Jump to content
gale

Dodik vise ne priznaje drzavne institucije

Recommended Posts

gale obolices covjece od ovih clanaka,pa on nemora nista da podrzava al zavrsice i njegovo sranje ,bitno ej da si ti sretan,a jelde fikret bi to rijesio bolje,,

[quote name='x-men' post='160407' date='May 11 2007, 11:18']gale obolices covjece od ovih clanaka,pa on nemora nista da podrzava al zavrsice i njegovo sranje ,bitno ej da si ti sretan,a jelde fikret bi to rijesio bolje,,[/quote]
ma jok,cak sta vise popravi mi dnevno raspolozenje.

ah,sta vam cova radi,

zavrce vam usi pa izgledaju ko burgija,

ja ne znam kako ti to mozes sve podnijeti,

znam samo da dok citas o ovom Dodikovom ponasanju da lupas i sakama i nogama,glavom o zid.

nemoj samo razbiti comp od muke.

kako mislis da ce zavrsiti njegovo sranje???

i zasto bi zavrsilo?

s kim ti njemu prijetis?

znas li ti da je RepublikaSrpska Republika Srpskog naroda,

ko te nakaradno uci nekim stvarima,

vjeruj meni,slagali su te debelo ili ti nemas moc logickog razmisljanja,

tebi jos nije jasno sta se s BiH desilo.

svih ovih 12 godina se pokusava uraditi ono sto se trebalo 95-te dovrsiti na "nedemokratski" nacin, ali nam nekako ne uspjeva.. jebiga kako god glupo zvucalo rat je trebao trajati jos mjesec dana

cobani su u federaciji a cetnici u vladi rs-a i jebiga sta ocekujemo drugo

ili nam treba tito-2 ili drzavni udar ili da pogledamo novu epizodu nadrealista pa sacekamo

al j***e se nama trojici, mi smo u dijaspori i zivimo pod pravilom "voli bosnu, uzmi pare"

mi smo ipak ti koji najmanje zasluzuju siriti patriotizam-antipatriotizam

clanke nisam citao ... ali ako iko moze neka mi odgovori ... na koji je nacin i po cemu se spominjao dodik u javnim medijima u zadnje vrijeme ... ja sam primjetio ,mozda grijesim,da to nije bilo po dobrom ... uglavnom se radilo o njegovim napadima na raznorazne javne licnosti ... a samo stim zamazuje oci ljudima od stvarnih problema ... koje on treba da rijesi ... nemogu ljudi nahranit svoje familije sa njegovom pricom ...
gale kada dodik uradi nesto dobro i bude u novinama tada nam daj taj clanak a ovakvi clanci vjeruj mi vecinu neinteresuju ... ovde sam spomenuo dodika jer je u naslovu teme ali vazi i za sve druge politicare iz Bosne i Hercegovine ...

pa sami rat od pocetka do kraja je bio i nteres svijeta da rasturi jugoslaviju tako da je i zavrsetak rata bio isto tako isplaniran
pa prema tome nije se ni moglo nista vise uraditi
a sto se tice dodika i drzavni institucija doce to sve na svoje
samo treba vremena

[quote name='Nermin_von_B' post='160434' date='May 11 2007, 14:59']svih ovih 12 godina se pokusava uraditi ono sto se trebalo 95-te dovrsiti na "nedemokratski" nacin, ali nam nekako ne uspjeva.. jebiga kako god glupo zvucalo rat je trebao trajati jos mjesec dana

cobani su u federaciji a cetnici u vladi rs-a i jebiga sta ocekujemo drugo

ili nam treba tito-2 ili drzavni udar ili da pogledamo novu epizodu nadrealista pa sacekamo
al j***e se nama trojici, mi smo u dijaspori i zivimo pod pravilom "voli bosnu, uzmi pare"
mi smo ipak ti koji najmanje zasluzuju siriti patriotizam-antipatriotizam[/quote]
Nermine podrzavam dosta toga sto si napisao,

osim zadnje recenice,

pa da ne bi dalje pisao,najbolje je da procitas ovaj intervju sa,

[url="http://www.oslobodjenje.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=50417&Itemid=50"]http://www.oslobodjenje.ba/index.php?optio...7&Itemid=50[/url]

sta kazes na sve??

[quote name='lucky' post='160441' date='May 11 2007, 15:50']clanke nisam citao ... ali ako iko moze neka mi odgovori ... na koji je nacin i po cemu se spominjao dodik u javnim medijima u zadnje vrijeme ... ja sam primjetio ,mozda grijesim,da to nije bilo po dobrom ... uglavnom se radilo o njegovim napadima na raznorazne javne licnosti ... a samo stim zamazuje oci ljudima od stvarnih problema ... koje on treba da rijesi ... nemogu ljudi nahranit svoje familije sa njegovom pricom ...
gale kada dodik uradi nesto dobro i bude u novinama tada nam daj taj clanak a ovakvi clanci vjeruj mi vecinu neinteresuju ... ovde sam spomenuo dodika jer je u naslovu teme ali vazi i za sve druge politicare iz Bosne i Hercegovine ...[/quote]
lucky,

jedini odgovor na tvoj post je,
da si ti,

dijete!!!!

Komunizma.

[quote name='gale' post='160446' date='May 11 2007, 17:38']Nermine podrzavam dosta toga sto si napisao,

osim zadnje recenice,

pa da ne bi dalje pisao,najbolje je da procitas ovaj intervju sa,

[url="http://www.oslobodjenje.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=50417&Itemid=50"]http://www.oslobodjenje.ba/index.php?optio...7&Itemid=50[/url]

sta kazes na sve??[/quote]

optimist sam ja gale, samo nekako mi ta B-H konstrukcija vlasti izgleda cobanski, a interesi te konstrukcije za drzavljane BiH jos gore... pa onda covjek shvati da se ne isplati 20 godina zivota dati za nista i onda najzad potrazi srecu negdje drugo, gdje barem moze pokazati svoju vrijednost.

Svaka cast Danisu za njegovo djelo i rad... i za ono njegovo "ovo je za Bosnu i Hercegovinu",

ali sve dok financijski nisi osiguran, nemas ni vremena za nostalgiju, pa ni za Bosnu... tako da on ima par vise razloga da se privremeno ili stalno vrati jedinoj zemji nego mi.

Nazalost BiH je daleko od onoga kakvom je on zamislja, kakvom je ja zamisljam, kakvom je jedan Bosanac, njen gradjanin vidi.

I bas kao sto on kaze, nacionalisti su svoje ideje usadili individuelno svakom gradjanu. Dokle god te probleme ne budemo rjesavali na drzavnom nivou, u ime cijele BiH, nema od nas nista.

Dodik u defanzivi

Saop

dodik se vratio.danas preupitiva ohr ko ce dati plate suspendiranim policajcima.nasekirao se da ne bi suspendirani policajci ostali gladni

[quote name='gale' post='160447' date='May 11 2007, 18:00']lucky,

jedini odgovor na tvoj post je,
da si ti,

dijete!!!!

Komunizma.[/quote]

BORIS DIVJAK: DODIKOVA BAHATOST DOVELA JE DO SLOMA BANJALU

[quote name='ober_snake' post='172660' date='Aug 2 2007, 22:00']Ukratko - Dodik je osvjedo�eni seronja. To samo po sebi i nije problem ( sam je sebi seronja) ve� su mi mu�ni nerjetki prisutni aplauzi i divljenja njegovom liku i djelu.

Od ljudi koji ga dobro znaju imam potvrdu gornje konstatacije , kao i procjene njegove prije svega negativne uloge u BiH budu�nosti.

�to Edo Maajka zna ponekad re�i : Hebem mu mater[/quote]
----------------------------------------
Časopis „Novi Horizonti” donosi temu o „Cionističko-Srpskoj” zavjeri protiv Bošnjaka i Palestinaca. Na naslovnoj strani

[url="http://www.serbianna.com/news/2007/02119.jpg"]http://www.serbianna.com/news/2007/02119.jpg[/url]
donosi sliku Dodika i ortodoksnih Jevreja.

Inače na komemoraciji u Jasenovcu, Dodik je odlikovan medaljom centra jad-Vašem. Na konto toga Muslimani se zgražavaju i konstruišu tezu o Cionističko-Srpskoj zavjeri

Inače evo izvoda:

„Tko ruši prirodni savez Muslimana i Jevreja?”
???????

[url="http://www.novihorizonti.com/test/tekst.asp?ArtikalID=1486"]http://www.novihorizonti.com/test/tekst.asp?ArtikalID=1486[/url]

Sve to jasno ukazuje da paralelno teku dva procesa. Prije svega se već uveliko odvija proces demoniziranja Bošnjaka i prikazivanja njih kao neprijatelja Jevreja koji su krivi za njihov izgon iz Sarajeva, mada je općepoznata istina da su to učinile četničke falange stvaranjem ratnog obruča oko glavnog grada, dovodeći njegove stanovnike u nepodnošljive uvjete života. Drugi proces je težnja ka strateškom povezivanju Jevreja i Srba na štetu Bošnjaka. Svakako da ne treba imati ništa protiv uspostavljanja tješnjih odnosa između naroda i zajednica, pa tako i između Srba i Jevreja. No, treba se i te kako zabrinuti kada se formiraju savezi između cionista i srpskih nacionalista, i to iz najmanje nekoliko razloga.
...
Jamačno, jedina zajednička nit koja povezuje te dvije nespojive kategorija jeste demoniziranje muslimana Bošnjaka i Palestinaca i njihovo karakteriziranje kao planetarnih terorista, sve kako bi dobili svjetsku podršku za svoje opake političke nakane. Muslimani su, u njihovoj recepciji, prijetnja za realiziranje njihovih velikosrpskih i cionističkih nakana, i to je zajednički imenitelj koji, u ovom slučaju, veže ono što se vezati ne da. Na toj matrici se gradi ovaj nesveti savez i definiraju strateški i taktički politički potezi. Jamačno, neprirodni savezi takve vrste su egzistirali i ranije u povijesti a svjedočimo ih i danas.

„IZRAELSKO-SRPSKA KOALICIJA ZA BOLJI SVIJET”

[url="http://www.novihorizonti.com/test/tekst.asp?ArtikalID=1485"]http://www.novihorizonti.com/test/tekst.asp?ArtikalID=1485[/url]

Vijest da je premijer Vlade Republike Srpske Milorad Dodik primio državnu izraelsku medalju u spomen na Simona Vizentala na Četvrtoj međunarodnoj konferenciji o Jasenovcu, čiji je i predsjednik Organizacionog odbora, prošla je,najblaže rečeno,nezapaženo u našim medijima. Niko se nije previše uzbuđivao u vezi s tim što je prvi čovjek genocidne tvorevine nastale na sistematskom uništavanju jednog naroda dobio medalju u spomen na tako velikog borca za ljudska prava kao što je bio Simon Vizental. Razloga za to možda i nema ako se uzme u obzir da je to priznanje Dodiku uručio Ariel Livne – predsjednik Svjetskog jevrejskog kongresa za područje bivše Jugoslavije, koji u slobodno vrijeme igra ulogu zvaničnog lobiste Republike Srpske još od prvog Dodikovog mandata. Na Konferenciji je gospodin Livne istakao „da jevrejski narod vijekovima pamti svoje prijatelje, da su sa Srbima živjeli više od pet stotina godina i da su uvijek bili prijatelji”.

...

REZULTAT LOBIRANJA

Ovo priznanje Dodiku podrazumijeva najmanje dvoje. Jedno se odnosi na istinu političkog marketinga i manipuliranja historijskim činjenicama u cilju promicanja vlastitih političkih vrijednosti. Drugo je – nivo političke organizacije, lobiranja i predstavljanja svog pitanja kao općeg pitanja koje je ostvarila srpska politika u cjelini u svim političkim centrima gdje se jevrejska riječ pita, a pita se na mnogim mjestima. Oni su sebe s njima uspjeli predstaviti žrtvom i iz tog treba izvući određene pouke.

Edhem Bičakćić, predsjednik Sabora Islamske zajednice

Evo sinoć vidim da se Dodik odmorio izgleda dobro i opet počeo praviti lakrdiju od sebe kao političara i pjevača, pa traže opet vraćanje nekih nadležnosti sa Državnog na entitetski nivo...A bože kako ga nebi srčani strefio da rahat dihnemo...

a najjaca je njegova izjava da je BIH kocnica razvoja RS-a :lol: :lol: :lol:

vijsti i dnevnici i politicke emisije u bih ne bi bili zanimljivi da nije dodika, pogotovo sad kad mirnesa nema u javnom politickom zivotu kao nekad

[quote name='bubamara' post='175248' date='Aug 30 2007, 16:31']a najjaca je njegova izjava da je BIH kocnica razvoja RS-a :lol: :lol: :lol:

vijsti i dnevnici i politicke emisije u bih ne bi bili zanimljivi da nije dodika, pogotovo sad kad mirnesa nema u javnom politickom zivotu kao nekad[/quote]

Ma on je eklatantan primjer one izreke:"ako hoćeš da znaš kakav je ko,daj mu vlast".

AMERIČKE KORPORACIJE KUPUJU DODIKA - A DODIK PLAĆA AMERIČKE LOBISTE DA MU SPASE KARIJERU

Dvije zanimljive stvari obilje

[quote name='lucky' post='180481' date='Sep 19 2007, 17:30']AMERIČKE KORPORACIJE KUPUJU DODIKA - A DODIK PLAĆA AMERIČKE LOBISTE DA MU SPASE KARIJERU

Dvije zanimljive stvari obilježile su srijedu, 12. septembra: prva je da je Dodik izjavio da Kosovo i BiH nemaju medjusobne veze a druga, da je za svog novog lobistu uzeo bivšeg američkog funkcionera koji će dati američki ton Dodikovom imidžu i povezati ga sa američkim korporacijama. Uskoro - možemo očekivati vijesti o dolasku velikih američkih korporacija u RS. "Poslije 30 godina rada za Vladu SAD, odlučio sam se za biznis koji je zasnovan na relacijama između korporacija i vlada. S premijerom RS gospodinom Dodikom dogovorio sam nekoliko stvari." izjavio je novi Dodikov lobista Ridž. Premijer RS Milorad Dodik i bivši savjetnik za nacionalnu bezbjednost u Bijeloj kući i nekadašnji guverner Pensilvanije Tomas Džozef Ridž razgovarali su o političko-bezbjednosnoj situaciji u BiH i o načinima koji su najbolji za predstavljanje RS u Vašingtonu.

"Ugostili smo jednog važnog čovjeka iz političkog života SAD. Razgovarali smo o svim temama koje su danas aktuelne, a pogotovo o tome kako poboljšati razumijevanje u Vašingtonu o ovdašnjoj situaciji. Tamo interesi RS godinama nisu bili predstavljeni na pravi način", kaže Dodik dodajući da je s Ridžom dogovorio i kako nastaviti dalju komunikaciju.

Dodik je rekao da je Ridž prvi put u RS i da ga impresionira ovdašnja situacija u kojoj su ljudi okrenuti životu, ekonomiji i radu, te da vjeruje u dugoročnu stabilizaciju mira ovdje. Istakao je da je važno i dobro u Vašingtonu imati dosta prijatelja, pogotovo osoba u političkom životu.

Ridž je rekao da je ovo komunikacija koja će biti nastavljena dovođenjem njegovih saradnika iz drugih oblasti djelovanja.

Ridž je pozvao premijera u posjetu u Vašington naglašavajući da će pomoći Dodiku kako bi on mogao pomoći Republici Srpskoj.

"Poslije 30 godina rada za Vladu SAD, odlučio sam se za biznis koji je zasnovan na relacijama između korporacija i vlada. S premijerom RS gospodinom Dodikom dogovorio sam nekoliko stvari. Pored ostalog, dogovorili smo se da ćemo apsolutno naći projekat na kojem ćemo raditi zajedno", rekao je Ridž.

Govoreći o aktuelnoj političkoj situaciji u BiH i komentarišući reformu policije i Ustava BiH te prijedlog o federalizaciji BiH, Ridž je rekao da je najvažnije da o svim najbitnijim stvarima moraju odlučivati sami građani.[/quote]
taj ridz da je u americi napravio biznis i uzeo lovu od 10 000 USD bio bi u zatvoru a u RS moze komotno 100 000 000 ko meclaren nece nikom odgovarati ni sekunde jos ima aplauz

Kompletan SNSD podnose kolektivne ostavke na svim funkcijma u drzavnim institucijama kao i sam premijer RS-a Dodik, cak ce i vozovi danas u 12h stati na 5 minuta u znak ne slaganja sa posljednom odlukom VP Miroslava Lajcaka i OHR-a.