svojim roditeljima imam oslonac i potporu, zelim imati blag izraz lica i smirenost kao mama, njenu dobronamjernost i ljubaznost.. e sad koliko mi ide od ruke, posto sam zvire.. :D A babinu strast za znanjem sam naslijedila definitvno.. :D Ako bih ikoga navela kao uzor, to su njih dvoje..

Ima i par pisaca kojima skidam kapu, ali to nije to hehe..

toliko..

uzor sam nasao u junaku pisanih romana legendarnom Hejziju ... :D

[quote name='black tattoo' post='172575' date='Aug 2 2007, 10:38']ne veruj u idole
u lica sa filma
i naslovnih strana
ti mozes bez njih

ne slusaj sta ti kazu
sve je to biznis
sve je reklama
lova je cilj

ne veruj u idole
i oni su ljudi
od krvi i mesa
isto k'o ti...[/quote]

po meni su UZOR i IDOL rijeci na neki nacin slicnog ali razlicitog znacenja.. ako cemo vec tako onda bez dlake na jeziku mogu reci da nemam idola, kosi se sa mojim uvjerenjima. a uzor su mi roditelji naravno, a osim njih uzor mi je i svaki covjek kojeg krasi neka kvalitetna i lijepa osobina..

da vidimo...Ko je vas uzor u zivotu,neko na koga se ugledate...
Je li to neka povijesna licnost,muzicar,glumac...? Ko je to kome se zaista divite...?

Ima ih dosta..
Ovako,realno,moj tata je moj najveci uzor u svemu.Voljela bih ostati kao on u svemu sto zivot nosi,ali vrijeme je prokleto i ponekad me strah da necu ostat covjek onakav kakav jesam.
Od povijesnih licnosti,svakako i definitivno MAHATMA GHANDI.Covjek poput njega nikad se vise nece roditi...Steta za svijet....Veliki respect :)

nemam nekog uzora... furam svoj film... i ispunjavam oceve snove...

imam samo par osoba koje mi daju smjernice u zivotu kad im se potuzim, da je nesto krenulo kako ne treba...

ne treba mi uzor...

nije to originalno :D

moj uzor je rahmetli Alija Izetbegović ...

Jedan Jedini - VELIKI - Raul Gonzales Blanco <3

[img]http://www.enlajugada.com/fotos_notas/raul_gonzales1.jpg[/img]

[quote name='TequilA' post='305074' date='22.01.2009, 22:14']Milorad Ulemek Legija[/quote]

Ne razumijem, idol ti je čovjek koji je snadbijevao Fikreta Abdića ratnog zločinca i doveo specijalne postrojbe Republike Srbije "Tigrovi" u V.Kladu