Jump to content
_women_

Sefovanje,

Recommended Posts

iz podnaslova se vidi da ne volim sefovanje :rolleyes:
nema mi gore stvari od toga i zaista to ne znam podnijeti s osmijehom na licu, ili barem iskulirati
u meni gori - al dobro mozda se to ne vidi, staa ja znam
znam samo da nisam dobra poslije jedno dva-tri sata :assiman:

ne postujem bas autoritete, mislim prvenstveno na ove sto se pokusavaju pravit takvima u danasnjem drustvu (nes ti autoriteta "ja imam, ja vozim, ja drzim, ja ulazem)
kod mene autoritet i postovanje osoba zasluzii svojom inteligencijom/obrazovanjem. Autoritete koje za sad imam su mi tata i brat ( koliko god smijesno zvucalo) ali koliko tatinu rijec i naredbu poslusam toliko i bratovu..a inace ne podnosim sefovanje i neke nametnute autoritete.

[b]autoriteti i sefovanje[/b]

[b]Kako se nosite s tim, smeta li vam kad vam neko "sefuje", je li vam bitan nacin na koji vam se nesto "naredi", ko vam uopste moze biti autoritet i vrijedan postovanja?[/b]

buduci da sam lav u horoskopu, ne tolerisem nikakvo sefovanje na moj racun!! ja sam lav, kralj svih zivotinja, a time i ljudi (ako se vodimo onom bioloskom teorijom da je covjek nastao od majmuna :icon_mrgreen: ). ostali se podvrgavaju meni, nikako ja njima!

[center]ja cu mrzeti ledeno hladno
srcem sa sedam kora
ja cu pucati pravo u leda
ja sam roden da vladam

necu da kopam po djubristu srece
ne bih da zaprljam ruke
moc pociva negde iza debelih vrata
ja bih hteo da vladam

samo jedan je put koji vodi do trona
samo jedan je put koji dotice nebo
ja bih hteo da vladam, vladam

[b][size=3]ja sam rodjen da vladam!!

[/size][/b]
:kiffer:
[/center]

a ko voli kad mu neko sefuje, mislim, budimo realni..

sefovanje nije kad ti otac ili mati kazu, uradi ovo, ono, to radim iz postovanja!!

kad ti sef nesto naredi na poslu, garant ces poslusati..

nit' zelim biti sef, nit' zelim da mi sefuju :D

ali ne mozes imati sve..jel'.

[quote name='Clark_Gable' post='168221' date='Jun 28 2007, 21:39']nit' zelim biti sef, nit' zelim da mi sefuju :D[/quote]

[color="#800080"]a sta je trece onda?! sta zelis?! :rolleyes:

ja ne dopustam da mi neko sefuje, cak se tad pocnem inatiti... upravu si ti adame, kad ti roditelj kaze da nesto uradis nije to sefovanje, niti kad na poslu imas sefa.. ali kad mi se neko pravi pametan, pa pokusa neku silu nametnuti, eh onda je naisao na pogresnu osobu.. ja uvijek kazem "zlatna rijec gvozdena vrata otvara."

cak mi ni roditelji nisu imali potrebe naredjivati, vec se njihova rijec postuje. i uvijek cu poslusati njih, sestru, prijatelja ili momka, kad mi zele skrenuti paznju na nesto ispravno. ali i oni se trude objasniti, a ne sefovati ;) [/color]

[quote name='sabiniKa' post='168229' date='Jun 28 2007, 22:19'][color="#800080"]a sta je trece onda?! sta zelis?! :rolleyes:

ja ne dopustam da mi neko sefuje, cak se tad pocnem inatiti... upravu si ti adame, kad ti roditelj kaze da nesto uradis nije to sefovanje, niti kad na poslu imas sefa.. ali kad mi se neko pravi pametan, pa pokusa neku silu nametnuti, eh onda je naisao na pogresnu osobu.. ja uvijek kazem "zlatna rijec gvozdena vrata otvara."

cak mi ni roditelji nisu imali potrebe naredjivati, vec se njihova rijec postuje. i uvijek cu poslusati njih, sestru, prijatelja ili momka, kad mi zele skrenuti paznju na nesto ispravno. ali i oni se trude objasniti, a ne sefovati ;) [/color][/quote]

zelim kuci, malo raftinga, malo rostilja, malo zelene, dobre stare raje, carsije.. ma svega pomalo..
"ja nisam covjek od jedne zene, ovaj mislim zelje i pusticu je iz inata" kako li onaj pjeva o zlatnoj ribici :D

sto se tice konkretne zelje, hmm, zavisi u kojoj sferi, od zene, ne zelim da mi bez pogovora uradi sve sto kazem, dakako, zna se cija je zadnja :D

od brata, prijatelja, zelim kompromis, ako ja prijatelju kazem, de mi dodaj casu vode, to nije naredjenje, to bih i ja za njega uradio..

p.s.inat nikom dobro nije donio, cak je slabost..

sefovanje je bas COOL meni se svidja volim kad hoce ko da mi sefuje nes a to nejde ebga pa gledam ond akako se pati meni je bas COOL

Inetersantna temica!

Ne volim sefovati,a ne volim da mi se sefuje. Nekako vise volim to neko sporazumijevanje i nalazak nekog optimalnog rijesenja za obje strane.Autoritet,kao autoritet, sef,profesor, ili vec neka nadlezna osoba,to postujem i izvrsicu naredbu koja ce mi donijeti korist.Ako mi sefuje neko ko nije dorastao tom pozivu,onda necu da uvazim naredbu,nit cu da je izvrsim...

Ne volim sefovati jer sam lijen za to a ne volim ni kad meni neko sefuje.

[quote name='lynx' post='168371' date='Jun 29 2007, 16:37']Ne volim sefovati jer sam lijen za to a ne volim ni kad meni neko sefuje.[/quote]
Potpisujem kolegu, samo sto nisam lijen :D nego nije to u meni ni za mene, ne volim da mi se naredjuje kao da sam u vojsci!

sefovanje je dobro ako si u ulozi sefa ... :D a ako nisi onda pozuri da postanes ... :D

Ja sam sef onom malom broju ljudi koje mi je nadlezni dodjelio,ali medju njima tj u radnoj okolini stvaram atmosferu jednakosti,tako da ustvari i nisam neki sef,rekli bi pojedinci ;)

Ali nastojim da se neisticem nekim zaslugama i idejama,a dobit dijelimo svi!

[quote name='Incubus' post='168492' date='Jun 30 2007, 10:37']Ja zelim biti sef :D[/quote]
U kuci il na poslu ? :D

[quote name='ki113r' post='168493' date='Jun 30 2007, 11:57']U kuci il na poslu ? :D[/quote]

i u kuci i na poslu ;)

[quote name='Incubus' post='168495' date='Jun 30 2007, 11:07']i u kuci i na poslu ;)[/quote]

Princip 2in1 :D :D :D

Ja inace ne volim kad mi neko sefira, a nema pojma od necega. Pametuje tri dana, a kad recimo treba sta odluciti, ja nadjem rijesenje a on kaze jest, to sam i ja mislio i on onda faca :D :rolleyes: Onaj ko zasluzuje respekt, od mene ga sigurno i ima, to dodje nekako automatski, prirodno. No, kada neko nije vrijedan toga, ja idem svojim putem i ne obazirem se na tu osobu i njegovo "sefovanje"... Treba biti i diplomata, ono mases glavom i govoris jes jes, a svoje tjeras :D
Kada znam da sam u pravu ili da sam u mogucnosti nesto napravit bolje od nekog, onda preuzimam stvari u svoje ruke, ako se to zaista mene tice, ako me se ne tice, onda ni ne marim... Sto se nervirat zbog gluposti.. ;)

ja definitvino vise volim sefirati nego da trpim da neko meni sefira, dusa mi je draga bila kome otici i reci da uradi nesto, bas nako iz inata, da ja budem glavna..al sad je to rijedje
a trpiti autoritet znam, od malena su me to naucili. kad sta majka kaze njena je zadnja,a isto je i sa profesorima, ili bilo kim, cak se tako reci "pokorim" i onima koji zbilja nisu zasluzili niikakavo postovanje, i to da gledam samo u njihove oci...

al iskreno i duboko se nadam da cu u budoucnosi ja biti sefica.... :D

Ne volim isto da mi iko sefuje i naredjuje, to me jako nervira, takodjer nije mi drago nekom drugom naredjivati...

[quote name='_Sororis_' post='168025' date='Jun 28 2007, 00:16']iz podnaslova se vidi da ne volim sefovanje :rolleyes:
nema mi gore stvari od toga i zaista to ne znam podnijeti s osmijehom na licu, ili barem iskulirati

ne postujem bas autoritete, mislim prvenstveno na ove sto se pokusavaju pravit takvima u danasnjem drustvu (nes ti autoriteta "ja imam, ja vozim, ja drzim, ja ulazem)
kod mene autoritet i postovanje osoba zasluzii svojom inteligencijom/obrazovanjem. Autoritete koje za sad imam su mi tata i brat ( koliko god smijesno zvucalo) ali koliko tatinu rijec i naredbu poslusam toliko i bratovu..a inace ne podnosim sefovanje i neke nametnute autoritete.

[b]Kako se nosite s tim, smeta li vam kad vam neko "sefuje", je li vam bitan nacin na koji vam se nesto "naredi", ko vam uopste moze biti autoritet i vrijedan postovanja?[/b][/quote]

Aj, ja sam isti kaj i vilena.
naredi mi nesto, poslusacu te, ali, gledaj mi u oci kako te rezem sa njima :D

i inace, dobro znam sakriti nesto kad mi je krivo. naravno znam sakriti od onog ko me ne poznaje, a onaj ko me poznaje po mojoj huljivoj faci ce to primjetiti.
nego, autoritet mi je zaista neko ko je stariji od mene.
normalno iz familije i neko koga zaista cjenim, ali i iz drustva neko, kao npr Hari the mozgus Cyber, ali svejedno ako mi iko samo povisenim tonom nesto pokusa "narediti" naletice na kajlu u vidu "frgalja", jednom cu poslusati dok ne napravim za tebe neki odbrambeni stit, i uvlacim se onda u velike lazi, tako da kad mi neko nesto kaze sljedeciu put, nesto mu slazem samo da ga se rjesim ...
dajte ljudi vis naucite da samnom treba fino, vec je neko rekao da sam njezan kao proljetni cvijet :)

Sto se tice sefovanja, zavisi sve kako i na koji nacin. Kada se neko pravi vazan i kada mi ono direktno nest (kao sefiranje) kaze ja to onda iz inata ne ebem ni 2% a kada sam u toj situaciji da ja moram nesto narediti ili sefovati onda sve sa [b]molim te i hvala [/b]te dvije rijeci mnogo znace!

[quote name='_Sororis_' post='168025' date='Jun 28 2007, 01:50']iz podnaslova se vidi da ne volim sefovanje :rolleyes:

[b]Kako se nosite s tim, smeta li vam kad vam neko "sefuje", je li vam bitan nacin na koji vam se nesto "naredi", ko vam uopste moze biti autoritet i vrijedan postovanja?[/b][/quote]

[font="Comic Sans MS"][color="#9932CC"][b]tip sam osobe koja ne podnosi da joj neko nesta zapovidi ... prosto ne dozvoljavam si da si neko uzme taj privilegij da mi nesto nareduje ... postujem svacije misljenje i uzmem u obzir ali ne volim kad mi neko rece NECES OVO NECES ONO .... udarim kontru definitivno na sve to ... mozda su za te stvari krivi i moji roditelji jer sam uvijek postigla sta sam htijela u svemu su mi popustali pa i najvaznijim odlukama u zivotu ... tako da bas ne volim da neko kaze ja sam reko tako i tako mora biti :D ...

vjerovatno bi pocela popustati kad bi npr bila sa nekim u nekoj vezi ali sve do neke granice normale a ne da bude ono ja sam musko i ja sam u pravu ti shuti i sjedi :D ko sine udavila bi ga :D ili osla kod svog babe nazad ... previse sam stamostalna da bi netko mogao takav autoritet uvodit :D :P bjez sto dalje od mene [/b][/color][/font]

Ja u zadnje vrijeme bas volim da sefujem pogotovo u vezi jer kad bolje pogledas dok na pocetku nedrzis sve pod konttrolom kasnije nemas sta da trazis... onda samo belaj na belaj to bi hodalo fuljalo se kurvalo radlo sta hoce ebga zato nama lance u svoje ruke i ozenis zenu a ne zivotinju ;)