Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mame & Cerke

Recommended Posts

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='156910' date='Apr 20 2007, 21:19'][b][color="#ff0000"]Moja komsinica ima vezu koju krije od svoje mame.

Njena mama je misljenja da njena cerka s fakultetom zasluzuje jednako obrazovanog i iz grada momka.

Veza je vec nekih par godina tajna tj mama njena ne zna za nju.
Kakvog ste vi misljenja za ovakve slucajeve ili one slicne u kojima mame udaju svoje kceri za onog koji je u boljem materijalnom od onog kojeg njena cerka voli i da kcerka treba da nadje nekog iz svog ranga (nivoa)?[/color][/b][/quote]

Prvo, kriti vezu od mame ili koga drugog je dokaz niskog samopouzdanja i straha tudje reakcije, a takve tzv mame su one prave gradske tracare i peke koje nisu uspjele da se oslobode nekih svojih kompleksa iz proslosti pa to zele primijeniti na svojoj djeci da dokazu svoju neku kontrolu.

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='156910' date='Apr 20 2007, 21:19'][b][color="#ff0000"]Moja komsinica ima vezu koju krije od svoje mame.

Njena mama je misljenja da njena cerka s fakultetom zasluzuje jednako obrazovanog i iz grada momka.

Veza je vec nekih par godina tajna tj mama njena ne zna za nju.
Kakvog ste vi misljenja za ovakve slucajeve ili one slicne u kojima [b]mame udaju svoje kceri [/b]za onog koji je u boljem materijalnom od onog kojeg njena cerka voli i da kcerka treba da nadje nekog iz svog ranga (nivoa)?[/color][/b][/quote]

ne udaju mame svoje kceri, vec se kceri same udaju. njena je licna stvar za koga ce otici,kome ce posvetiti svoj zivot. ako je po njoj samoj taj covjek vrijedan toga, slobodno neka ide dalje s njim. saopsti svima za tu vezu i neka planiraju zajednicku buducnost. to mi se cini kao najprihvatljivije rijesenje.

Ja nekrijem nijednu vezu od svoje mame, ocu samo kazem odakle je momak i to je sve. Ponekad me znaju ispitivat ciji sta radi scim se bavi itd. al to im sve kazem nemam problem stim njima reci o momku i rado im kazem, jer nezelim opet da se zacopam u rodjaka nekog!

A i mojim je vazno da mi momak nije klosar, stalno mi tupe u glavu da seb nadjem nest pametno a ne nesto gdje cu se kasnije snjim patit i sta ja znam, mislim u tome isto nevidim nista lose!

snjim patit??zar nemozemo imi svama patit se :)

Znate sta je ....

ja ne znam da bi meni moji roditelji lose pozeljeli. pa tako vama vasi ili u ovom slucaju.
roditelji uvijek najbolje zele za svoje djete, ne mora to biti istog ranga, moze to biti nekog kulturnog, iz dobre porodice, iz mirne porodice, jer nasi roditelji i drugi stariji ljudi na to sve gledaju.
gledaju na svadje u porodicama, da li otac mu zlostavlja mater i tako te neke sitnice koje mi kad se zaljubimo ne vidimo.
sreca pa imamo roditelje koji ce nas savjetovati ...
e sada, niko nikoga ne moze natjerati da ga voli.
moze ga jedino postaviti kraj sebe i nadati se da ce vremenom ljubav proraditi ili ona dobra stara navika.

Kriti vezu od roditelja je cista glupost.
neka roditelji znaju. dokazite im da je on drugaciji.
pokazite im zasto ga volite.
pokazite im po cemu je drugaciji od onog sto mislite.
Bez obzira sto je zensko mirno, ono samo sjedi i namislja sta bi.
to je ona da viri iz nje pip :D

Znaci, da ja sebi sam zakljucim jer sam se rasuo gore negdje u komentarisanju ...
Roditelji zele samo najbolje.
ne mozemo ih kriviti zbog toga sto nam zele naci nekoga dobrog, i nekoga uz kog bi nam zivot bio mnogo puta bolji.
ali, ubjedimo ih po cem je nasa voljena osoba drugacija, i zbog cega zelimo s njom kroz trnje i kamenje.
ubjedimo ih da to nije uzalud, i da je ovo nas put

:D

maksim gorki je prdimahovina za mene :D
p.s.
maksim gorki se pise velikim slovima :D

[color="#800080"]postoje bolesno ambiciozni roditelji, koji nisu uspjeli svoje snove ostvariti, pa pokusavaju kroz svoju djecu. a ne shvataju pri tom, da to djeci samo steti, jer iako su nas oni rodili, ne mora znaciti da smo svi isti.
malo mi je cudno da je toliko dugo krila vezu... jer ako se njena mama toliko brine za nju, onda bi znala da je nastavila biti sa tim momkom.
ja sam imala vezu, koja mojim roditeljima bas i nije odgovarala, ali nisu mi nikad posebno branili, ucjenjivali me i slicno. rekli su razloge zasto nas dvoje nismo jedno za drugo, posavjetovali me, ali sam odluku donijela ja sama... i naravno, ispostavilo se da su ipak bili upravu, ali to insan zaljubljeni ne vidi u tom trenu ;)
a kad biras zivotnog saputnika, kazu da je dobro da ste na pribliznoj intelektualnoj razini, da se treba gledati ko su mu mama i babo, ali ne slazem se kad su materijalna sredstva u pitanju. jer nema on/ona te pare, vec njihovi roditelji... i ne pricam ovdje o obicnoj vezi, vec recimo o braku.. tu sami sticete svoja bogatstva. a ljubav ne moram ni spominjati.. ko se zeni bez toga, tog mi je samo zao ;) [/color]

To je glupost :huh: meni npr mama nikad nece odlucivati sa kim cu ja zivjeti jer ja tu osobu biram sebi a ne mami :lol: :P stoga moja mama nema veze sa tim niti ce imati :D ja svog malog volim :rolleyes: a voli i on mene :rolleyes: nebih ga zamjenila za sva bogatstva svijeta :rolleyes: a ni on mene :rolleyes: .Niko se vise ne voli kao nas dvoje :D :rolleyes:

JOOOJ Boze sto mene ovakve zenske idu na Kura* . cuj to krije od roditelja tajnu vezu sa momkom sto on nije na kcerkinom nivou. taj muskarac moze biti 10000 puta bolji i pametniji i od te Skolovane Cure.

OMG i can't even write on Bosnian language how much this topic pisses me off. Pozdrav svim Cazinjanima iz USA. volim vas