Jump to content
Sign in to follow this  
FaRuK

Najbolja dijeta

Recommended Posts

[b][color="red"][font="ampquot"]Ako neko ima neki dobar recepat za mrsavljenje bom nek pise ..... Za pocetak jedan od mene , vrlo jednsotavan :D

UN-DIJETA

DORUCAK[/font][/color][/b]:je uvijek isti...svih 90 dana voce. Jede se uvijek u paru (2 jabuke, 2 kruske, 2 narance ili saka sitnog voca)
DIJETA UVIJEK POCINJE PROTEINSKIM DANOM!
REDOSLJED SE NE SMIJE MIJENJATI

[color="blue"]PRVI DAN-PROTEINSKI DAN[/color]

[b][color="red"][font="ampquot"]RUCAK[/font][/color][/b]::
Meso (teletina, junetine, piletina, puretina, pastrma,) kuhano ili peceno u kolicini od 3 snicle, 1 komad kruha (preporucljivi razeni ili crni), i salate u neogranicenim kolicinama. Meso ne pripremati na ulju nego na teflonu ili foliji. Na kraju popiti 2 dcl juhe bez rezanaca.
Umjesto mesa mogu se pojesti 3 kuhana ili pecena jaja. Mlijeko i sir mogu se jesti samo ovaj dan. Juha se mora obavezno popiti. Znaci, meso ili jaja, odnosno dio mesa mozemo zamijeniti sirom (ne mijesati sir i jaja). Za salatu mozemo uzeti bilo koje povrce (sve povrce koje inace jedemo sirovo)
[b][color="red"][font="ampquot"]VECERA[/font][/color][/b]::
Isto kao i rucak, ali bez juhe. Treba voditi racuna ako smo rucali meso treba i vecerati meso, odnosno ako smo kombinirali sir ili jaja. Znaci identicno rucku samo bez juhe.

[color="blue"]DRUGI DAN-SKROBNI (POVRCE)[[/color]

Jedan duboki tanjur pun do crte: kuhanog graha, graska, rize ili krumpira zacinjeno (svi uobicajeni zacini koje inace koristimo, vegeta, papar, kecap, kuhana rajcica, lovor, origano itd.) i komad kruha i salate po zelji neograniceno
Jos: gljive dinstane ili na zaru, mrkva, mahune, tikvice, patlidzan, paprike, kiseli kupus bez mesa, sarma s rizom, pomfri na 1 kaskici ulja, riza dinstana na luku i s mahunama, paprike punjene rizom ili krumpirom kuhane u paradajzu pa zapecene u pecnici, zapeceno povrce (paprika, mrkva, grasak, staviti biber i vegetu i sve se to zapece u pecnici), paprikas.
Povrce treba biti kuhano ili dinstano na vodi. Ne stavljati zaprske od brasna ili paprike.
isto kao rucak ali samo pola tanjura, manje kruha i salate

[color="blue"]TRECI DAN-UGLJIKOHIDRATNI (TIJESTO)[/color]

Kuhano tijesto uz dodatak zacina ili pizza samo s kecapom ili bilo koje slano pecivo, kolicinski poput pizze.
Ovaj dan ne treba poceti s hrano prije podneva. Moze se jesti manje, a cesce (malo zganaca bez sira i ulja).
2 manja komada torte ili 3-4 kolaca (knedle) ili 3 kugle sladoleda i obavezno jedno rebro cokolade za kuhanje!

[color="blue"]CETVRTI DAN-VOCNI DAN[/color]

[b][color="red"][font="ampquot"]RUCAK[/font][/color][/b]:: raznoliko voce (pola do ¾ kile)
[b][color="red"][font="ampquot"]VECERA[/font][/color][/b]:: isto kao rucak

VRLO JE VAZNO IMATI SAMO TRI OBROKA U PRIBLIZNO ISTO VRIJEME SVAKI DAN

→ Jednom mjesecno treba se jedan dan piti samo voda. Taj dan se naziva [color="blue"]VODENI DAN[/color], koji uvijek ide iza vocnog dana, a poslije njega zapocinje PROTEINSKI.
→ Kahva i caj mogu se neograniceno piti, samo bez secera.
→ Poslije zavrsene dijete treba jesti normalno, s tim da vocni dorucak ostaje jos 90 dana
→ Ako se popije sok neka bude bez secera
→ COKOLADA ZA KUHANJE sprecava alergije koje se znaju pojaviti kod drzanja ove dijete.
→ ALKOHOL JE STROGO ZABRANJEN za cijelo vrijeme trajanja dijete. Ako se zeli popiti makar i casica, dijeta se mora prekinuti 48 sati ranije.

Zove se i "dijeta strpljenja", malo je zeznuto ali se sigurno isplati!!!! SRETNO!!!! :D ko voli nek izvoli

[quote name='PlaYeR

Zove se i "dijeta strpljenja", malo je zeznuto ali se sigurno isplati!!!! SRETNO!!!! :D ko voli nek izvoli
[/quote]

U ja se na to nebi mogao usuditi

ima kod tebe dosta propusta u toj dieti ... ja poznajem tu dietu ... gubi se od 15 do 28 kilograma ... i napisala je jedna slovenka i veoma je ucinkovita ...

evo ja sam prevela koliko sam znala

nemoj te zamjerit ovako nekako izgleda ta dieta :)

[attachment=144:DIETA.rtf]

I nakon svega dobices samo JO-JO efekat... kile ce se vratiti a nista neces promijeniti... cak i da se kile ne vrate... tijelo ce ostati istog oblika samo mrsavo....
najbolja dijeta je jesti 5-7 manjih obroka dnevno... uz svaki obrok jesti voce ili povrce... piti dovoljno vode...
izbaciti gluposti tipa zasecerene sokove, slatkise, bijeli kruh, bureke, cevape i slicne gluposti...
jesti prirodnu i svjezu hranu a ne preradjevine sa milion EXXX brojeva...
eventualno uzimati dodatne vitamine ...
kretati se i baviti se sportom...
znaci promijeniti stil zivota...tako ces imati i svoju optimalnu kilazu i imati puno vise energije i biti zdraviji...

ja cuo da je najbolje polako jesti znaci vise puta zvacite tako necete moci puno pojesti :lol:

Koliko li je danas samo raznih dijeta, ali vecina ljudi se ne drzi toga striktno, ruku na srce, nije dobro nista naglo zapoceti pa tako ni sa dijetama, dovodi se samo organizam u opasnost da dehidrira, i izgubi imunitet u potpunosti, pa moze dovesti i do smrti, kada se stvarno postane opsjednut dijetama.
Treba svakodnevno paziti da se ima dobra ishrana, ne iskljucivati voce i povrce iz ishrane, crni kruh jesti jer je mnogo zdraviji za probavu, a i "sitiji" je, ne prejedati se, jer to ne vodi nicemu, samo naslagivanju sala.
Kretati se, imati bar neku aktivnosti, ako neko vec nije zaljubljenik sporta, sve to doprinosi zdravlju organizma, i ne beri brigu, "sikiranje" puno doprinosi rusenju zdravlja, malo uzivati u zivotu, u sitnicama koje ne primjecujes, izici van na ovako lijepom vremenu, prosetati, priustiti sebi par minuta "smijanja od srca" ono fakat opustiti se i zivjeti normalno...

I ne treba nikakva dijeta... u korijenu posjeci lose navike, nezdravu hranu, i prekomjerno spavanje zamjeniti setnjom ;)

[font="Comic Sans MS"]Ja nikad u zivotu nisam bila na dijeti...a ako sam ikad htijela smrsati koju kilu ja smrsam kad odem u BOsnu :lol: :lol: to je moja dijeta dole budem i po cijele dane sam negdje na ''terenu'' i tako da nemam vremena da jedem,a i ako jedem nikad nejedem kod kuce nego vazda u amfori ili cardaku :D ...a nikad nemam ni te zelje da bh isla na dijetu jer sama sa sobom zadovoljna :rolleyes: 2x na tijedan idem na fitnes,trcim svake subote :D pravim trbusnjake svaki dani....i to neradim da oslabim :rolleyes: nego samo zato da imam dobro kondiciju hahah :lol: :lol: :lol: [/font]

Guest
te dijete su vecinom bez veze...jer koliko smrsavis isto ces kasnije opet udebljati (jojo-effect) ili mozda i duplo...
ako stvarno mislis omrsaviti i drzati tu kilazu moras promjeniti nacin kako se hranis (ito ne par mjeseci nego zauvijek)...
na primjer manje masnoce, manje slatkisa, vise sporta i to je to :D

ja nemogu biti gladna ubi me :D pa i dijete me neprivlace nikako a kad kazem jednom haj necu sad pojesti slatko nakon petnaestak minuta ja se predomislim :D

ja kako sam cula za tu dietu,nek to nebi bila bas ono dieta..nego pravilan nacin hranjenja.. i nek se kile neb vracale :D :D
ma sve to zavisi od svake osobe posebno.. :D

Najbolja dieta je : suplja kaska + sport :D

ma daj kakve dijeta,to svak prica...moram jesti ovo moram ono...

ja bas kod jednog kolege kad odem pa njegova zena pije vodu mlaku mislim sa limunom tako nes....kaze to da odu malo kile....hehehehh ja se samo nasmijem :D

hajte vi svaki dan pomalo u fitness i odose kile i nemojte svaku noc po pitama :D

kod mene je dobro,ja jedem cudo al nedebljam se :D

[quote name='unknown' post='182028' date='Sep 26 2007, 08:44']ma daj kakve dijeta,to svak prica...moram jesti ovo moram ono...

ja bas kod jednog kolege kad odem pa njegova zena pije vodu mlaku mislim sa limunom tako nes....kaze to da odu malo kile....hehehehh ja se samo nasmijem :D

hajte vi svaki dan pomalo u fitness i odose kile i nemojte svaku noc po pitama :D

kod mene je dobro,ja jedem cudo al nedebljam se :D[/quote]

ti si dobar :D sad uz ramazan ko je planiro mogo je fino da se uoblici :D

EJ ljudi kakve dijete kakvi bakraci, ja slatko skoro pa nikako ne jedem. A jesam li se nanijela na dijetu, samo ponesi slatkog. Ja dva pokusaja imala dva puta kiksala..

[quote name='EcI PeCi PeC' post='185540' date='Oct 9 2007, 01:56']. A jesam li se nanijela na dijetu, samo ponesi slatkog. Ja dva pokusaja imala dva puta kiksala..[/quote]

Slazem se s tobom.. onda si pod pritiskom sta smis jesti i sta ne.i onda samo mislis nato kako bi pojo sta slatko il nes sto nesmis :D :D

Najbolja dijeta; trcanje oko stadiona Krajine i to uz zdravu prehranu. Dakle, maslinovo ulje, crni integralni kruh te sto manje secera (bijelog otvrova)... i za dva i pol mjeseca manji ste za 16 kg.

[quote name='Falcon' post='204824' date='Jan 7 2008, 15:54']Najbolja dijeta; trcanje oko stadiona Krajine i to uz zdravu prehranu. Dakle, maslinovo ulje, crni integralni kruh te sto manje secera (bijelog otvrova)... [b]i za dva i pol mjeseca manji ste za 16 kg.[/b][/quote]

ovo tvoj uspjeh?
svaka cast :o

[quote name='Incubus' post='205454' date='Jan 9 2008, 21:32']ovo tvoj uspjeh?
svaka cast :o[/quote]

Jap, sad je vec 20 manje za sedam mjeseci. Znaci samo polahko, inace se sve brzo vraca. Bitno je izgraditi zdrave navike, ne cesto ili uvijek kao jedan nas forumas (prepoznat ce se on sam) pojesti tanjir graha, a nakon toga jos cevapa sprziti :icon_cheesygrin: