Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mame & Cerke

Recommended Posts

[b][color="#ff0000"]Moja komsinica ima vezu koju krije od svoje mame.

Njena mama je misljenja da njena cerka s fakultetom zasluzuje jednako obrazovanog i iz grada momka.

Veza je vec nekih par godina tajna tj mama njena ne zna za nju.

Kakvog ste vi misljenja za ovakve slucajeve ili one slicne u kojima mame udaju svoje kceri za onog koji je u boljem materijalnom od onog kojeg njena cerka voli i da kcerka treba da nadje nekog iz svog ranga (nivoa)?[/color][/b]

hmm za mene je to cista glupost , nece covjek sa mamom zivjeti vec sa cerkom... uostalom imaju svoj zivot, nevidim razloga da se mjesa mama u takve stvari ako je ljubav tu ... mama nek ide nekud popriko hehe :D

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='156910' date='Apr 20 2007, 19:19'][b][color="#ff0000"]Moja komsinica ima vezu koju krije od svoje mame.

Njena [/color][u][color="#000000"][i]mama je misljenja[/i][/color][/u][/b][b][color="#ff0000"] da njena cerka s fakultetom zasluzuje jednako obrazovanog i iz grada momka.

Kakvog ste vi misljenja za ovakve slucajeve ili one slicne u kojima mame udaju svoje kceri za onog koji je u boljem materijalnom od onog kojeg njena cerka voli i da kcerka treba da nadje nekog iz svog ranga (nivoa)?[/color][/b][/quote]

obratimo pozornost na podvuceni dio.. s ovim je sve receno, valjda se ona pita,ne mama.. svakako da jopj mama zeli sve najbolje ali to je atak na njenu srecu, njen zivot, njenu samostalnost...

stoga, mama, molim te, ohladi od cerke..

cudno da i cerka nije takva, obicno je ono, cerka na mamu, pa bi i ona trebala biti jedna od onih materijalistickih dusa ili ti ga sponzorusa..

nadalje, zakljucimo i da sve jedna cura koja ima mozga gleda gdje se udaje i normalna stvar, gleda svoj buduci prosperitet i egzistenciju..

live long..

ma mama njena pati od sindroma "gradjanke" svi koji su ispod njenog nivoa nisu za njenu kcerku..ali sad mala voli momka i tako ce i ostati.
al eto jos uvijek postoje roditelji koji su spremni djecu nagovoriti na brak s osobom koje oni smatraju priglodnim za njihovo dijete.

Aman, aman, zar je bitno odakle je, bitan je odgoj i karakter, da se oni vole i zele biti zajedno. Onaj iz grada moze biti veci "seljak" od onoga sa sela, kad kazem SELJAK, mislim na ponasanje, ne na porijeklo. E sad, sto je njena mama "peka" ko joj je kriv, nece ona zivjeti s tim momkom, vec njena kcerka i bio bi red da je pusti sama da odluci, ako su vec par godina zajedno, znaci da se lijepo slazu i vole, trebalo bi sve da stima.

Nek se ukrade :D

u to malo nevjerujem, godinu i vise tajno vezu voditi a da neznaju roditelji po mom misljenje je nemoguce, eto kad ti to znades zna sigurno i ostali komsiluk i zna sigurno ta mama prema tome nevjerujem da ona nema pojma od veze. Jer ipak mati sve znade!

A pravi roditelj nece se nikad mjesat u vezu od djece, naravno nemisli svaki momak cerki dobro ili cura sinu to treba paziti, ali inace nebi se trebali misati.

za mene je glupost da se neko krije a i glupo da neki roditelji zabranjuju vezu kojeg para......

ja kad imam curu ako sam sa njom mjesec dana recem svojima da sam naso curu :D i nebune se nikad ako je fina,postena itd....i nemislim se nikad kriti ako sam sa curom....

za ovaj slucaj ne znam sta reci posto se podvlaci ta rijec " gradjanke "

ali inace sam misljenja da osobe koje su u vezi da bi veza uspjela iapk se moraju nalaziti na nekom istom ili slicnom nivou, recimo neka sutra cura sa fakultetom uzme momka konobara bice tu belaja malo koja veza pa i brak takav uspije , a majke se uvjek sa razlogom brinu za djecu , znam primjer jedne mame koja brani kcerki da se vidja nije bas ni da brani ali hoce je navesti na to da bolje razmisli sta cini jer se vidja sa momkom koji alkohol loce i ja to smatram sasvim uredu .

[quote name='dalila' post='157025' date='Apr 21 2007, 14:17']za ovaj slucaj ne znam sta reci posto se podvlaci ta rijec " gradjanke "

ali inace sam misljenja da osobe koje su u vezi da bi veza uspjela iapk se moraju nalaziti na nekom istom ili slicnom nivou, recimo neka sutra cura sa fakultetom uzme momka konobara bice tu belaja malo koja veza pa i brak takav uspije , a majke se uvjek sa razlogom brinu za djecu , znam primjer jedne mame koja brani kcerki da se vidja nije bas ni da brani ali hoce je navesti na to da bolje razmisli sta cini jer se vidja sa momkom koji alkohol loce i ja to smatram sasvim uredu .[/quote]
dalilla cura koja ima para i momak koji nema para isto jelde nemogu uspjet jer momak nije na nivou??mislim da je ovo misljenje samo kod osoba sto misle da su bolji od drugih ako imaju fakultet zavrsen ili imaju index..pa nije istina bas da moras biti na nivou snekom osobom da bi mogao uspjet brak,,evoo dacu iaj prijer kad si ga vec ti dala,mama brani decku da bude sa curom za koju se cuje da se tuca,, :) nije tesko naci prijer jer mama hoce svom sinu isto dobru djevojku kao zenu da ima..ti onda neces da pricas sa osobama koje nemaju bas toliko recimo kao sto ti imas jer nisu na nivou stobom,,mozda grijesim al si se izrazila u rijecima tako..

[quote name='x-men' post='157035' date='Apr 21 2007, 17:20']dalilla cura koja ima para i momak koji nema para isto jelde nemogu uspjet jer momak nije na nivou??mislim da je ovo misljenje samo kod osoba sto misle da su bolji od drugih ako imaju fakultet zavrsen ili imaju index..pa nije istina bas da moras biti na nivou snekom osobom da bi mogao uspjet brak,,evoo dacu iaj prijer kad si ga vec ti dala,mama brani decku da bude sa curom za koju se cuje da se tuca,, :) nije tesko naci prijer jer mama hoce svom sinu isto dobru djevojku kao zenu da ima..ti onda neces da pricas sa osobama koje nemaju bas toliko recimo kao sto ti imas jer nisu na nivou stobom,,mozda grijesim al si se izrazila u rijecima tako..[/quote]

nije da ja necu da pricam sa osobama kako ti navodis mozda ces se cuditi ali manje vise krecem se u tom kolu ;) samo hocu reci da malo tih brakova uspije gdje su parovi potpuno materijalno razlicitog sloja , taj tvoj primjer i nije bas to sto sam ja htijela reci jer na kraju ko moze reci da je to istina sto se o curi prica ;)
znam bezbroj primjera gdje je recimo zena imala fakultet i onda je nakon nekoga vremena covjek poceo ponasanja svoje zene shvacati pogresno recimo kad god je nesto u odgoju djeteta branila sto je on dopustio njegov odgovor je bio : aha da ti znas bolje ti si konacno obrazovanija od mene .
Svaka cast gdje uspije ali onda je sigurno zena manjeg sloja ili ima vec manje para pa je kroz proslost i poznato da se zena lakse potlaci muskarcu nego obrnuto ;)

kad se prica ili je bilo ili ce biti ;) dobro si to napisala lakse se prilagodi kad musko je na nivou a zensko nije jer je u pitanju vise materijalna strana negoo dusevna,tad zensko trazi sebi bolje mjesto,kreces se u krugu obrazovanih ljudi al dal su ti ljudi svestrano obrazovani a neznaju srati na cucavcu nego zele solju da se uvale kad seru,ja nemam fakulteta niti mi je bitan za neki nivo u drustvu,kad prodzem kraj prosijaka ako me pozdravi ija cu se pozdravit..jer kad se u kamenom dobu hodalo sa kozama na tijelu dal se onda gledao nivo,svi su bili isti,jel ko imao index ili fakultet sad se modernizovalo a isti je nacin zivota borba za zivot,..da u tvom drustvu ima osoba sa manje love u dzepu nego ti ti bi je smatrala manje vrijednom od sebe,,mislim da za brak nije potreban nivo nego razumjevanje,,..

stoji i to sto i ti kazes ali ja se sjetim moje nene koja kaze : dok imas para imas drugara ;) tako je i ostalo sve iako mi to ne zelimo priznati ali kad pogledamo oko sebe vidi se kako se to krece ;)

[quote name='dalila' post='157061' date='Apr 21 2007, 21:30']stoji i to sto i ti kazes ali ja se sjetim moje nene koja kaze : dok imas para imas drugara ;) tako je i ostalo sve iako mi to ne zelimo priznati ali kad pogledamo oko sebe vidi se kako se to krece ;)[/quote]
da dalila istina je to sto nase nene i didovi kazu uvjek se obistini,...

[quote name='elo' post='157015' date='Apr 21 2007, 13:05']u to malo nevjerujem, godinu i vise tajno vezu voditi a da neznaju roditelji po mom misljenje je nemoguce, eto kad ti to znades zna sigurno i ostali komsiluk i zna sigurno ta mama prema tome nevjerujem da ona nema pojma od veze. Jer ipak mati sve znade!

A pravi roditelj nece se nikad mjesat u vezu od djece, naravno nemisli svaki momak cerki dobro ili cura sinu to treba paziti, ali inace nebi se trebali misati.[/quote]

pa sad ocito to svi dobro kriju to znam ja i jedna moja rodica od komsiluka...frendice isto cuvaju tu tajnu ko zmija noge :)

to sto dalila navede primjer zene s fakuletom i covjeka (muza) joj bez mislim da je stvar u tome samo da muskarci malo teze prihvataju da im je zena obrazovanija od njih...pa cak ako ona i misli recimo da u odgoju mozda ona bolje zna moze samo izvazvati svadju izmedju njih al zato sjedu pa popricaju i nadju zajednicku rijec :)
opet nije to samo dali je jedna od osoba viseg stepena obrazovanja il ne nego samo kako one funkcioniraju zajedno...ako stima izmedju njih dvoje stimat ce i sve ostalo :)

mislim da nebi trebala kriti od mame.jer sve sto mi je mama svjetovala,a ja uradila drukcije izkazalo se je,da bi bilo bolje da sam slusala mamu.stvarno nemam nekvog straha ili cega,da joj nebi mogla sta reci..pricamo o svemu,dosta puta odem i snjom na kavu i ispricamo se ko prave :D ali npr moja mama nema kompleksa kao: da hodas sa srbinom odrekla bi se te,iztjerala bi te iz kuce itd itd..

dobro je slusati mamu,ali neke pretjeruju..npr moja kolegica ima momka koji je srbin ona je muslimanka,..stvarno joj je super momak,dugo su skupa..super osoba.i mama joj uvjek nemoj srbina,nedaj boze da je srbin,nesmis s njim,itd itd..i isto krije vezu..jes neugodna situacija,i kolegici je tesko,ali veza joj je super,a roditelji gresi uopsto ga neznaju a osudjivaju..

mama moze biti najbolja kolegica i sve,ali neke mame pretjeruju bez razloga pravog..i tad je treba misliti i svojom glavom,kao mama sto misli da momak mora imati zavrsen fax..zar je sad sve u materializmu.bitno je da je spostovanje,da se postuju,vole i to..a kad je sve to,sredit ce se i ostale materialisticne stvari.. :D

hmmm ,sta pise?

a sta je to sudbina ?

mozda kad seljak ozeni princezu ili
nevin kad ozeni kurvu,takva zna biti sudbina...
pametna djevojka,ona s fakultetom
i jako plav momak znaju takodjer biti dobar par zahvaljujuci sudbini...

a mame...

heh..pa mame zele sve najbolje svojim kcerkicama...
sem onih "plavih" momaka...medjutim zajebavaju se sa sudbinom....odakle im pravo?

noramalno da svaka mati zeli svome djetetu sve najbolje a tako bom i da nadje zivotnog para
na istom rangu bar onom intelektualnom,ali to ne mora biti uvjet da bi dvoje na kraju zavrsili u krevetu...
i ovi bez fakulteta znaju dobro taslaciti,bolje cak mozda od ovih luzera i strebera,madafakera i tatinih sinova....

nije zenama toliko ni bitno da li je momak "plav" ili ne...
vise gledaju na "stvar",umijece,praksu i izdrzljivost khkhkhkkh

na kraju ebes to sve i mati se udala za nekog seljak !

mislim,dakle ,postojim khkhkhkkhkhkkhhkkhkhkkh

fujj,mars tamo ceri :D sta ce ti momek bez skole ?

To mama vjerovatno nije ispunila san pa sad preko kcerke pokusava da ispravi neke stvari koje nije uradila dok je bila mlada..Glupost.. To je idealan momak za mamu a ne za djevojku tu i nema niko pravo da nekom nesto namece. Nece mama biti sa njim i graditi zajednicki zivot nego kcerka.

A uopste sto se tice takvih brakova i takvih slucajeva ne smatram to normalnim to je poput dogovorenog braka. Mislim da je svaka od nas, ajd recimo bar vecina u dobi kad razmislja o udaji vec dovoljno zrela da razluci sta je dobro za nju, a sta nije. Pare su relativna stvar sad imas milion sutra mozes izgubiti sve, potrositi. Bitno je da je covjek karakter i kad kreces od kaske kreces sa voljenom osobom i kad tad ces steci sve te neke zajednicke stvari koje ces vise cijeniti od onih sto ti mama i babo gurnu pod nos. Pojedine majke u silnoj zelji da njihove djevojcice imaju sto bolji zivot se gube i rade gluposti poput tih i onda na kraju se sve njima srusi na glavu.

A sto se tice nivoa obrazovanja i podrkijekla i tih nekih cika caka..Svi smo mi iz opanaka ispali nije covjek seljak sto je sa sela nego sto je seljak u mozak. Meni iskreno nebi smetalo da moj buduci covjek ima manje skole od mene. Ako se volimo sve druge stvari su tako nebitne i tako lako rijesive. Mozda sam ja sad mlada, balava :D pa mi sve sareno ali eto..

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='156910' date='Apr 20 2007, 21:19'][b][color="#ff0000"]Moja komsinica ima vezu koju krije od svoje mame.

Njena mama je misljenja da njena cerka s fakultetom zasluzuje jednako obrazovanog i iz grada momka.

Kakvog ste vi misljenja za ovakve slucajeve ili one slicne u kojima mame udaju svoje kceri za onog koji je u boljem materijalnom od onog kojeg njena cerka voli i da kcerka treba da nadje nekog iz svog ranga (nivoa)?[/color][/b][/quote]

Mislim da bi svako za sebe trebao da izabere partnera. Roditelji se nebi trebali mijesati u isto, ipak, u pitanju je njena sreca.

