Jump to content
_women_

Posvajanje

Recommended Posts

Gledala sam nedavno neku emisiju o napustenoj djeci i razmisljam tako...

Sretnu od te napustene djece posvoje neke familije i brinu se o njima, sto smatram jednim od velikodusnijih i humanijih cinova na svijetu. Da je moj tata imalo mladji da bi se mogao "bociti" sa djetetom i da je sveopsta situacija u nasem gradu bolja, definitivno da bi posvojili bebicu.

Ali sam odlucila ako Bog da, kad ja budem zavrsila fakultet i budem odlucila se udat/udala, da cu ako budem u mogucnosti i budem ispunjavala sve uslove usvojiti dijete. Jer srce mi se s,lama kad vidim toliko napustene, ostavljene djece, a ako ja nekom od njih mogu uljepsat i promjenit zivot zasto to nebi uradila?! Znam da je to mozda sad djeciji zanos i mastanje, ali svim silama cu se trudit da to pretvorim i u stvarnost. Znam da je dijete obaveza da je to tezak i dugotrajan proces, ali aBd nadam se da cu ostati ovakvog misljenja i za 10-12 godina i ostvariti svoj cilj.

Sta vi mislite o tome? Imate nekog posvojenog u familiji, mozda neko od vas posvojen, kako uopste gledate na to? Bujrum pisati..

To je jedna velika stvar u zivotu, ja i moja draga smo vec vise puta o tome pricali i razmisljali. Kada se rodio nas sin, rekla je da cemo slijedece dijete prisvojiti ali uslovi su veliki za ispuniti, malo smo se i informisali i zasad za nas je nemoguce! Nazalost!!!
Ako ikad budemo u stanju da to uradimo uradit cemo!

to je fakat velika stvar samo cuo sam par puta kazu pa haj posvojili bi to je velak sevap :huh: jel rade zbog sevapa samo il sto im treba dijete ja nebi posvajo sve dok sam ja i zena plodni nema potrebe :D