Jump to content
_MORRISON_

Istinski Rock'n'Roll - Hard Rock/Heavy Metal

Recommended Posts

Sta mislite o grupama poput Deep Purple-a,Iron Maiden-a,Whitesnake-a,Rainbow-a,Van Halen-a,Led Zeppelin-a,Black Sabbath-a,Doors-a,AC/DC-a.......Po meni (a i po mnogim drugima) takve legende se vise ne ra

[quote name='_MORRISON_' post='158716' date='May 2 2007, 12:44']Sta mislite o grupama poput Deep Purple-a,Iron Maiden-a,Whitesnake-a,Rainbow-a,Van Halen-a,Led Zeppelin-a,Black Sabbath-a,Doors-a,AC/DC-a.......Po meni (a i po mnogim drugima) takve legende se vise ne ra

[quote name='_MORRISON_' post='158716' date='May 2 2007, 10:44']Sta mislite o grupama poput Deep Purple-a,Iron Maiden-a,Whitesnake-a,Rainbow-a,Van Halen-a,Led Zeppelin-a,Black Sabbath-a,Doors-a,AC/DC-a.......Po meni (a i po mnogim drugima) takve legende se vise ne ra

[quote name='_MORRISON_' post='158716' date='May 2 2007, 10:44']Sta mislite o grupama poput Deep Purple-a,Iron Maiden-a,Whitesnake-a,Rainbow-a,Van Halen-a,Led Zeppelin-a,Black Sabbath-a,Doors-a,AC/DC-a.......Po meni (a i po mnogim drugima) takve legende se vise ne ra

[quote name='black tatoo' post='158883' date='May 3 2007, 06:22']doorsi su hard rock/heavy metall??? drug, jesi ti dobar? onda mozes reci i da je urban & IV hc, mc, ili sta vec..

a sto se maidena tice... ok, oni koji to slusaju, ne treba im nista prigovarati. ali trazio si i nase misljenje. maiden i slicne grupe, ciji se frontmeni deranjaju i nemaju glasa, pjevaju o sumi, tami, djavolima i sl. definitivno nisu moja preokupacija. evo samo jedan mali primjercic. uzmimo za primjer metallicu i njihovog vokala Jamesa Alana Hetfielda... ok, i on se dere, ali ih se moze slusati, imaju ogroman opus textova, a ne samo suma, tama, djavoli (ili ti ga sejtani :D ) i sl. ili recimo nirvana i curt cobain, ili pearl jam i da ne nabrajam dalje...

da se razumijemo, neam ja nista protiv hc, mc i slicnih zanrova, ali zar nije ljepse se "zadati" uz ekv, urbana... B)[/quote]

Slusaj drug, Doorsi su grupa koja je otvorila put grupama poput Deep Purple-a i Sabbath-a koji se smatraju pionirima Heavy Metal-a/Hard Rock-a...[b]Zato sam ih uvrstio[/b]...Drugo ti kazes da vokali poput [b]Ian-a Gillan-a,Bruce-a Dickinson-a,David-a Coverdale-a,[/b] [b]Ronnie-a James-a Dio-a (koji su zauzeli svoje mjesto u Rock Hall of Fame dvorani)[/b] nemaju glasa i kazes da su njihovi glasovni dometi deranje, e stari sa ovom izjavom ti si pokazao koliko si dobro upucen, ali necu komentarisati... Trece ako nisi znao (a vidim da nisi), Metallica se je ugledala na grupe poput Black Sabbath-a (obradili su njihovu pjesmu Sabbra Cadabra), Deep Purple-a (Lars Ulrich-u je idol bio Ian Paice)... I na kraju ja ti postujem Milana Mladenovica i nekad se opustim uz Ekatarinu Veliku i njihove hitove...

