Jump to content
Sign in to follow this  
Guest muhamed

Dali Se Kajete Sto Glasali Za Samostalnost BiH 1992 ?

Recommended Posts

Guest muhamed

Ka se cojek dobro promisli bilo bi puno manje zlo da smo glasali za ostanak u Jugoslaviji 1992.
Da smo zadrzali status quo i ostali u Jugoslaviji sa Srbijom i Crnom
Gorom ekonomska situacija bi bila losa ko i danas ali nebi se desio rat,
nebi bilo RS nebi bilo muhadzera.

Kad se sve sabere dali je izlazak iz Jugoslavije bila historiska greska?

Apsolutno si u pravu. Prije neki nisu smjeli reci da su muslimani ali su imali svasta. Sad smijes reci sta hos al nemas nista. I nebi ljudi izginuli uzalud.

Pozdrav krajzler

Ka se cojek dobro promisli bilo bi puno manje zlo da smo glasali za ostanak u Jugoslaviji 1992.
Da smo zadrzali status quo i ostali u Jugoslaviji sa Srbijom i Crnom
Gorom ekonomska situacija bi bila losa ko i danas ali nebi se desio rat,
nebi bilo RS nebi bilo muhadzera.

Kad se sve sabere dali je izlazak iz Jugoslavije bila historiska greska?

------------------------------------------------------------------------------------
muhamede,pitanja su ti kompleksna da se ne moze na njih odgovoriti sa par recenica.

meni bi trebalo vise vremena da pokusam odgovoriti bar onoliko koliko sam sposoban da odgovorim.

a to bi zahtijevalo da se covjek vrati unazad stotinjak godina..period pod Titovom vladavinom i poslije njegove smrti.

sad mogu odgovoriti da bih i danas glasaovao za samostalnu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu.Samo je Titova Jugoslavija bila kakva takva drzava,one druge su bile tamnice naroda.

GLASAO SAM "ZA" I NISAM SE POKAJAO IAKO SAM RVI .I PONOVO BI ISTO URADIO MISLIM DA NISAM POGRE

Guest muhamed
GLASAO SAM "ZA" I NISAM SE POKAJAO IAKO SAM RVI .I PONOVO BI ISTO URADIO MISLIM DA NISAM POGRE

Pa Muhamede ti svoj svaki post demantiras. Prvo si u naslovu posta rekao jedno a nama odgovaras na isto i to suprotno. Nema moj jarane alah nista sa tim sto si ti invalid da nije bilo rata nebi bio ni invalid.Moras tako razmisljati. Koliko ja vidim mi smo imali vecu bosnu prije rata nego sad. Ekonomska situacija bi mozda bila losa ali imali bi zdravi i zivi ljudi a to je vrednije od ekonomije. Kad ima ljudi bice i ekonomije. A za druge stvari mozemo samo nagadati. Ja sam glaso ali da sam znao sta ce da se desi vjeruj mi nikad to nebi prihvatio. Tad sam bio mlad i lud, sad sam samo mlad.

Pozdrav krajzler

Bolje je ovako kako je. Jeste da je puno ljudi izginulo i ono sto je ostalo zivo sad puno teze zive, ali nebi nista imali svoje. Nigdje Bosnjaka nebi vidio u vladi i mi bi ostali bez drzave kao sto su Kurdi.

Guest muhamed
Bolje je ovako kako je. Jeste da je puno ljudi izginulo i ono sto je ostalo zivo sad puno teze zive, ali nebi nista imali svoje. Nigdje Bosnjaka nebi vidio u vladi i mi bi ostali bez drzave kao sto su Kurdi.

-----------------------------------------------------------------------------------
Cova, tako je.
Ovo je stanje manje zlo. Da je Bosna ostala sa Srbijom mi bi svoj jezik morali zvati Srpski jezik. Crilica bi bilo sluzbeno pismo u BiH.
Svi smo vidili kako se Srbi ponasaju prema Siftarima 1999.
Da nije NATO bombardiro Srbiju danas Siftara na Kosovu nebi bilo.
Bosnjaci i Siftari nejmaju mjesta u onakvoj Jugoslaviji sto je Srbi traze.

Pozdrav,
Muhamed ,

P.S

Cova dobro nam doso na Cazin Forum.

2021.jpg

Refik,Sefik i Teufik ...mozda negdje na Karpatima ili Galiciji..

koliko li smo samo zivota dali za tudje drzave i carevine dok su nas drugi u nasoj domoini progonili i zatirali.

Silaze u grob
ko djeca bezazleni,
Bosanski Muslimani.

U progon odlaze,
ko djeca lakovjerni,
Bosanski Muslimani.

U progon, u grob,
ko djeca neoprezni,
odlaze, silaze,
Bosanski Muslimani

Pogledaj sad!
Iz progona, sa daljina,
iz izgnanstva, sa strasina,
vracaju se - dobri Bosnjani!

Ozbiljna lica,
iz grobova ustaju,
u vjeri cvrsci,
dobri Bosnjani.

Jakog srca,
iz grobova ustaju,
u dusi ljepsi,
dobri Bosnjani.

Iz grobova ustaju,
u duhu jaci,
jaci i zesci,
dobri Bosnjani.

Kako ih je, Boze,
malo ostalo,
a kolika, Boze, svjetlost pobjede,
sa lica im zraci!

Knjizevnik (pjesnik Akademik.

ABDULAH SIDRAN

kad malo razmislis i bolje je samostalnost BiH. Kad gledas kroz historiju Bosnjacni nikad do sad nisu imali vojsku, ginuli su Bosnjaci prvo za Osmanlije pa za Austrougarsku pa za SHS i Jugoslaviju a kakve su koristi imali od toga? Sad imamo svoju vojsku i sad se borimo samo za BiH.
Ako je neko cito Mesu Selimovica u Tvrdjavi se spominje kako su Bosnjaci isli ratovati cak i protiv Rusa, a za koga?
U Austrougarskoj su isli sluziti nekom caru, kakve koristi od toga?
U onom II svj. ratu su ratovali za Ustase il Cetnike, kakve koristi?
Hajd kolko tolko je ova Juga bila za njih, al kad prebrojim koliko je oficira u JNA bilo Bosnjaka-muslimana a Bosnjaci su bili poslije srba najbrojniji narod u Jugoslaviji, brojniji i od Hrvata mislim. kolko ih ima samo na Kosovu, Albaniji, C. Gori... a gdje su oni u onoj vojsci? Sta mislis cije su interese branili.

Ma sve je to ljepo Kemale. Ali samo da nisu izginuli toliki ljudi i da se nije narod toliko promjenio. Sta sad imamo pola drzave , kad smo vec ratovali trebalo je ici do kraje a ne prihvatiti ovaj status kvo. Bojim se da ce trebati jos dosta muke da sve dode na svoje mjesto. Za koga smo mi to ratovali. Da bi se neki obogatili strahovito a borci i dalje prose po ulicama. Probajte danas od ti traziti novac za invalide ili sehidske famelije da vidim kakav ces odgovor dobiti.Problem je sto se pojedinci i dalje bogate na racun sirotinje, sve sto dode u bosnu kao pomoc ili kao donacije sve je skoro u privatnim dzepovima. A sutra ce moje i tvoje djete to vracati.

Pozdrav krajzler

pa dobro ljudi,ne moze se drzava doboti bez ispaljena metka i bez ijedne zrtve.milosevic i srpski akademici iz SANU izjavise na onom velikom srpskom mitingu na Gazimestanu(Kosovo) da ce milion srba poginuti a da ce ostvariti svoj san.
.
niti je milion srba izginulo niti su oni ostvarili svoj san o(velikoj srbiji)doduse,jesu se prosirili za polovinu Bosne..pardon 49% bosanske teritorije.

medjutim,najbolje je imati svoju kucu,pa kakva je da je.

jer i Milo Djukanovic prije dva dana izjavi;"najbolje je da svaki narod ima svoju kucu(drzavu) a ovi se moji Crnoorci bore za nekakvu kolektivnu kucu(dzavu) a svi imaju svoje kuce i kad bi im bilo ponudjeno da idu u kolektivni smjestaj sve i jedan bi to odbio"

A i Milo je to trebao misliti prije dvanaestak godina.

pogledajmo druge narode bivse domovine Jugolavije..koliko su ratovali i zrtava dali,onda su vojno i politicki ojacali i teritorijalno se prosirili.

Srbija je na Berlinskom kongresu priznata kao Knezevina a ta knezevina nije bila velika.

da smo nastavili prema Srbiji 95. cijeli bi svijet i NATO bi digli avione i potrali nas.

Kad je bio referendum 1992 ja sam bio u Australia. Da sam bio u Bosni ja bi glaso za samostalnost. Da je slucajno danas Bosna sa SiCG u
Jugoslaviji to bi bio veci belaj nego sto je danas.

Jedno pitanje za sve clanove naseg foruma.

Da sutra Bosanska vlada raspise referendum za ujedinjenje Bosne i
SiCG dali bi glasali "ZA" ili "PROTIV"

P.S

Ja bi glasovo " PROTIV"

Kako Enese da si ti toliki bosanac a neznas bosanski. Ma ja bi glaso za sve samo nebi za ovo sto je danas, gore nemoze. Sve druge alternative su bolje.