Jump to content
_women_

(ne)urednost

Recommended Posts

Desi vam se nekad da od silnih papira i kojekavih gluposti ne mozete doci do misa ili tastature? Stanete li nekad na neki omiljeni vam cd, slomite ga i onda se zapitate sta on radi na podu, a kad se osvrnete okolo primjetite kako vam je soba postala krcata nepotrebnim stvarima, odjecom po podu, cd ovima, pepeljarama punih opusaka bljek :angry: ..

Jeste li vi (ne)uredna osoba ? Desi li vam se nekad da sobu "nakolate" nepotrebnim stvarima i da napravite kaos, a niste svjesni toga? Uopste jeste uredni i mozete li trpiti nered bilo po svojoj sobi bilo u dnevnom boravku uopste..Drzite li uredno, knjige sveske ves?!

[quote name='_Sororis_' post='166699' date='Jun 18 2007, 19:56']Desi vam se nekad da od silnih papira i kojekavih gluposti ne mozete doci do misa ili tastature? Stanete li nekad na neki omiljeni vam cd, slomite ga i onda se zapitate sta on radi na podu, a kad se osvrnete okolo primjetite kako vam je soba postala krcata nepotrebnim stvarima, odjecom po podu, cd ovima, pepeljarama punih opusaka bljek :angry: ..

Jeste li vi (ne)uredna osoba ? Desi li vam se nekad da sobu "nakolate" nepotrebnim stvarima i da napravite kaos, a niste svjesni toga? Uopste jeste uredni i mozete li trpiti nered bilo po svojoj sobi bilo u dnevnom boravku uopste..Drzite li uredno, knjige sveske ves?![/quote]

:D

hmm u mene malo bude razbacano po sobi,nije bas velika soba pa onda gdje god sta stavis zauzme mjesta,u mene je sto na kojem je pc uzas :D papira,dvd-ova,cd-ova,neki cd-ova razbacanih po stolu neznam haman ni sta je na njima :D u cosku jedan pc stoji,mama uvijek galami sto ga nevratim kolegi :D
ja primjetim kad mama nekad malo pospremi hehe :D nemam ni ja bas cajta od posla,pa budem cesto umoran,ona sobu uredi malo ali ja nedam da oko stola barka nista ;)

Meni se desi neznam koliko cesto da nemam puno vremena pa onda stavljam samo jedno na drugo inace je sve pod spagu u mene :rolleyes: ... lakse se covjek snadje inace ;), a sama urednost il neurednost inace govori o covjeku kakav je makar moje misljnje ;)

Ja licno ne trpim nered nikako. Po sobi pogotovo, onda se uznervozim kad ne mogu naci majicu koju hocu, svesku ili nesto razljutim se i poslozim sve. U kuci uopste ne trpim nered. Kad odem negdje, a moja dvojica ostanu sami dok se vratim kuci prvo trcim u kuhinju :D da vidim kakvo je stanje pa onda zategnem po kuci..Jos malen stan pa se brzo isprlja i napravi nered, nek svako ostavi carape gdje ne treba i vec je haos. Ne mogu raditi u neredu mozak mi zablokira, nit sjedit, nit bilo sta pravo se osjecam ruzno u kad mi je neuredna soba..

Inace je sve uredno slozeno tako da se mogu lakse snaci ali ponekad nemam vremena pa se taj red pretvori u pravi nered.:)
Ali kasnije mi se ipak neda gledati taj nered pa lijepo to sve pospremim.

Vrlo sam uredna osoba i blago me nervira kada vidim neurednost po bilo kojem pitanju. CD/DVD-ovi moraju biti abecednim redom slozeni i prvo CD-ovi, pa DVD-ovi (znam da je malo previse al eto, volim kada mi je sve pregledno i lako za pronaci), to je sto se toga tice.
Kod odjece sam sasvim nesto drugo :D, neke majice i po 10-ak dana znaju stojati objesene na stolici, il jednom obucene carape :D :D (ipak sam musko)!
Stol mi je katastrofa, al svremena na vrijeme i za njega imam milosti pa se potrudim da ga pospremim i ocistim koliko toliko,mada stalno ima necega i stalno je zatrpan "potrebnim stvarima" (papirima, knjigama,raznim djelovima od PC-a,kljucevi,sitnis,olovke i druge kojekakve sitnice koje detaljno ne zelim da navodim.
Uglavnom samo da su mi moji CD/DVD-slozeni kako treba i moj donji ve

Joj ja sam bolestan na red, u mene mora da bude crna majica na crni, bjela na bijelo, u boji na boji, jakne tu, ovo tamo i tako to... Ali to vazi za odjecu
A radni sto bolje da ne pricam :D KATASTROFA

vilo, pardon, sorroris sta da ti velim... vidjela si danas sobu. rijeci su suvisne :icon_mrgreen: al to se sve slozi za 15 min, i opet sve "blista". znas ono kad ti je mrsko da pomjeris i slozes taj nered, pa samo razgrnes sve to da mozes sjest za racunar :icon_mrgreen:

kad dodju ispiti, moze svakako, muka mi i cistiti, nervoza spuca..

inace, volim da je sve pod konac, ako nije onda je belaj veliki :D

oko kompa, sve razbacano sada i stoji samo spisak na kojem krizam ispite kako koji polozim..

onda se bacim na generalku :D

p.s.nemam stola za komp, pa ne moze biti neuredan :lol:

Ja moram priznati da sam malo neuredan al najbolje se snadjem u svojoj neurednosti!
Tako najbrze nadjem ono sto trazim a kada je sve ono sto kazu cakum pakum, tu se nikako nemogu snaci! :D

Sto se tice radnog stola mora se pod abdestom sjediti za njim jer ako sjedes poslije Aksama nagazio si braco al to su sitnice pa se lako i da ustribiti...a ormar vise manje bi mogao i proci B)

[quote name='_Sororis_' post='166799' date='Jun 19 2007, 13:02']Ja licno ne trpim nered nikako. Po sobi pogotovo, onda se uznervozim kad ne mogu naci majicu koju hocu, svesku ili nesto razljutim se i poslozim sve. U kuci uopste ne trpim nered. Kad odem negdje, a moja dvojica ostanu sami dok se vratim kuci prvo trcim u kuhinju :D da vidim kakvo je stanje pa onda zategnem po kuci..Jos malen stan pa se brzo isprlja i napravi nered, nek svako ostavi carape gdje ne treba i vec je haos. Ne mogu raditi u neredu mozak mi zablokira, nit sjedit, nit bilo sta pravo se osjecam ruzno u kad mi je neuredna soba..[/quote]

fakat sam haman kao ti.. nemogu nered uopste trpiti, u mene mora biti sve na svom mjestu, ako ja negdje sjedim ili lezim, a vidim da nesto nije na tamo gdje treba biti, dignem se i stavim gdje ide.. volim kad mi je sve sredjeno, a da u mene bude "zapesinito", ako to mogu tako reci, ne hvala.. mada se desi da mi u sobi na stolu bude malo neki knjiga iz skole ili na stolici neke robe, ali dok dodjem kuci, prvo to sklonim, jer nemogu sjediti a da mi to lezi.. tako i sto se tice ostalih soba u stanu, dnevni boravak ili kuhinja.. kuhinja mi isto uvijek mora biti pod kontrolom..

[quote name='_Sororis_' post='166699' date='Jun 18 2007, 20:30']Desi vam se nekad da od silnih papira i kojekavih gluposti ne mozete doci do misa ili tastature? Stanete li nekad na neki omiljeni vam cd, slomite ga i onda se zapitate sta on radi na podu, a kad se osvrnete okolo primjetite kako vam je soba postala krcata nepotrebnim stvarima, odjecom po podu, cd ovima, pepeljarama punih opusaka bljek :angry: ..

Jeste li vi (ne)uredna osoba ? Desi li vam se nekad da sobu "nakolate" nepotrebnim stvarima i da napravite kaos, a niste svjesni toga? Uopste jeste uredni i mozete li trpiti nered bilo po svojoj sobi bilo u dnevnom boravku uopste..Drzite li uredno, knjige sveske ves?![/quote]

Ja

U mene je par dana neuredno pa onda slozim i tako...uglavnom se mogu snaci u svemu tome...

Neurednost mogu trpiti kad nemam nikakvih obaveza, kad ne ucim i kad ne provodim previse vremena u kuci. A inace ovako kad sam na faxu i sam najvise pazim na urednost da je sve na svom mjestu, usisano, oprano i tako to... nekako se puno ugodnije osjecam u urednom.

Neurednost se uvijek osveti kad ti nesto hitno treba,a onda nemozes naci.I mene se soba jako uredna :D :D .Nisam neki freak sto se toga tice. sedmice je necistim pa onda je sredim,i uvijek tako.

uh ebo te, u zadnje vrijeme samo se ne kupam i ne spavam za racunarem, ostalo sve...

haos zesci. al de, ne mozes nista silom kad nemas zenske ruke... :D

[quote name='#DOCTORE#' post='166874' date='Jun 19 2007, 22:14']Joj ja sam bolestan na red, u mene mora da bude crna majica na crni, bjela na bijelo, u boji na boji, jakne tu, ovo tamo i tako to... Ali to vazi za odjecu
A radni sto bolje da ne pricam :D KATASTROFA[/quote]
Eh da se popravim, bas sam ove sedmice renoviro sobu i sve na novo, i nikako mi ne pase vise nered na stolu, nekako ne sjeda mi u sobu, imam sve pod konac na stolu ... pravo dobro :D

Mene ochi bole od dzumbusa :D

Volim kad je sve cisto, pogotovo kad mi je odjeca lijepo slozena (nije nuzno da bude poslagana po bojama :lol:), da mirise lijepo i tako to.

Knjige, hm, volim kad sve lijepo poslazem za svaki predmet u jednu mapu, pa laganini sve biljeske zajedno u mapi, ali odvojene listovima u boji, tak da malim pokretom prsta nadjes sve u jednom, a opet slozeno :D

Onda, ono u stolazi knjige, hehe, rasporedjene po tematici, a one po autoru, pa te opet po velicini...

Volim jednostavno kad se udje u prostoriju i osjeca se neka urednost, harmonija, lijepo za oko..

Desi se i meni kad sam zatrpana ispitima da me ceka u korpi vesa, ali vala ceka dok ne polozim sve :)

Sve u svemu.. Uredna sam..

ja Hugolinu ne znam..al de molim te reci mi da ti nisi ona zena iz "ODREDA ZA CISTOCU" :D hehe svaka cast postujem takvo zensko :) a ja sta da kazem, po urednosti sam osrednji..mogu sve naci medju svojim stvarima i ne predstavlja mi problem svaki vikend ako nista bar obrisati prasinu sa monitora :) hehe

pozdrav

[quote name='_haRY_[garronja]' post='188238' date='Oct 21 2007, 23:29']ja Hugolinu ne znam..al de molim te reci mi da ti nisi ona zena iz "ODREDA ZA CISTOCU" :D hehe svaka cast postujem takvo zensko :) a ja sta da kazem, po urednosti sam osrednji..mogu sve naci medju svojim stvarima i ne predstavlja mi problem svaki vikend ako nista bar obrisati prasinu sa monitora :) hehe

pozdrav[/quote]

Hehe, ma kakav odred za cistocu, hihi, volim svoj dom napravit ugodnim za zivot. ;) I skromno uredjena kuca odise necim kad je sve cisto i uredno :)

u mene sto je problem ja i buraz djelimo sobu i imamo krevet na sprat,i ja kad god dodjem kuci,preobucem se,robu bacim samo preko kreveta svog,krenem leci stavim preko stolice :D

[quote name='unknown' post='188448' date='Oct 22 2007, 19:30']u mene sto je problem ja i buraz djelimo sobu i imamo krevet na sprat,i ja kad god dodjem kuci,preobucem se,robu bacim samo preko kreveta svog,krenem leci stavim preko stolice :D[/quote]
I kako vi ako nije tajna, bome kad budete sa kakvom :D