da kazem da sam nesta pretjerano upucen, slagao bih, al nisam ni laik :D al ebes to!! nego, sta je maiden osim deranja?sta su recimo lordi? i oni su hc... ja govorim i globalno i pojedinacno. ok? alen islamovic, brega i kompanija (ne samo iz dugmeta, vec i sire) su na nasim prostorima mega popularni. a mozemo li samo zbog njihove popularnosti reci znaju pjevati i da imaju glas? ja o tome pricam... al skontaces s vremenom, jer vidim da si jos mlad. nekad ces se sjetiti ovih rijeci... B)

[quote name='black tatoo' post='158948' date='May 3 2007, 14:43']da kazem da sam nesta pretjerano upucen, slagao bih, al nisam ni laik :D al ebes to!! nego, sta je maiden osim deranja?sta su recimo lordi? i oni su hc... ja govorim i globalno i pojedinacno. ok? alen islamovic, brega i kompanija (ne samo iz dugmeta, vec i sire) su na nasim prostorima mega popularni. a mozemo li samo zbog njihove popularnosti reci znaju pjevati i da imaju glas? ja o tome pricam... al skontaces s vremenom, jer vidim da si jos mlad. nekad ces se sjetiti ovih rijeci... B)[/quote]

ej drug necu ja zbog ove teme da ulazim u diskusiju sa tobom, jer svako ima svoje misljenje i ja tvoje cijenim...ja sam samo jedan od 50 miliona fanova Maiden-a koliko ih ima sirom svijeta i meni njihova muzika odgovara...ja ne mogu bez njih kao sto ti recimo ne mozes bez ekv-a,urbana i drugih velikana nase scene...

[quote name='zilho' post='159701' date='May 7 2007, 11:04']mislim sve naj
bio sam na nekim koncertima i odlicni su potrude se barem oko koncerta i znaju se dobro zabavljati u zivotu recimo stiv dikenson iz maidena je jedan od naj macevalaca u engleskoj a usput i operni pjevac i istoricar[/quote]

U pravu si, Bruce Dickinson je profesor historije(zavrsio Queen Mary univerzitet,jedan od najcjenjenijih u Britaniji i sire),najveci je kolekcionar starih vozova u Evropi,dobar je macevalac (trebao je cak i na olimpijadu 1988 ali nije mogao, bio je na turneji sa bendom), ima IQ 172, i jedan je od 5 najboljih vokala sto se tice hard rock/metal muzike svih vremena...

[quote name='_MORRISON_' post='158716' date='May 2 2007, 09:44']Sta mislite o grupama poput Deep Purple-a,Iron Maiden-a,Whitesnake-a,Rainbow-a,Van Halen-a,Led Zeppelin-a,Black Sabbath-a,Doors-a,AC/DC-a.......Po meni (a i po mnogim drugima) takve legende se vise ne ra

[quote name='pinky' post='161973' date='May 20 2007, 12:04']Jedino sto valja od tih navedeni je Led Zeppelin i good old school rock AC/DC...drugo poput Maidn hmmm... sta reci?? :D[/quote]

Ti da si nekad slusala Maiden vjerujem da bi imala bolje misljenje o njima jer oni su ti najbolja heavy metal grupa svih vremena a nisi to postigli preko noci...

[quote name='Efendija' post='162057' date='May 21 2007, 11:08']Bas me zanima koja je to Rock grupa uspjela postici preko noci navedi mi primjer molim te :lol:[/quote]

Nisi me skontao sta mislim reci, mislio sam reci da Iron Maiden postoji vec 32 godine, i da je to nevjerovatna moc zadrzavanja na sceni, i u tih 32 godine slava im nikad nije opadala a to je uspjelo jos samo par drugi bendova, pa mislis li da je to lako postici? Upravo zbog ovog (a ima jos dosta cinjenica koje to dokazuju) oni su najbolji u svom zanru Rock muzike, a to je Heavy Metal...

I da bih znao sta Maiden predstavlja u ovom zanru i skontao njihovu velicinu u samom svijetu muzike, metal i zesci rock ti mora biti blizak srcu...

zadnje poruke bice brisane ... ako imate kakvu raspravu ko zna sta je bolji rock molim vas da to preko emaila radite ili na 100 drugih nacina. Forum nije zato, da se vredja i tako dalje, jos pogotovo o tome ko slusa bolji rock, prema tome ...

za vasu raspravu, maiden je grupa velika postoje odavno svirali su pred milion i vise ljudi u rio d janeiro, prema tome netreba nista vise onjima pricati. Legende su ...

Sto se tice ovi linkin park i tako dalje i oto ima svoje ... ljudi sad rade ono sto se slusa i sto pase. Hip Hop i Rock se dobro prodaje ... ali sto nebi, drugacije neces moci sa muziko ni puno da zaradis, jedino ako si legenda ko maiden itd.

Muzika im je svima STRAHA!!! :D Samo neka se cuju gitare!!! Al sto se tice tekstova, nemaju bas nekoga smisla!Al imamo i mi jednog cojka [b][i][u]ZELE, [/u][/i][/b]taj i svira i tekstuje da se upisas!!!

[quote name='pinky' post='161973' date='May 20 2007, 12:04'][/quote]

O ukusima se ne raspravlja...

[b][size=2][center][img]http://www.muzika.hr/images/Rubrika_2/20070912_lzep6.jpg[/img][/center]

Jimmy Page, Robert Plant i John Paul Jones i promotor Harvey Goldsmith potvrdili su u srijedu reunion jednog od najvećih rock bendova svih vremena, Led Zeppelin, koji će se dogoditi 26. studenog u O2 Areni u Londonu, dvorani koja prima 22.000 gledatelja.

Pokojnog bubnjara Johna Bonhama zamijenit će njegov sin Jason, a koncert će biti, kako je ranije i najavljivano, u spomen na Ahmeta Erteguna, jednog od osnivača Atlantic Recordsa i najva

Što se tiče ove teme ovdje _MORRISON_ own.Stvarno se o ovome može pričati danima i danima.U zadnje vrijeme slušam rock i stvarno sve dobre riječi ste već ispisali hehe.samo bi još spomenuo deicide nirvana rammstein ni oni nisu loši

[quote name='[TaKe_dOwN' post='245634' date='Jul 5 2008, 08:56']Naravno, ali oni su zasebno oblikovali generaciju. U ovoj temi na retro metal koji je oblikovao zapravo metal kakv danas poznajemo.[/quote]
slažem se.Primijetio sam da svi smo nabrajali stare grupe i rockere dali to ustvari znači da na ovom svijetu polako ponestaje rockera takog žandra i možda danas ove nove generacije jednostavno nemaju inspiracije za stvaranje tako dobrih stvari kao nekad.svom spisku bi dodao još rage against the machine,system of a

stvarno se danas sve manje slusaju te grupe, iako su one izmislile heavy metal....ccc...a sve vise se slusaju nove grupe, koje su bar po meni bezveze....od svih tih izdvojio bih najboljeg gitaristu ikad, iako nije svirao neki heavy metal, ipak ga treba spomenuti, a to je JIMI HENDRIX, malo ljudi moze "čuti" njegove pjesme, hehe....pozz

Black Sabbath , maiden i deep purple najveci bandovi ikad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jimmy je dobar sto kaze tupac4life !!!! vjerovatno najveci improvizator sa gitarom u rukama !!!!! pozzzzzzzzzz svima

Ti bendovi sta si naveo imaju popularnost i ime , medjutim pokusaj malo vise istrazivati naces jos dobrih bendova :)

Sto se tice jimmya dobar je al za mene je ono sto je on izvodio vise show nego znanje , s druge strane volim ga jer je ucio svirati gitaru na "svoj nacin" i uspio je...

[quote name='Rale' post='312317' date='16.02.2009, 19:32']Sto se tice jimmya dobar je al za mene je ono sto je on izvodio vise show nego znanje , s druge strane volim ga jer je ucio svirati gitaru na "svoj nacin" i uspio je...[/quote]

Sta reci o Jimiju, samouki gitarist, nije znao niti jednog akorda... Kralj... :rolleyes: