Jump to content
black tattoo

laufer i urban & 4

Recommended Posts

1986. nastaje [i]laufer[/i] (damir urban, simcic, ljubo silic, alen tibljas). tokom 80-ih i prve polovine 90-ih godina bili su jedni od najboljih predstavnika alternativnok rocka na prostorima ex-yu. 1995. grupa se raspada, a urban osniva novi band [i]urban & 4[/i]. novi damirov band ima slican zvuk prijasnjem, ali opet zraci odredjenom originalnoscu. iza urbana (damira) je bogata karijera. covjek ima glas kakav bi mnogi zeljeli, a sto je najbitnije, jos i danas radi i muzikom se bavi iskljucivo kao umjetnoscu! jos se nije odao komercijali.

bezbroj je hitova: [i]budi moja voda, lopov jack, bio sam kisa, sa dlana boga pala si, svijet za nas, funkomatic dio tebe,..., xtc, robot, [b]black tattoo[/b], mala truba, kornjaca, mjesto za mene, spelujem ti ispriku, nocturno, moja, ...

[/i]sad ste vi na redu...
[i]
[/i]

Pa mislim uz urbana sam prosao srednju skolu:) ... isao u bihac slusati ga prvi put u santos maxuz sam ganjao karte za taj koncer i starog nagovarao da me vozi :P , upoznao ga kad je dolazio u fb-u (doduse "malo" napusenog, ali ok :D ), imao negdje potpise njega i clanova grupe (izgubio :angry: )....

sto se tice pjesama... ovo sto je naveo black... + dio tebe, mjesecev rog, privatni romeo, ruke, odlucio sam da te volim i zena dijete ... eto te su mi sad naumpale iako su sve dobre ;)

aaaa, jak, ali ajd nisam ekstra njegov fan, onako moja voda, mala truba i mjesto za mene su mi ekstra stvarcice....
isto sam ga isao u FB gledati - slusati ali se tu nisam puno zadrzao jer je bio "malo" napusen pa iskreno, zvucao je katastrofalno ...

uglavnom sve njegove stvarcice imam u mp3-cama tako da ni kroz moj zivot nije prosao nezapazeno ...

:D

moram priznati, prije i nisam slusao, ali uz ovog pokretaca teme ne mozes da se druzis a da ne provuce kroz uho, pa se nasla i poneka koju vrijedi odvojiti,za mene daleko najbolja je "nocturno"..

uhh!!

live long..

damir je kralj. lik ima predobar glas! ono sto ja posebno volim kod njega su dvije stvari: ogromna ljubav pri pisanju textova i angazman na svirkama. ovo je danas rijetka pojava.

pjesme poput nocturno, otjeraj me, mjesto za mene, robot, bio sam kisa, budi moja voda,... napisane su sa mnogo ljubavi.osjeti se to na nacin na koji ih pjeva. a za svirke da ne pricam - daje 102,5 % svojih mogucnosti.

jako dobar pjevac i slusam ga isto vec odavno,...

Meni je Damir strasan pjevac svidaju mi se njegove pjesme nenormalno trebao sam ici na njegov koncert u Bihacu nes je iskrsnulu i nisam isao a cuo sam da je u Bihacu bio neki momak koji se oblacio kao on osisao se,sve gotovo identican i Damir mu pride i potapse ga po glavi i rece furamo se aaa....normalno momak je odmah bio u extazi :lol:

[quote name='Efendija' post='166787' date='Jun 19 2007, 09:39']Meni je Damir strasan pjevac svidaju mi se njegove pjesme nenormalno trebao sam ici na njegov koncert u Bihacu nes je iskrsnulu i nisam isao a cuo sam da je u Bihacu bio neki momak koji se oblacio kao on osisao se,sve gotovo identican i Damir mu pride i potapse ga po glavi i rece furamo se aaa....[b]normalno momak je odmah bio u extazi[/b] :lol:[/quote]

ti ne bi bio :icon_mrgreen: na zadnjoj njegovoj svirci na kojoj sam bio (15.12.06) sam ga konto ici traziti da mi se potpise na plakat koji sam vec bio strgo, ali nisam bio "spreman", nisam bio u "njegovom" svijetu pa mi bio malo crnjak :icon_mrgreen:

[quote name='black tattoo' post='167362' date='Jun 24 2007, 02:05']ti ne bi bio :icon_mrgreen: na zadnjoj njegovoj svirci na kojoj sam bio (15.12.06) sam ga konto ici traziti da mi se potpise na plakat koji sam vec bio strgo, ali nisam bio "spreman", nisam bio u "njegovom" svijetu pa mi bio malo crnjak :icon_mrgreen:[/quote]

Dobro osjecao bi se visoko sigurno :P

[quote name='Efendija' post='168094' date='Jun 28 2007, 10:29']Dobro osjecao bi se visoko sigurno :P a sto se tice njegovog svjeta to je malo teze jer on stvarno lebdi u osjecajima pjesmama :D a i nisi treba da budes u bedari :D :lol:[/quote]

ne lebdi on u osjecajima, pjesmama, vec lebdi na tripu. ako ga slusas, ali istinski ga slusas, de malo se udubi njegove tekstove, pokusaj vidjeti o cemu on u stvari pjeva. hajd' kad skontas javi se ovdje da malo diskutujemo.

[quote name='black tattoo' post='168131' date='Jun 28 2007, 13:54']ne lebdi on u osjecajima, pjesmama, vec lebdi na tripu. ako ga slusas, ali istinski ga slusas, de malo se udubi njegove tekstove, pokusaj vidjeti o cemu on u stvari pjeva. hajd' kad skontas javi se ovdje da malo diskutujemo.[/quote]

hehe de nemoj bolan pretjerivati ... nemas 15 godina... :D

[quote name='Incubus' post='168160' date='Jun 28 2007, 15:14']hehe de nemoj bolan pretjerivati ... nemas 15 godina... :D[/quote]

u necemu?!

nisi adekvatan i kompetentan de se javljas na ovu temu. idi cipelaj :icon_mrgreen:

da bi razumio damirove textove moras jos jesti mlika i kuruze :icon_mrgreen:

[quote name='black tattoo' post='168171' date='Jun 28 2007, 16:53']u necemu?!

nisi adekvatan i kompetentan de se javljas na ovu temu. idi cipelaj :icon_mrgreen:

da bi razumio damirove textove moras jos jesti mlika i kuruze :icon_mrgreen:[/quote]

hehe ma daj ... mislim ok je damir ... slusam ga i ja ... ali prosla su vremena 2. srednje kad sam trazio veliki uzviseni smisao u pjesnickim textovima :lol: :lol:

[quote name='Incubus' post='168223' date='Jun 28 2007, 19:59']hehe ma daj ... mislim ok je damir ... slusam ga i ja ... ali prosla su vremena 2. srednje kad sam trazio veliki uzviseni smisao u pjesnickim textovima :lol: :lol:[/quote]

ma ne mozemo ti i ja nikako.

cemu slusati pjesmu, ako se neces zamisliti zasto, kako, zbog cega, odnosno koje su to okolnosti pod kojim je nastala pjesma??

eto kad smo vec kod urbana, znas li nesta malo vise o njegovom zivotu?! i onda je normala da covjek pise takve textove. stoji to da je na tripu dok ih pise, ali ja ga pokusavam razumijeti kroz pjesmu. damir je prevashodno veliki umjetnik (textopisac), pa tek onda pjevac. isto ti je i sa ekv-om i milanom i magi.

nekom je rock nacin zivota, a ne samo muzika. bilo kako bilo, ti teraj po svom, ja cu po svom :icon_mrgreen: zato smo tu. 100 ljudi, 100 cudi. 100 zena, 200 sisa :icon_mrgreen:

:kiffer:

[quote name='Efendija' post='169702' date='Jul 10 2007, 12:02']Tattoo halali uzeo sam ti sliku od damira :D imao sam priliku neki dan da gledam takstove koje je pisao na faksu(iskreno da ti kazem nisam se mogao snaci u njima) on je govorio svom jednom drugaru koji je pisao pjesme s njim da mu se vise svidaju njegove pjesme nego on sto pise i vidi razvio se u pravog tekstopisca :D[/quote]

ebiga, trebo sam sliku osigurati autorskim pravima, sad je kasno :icon_mrgreen:

eto ima moj mail na profilu, pa mi sendaj textove (ako ih slucajno imas). mozda njegovi textovi imaju neke slicnosti sa textovima him-a (vile valo). uglavnom su depresivne tematike, ali napisani na jakim tripovima i imaju odredjenu poruku. npr. XTC... ne znam jesi li slusao. poslusaj pa povezi malo sa njegovim zivotom. nije tesko za skontati. ali prvo moras skonati naziv (ime) pjesme.

[quote name='thompson' post='169980' date='Jul 11 2007, 19:51']komentirate narkomana?i ne zasluzuje svoju temu ovdje.da nekom uzor bude narkoman?ne hvala[/quote]

to sto je on narkos, to je samo njegov problem (moj nije definitivno, ne znam sto bi bio tvoj). covjek se puca svojim parama. ali necemo o tome, odosmo predaleko.

kad smo vec kod uzora... mozda bi mi neki "deklarisani ustasa" trebao biti uzor? za razliku od ustase, ovaj narkoman posjeduje umjetnicku crtu. ima dobre textove i kvalitetan zvuk. ama bas nikako se njih dvojica ne mogu porediti!

[quote name='black tattoo' post='170230' date='Jul 12 2007, 20:12']to sto je on narkos, to je samo njegov problem (moj nije definitivno, ne znam sto bi bio tvoj). covjek se puca svojim parama. ali necemo o tome, odosmo predaleko.

ima dobre textove i kvalitetan zvuk. ama bas nikako se njih dvojica ne mogu porediti![/quote]

Urban i Thompson, nebo i zemlja...

Thompson je plagijator zesci, pola pjesama (mislim na muziku a ne na textove) je "ukraden" od drugih grupa...

kad je fasizam imao presjeka (dodirnih tacaka) sa umjetnoscu :icon_mrgreen:

[quote name='black tattoo' post='169968' date='Jul 11 2007, 16:58']ebiga, trebo sam sliku osigurati autorskim pravima, sad je kasno :icon_mrgreen:

eto ima moj mail na profilu, pa mi sendaj textove (ako ih slucajno imas). mozda njegovi textovi imaju neke slicnosti sa textovima him-a (vile valo). uglavnom su depresivne tematike, ali napisani na jakim tripovima i imaju odredjenu poruku. npr. XTC... ne znam jesi li slusao. poslusaj pa povezi malo sa njegovim zivotom. nije tesko za skontati. ali prvo moras skonati naziv (ime) pjesme.[/quote]
Trazicu tekstove da mi proslijede pa ti ih prepisem :D

[quote name='thompson' post='169980' date='Jul 11 2007, 19:51']komentirate narkomana?i ne zasluzuje svoju temu ovdje.da nekom uzor bude narkoman?ne hvala[/quote]

Imas pravo ne zasluzuje on ovdje jednu temu nego par temi o njemu ja ga licno negledam iz perspektive narkica nego umjetnika i to sto je tattoo on ako sebi moze priustiti novaca da se roka njegov problem a on je iz tako reci urokanog stanja stvarao pjesme :D

Ajoj, Damir Urban, sama rijec, pojava stvara izgleda lica "wow" :flirt:

Slusam ga od srednje skole, pa i dan danas... Kad bi ga stavili na "glasometar" mislim da bi "vrisno" :D od tolike jacine i mocnosti ovog covjeka.. ;)

The best songs: Mala truba, Otjeraj me, Odlucio sam da te volim, Nebo, Moja, Black tattoo, Moja voda, Ruke, aaaaaa, shta da izdvojim :rolleyes: kad je sve over dobro ;)

Viva la Urban! :)

da nema mozda neko album [i]pustinje [/i]iz 1996. godine ?? radi se o periodu laufera, tacnije pred sami raspad laufera. laufer se raspada nakon ovog albuma, a urban i IV vec krajem '96. izdaju album [i]zena dijete[/i].

pjesme aroma satanica, bespomocno velik, govorim u snu....

[quote name='black tattoo' post='193984' date='Nov 17 2007, 01:14']da nema mozda neko album [i]pustinje [/i]iz 1996. godine ?? radi se o periodu laufera, tacnije pred sami raspad laufera. laufer se raspada nakon ovog albuma, a urban i IV vec krajem '96. izdaju album [i]zena dijete[/i].

pjesme aroma satanica, bespomocno velik, govorim u snu....[/quote]

Imam ja ali u mene je DIAL UP <_< , jedino da dam nekom da stavi za download...

Pjesme s albuma su : Balerina, Bio sam kisa, Blizanac, Fals, Govorim u snu, Matematicarka, Misolovka, Mjesecev rog, Moj tata, Moja voda, Mozda, Pustinje, Strasila, Umorni kompas, Vampir, Videno...

Imam ja na kompu, ali u cazinu <_< <_<
ako ti slucajno niko ne stavi za download stavicu ja kad odem kuci za novu godinu :icon_cheesygrin: