Jump to content

Recommended Posts

Ne znam je li ovo prikladan naslov za temu... no bilo kako bilo, da odpocnem...

Neki dan mi brat kaze zasto uvijek nosam malu dekicu uz sebe kad sjedim, kako izdrzim na ovoj vrucini. Od malena sam kad bi krenula leci nosila dekicu sa sobom i zaspala sa njom, tako i dan danas i kad sjedim moram nesto imati uz sebe, bilo deka, bilo krpa ista... (nisam poremecena) :rolleyes: Je li vi imate slicnu naviku, da nosite nesto uz sebe da bez neceg ne mozete zaspat? Da ne mozete zaspat bez ukljucene muzike, ili svijetla, bez dekice mede ? :rolleyes:

hmm nikad nisam imao neki "uslov" da ne zaspem heh ali ima puno raje pa ne mogu zaspati bez neceg iz djetinjstva npr. dekice,mede ili neke krpice :)

Ja imam naviku da zaspim na stomaku, inace nemogu da spavam!!!

[quote name='Patriot' post='171217' date='Jul 21 2007, 01:00']Ja imam naviku da zaspim na stomaku, inace nemogu da spavam!!![/quote]
I kod mene je to slucaj, inace nema sanse da spavam, al ima par mjeseci tako, nije stalo bilo, ne znam zasto!

[b]Ponekad ne mogu zaspat ako znam da mi je mob negdje na dohvat ruke burazu :rolleyes:
aa inace bez svog jastuka ne mogu, od perja je i stalno hladan, kad idem kuci uvijek ga nosim, svaki vikend pored stvari i njega nosim.
Taj jastuk mi oceva ujna, rahmetli, napravila pa mi jako drag...[/b]

Ja nemam nista tako da moram nositi sa sobom. Pocesto se osjecam kao bez glave ako nemam upaljac kraj sebe, al nije to nesto bez cega ne mogu. A spavati ne mogu na pernatom jastuku jer imam neku alergiju na to perje, pa moram onaj od spuzve imati... I dok lezem zaspem... nebitno kako legao, zaspo sam...

eeh imam ti ja jednu naviku jebenuu,,izgleda da sam slab s zivcima pa uvijek klimam(drmam, ljuljam....kako god), nogama,i ne mogu zaspat ako ne drmam nogom,, nekad imam osjecaj da cak i dok spavam to radim..heeh

pa cuj, mogu zaspati gdje god i kad god, nemam neke uslove sto se toga tice...
mada lakse zaspem kad imam jastuk i jorgan (pa sad iako je 40 stepeni vani - ne pokrijem se, neg onosamo nek je kraj mene...lol...)

al kazem,da je ledeno zorle i da moram na betonu spavat
daj mi 20min i 2kg umora... i to je to;)

[quote name='_Sororis_' post='171142' date='Jul 20 2007, 14:52']Ne znam je li ovo prikladan naslov za temu... no bilo kako bilo, da odpocnem...

Neki dan mi brat kaze zasto uvijek nosam malu dekicu uz sebe kad sjedim, kako izdrzim na ovoj vrucini. Od malena sam kad bi krenula leci nosila dekicu sa sobom i zaspala sa njom, tako i dan danas i kad sjedim moram nesto imati uz sebe, bilo deka, bilo krpa ista... (nisam poremecena) :rolleyes: Je li vi imate slicnu naviku, da nosite nesto uz sebe da bez neceg ne mozete zaspat? Da ne mozete zaspat bez ukljucene muzike, ili svijetla, bez dekice mede ? :rolleyes:[/quote]

nikakvu ...

zaspem iz prve ...

jedino imam neke cikecake koje mrzim, ali to je otvoren pendzer, malo kad se dignem da ga zatvorim (ako zaboravim pa legnem).
a sve ostalo prilikom spavanja ni

[font="Comic Sans MS"][color="#FF00FF"]ja imam stvarno [size=4]velikog[/size] zeca i pozimi i ljeti spavam s njim dobila sam ga od rodjaka iz Kanade...tako mi je drag da sad bez njega nemogu nikako zaspati....hihiih[/color][/font]

[size=2][color="#dda0dd"][font="Verdana"][center][color="#000000"]posto ja imam nekakvih navika.. gadni :D zanimaju me vasi..

npr moja jedna gadna navika je, svako jutro kad mi saht zazvoni u 5.30, da ga obavezno navijem opet u 5.40, pa onda opet u 5.45.. guram do zadnje minute, da spavam :D

koje su vase navike? cinel se vama gadne ili dobre?[/color] [/center][/font][/color][/size] Edited by clark gable

[quote name='veni_b' post='224581' date='Mar 31 2008, 06:45'][size=2][color="#dda0dd"][font="Verdana"][center][color="#000000"]posto ja imam nekakvih navika.. gadni :D zanimaju me vasi..

npr moja jedna gadna navika je, svako jutro kad mi saht zazvoni u 5.30, da ga obavezno navijem opet u 5.40, pa onda opet u 5.45.. guram do zadnje minute, da spavam :D

koje su vase navike? cinel se vama gadne ili dobre?[/color] [/center][/font][/color][/size][/quote]

hahahah moja rodice nisam ti ja nista bolja :P
et i meni je to navika..
ili navikla sam popit kafu ujutru, jooj ako odem na posao a da nisam popila kafu,
mislim da bi zaspala.. hehehe!

