Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Premijer Federacije za 15 dana zaposlio 9000 ljudi

Recommended Posts

[quote name='Kemal_S' post='170004' date='Jul 11 2007, 23:15']u ovom postu sam pronasao elemente

[quote name='Kemal_S' post='170004' date='Jul 11 2007, 21:15']ju

[quote name='Kemal_S' post='170004' date='Jul 11 2007, 23:15']u ovom postu sam pronasao elemente

[quote name='Kemal_S' post='170004' date='Jul 11 2007, 23:15']Eto, ja sam samo ove godine do pocetka ovog mjeseca samo na ime pdv-a svojoj zemlji dao 500,000 KM.[/quote]

PDV nepla

[quote name='lucky' post='170136' date='Jul 12 2007, 12:11']PDV nepla

[quote name='lucky' post='170136' date='Jul 12 2007, 10:11']PDV nepla

[quote name='snake' post='170120' date='Jul 12 2007, 09:45']ne zelim se razmetati ciframa koliko je ko "dao" drzavi , vec cu ti samo reci da je cifra koju ja i moja firma [b]uplacujemo[/b] drzavi od pocetka poslovanja, dakle od kraja rata na ovamo premasuje tvoju za jedno 2 puta godisnje !!! pa ti kontaj....zajedno i pdv.-a i doprinosa....

a radimo u skladu sa zakonom...od pocetka...[b]toliko o tvojoj smijesnoj tvrdnji da se nebi drzava razvila da nije bilo rada na crno...[/b] ( ne znam koga to zelis opravdati sa ovim insinuacijama ???...mozda onoga ko ti je pomogao da se bavis s tim poslom....nebi se razvili pojedinci i " veliki muslimani " , tu si u pravu...

[b]jos nesto, prestanite se koristiti terminima

[quote name='Kemal_S' post='170240' date='Jul 12 2007, 21:01']Hajd da to usporedimo sa mojih 12 zaposlenih i daj da usporedimo procenat zaposlenih sa ukupnim prometom i dadzbinama prema drzavi. al procentualno!

cestitam na diplomi, daj sad sa tom svojom diplomom radi za tu svoju firmu i radi kako ti sef kaze a ja cu sa svoja cetiri razreda osnovne raditi al ipak ne za neke lobije van ovog kantona. Uvijek sam se od srca nasmijehnuo na diplome, rekao cestitam, masalah i nastavio dalje. Diploma je za svaku pohvalu, pogotovo u ovo vrijeme![/quote]

zaboravljas da je u tebe trgovina i da se proizvodnja i trgovina po tom osnovu ne moze porediti...mozes se porediti samo sa nekim trgovcem...koeficijent obrta novca je kod tebe daleko brzi nego kod mene...kod tebe brzina cash flow -a je neusporedivo brza nego u proizvodnji,,,s tim da proizvodnja , pod uslovom da je masovna daleko vise zaradjuje...ako posluje rentabilno naravno...

nije bitno koliko imas razreda osnovne ( licno milsim da imas mnogo vise samo si izpolitiziran :D) , nisam te mislio uvrijediti al sam bio sit tvojih pridika iz ekonomije koju si svrstao samo u sferu trgovine,a ona je nesto daleko vise...u stvari ekonomija je sve oko nas i prva je drustvena nauka ljudskog roda...

[quote name='Kemal_S' post='170244' date='Jul 12 2007, 21:07']ne znam vala kako ce te firme izvesti to da ako nekoga prijave da ga odjave bez da tom radniku ne isplate otpremnine od nekoliko prosjecnih placa? Nemam pojma, al mislim da je i ptici na grani jasno da je drzava gubila jako puno zbog neprijavljenih radnika u zadnje vrijeme. ne znam zasto bi se postavljalo takvo pitanje kad svak ziv zna odgovor na njega? Bolje poceti kad tad, eto vidis nas najbolji politicar Adnan Terzic poceo pa Brankovic nastavio :) sto si tako nezadovoljan, zar ne suosjecas sa ovih 30,000 ljudi sto im je svanulo?[/quote]

a kako su do sad izvodile kruha ti...pa ne pricam ja to bezveze...radnici su prilikom zaposljavanja kod odredejnih poslodavac potpisivali bjanko Ugovore o sporazumnom raskidu, jer je to uslov da dobije posao...a nakon toga poslodavac kad god hoce mu moze dati otkaz bez otpremnine...ma otpremnina nije ni bitna jel svi rade na minimalcu, al ti poslodavci su se i onako nagalamcili love da im to nije problem isplatiti...

jos nesto nisi skontao kad kaze " ako budu uplacivale "..to znaci da je radnik prijavljen, vodi se na PIO-u a ovaj ne uplacuje doprinose...znas i sam da je drzava omogucula da mozes isplatiti radniku platu a da odmah ne moras uplatiti doprinose...al za to ima rok, razuman, cini mi se do mjesec dana, a ne godina ili nikako ne uplacivati...zalosno je sto PIO uvjek moza pozvati inpsekciju jer uvjek moze imati uvid ko mu sta uplacuje i da li je redovno, samo ne smije il nece...

ja sam sretan zbog tih 30.000 ljudi, nemoj mi stvaljati rijeci u usta koje nisam rekao...meni smeta to sto su vlada i taj tvoj Terzic, il Brankovic to trebali uraditi prije, a ne sad na tih 30.000 jadnih ljudi koji nisu imali ni zdravstvenog ni socijalnog kupiti politicke poene...

ne razumijem kako mozete nasjedati vise tako olako na vladine slatkorjecive budalestine...ako jedan direktor PIO-a kaze sve ce biti ok AKO i dalje budu uplacivali doprinose za tih 30.000 ljudi, zar to ne govori o ozbiljnosti tih ljudi i te vlade...vlada koja se oslanja na rijec AKO i postenje poslodavaca je unaprijed sebi zapecatila sudbinu... u nekoj normalnoj zemlji naravno...ne u BIH..

pa oni se igraju drzave kruh te hranio.. a vi im pusite fore...

[quote name='Kemal_S' post='170240' date='Jul 12 2007, 23:01']cestitam na diplomi, daj sad sa tom svojom diplomom radi za tu svoju firmu i radi kako ti sef kaze a ja cu sa svoja cetiri razreda osnovne raditi al ipak ne za neke lobije van ovog kantona. Uvijek sam se od srca nasmijehnuo na diplome, rekao cestitam, masalah i nastavio dalje. Diploma je za svaku pohvalu, pogotovo u ovo vrijeme!

ne znam vala kako ce te firme izvesti to da ako nekoga prijave da ga odjave bez da tom radniku ne isplate otpremnine od nekoliko prosjecnih placa? Nemam pojma, al mislim da je i ptici na grani jasno da je drzava gubila jako puno zbog neprijavljenih radnika u zadnje vrijeme. ne znam zasto bi se postavljalo takvo pitanje kad svak ziv zna odgovor na njega?[b] Bolje poceti kad tad[/b], eto vidis nas najbolji politicar Adnan Terzic poceo pa Brankovic nastavio :) sto si tako nezadovoljan, zar ne suosjecas sa ovih 30,000 ljudi sto im je svanulo?[/quote]

Ja se pridru

[quote name='ober_snake' post='170255' date='Jul 12 2007, 23:54']Ja se pridru

uvazeni pliticar je reko
poslije rata niko nece raditi i evo radi samo ko hoce

reko jescete zlatnom kasikom (kazika kosta oko 300 KM) i skoro je svo moze priustiti al nije reko sta ce jesti sa to kasikom

a sto se tice tih kontrola to je samo za novinare i narodne mase
takve akcije nikad nisu imale ucinka dugotrajno (primjer vec zaboravljena akcija uzmi racun) jer cim oni odu ovi radnike samo odjave

ovo me podsjeca za zagorsku matematiku

jer oni se prek kafanom presaberu pa se u kafani oduzmu

[quote name='zilho' post='170405' date='Jul 14 2007, 08:00']uvazeni pliticar je reko

reko jescete zlatnom kasikom (kazika kosta oko 300 KM) i skoro je svo moze priustiti al nije reko sta ce jesti sa to kasikom

takve akcije nikad nisu imale ucinka dugotrajno (primjer vec zaboravljena akcija uzmi racun) jer cim oni odu ovi radnike samo odjave

jer oni se prek kafanom presaberu pa se u kafani oduzmu[/quote]

nema sta , sve vise mislim da je moj drug ziks presu u socijaliste :D ...svaki dan sam sve vise sigurniji u to...

[quote name='zilho' post='170405' date='Jul 14 2007, 10:00']uvazeni pliticar je reko

jer oni se prek kafanom presaberu pa se u kafani oduzmu[/quote]

hajmo to usporediti sa onim drugim svjetskim ratom... poslije rata je narod i dalje gladovao, al ne ovako tesko kao i mi. Ljudi su jeli i komusu od kukuruza samo da prezive. Sedam godina poslije rata su dizali i bune, mi znamo samo za Cazinsku al, bune su dizali i Hercegovci i Dalmatinci samo sto je to tito zataskavo. Ovaj sto je nudio zlatnom kasikom, poslije rata nije barem imao smrtnih slucajeva od gladi i seljackih buna.

Evo samo da najavim privatnicima,akcija je dosla i u nas grad i tu su do petka
u petak poslijepodne,odjavljivanje radnika u toku

sad privatnici imaju novi fazon...cuo sam ga sinoc...dali su naredjenje svojim radnicima da u slucaju dolaska inspektora kazu da nisu primili platu vise mjeseci !!! u stvari po zakonu ih se ne moze tuziti za neplacanje doprinosa ako nisu isplatili plate radnicima...na sljedece pitanje inspektora kao to da rade dzabe treba da odgovore da ce im kasnije biti isplacene plate...e sad kakav je zakonski tretman nakon toga ne znam, al znam da ova akcija nece dati rezultate na duzi rok ako drzava konstantno ne nastavi sa provjerama i kontrolama...

Ja njih ne shvatam , pa najlakse je od PIO-a dobiti podatke ko uplacuje , a ko ne , ili ko nije nikako isplacivao doprinose i ribnes mu kaznu po

[quote name='snake' post='170613' date='Jul 17 2007, 08:13']sad privatnici imaju novi fazon...cuo sam ga sinoc...dali su naredjenje svojim radnicima da u slucaju dolaska inspektora kazu da nisu primili platu vise mjeseci !!! u stvari po zakonu ih se ne moze tuziti za neplacanje doprinosa ako nisu isplatili plate radnicima...na sljedece pitanje inspektora kao to da rade dzabe treba da odgovore da ce im kasnije biti isplacene plate...e sad kakav je zakonski tretman nakon toga ne znam, al znam da ova akcija nece dati rezultate na duzi rok ako drzava konstantno ne nastavi sa provjerama i kontrolama...

Ja njih ne shvatam , pa najlakse je od PIO-a dobiti podatke ko uplacuje , a ko ne , ili ko nije nikako isplacivao doprinose i ribnes mu kaznu po

[quote name='Kemal_S' post='170531' date='Jul 15 2007, 14:09']hajmo to usporediti sa onim drugim svjetskim ratom... poslije rata je narod i dalje gladovao, al ne ovako tesko kao i mi. Ljudi su jeli i komusu od kukuruza samo da prezive. Sedam godina poslije rata su dizali i bune, mi znamo samo za Cazinsku al, bune su dizali i Hercegovci i Dalmatinci samo sto je to tito zataskavo. Ovaj sto je nudio zlatnom kasikom, poslije rata nije barem imao smrtnih slucajeva od gladi i seljackih buna.[/quote]
bunili bi se oni i sada al neznaju protiv koga
kad svi kazu nije do nas
hahahahahah
halali kemo

Inspektori su stvarno u akciji i mnogi "privatni poduzetnici" su zapomagali ko mila majka .

Nevjerovatno je da i nakon najava i svega i dalje egzistira op

[quote name='jedancoek' post='170664' date='Jul 17 2007, 15:51']Ludih ovi sad inspektora, ho