Jump to content
Sign in to follow this  
krajzler

Nedaj boze

Recommended Posts

Ovako

Nedaj boze da se vrati 1992 sta bi ste uradili?

1. Napustilibiste Bosnu i Hercegovinu i otisli vani?
2. Ostali u Bosni?
3. Vratili se iz inostranstva u Bosnu?

Sta biste uradili i zasto?

Ja naprimjer bi napustio Bosnu i otisao vani jer nepostoji vise niko zamene za koga bi se ja borio osim moje famelije.

To bi bila moja odluka da vas cujem?

Pozdrav krajzler

Da se vrati 1992, ja bi pokuso da nagovorim oca i mamu rahmetli da napuste Bosnu tako da se ne pate tamo. Bila je velika skupoca.
Zivotni troskovi su bili 20 puta veci neko u Njemackoj.

pa,ovako

kakvi smo dobro je da smo ikako prezivjeli..

koliko god je Armija Bih imala vojnika toliko ih je pobjeglo na Zapad.

i sad kukamo sto imamo trideset posto bosanske zemlje..nije da volim Aliju Izetbegovica jer se ideoloski razlikujemo ali nije ni on za sve nase nedace bas kriv.

nek mi neko nabroji koliko je formirano bosanskih brigada od onih koji su napustili Bosnu prije izbijanja ratnih dejstava.

nije medju nasim narodom bilo volje da se odbrani BiH..I sad nam je krivo sto potoji republika srpska..hereg bosna itd.

na zapadu je bilo najmanje pedeset hiljada sposobnih bosnjaka za ratovanje.

sta ja znam..ja je nebi mogao napustiti.

mozda moje tvrdnje nisu ispravne..prosudite sami.

pa,ovako

kakvi smo dobro je da smo ikako prezivjeli..

koliko god je Armija Bih imala vojnika toliko ih je pobjeglo na Zapad.

i sad kukamo sto imamo trideset posto bosanske zemlje..nije da volim Aliju Izetbegovica jer se ideoloski razlikujemo ali nije ni on za sve nase nedace bas kriv.

nek mi neko nabroji koliko je formirano bosanskih brigada od onih koji su napustili Bosnu prije izbijanja ratnih dejstava.

nije medju nasim narodom bilo volje da se odbrani BiH..I sad nam je krivo sto potoji republika srpska..hereg bosna itd.

na zapadu je bilo najmanje pedeset hiljada sposobnih bosnjaka za ratovanje.

sta ja znam..ja je nebi mogao napustiti.

mozda moje tvrdnje nisu ispravne..prosudite sami.

Huntere , nisu prestavljali problem tih 50 hiljada Bosanjaka koji su cucali u inostranstvu nego oni koji su se borili protiv svog naroda , nisu li oni upravo pomagali Cetnicima da imamo ovi kako ti kazes 30 % posto BiH.Vidim da se volis igrati vojnog analiticara, filozofa i sl, stvar je u tome sto imas dvostruka mjerila, protrljaj oci i pogledaj stvari malo realnije.

Osto bih, ne bojim se nicega. Znam sigurno da ne moze biti gore nego 92. godine. Fala bogu sad imamo i mi oruzje. A hrana ne moze biti skupa ko 93. jer nema zatvorene granice sa Hrvatskom.
A onda kad bismo oslobodili Bosnu, onda bih zavo diktaturu i oduzo bih imovinu svima sto su pobjegli iz Bosne i podjelio je onoj sirotinji sto je branila kuce onih sto su pobjezali po Evropi i Americi.

Tu vas podrzavam, ali i da se oduzme i onim guzonjama sto su svercali dok je narod ratovo. Ali nepodrzavam diktaturu to je malo previse.

Pozdrav krajzler

Mozda ce nek ireci lako je pricati ali ipak nedaj boze kad bi se opet zaratilo ja bi ostao u Bosni kao sto sam i bio jest da je bilo tesko i bilo je strasno ali uz svoj narod i svoju porodicu ostati i braniti svoju Bosnu to je nesto dobro.

Osto bih, ne bojim se nicega. Znam sigurno da ne moze biti gore nego 92. godine. Fala bogu sad imamo i mi oruzje. A hrana ne moze biti skupa ko 93. jer nema zatvorene granice sa Hrvatskom.
A onda kad bismo oslobodili Bosnu, onda bih zavo diktaturu i oduzo bih imovinu svima sto su pobjegli iz Bosne i podjelio je onoj sirotinji sto je branila kuce onih sto su pobjezali po Evropi i Americi.

:shock: :shock: :shock: I opet tema baustelci !!!

ma necu ni da mislim na tu godinu..jer znam da im je dole bilo grozno :( al sta ja znam..ja nemam kud otici jer nisam dole..

ma necu ni da mislim na tu  godinu..jer znam da im je dole bilo grozno :( al sta ja znam..ja nemam kud otici jer nisam dole..

A ako se zarati tu de si bili bjezala za Bosnu ili bi opet trazila AZIL u drugoj zemlji, jadni ste mi vi i vas zapad :wink:

na to ti ne mogu odgovoriti jer sad ne znam kako bi napravla u toj situaciji..a najvise bi volla da se to uopsto ne desi..a sta mi kao jadni nesto..sta imas protiv? pa svak bi bjezo na bolje..iz bosne su isto oni koji su mogli bjezali na bolje..a i neka su :)

Morebit tu i nema psihologije al et.

Nemojte da se ponovi ta 92.

U ratu strada SUMA, KONJI I SIROTINJA i najgore mi je kad neko prica o ratu ko ga nije okusijo na svojoj kozi.

mene prije niko nije ni pitao bil isla ili ne, nisam mogla sama odlucivati..
a sada kada bih se to dogodilo ... mislim da bih opet otisla... :mellow:

Ovako
Nedaj boze da se vrati 1992 sta bi ste uradili?
1. Napustilibiste Bosnu i Hercegovinu i otisli vani?
2. Ostali u Bosni?
3. Vratili se iz inostranstva u Bosnu?

Sta biste uradili i zasto?
Ja naprimjer bi napustio Bosnu i otisao vani jer nepostoji vise niko zamene za koga bi se ja borio osim moje famelije.
To bi bila moja odluka da vas cujem?
Pozdrav krajzler

<{POST_SNAPBACK}>

osto bi gdje jesam, u ratu sam bio dole, posle rata oso dalje...

Da je sada 92.godina ja bih se bacio u veliki sverc kao i nasi oficiri i SDA elita koja se obogatila u ratu.Ja bih prodavao cigarete,brasno,ulje,secer,kafu itd.A kad se rat zavrsi onda bih otvorio benzisku stanicu i veleprodaju i zajebavao ove sto su se smrzavali na liniji.Ionako mi niko nista nebi mogao jer bih sigurno bio i u izvrsnoj vlasti ili neki opstinski seraf.Zar nije tako bolje nego da danas hodam po bolnicama i lijecim se od gelera koje mi nisu dobro ocistili u Bihackoj bolnici pa jos uz oto i promrzo pa me bubrezi bole skoro non stop a nakon rata kad sam bio kod kuce u BOSNI ja pjesacim a moje komsije koje su svercovali vozaju se autima i jos me zajebavaju. Najrahatniji sam ovdje u Kanadi jer nemoram to sve vise ni gledati.Necu vam lagati jer to je moja prica sta bih ja sada uradio da je 92.godina.

GAGO>>>>PROFITER????

Da je sada 92.godina ja bih se bacio u veliki sverc kao i nasi oficiri i SDA elita koja se obogatila u ratu.Ja bih prodavao cigarete,brasno,ulje,secer,kafu itd.A kad se rat zavrsi onda bih otvorio benzisku stanicu i veleprodaju i zajebavao ove sto su se smrzavali na liniji.Ionako mi niko nista nebi mogao jer bih sigurno bio i u izvrsnoj vlasti ili neki opstinski seraf.Zar nije tako bolje nego da danas hodam po bolnicama i lijecim se od gelera koje mi nisu dobro ocistili u Bihackoj bolnici pa jos uz oto i promrzo pa me bubrezi bole skoro non stop a nakon rata kad sam bio kod kuce u BOSNI ja pjesacim a moje komsije koje su svercovali vozaju se autima i jos me zajebavaju. Najrahatniji sam ovdje u Kanadi jer nemoram to sve vise ni gledati.Necu vam lagati jer to je moja prica sta bih ja sada uradio da je 92.godina.
GAGO>>>>PROFITER????

<{POST_SNAPBACK}>

simpatisem i suosjecam s tobom, ali ne mogu s tim ratnim profiterstvom, nije to ok, nisu svi iz sda bili takvi,zar su drugi zlatni, sdp ili.. ?
nemoj biti subjektivan, pogledaj malo izdaleka..

...normalno da bih ostaoooo i sad da se zarati nedaj bozee neponovilo se odmah u Bosnu i za puskuu ZA BOSNU SE ZIVIII...