[quote name='veni_b' post='224581' date='Mar 31 2008, 08:45'][size=2][color="#dda0dd"][font="Verdana"][center][color="#000000"]posto ja imam nekakvih navika.. gadni :D zanimaju me vasi..

koje su vase navike? cinel se vama gadne ili dobre?[/color] [/center][/font][/color][/size][/quote]

Haha, ista ja!
Ja ga navijem u 6:00 onda u 6:15 onda u 6.30 a ustanem u 6:45 :D :P, ludost ali jbg kad volim da spavam :D
Ali isto imam naviku kad legnem da vrtim sa nogama i to prsticima u krug ali to dok nezaspem :D (Omere nisi sam :P )

[quote name='Floresita' post='224730' date='Mar 31 2008, 21:48']Haha, ista ja!
Ja ga navijem u 6:00 onda u 6:15 onda u 6.30 a ustanem u 6:45 :D :P, [b]ludost ali jbg kad volim da spavam :D[/b]
Ali isto imam naviku kad legnem da vrtim sa nogama i to prsticima u krug ali to dok nezaspem :D (Omere nisi sam :P )[/quote]

ohh daa :D hehehe.. jbg sta se moze, fakat mi to gadna navika..zbog toga jednom dva casta prespavala u skolu :lol:
a imam jos jednu naviku, stopale mi nemogu biti pokrivene, moraju mi biti otkrivene, inace nema sanse da zaspem.. al tu naviku imam od malehna :D a i kumce mi sad to radi :D ista kuma :lol:

ja cu da nastavim na ono od zvrk hanume,za spavanje...recimo,ja imam na krevetu 3 medvjeda veeelika,i ne mogu da zaspem,ako mi jedan od njih nije pod rukom...zasto tri,ako jedan padne s kreveta,da ne krhljam gdje je,odmah drugog :D

sad sto se tice tog ustajanja,ustanem uglavnom prije alarma :D

kad ustanem,obavezno preko ruba kreveta,na uzglavlju prebacim ruku i kunjam :D

Sudje kad perem uvijek ga ga perem skoro pa sa vrelom vodom :unsure: zato stari kad oce da opere ruke skoro se oprzi :o uvijek haos za to :P

nemam bas nesto posebno.. plisane mede i slicno... samo nek se imam cime pokriti, nemogu golih ledja zaspati :)

[font="Century Gothic"]Nemam naviku imati nesto kraj sebe dok spavam, ali nadam se da cu uskoro imati. :D
Mada ponekad znam kur'an drzati kod sebe i kad vidim da cu zaspati ostavim ga ponovo na policu iznad glave :worshippy: [/font]

Ljudi moji, ja sam sad presla sa dekice na jastuk, gdje god sjednem trazim jastuk da ga sebi stavim u krilo da ga zagrlim, kad spavam isto tako, uvijek mi nesto mora biti u krilu postala mi pravo grozna navika.

Kad sam bila kod rodjaka u Zenici posmatra me strina i pita zasto stalno jastuk u krilu.
Kaze da je citala valjda negdje na netu ili u novinama da je to odraz neke unutarnje nesigurnost covjeka pa onda to valjda nadoknadjuje sa tim, osjeca se sigurnije.

ko ce ga znat :unsure:

Ja izgubio naviku da nosam upaljac sa sobom :) Ne meres ih nateci. Ovi sa posla sve lapaju :D A i nisu mi vise tolko potrebni kad ne pusim :)

Al jednu gadnu naviku (problem) imam. To je da nikako ne mogu stojati na jednom mjestu. Vazda letam oko onog kome pricam, ljuljam se, vrtim se... :unsure:
Meni to i nije toliki belaj, koliko to smeta onome ko mi je u tom trenutku u drustvu :(

[size=2][font="Arial Narrow"]ja imam takvu naviku da u mojoj kuci stalnmo radi muzika...navece kad podjem spavati ja upalim muziku i idem leci...ako muzike nema nemogu zaspati....u jutro kad ustanem cim se dignem iz kreveta ako je cd na radiju slucajno zavrsio stisnem opet play da ide od pocetka....neznam imam osjecak ako u jutro cim se probudim ne slusam muziku da ce mi cjeli dan ici naopako.... :lol: [/font][/size] Edited by black_lady
molim koristiti normalnu velicinu slova...

Meni je navika da dok upalim pc da upalim muziku, mogu spavazi uz nju, jesti, uciti, sve, razgovarati na telefon :D. I naravno svako jutro kad se alaram upali, ja odugovlacim koliko mogu prije nego ustanem.
To radim jos od osnovne skole xD

Ja sam alergicna na perje tako da jastuk nesmije biti pernat,,a nemogu zaspati ni u sred ljeta bez carapa na nogama i jorgana na sebi,pokusavala sam odviknuti se tih carapa,ali neide mi nikako,,,
Sto se tice jutarnjeg alarma kod sam bila jutarnja smjena u skoli ustanem prije alarma i to mi je bio belaj, :icon_cheesygrin: nema sanse da prespavam :icon_cheesygrin: