Jump to content
Sign in to follow this  
breake-dancer

19.godi

Recommended Posts

[quote name='Kemal_S' post='155062' date='Apr 10 2007, 20:14']Aha, sad SDP organizuje Mevlud pred du

[quote name='snake' post='155294' date='Apr 12 2007, 12:17']hoces reci da danas ne docekuju....pa bas oni sto se busaju u prsa da su pravi muslimani danas po kaficima piju gemist i sta ti ja znam sta iz " maskirnih " casa...
il naruce colu, a kazu konobaru da im naspe stojekakve alkohole...de kemo ohladi vise sa tom SDA-ovskom demagogijom...kao sve ostalo ne valja i niko nije musliman osim vas u "svetoj" stranci...[/quote]

Svaka cast snake ote mi rijec iz usta, sta nekima vrijedi sto nepiju ili piju kradom, a vamo gledaju samo kako bi koga nasukali.

Veliki muslimani fakat, nikad veci a nikad gori , u Hamdino doba si smijo reci ko si i sta si i klanjati gdje hos. Sad ako se pojavis u cijem dzematu na dzumaju odma je prica odaklen je i koje to im je glavno, i gdje je bio .

[quote name='snake' post='155294' date='Apr 12 2007, 12:17']hoces reci da danas ne docekuju....pa bas oni sto se busaju u prsa da su pravi muslimani danas po kaficima piju gemist i sta ti ja znam sta iz " maskirnih " casa...
il naruce colu, a kazu konobaru da im naspe stojekakve alkohole...de kemo ohladi vise sa tom SDA-ovskom demagogijom...kao sve ostalo ne valja i niko nije musliman osim vas u "svetoj" stranci...[/quote]

ti kolko si puta rekao da sam ja u SDA, vis sam haman pomislio da jesam. Sto put ponovljena laz...
Eto, ti sto piju iz radenskih flasa, domacu rakiju, isti su ko i ovi sto se busaju... sve su to luzeri sto nemaju radnih navika, nece da rade a trenutno dobro prolaze zato sto imaju nekog svog u poziciji. A, to je sve kratkotrajno. Mogu pikati cetiri godine i propast ce, za to se ne sikiraj.

[quote name='krajzler' post='155380' date='Apr 12 2007, 22:02']Svaka cast snake ote mi rijec iz usta, sta nekima vrijedi sto nepiju ili piju kradom, a vamo gledaju samo kako bi koga nasukali.

Veliki muslimani fakat, nikad veci a nikad gori , u Hamdino doba si smijo reci ko si i sta si i klanjati gdje hos. Sad ako se pojavis u cijem dzematu na dzumaju odma je prica odaklen je i koje to im je glavno, i gdje je bio .[/quote]

ovo je cuveni argumenat svih akademika sirom cazinske i bosanske pozadine. Sjedeci ispod grozdja u debelom hladu ispred kuce iza koje su dunumi i dunumi neobradjene zemlje a svako malo dosipaju ljuto pice i govore "oni ne piju al samo gledaju koga bi zaj***", naravno nikakve slicnosti u tome nema. Medjutim, u svakom trenutku znaju naci primjer kako je nekad zivio u susjednom selu neki cojk sto nikad nije pio al je znao zezanti i zato je bolje piti alkohol.

[quote name='Kemal_S' post='156330' date='Apr 18 2007, 09:46']ti kolko si puta rekao da sam ja u SDA, vis sam haman pomislio da jesam. Sto put ponovljena laz...
Eto, ti sto piju iz radenskih flasa, domacu rakiju, isti su ko i ovi sto se busaju... sve su to luzeri sto nemaju radnih navika, nece da rade a trenutno dobro prolaze zato sto imaju nekog svog u poziciji. A, to je sve kratkotrajno. Mogu pikati cetiri godine i propast ce, za to se ne sikiraj.
ovo je cuveni argumenat svih akademika sirom cazinske i bosanske pozadine. Sjedeci ispod grozdja u debelom hladu ispred kuce iza koje su dunumi i dunumi neobradjene zemlje a svako malo dosipaju ljuto pice i govore "oni ne piju al samo gledaju koga bi zaj***", naravno nikakve slicnosti u tome nema. Medjutim, u svakom trenutku znaju naci primjer kako je nekad zivio u susjednom selu neki cojk sto nikad nije pio al je znao zezanti i zato je bolje piti alkohol.[/quote]

...Kazem ti opet, da je vecina tih ljudi u poziciji radi vlastitog ineteresa, nije njemu bitan ni vlastiti narod, ni drzava ni vjera...ovo sa prljanjem vjere me strasno boli ...iako u nekim krugovima ovde garant slovim kao nevjernik i komunjara mogu reci da mi vlastita vjera svetinja i nikad ne bih ni za sta na svijetu oskrnavio svoju vjeru, pogotovo ne za rad svojih interesa...ne bih ko ovi sad, isao redovno , po direktivi u dzamiju, a navece u kaficu pio alkohol iz maskirnih casa...uvjeravam te kemo da je to tako...opet kazem nisu svi al vecina se tako ponasa...

ja cu tvrditi da si ti SDA-ovski fan dok god ti retorika bude ista ko njihova...moras i sam priznati da vise naginjes njima neko opoziciji...
nemoj se ljutiti al tako je to...mene non-stop svrstavaju u komunjare mada s tim imam veze samo utoliko koliko su oni bili antifasisti....komunjara ni komunista nisam...partizan i antifasista jesam...to je velika razlika, bar za mene...meni komunizam nije potreban i daleko od mene bio al cu uvjek biti protiv bilo kojeg oblika antifasizma koji je uveliko posijan svuda oko nas...

ne volim retoriku i pricu koja non stop svoje polupismeno biracko tijelo strasi komunizmom i socijalizmom , a u isto vrijeme vlastiti narod gura u sve vecu dubiozu i bjedu...

nije se ck odrekao hamdije pozderca.
kada je cazinjanima obznanio da se povlaci, svi osim jednog covjeka iz pecigrada su cutali. a, njegova izborna jedinica je bio cazin...
e, jesmo ljudi :angry:

P.S. ovo sto je napisao ober-snake, nesto je najbolje sto sam procitala u zadnje vrijeme na ovom forumu. cak sam i vise puta citirala isto.

[quote name='[LoLLipop]' post='156400' date='Apr 18 2007, 19:50']nije se ck odrekao hamdije pozderca.
kada je cazinjanima obznanio da se povlaci, svi osim jednog covjeka iz pecigrada su cutali. a, njegova izborna jedinica je bio cazin...
e, jesmo ljudi :angry:

P.S. ovo sto je napisao ober-snake, nesto je najbolje sto sam procitala u zadnje vrijeme na ovom forumu. cak sam i vise puta citirala isto.[/quote]

slazem se sa lolipop, a posebno mi se svidjela recenica iz oberovog posta... citiram: "to je bilo vrijeme kada se Cazinjanin imao kome obratiti u Sarajevu"

[quote name='snake' post='156336' date='Apr 18 2007, 12:10']...Kazem ti opet, da je vecina tih ljudi u poziciji radi vlastitog ineteresa, nije njemu bitan ni vlastiti narod, ni drzava ni vjera...ovo sa prljanjem vjere me strasno boli ...iako u nekim krugovima ovde garant slovim kao nevjernik i komunjara mogu reci da mi vlastita vjera svetinja i nikad ne bih ni za sta na svijetu oskrnavio svoju vjeru, pogotovo ne za rad svojih interesa...ne bih ko ovi sad, isao redovno , po direktivi u dzamiju, a navece u kaficu pio alkohol iz maskirnih casa...uvjeravam te kemo da je to tako...opet kazem nisu svi al vecina se tako ponasa...

ja cu tvrditi da si ti SDA-ovski fan dok god ti retorika bude ista ko njihova...moras i sam priznati da vise naginjes njima neko opoziciji...
nemoj se ljutiti al tako je to...mene non-stop svrstavaju u komunjare mada s tim imam veze samo utoliko koliko su oni bili antifasisti....komunjara ni komunista nisam...partizan i antifasista jesam...to je velika razlika, bar za mene...meni komunizam nije potreban i daleko od mene bio al cu uvjek biti protiv bilo kojeg oblika antifasizma koji je uveliko posijan svuda oko nas...

ne volim retoriku i pricu koja non stop svoje polupismeno biracko tijelo strasi komunizmom i socijalizmom , a u isto vrijeme vlastiti narod gura u sve vecu dubiozu i bjedu...[/quote]

ja sam vala antifasista, antikomunjara, antinacionalista, antipartijas bilo koje stranke koja radi mimo islamske norme i uvijek sam svjestan poruke koje nam je sam Allah dz.s. rekao u Kuranu: "Ako budete slabi s vjerom, poslat cu vam nepravednog vladara"

Prema tome, ako imas loseg vladara, Allah dz.s. nam je rekao zasto ga imamo!

[quote name='bubamara' post='156383' date='Apr 18 2007, 17:42']da si upucen onoliko koliko nisi znao bi da se sdp odrekao djelovanja hamdije pozderca zato sto su se komunisti vaktile odrekli istog...
i za tvoju informaciju sdu ce u cazinu raditi ono sto ti nazivas mevludom za doticnu osobu ali na malo vecem nivou (bez uvrede i vrijedjanja onog sto se zove mevlud)[/quote]

cuj, novotari su uvijek novotari. Nekad se i za mevlud mislilo da je veci nivo od islamske tradicije, al eto posto smo sad jos "napredniji" sad ce nam sdp uvesti jos veci nivo mevluda. Predlazem da se centralni mega-mevlud odigra u Slatini. Malo mevluda, malo pive, malo rostilj i long live Hamdija Pozderac rahmetulah.

Meni je zao sto se niko iz SDP-a bar malo ne ugleda na rahmetli Hamdiju... ako nista, barem rijecima kad se obrati masi.

[quote name='profac' post='156417' date='Apr 18 2007, 21:42']slazem se sa lolipop, a posebno mi se svidjela recenica iz oberovog posta... citiram: "to je bilo vrijeme kada se Cazinjanin imao kome obratiti u Sarajevu"[/quote]

Ima se Cazinjanin i sada obratiti kome u Sarajevu a mislim na g. Radovana Vignjevića jer rodni kraj vuče čovjeka u nostalgiju... :) Neki će misliti da se zezam ali odgovorno tvrdim da sam već čuo da je čovjek reagovao par puta...
Uh uvrijedit će se GAGO nisam spomenuo i g-đu Hafezu... :D