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='156910' date='Apr 20 2007, 21:19'][b][color="#ff0000"]Moja komsinica ima vezu koju krije od svoje mame.

prvo nisi nam rekla odakle je taj tajni momak i ima li fakultet zavrsen ...... :D
drugo djevojka taji vezu zbog misljenja njezine mame da njen momak mora biti kako si ti navela gore u svom postu ... normalno je da svaki roditelj zeli svom djetetu najbolje ... ali dali je je ona razgovarala sa svojom mamom ... dali je joj rekla da je upoznala nekoga momka iz X mjesta i da mu se ona svidja a da se i on njoj svidja ... pretpostavljam da nije dok je veza tajna ... ako ona nije u stanju sama da se izbori za sebe kako ce onda zivjeti ...

ako pise [quote][b]njena cerka s fakultetom zasluzuje jednako obrazovanog i iz grada momka.
[/b][/quote]
misli se da se ocekuje da momak bude fakultetski obrazovan kao i ona, svi skontali ti nisi :D
lipo iz koprivne :)

njena mama je znala za tu vezu dok je pocela i natjerala je da je prekine,sto ona nije nego je samo zatajila i nastavila dalje :P
pa ona ce se ocito izboriti za nju dok je ovoliko dugo u vezi s njim,stvar je da je ona malo povucenija i mirna osoba :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='157418' date='Apr 24 2007, 00:24']ako pise
misli se da se ocekuje da momak bude fakultetski obrazovan kao i ona, svi skontali ti nisi :D
lipo iz koprivne :)

njena mama je znala za tu vezu dok je pocela i natjerala je da je prekine,sto ona nije nego je samo zatajila i nastavila dalje :P
pa ona ce se ocito izboriti za nju dok je ovoliko dugo u vezi s njim,stvar je da je ona malo povucenija i mirna osoba :)[/quote]

ti si rekla kakvog momka njezina mama planira za nju ... a gore si rekla da ona taji vezu sa momkom dugo vremena ... e sada sto se tu da izvuci mnogo zakljucaka to je drugo ... mozda je momak iz carsije ali nema fakultet,mozda ima fakultet ali nije iz carsije itd :D ...
ali sa ovim postom ti si nam dala nove informacije koje nismo imali u tvom prvom postu ...
ali ja nadalje onda zakljucujem da ona odlaze rjesavanje problema ... ako se planira udati ,kakva ce biti reakcija njene mame ... dolazi u situaciju da mora biti izmedju roditelja i covjeka ...
ja mislim da ona mora poraditi na tome da uvjeri svoju mamu da je on (ako jeste) covjek za nju ...
kazes da je mirna ... pa zar cin tajenja veze sa momkom,bez obzira na zahtjev mame da prekine s njim negovori da se radi o buntovniku ... :D
i na kraju da kazem za mirne ... ima ona narodna : iz mirni stotinu viri ...

ehm..mislim da to nije u redu..da mama se pita za koga ce se njena kcerka udati..
hehe moja uvijek kaze..gledaj samo da bude pametan..i da ne bude neki lopov.. :D

[quote name='_cazinjanka_' post='158300' date='Apr 29 2007, 00:37']ehm..mislim da to nije u redu..da mama se pita za koga ce se njena kcerka udati..
hehe moja uvijek kaze..gledaj samo da bude pametan..i da ne bude neki lopov.. :D[/quote]

kako tvoj da nebude lopov kad si i ti lopov :D :P

nije uredu da mati gleda za koga ce se kcerka udati, i ako se ona brine o kcerki, nece mati zivjeti sa "buducim" vec ona..
moja isto uvijek kaze: "dobro otvori oci" :D

moze da bude decko na dobrom glasuu i castan u braku i postane lopov,a tako i za zensko u braku ili kao djevojka ma super a nakon nekog vremena prohoda fulja se propije se,sve je to moguce..

za mene je to cista budalestina ,prvo sto toliko krije od mame ,pa nisu ni roditelji toliko ne razumni,govorim iz iskustva.
Po meni bi bilo najbolje da je vec davno rekla mami,i sta fali ako decko nema fax ili nije istog ranga kao ona,ne sudi knjigu po koricama
Sta bih ja trebala ?? Moj decko je na specijalizaciji ,a ja imam samo srednju?! Njemu to ne smeta ,a ni njegovima niti mojim
Roditelji predju preko mnogo cega ,jos da joj mam ne predje preko gluposti