Jump to content
K®ãJî§kî-VîTêZ

Ko je bio misteriozni Adze ???

Recommended Posts

jojojoj za ovog covjeka sam cuo iz djetinstva kad sam prvacic bio a mozda ste i vi za njega culi ,zbog njega ne samo meni nego mnogim generacijama strah utjerao ,kroz pricu s jednim iz coralica kolegom ,bacivsi se malo na naftalin djetinstva ,kaze on `a joj sine znas ti za onog Adzu` ,hehe meni to cudno bilo jer mislio sam da je on samo u mom selu postajao ali kao sto se uvjeri bio je on i u coralicima a mozda i dalje ,stariji ljudi bi nam kao klincima iduci iz skole povikali `etoo adzee` nista nam nije preostajalo nego tutanj pod noge suzni ociju ,ponekad kad bi neposlusni bili roditelji bi inace rekli `ako ne napises zadacu.Eto Adze !!!

ono sto me zanima jest Ko je bio ustvari taj covjek Adze ???...jel postojao kod vas isto i on je morao nekad legenda bit naseg cazina ,samo jel ga ko mogao vidjeti !?

PS .cuvajte se `eto adze ` :LOLL:

mora da su nas strasili sa njim zato sto su to izmislili... meni kad sam bio malehan kad kazes eto adze ja umri od straha a nemam pojma ko je to i sta je to. Uvijek to zamisljam nekog covjeka sa bradom do kolina sa kosom velkom... a bas nemam pojma odakle to.

A joj, i Ikana su se bojala djeca, i danas strase djecu Ikanom, al Ikan je ljudina i po. Zna ga cijeli Cazin.

Popularni Adze je izmisljeni lik s kojim su djeca strasena da bi nesto uradila sto mi se nimalo nesvidja ili ono nemoj to dirati eto Adze :twisted: A sada se ja vise nebojim Adze i nek pricaju sta hoce :lol:

A joj, i Ikana su se bojala djeca, i danas strase djecu Ikanom, al Ikan je ljudina i po. Zna ga cijeli Cazin.

Mene su uvjek strasili, ako nebudem slusala da ce me Ikan strpati u onu svoju vrecu! A ja nikad nisam slusala... a bila sicusna, mogao me dva put strpati!!! Bojala sam ga se, kako da nisam... al sad se vise nebojim :roll:

Cao narode!

Moze biti da je taj Adzo onaj rahmetli covjek sa Cehici kriza, sto ima i sinove koji nastavljaju legundu o njemu :lol:

A sto se tice kepuse: Imam sliku, ja rodjak iz coralica i kepusa, grlimo se na terasi preko puta 10ke-nebi je dao za 100km :hahahaha:

Ma Kepusa je zakon, a meni je najsmjesnija ona reklama od one firme koja prodaje motore i ono Kepusa sjeda na veliki motor i daje gas smije se... ma reklama odvala...

Hhaha! :D

Jel ti to ozbiljno il se zezas?Nisam jos imao prilike vidjati to, a ako postoji volijo bi! :hahahaha:

Pozanimo sam se malo :idea:

Adzo je bijo covjek koji je zivijo u Cehicima, tacnije kuca mu je pored Cehickog kriza.On se je rodijo kao invalid, i noge i roke su mu bile uvrnute...sva ga su se dijeca bojala.Zato se je djecu strasilo "Eto Adze!" :twisted: ...

Eto toliko o legendi o Adzi. :wink:

Adze= stariji bradat Covejk.

Najpoznati Adze naseg kraja je bio Mahmut Zulic-Adze iz Todorova, presjednik NOR-a okruga Bihac. Neznam de nije on bio stah i tepet kad je naredjivao, ko mora do donese jelo za partizane.
:placem:

aji cega se vi bojite senco.......ja se najvise vajik bojala hander onoga djulage aaaaaahahahah ma salim se ja se samo allaha bojim brete i nicegaaaaaaaa viseeeee :twisted:

slazem se sa Profiem :lol::lol: i ja se vise nebojim strasnog Adze :twisted: uh da je tako istina meni bi u djetinjustvu morao na dan bar 10 puta doci
:lol::lol: pozzzzz

Ja sam cula da od Rifeta Tepic-a djeda ili prandjeda se zvao tako i da je bio jako poznat covjek u to vrjeme i imao nekoliko zena :huh: sada moze to netko provjeriti ko zivi u Cazinu malo posjetiti Tepic-e i raspitat se

Taj  adze je ja mislim izmisljen, kao  i djed  mraz :)

lijep pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

i ja mislim, mene je mama prije uvijek strasila "ako to nepojedes dodje adzo!"...a nikad nije doso.hehe

Ma kakav Adzo mene mati je mati strasila sa onom sto viri sa ormara vazdan neka lipa sljivovica kako samo lijepo fijuce i previja se oko moje guzice auhhhhh. Tako da me Adze nije toliko zanimao kao ona sljivovica sa ormara.

nebarkaj tamo eto adze,ostavi to eto ikana i najgore za svako djete"ETO KEPUSE"

<{POST_SNAPBACK}>

Kepuse se nikad nisam bojala jer sam odmah od malena skuzila da toj zeni fali par klikera, al IKANA sam se bojala vise nego tog ADZE i ako mi je Ikan rodjak i danas dani ga se bojim!

a ADZE on je za mene uvjek bio onaj veliki debeli covjek u crnom kaputu.....uah strasan.. :unsure: