Jump to content
pa3um

Autonomija

Recommended Posts

[quote name='grga' timestamp='1288892532' post='404256']
Normalno je da neke stvari s ovog vremenskog razmaka izgledaju bitno drugačije nego u vremenu de

[quote name='Punisher' timestamp='1288953024' post='404338']
Koristenje Agrokomerca i njegovog predstavnistva u Becu radi isplate finansijskih sredstava je bilo samo nuzno zlo u to vrijeme. Ovu mogucnost su i drugi koristili u sasvim razlicite svrhe. [attachment=4420:27-feb-93 PRIMILA- HABIBA ZUKIC -OD SEIDA VELADZIC- POTVRDA - AGROKOMERC WIEN.pdf]
[/quote]

ovo nema nikakve veze sa boldanim tekstom iz mog posta koji je citiran ...

ovdje se radi o tome da je neko u prostorijama agrokomerca preuzeo neku svotu novca da bi se ta ista svota negdje drugo isplatila ...

ja sam naveo da su austrijski penzionerima penzije usmjerene na vojvodjansku baku ... gdje je neko dizo penziju ... a ljudi kada je rat zavrsio obradovali se sto su zivi i sto ce sada otici u Austriju u BAWAG banku da dignu penzije koje nisu dizali nekoliko godina ... kada ih tamo ceka iznenadjenje u smislu da je njihova penzija uredno prebacivana na njihov racun u vojvodjanskoj banci ...

[quote name='lucky' timestamp='1288974598' post='404376']
razlika izmedju cazinske bune i autonomije je u slijedecem :
1. O cazinskoj buni ko god bude cito,citat ce sa simpatijama ... zasto ? pa zato sto se radi o pobuni protiv drzavnog haraca ...

2. Autonomija je oruzana pobuna protiv drzave u kojoj pobunjenici prelaze na stranu agresora na državu Bosnu i Hercegovinu ... i po cijenu zadovoljavanja egoa osudjenog ratnog zlocinca fikreta idu u bratoubilacki rat ...
za ovakav post ,u kojoj se pobunjenik koji je bio na strani agresora na drzavu opravdava za svoje postupke , bi se da je "lijepo titino doba" kao nagrada dobila besplatna karta u jednom pravcu na goli otok radi odmora ...
[/quote]

Upravu si postoji razlika, a razlika je da je u autonomiji krajina i krajiski narod stradao 100 puta gore nego u cazinskoj buni jer nije se radilo o nekoliko stotina porodica vec su bili pogodjeni svi! I u prvom i u drugom slucaju neradi se o nicemu drugom do o istoj stvari tj. da narod pokusava skinuti sa grbace vlast koja se ponasa krajne neobzirno i bezobrazno prema samom tom narodu kako u cazinskoj buni tako u autonomiji, a najveca je razlika u tome sto je tad u citavoj jugoslaviji vazio isti zakon dok je do proglasenja autonomije doslo zbog zlouportebljavanja i zapostavljanja krajiskog naroda od strane SDA stranke na celu sa "prvim predsjednikom Alijom" (koji je tu poziciju oteo na nelegalan nacin).. ja druge razlike ne vidim a ko vidi mora da je previse citao saopstenja sadika bahtica i slicnih njemu.
Sad da jos jednom razjasnim razvoj situacije koja je dovela do oruzanih sukoba, posto vidim da ovdje mnogi tvrde stvari koje nemaju veze sa logikom pa zbog onih koji ne poznaju razvoj dogadjaja da ponovim to sto je dovelo do proglasenja autonomije a da bi samo ponovio ono sto se desilo prije proglasenja vec ce biti duga prica, i zamolio bi svakog ko zna bolje da me razuvjeri i objasni mi u cemu to grijesim ako ne budem u pravu sa svojim izlaganjem jer na prosirenje vlastitog horizonta covjek bi trebao biti spreman citavog svog zivota..

Svi dobro znamo da je 1990. godine citava BIH cekala na opredjeljenje Fikreta Abdica kako bi se i sami opredjelili jer tad je narod bio za onu stranu kojoj bi pristupio F.A. sto se poslije na izborima i pokazalo. Mnogi neznaju da su sve politicke partije trudile se maksimanlo kako bi ga pridobili u svoju partiju sto je znacilo pobjedu na izborima, a Fikret Abdic se odlucio za SDA posto je smatrao da se u SDA nalazi najveci broj iskrenih patriota Bosne i Hercegovine i iskrenih prijatelja bosanskog naroda.. Ovdje zelim da pomenem podatak koji ce najbolje objasniti tadasnju moc i popularnost F.A. tim da je na predizbornom skupu u V.K. ( koja se usput danas proglasava izdajnickom) sakupilo 400.000 ljudi kako bi prisustovali tom istorijskom trenutku pristupanja F.A. stranci SDA, a za uporedbu da pomenem da je u Sarajevu na predizbornom skupu stranke SDA bilo svega 40.000 ljudi. Svakom ko imalo moze da razmisli glavom postace jasno kako je kljuc do pobjede izbora bio F.A. kojeg su pridobili u SDA samo da bi se domogli vlasti jer su odmah nakon izbora utjecaj F.A.-a urusili Alija i njegovi podanici da je na kraju Fikret ostao bez iakva utjecaja a u koju su nakon izbora uvedeni Alijni istomisljenici i zatvorski drugovi H.Cengic i kompanija ( koja me usput totalno asocira na 4 jahaca apokalipse).
Sto se je tu ustvari dogodilo? SDA i Alija dosli su u krajinu i pridobili Fikreta da bi nakon izbora pobili nasu volju nase glasove koje smo dali F.A. i da bi sami sebe proglasili vladarima nad Bosnom i Hercegovinom, i da bi cinili sa narodom i drzavom sta se njima cefne bez ikakva legitimiteta posto su iznevjerili volju naroda samom izolacijom Fikreta iz vlasti.
Nakon toga Fikret se vraca u krajinu i zeli da usopstavi vlast onakvu kakvu je naarod izabrao a to je vlast sa njim na celu, ali se onda javljaju iz Sarajeva " jahaci apokalipse" i naredjuju 5. korpusu tj. Ramizu Drekovicu tadasnjem komadantu 5. korpusa da uspostavi vojni rezim i pohapsi sve prestavnike civilne vlasti posto je ta civilna vlast bila lojalna F.A. Ramiz Drekovic je odbio da vodi vojsku na vlastiti narod sto je izazvalo dolazak Dodakovicevih 5 minuta koji je samo da bi postao komadant bio spreman sa poletom i pjesmom povesti vojsku na vlastiti narod.. Nakon hapsenja svih prestavnika civilne vlasti u Bihacu i Cazinu krenuli su prema Kladusi, ali je informacija o njihovim namjerama procurila i do Kladuse, pa da bi sprijecili Fikretovo hapsenje narod tj. civili su blokirali pristupe prema kladusi na Skokovima i Johovici. Tu Atif Dudakovic i Tigrovi otvaraju vatru po civilima i tog trena pocinje ns medjumuslimanski sukob.
Mnogi tvrde da su autonomasi poceli, da su autonomasi krenuli sa cetnicima na svoj narod da su izdajnici i sl. a kada sagledamo zbivanja koja su se odigrala prije samog oruzanog sukoba i koja su dovela do tog sukoba jasno je da su to nista drugo do lazi koje su plod SDA vlasti. Ne tvrdim da svi vi lazete i zelite da nam prodate lazi kao istinu, ali tvrdim da vjerujete u lazi pa samim tim sto ih smatrate istinom dolazite u situaciju u kojoj i sami potpomazete sirenju lazi tj. lazete pasivno sto je opet bolje nego da ste svijesni stvarnog stanja a da uprskos tome lazete.
Drugo da pomenem da su autonomasi "krenuli sa cetnicima na svoj narod" onda kada su ih "njihov narod" protjerao iz njihovih kuca u hale u Batnogi, i nakon sto su bili prepusteni na milost i nemilost srbima zahvaljujuci 5. korpusu i Atifu Dudaovicu a najvise "prvom predsjedniku BIH" kojem nikad necu odati pocast iz prostih razloga sto mu je krajiska muka i jad i tragedija naroda nevazni!

Ako u bilo cemu gresim molim vas ispravite me ali ne supljim pricama vec iskljucivo dokazima i argumentima.. Edited by Skrgan

Znam da vam mnogima sada tesko pada priznati cinjenicu da ste krajnje izigrani od onih kojima ste vjerovali i za koje ste bili spremni krenuti na vlastiti narod da bi njih odrzali na vlasti, da je vasa borba bila uzaludna, da ne postoje zlatne kasike, vec mnogobrojne javne kuhinje.. Tesko je priznati sam sebi da vam je to vasa borba dala, a jos teze je priznati samom sebi da je sve moglo biti puno drugacije i da smo danas mogli prednjaciti u BIH po svim pitanjima pa cak i po politickoj moci, a najteze je priznati vlastitu krivicu za svu nasu tragediju..
Puno je lakse lagati buduca pokoljenja i izmisljati mitove o izdajama!

[quote name='Skrgan' timestamp='1288979320' post='404389']
Znam da vam mnogima sada tesko pada priznati cinjenicu da ste krajnje izigrani od onih kojima ste vjerovali i za koje ste bili spremni krenuti na vlastiti narod da bi njih odrzali na vlasti, da je vasa borba bila uzaludna, da ne postoje zlatne kasike, vec mnogobrojne javne kuhinje.. Tesko je priznati sam sebi da vam je to vasa borba dala, a jos teze je priznati samom sebi da je sve moglo biti puno drugacije i da smo danas mogli prednjaciti u BIH po svim pitanjima pa cak i po politickoj moci, a najteze je priznati vlastitu krivicu za svu nasu tragediju..
Puno je lakse lagati buduca pokoljenja i izmisljati mitove o izdajama!
[/quote]

stvarno nekada mi nije jasno ovi tvoji ( protivnici )

ja vidim konje ogorcen i izigran a i dan danas sita prica od mnogih vas,..

[quote name='Skrgan' timestamp='1288978375' post='404387']

[quote name='kladusanka' timestamp='1288986314' post='404418']
Narod je pozivan da ide tra

[quote name='kladusanka' timestamp='1288986314' post='404418']
Narod je pozivan da ide tra

Ljudi kupuju karte za put u "svemir" i pakuju kofere da proputuju kontinente, a mi se još ubjeđujemo i pretumbavamo cazinsku bunu i autonomiju...Vidljivo je da se ovdje propagiraju "dvije istine" a pustite da vrijeme "iznjedri" jednu, i jedinu istinu...a onaj ko odobrava"dizanje ruke na brata" ma o kakvim okolnostima se radilo, taj nema kud na onaj svijet...

dobro imola kaze, treba vidijeti sta se moze uraditi i krenuti naprijed u to uraditi ide i osuditi zlocine sa obje strane

autonomija nije video igrica po levelima pa da mozemo vratiti na neki level i vidimo kako bi se stvari desavale ako bi napravili nesto novo, vec live igrica nekih tamo a neki od nas mogli birati poziciju neki cak nisu ni to

kao vojnik APZB u prvoj autonomiji doduse sa kratkim stazom kazem da nisam vidio srbe u prvoj autonomiji ali podrsku sam vidio i to dobru u smislu novog naoruzanja MTSa itd

vjerujem da bi u danasnjim okolnostima vremenu mira preko 90% bilo za autonomiju

inicijaticu nisam potpiso jer sam bio pijan kad su je donijeli a mi zeljni rata smo govorili ja ga **bem ko potpise pa sam moro pisati izjavu u komandu pisao izjavu k-dantu bataljona Keseru a kad sam napiso izjavu i trebo potisati u komandi su govorili ja ga **bem ko potpise izjavu sam potpiso a napiso sam da me nije briga za politicka rjesenja dok sam vojnik nek me demobilisu onda cu politicki razmisljati ako budem znao

sve u svemu ne osudjujte ljude barem ne one koji nisu mogli birati a nisu pocinili ratni ili neki drugi zlocin

zilho mirio bi se insan ali nije njima do mirenja,jer vazda im je kriv i 5 korpus i svi su u sda i svi su krivi a oni jedini bili perfektni,najzad nemoramo se ni miriti nikada sa njima jer oni to ne zele,dok su zivi bice isti i nek se drze svojih teorija i realnosti ali evo vidimo po njihovom nacinu tipkanja koliko je kome jos stalo do mirenja a koliko do podjebavanja da je kriv 5 korpus pa kriva sda pa svi su im krivi jebote,a ukopavali srbendama topove i tenkove dovlacili pa ni to nam ne smeta opet nisu mogli nista niti ce nam ikad ista moci,mi imamo drzavu kakvu takvu a gdje je njihova autonomija,..

samo jos da dodam,nisu htjeli u prvoj autonomiji cetnike jer su mislili da ce to srediti tek tako,inace kad ce se poceti stavljati skripte na kojima je dokumantovano sklapanje kumstva cetnika i autonomasa,poslije kada su vidjeli da nece zavesti sav krajiski narod dobili su u pomoc jako sposobne cetnicke jedinice sa kojima su silom htjeli bas taj svoj narod sa kojim su buili gladni toliek godine i poubijati,,,evo nas opet zivi i zdravi a nismo umrili od gladi..

[quote name='zilho' timestamp='1289033057' post='404475']

sve u svemu ne osudjujte ljude barem ne one koji nisu mogli birati a nisu pocinili ratni ili neki drugi zlocin
[/quote]

Pametno!
A dodao bi samo na to jos da trebamo svi se truditi da razotkrijemo stvarni tok dogadjaja kako o kompletnoj stvarnosti tako i o APZB da bi mogli realno podjeliti i krivice, sto mnogi ne zele vec si nabijaju kapke na oci i trpaju vatu na usi da nebi doprijela istina do njihovih glava i rasprsila divnu iluziju o svojoj nepogresivosti, jer priznati i uvidjeti vlastitu krivicu i greske je jedan od najtezih mentalni procesa nasih licnosti.. tj. na drugima vidimo sve "iz aviona" a vlastite greske i mane su nam totalno nepoznate i strane zbog toga sto pokusavamo uvijek iznova postaviti si stvari onako kako nama najbolje pasu pa tako cesto podsvjesno neprimjecujemo vlastite mane i greske jer bi nam to moglu potresti fundament nase licnosti, pa je puno lakse odrzavati status quo posto smo u njemu stvorili si divnu iluziju o vlastitoj nepogresivosti=savrsenosti..
Uvijek je lakse kada su drugi krivi za sve, a mi sami smo uvijek u pravu.. to je ujedno najveca greska covjekovog mentalnog sklopa koja nas u zivotu mnogo puta dovodi u pogubne situacije.

[quote name='x-men' timestamp='1289035791' post='404479']
zilho mirio bi se insan ali nije njima do mirenja,jer vazda im je kriv i 5 korpus i svi su u sda i svi su krivi a oni jedini bili perfektni,najzad nemoramo se ni miriti nikada sa njima jer oni to ne zele,dok su zivi bice isti i nek se drze svojih teorija i realnosti ali evo vidimo po njihovom nacinu tipkanja koliko je kome jos stalo do mirenja a koliko do podjebavanja da je kriv 5 korpus pa kriva sda pa svi su im krivi jebote,a ukopavali srbendama topove i tenkove dovlacili pa ni to nam ne smeta opet nisu mogli nista niti ce nam ikad ista moci,mi imamo drzavu kakvu takvu a gdje je njihova autonomija,..
[/quote]
Nikad se necu pomiriti sa takvim nacinom razmisljanja, sve dok ti vidis svu krivicu na strani "omrzlih izdajnika autonomasa" ja nemam sta sa tobom diskutovati o nekom pomirenju jer pomirenje zahtjeva prihvatanje i vlastite krivice i tudjih istina, a za tebe bi znacilo pomirenje da ja u potpunosti prihvatim tvoj nacin vidjenja stvari tj. da vidim tvojim ocima. Ja to ne zelim posto bi to bilo pogubno a ja nikad dalji od istine..

Kada prihvatite istorijske cinjenice tj. kada shvatite da su upravo SDA i Dudakovic krivi za pocetak oruzanih sukoba onda mozemo graditi na zdravim fundamentima "pomirenje", a pomirenje prihvatanjem iskrivljenih istina nebi bilo od koristi ni jednoj strani.. jedino cemo profitirati od istinitih cinjenica..
[b]Svaki pokusaj iskrivljivanja istina, dovodi do jos vecih nesuglasica.[/b]
  • Upvote 1

[quote name='grga' timestamp='1289025447' post='404469']
Kada govorimo o zbivanjima na tada

[quote name='kladusanka' timestamp='1288895897' post='404267']p.s. Razultat tih peticija (pored onog

[quote name='Vento' timestamp='1289064065' post='404518']
Mladićevi dnevnici sadrže štošta što grga i Skrgan ne mogu oboriti do kraja svijeta. ;)

[/quote]

A šta ja to obaram šta piše u Mladićevim dnevnicima.....

[quote name='grga' timestamp='1289064995' post='404520']
A

[quote name='Skrgan' timestamp='1289036630' post='404483']
Nikad se necu pomiriti sa takvim nacinom razmisljanja, sve dok ti vidis svu krivicu na strani "omrzlih izdajnika autonomasa" ja nemam sta sa tobom diskutovati o nekom pomirenju jer pomirenje zahtjeva prihvatanje i vlastite krivice i tudjih istina, a za tebe bi znacilo pomirenje da ja u potpunosti prihvatim tvoj nacin vidjenja stvari tj. da vidim tvojim ocima. Ja to ne zelim posto bi to bilo pogubno a ja nikad dalji od istine..

Kada prihvatite istorijske cinjenice tj. kada shvatite da su upravo SDA i Dudakovic krivi za pocetak oruzanih sukoba onda mozemo graditi na zdravim fundamentima "pomirenje", a pomirenje prihvatanjem iskrivljenih istina nebi bilo od koristi ni jednoj strani.. jedino cemo profitirati od istinitih cinjenica..
[b]Svaki pokusaj iskrivljivanja istina, dovodi do jos vecih nesuglasica.[/b]
[/quote]

ti si stvarno okorijeli fikretovac,nerazumijem ja o cemu ti pricas,dudakovic nije htjeo autonomiju ni vecina naroda,nemogu vjerovati da njega krivis a evo ja vas ne mogu nikako prokuhati a mogu zivjeti da se pomirimo i da pijemo zajedno kafe ali treba da priznas da si zaveden covjece i da vam ideja nije bila miroljubiva nego zastrasujuca i pogubna za krajiski narod,samo mi reci za koga ste pravili logore i na koga ste pucali covjece,gdje ste priznati osim sto su vas priznali karadzicevi i mladicevi planovi,oni su vasi tvorci ali eto nisu svi pokleknuli toj ideji koju su drugi kovali a vi nasjeli,vidis ti krivis i sda i 5 korpus je stitio narod i koji je branio priznatu drzavu,a gdje ste vi u toj prici haj mi ti reci bogati,..istinu vi ne mozete progutati jer ipak ljaga koju ste sami sebi stavili na celo nije nasa krivica,meni pase drzava za koju sam se borio i ovakva ali je nasa nije od onih koji su nas napadali i ubijali,ponosan sam da je imamo i ovoliko a uz vasu pomoc srbima i njihovu pomoc vama nebi je imali ni truna..
  • Upvote 2

[quote name='x-men' timestamp='1289158194' post='404613']
ti si stvarno okorijeli fikretovac,nerazumijem ja o cemu ti pricas,dudakovic nije htjeo autonomiju ni vecina naroda,nemogu vjerovati da njega krivis a evo ja vas ne mogu nikako prokuhati a mogu zivjeti da se pomirimo i da pijemo zajedno kafe ali treba da priznas da si zaveden covjece i da vam ideja nije bila miroljubiva nego zastrasujuca i pogubna za krajiski narod,samo mi reci za koga ste pravili logore i na koga ste pucali covjece,gdje ste priznati osim sto su vas priznali karadzicevi i mladicevi planovi,oni su vasi tvorci ali eto nisu svi pokleknuli toj ideji koju su drugi kovali a vi nasjeli,vidis ti krivis i sda i 5 korpus je stitio narod i koji je branio priznatu drzavu,a gdje ste vi u toj prici haj mi ti reci bogati,..istinu vi ne mozete progutati jer ipak ljaga koju ste sami sebi stavili na celo nije nasa krivica,meni pase drzava za koju sam se borio i ovakva ali je nasa nije od onih koji su nas napadali i ubijali,ponosan sam da je imamo i ovoliko a uz vasu pomoc srbima i njihovu pomoc vama nebi je imali ni truna..
[/quote]
Ma svjesni su oni toga svega, samo nece da priznaju, valjda ih je strah priznati koju se gresku napravili i da ju je nemoguce ispraviti... pa stoga za njohov "piece of mind"  bolje da vjeruju da su u pravu bili. Edited by Jiggy Bau

[quote name='lucky' timestamp='1288974598' post='404376']

ovo je primjer komunisticke propagande ... po kojoj je goli otok bio nagrada za dobar trud ... servirana iz ureda "gradskog imama" ...

razlika izmedju cazinske bune i autonomije je u slijedecem :
1. O cazinskoj buni ko god bude cito,citat ce sa simpatijama ... zasto ? pa zato sto se radi o pobuni protiv drzavnog haraca ...

2. Autonomija je oruzana pobuna protiv drzave u kojoj pobunjenici prelaze na stranu agresora na državu Bosnu i Hercegovinu ... i po cijenu zadovoljavanja egoa osudjenog ratnog zlocinca fikreta idu u bratoubilacki rat ...
za ovakav post ,u kojoj se pobunjenik koji je bio na strani agresora na drzavu opravdava za svoje postupke , bi se da je "lijepo titino doba" kao nagrada dobila besplatna karta u jednom pravcu na goli otok radi odmora ...
[/quote]

razlike nedvojbeno postoje, s tim sto treba istaci da popularno nazvani autonomasi nisu u startu stali na stranu agresora niti su jedinice agresora u pocetku bile na johovici..
da se razumijemo,nisam pobornik autonomije ali glorifikacija iskljucivo borbe protiv autonomije kao nacina ocuvanja drzavnog uredjenja i priznavanje upotrebe drzavnih instrumenata radi ocuvanja postojece vlasti , a ne i drzavne intervencije u vrijeme cazinske bune u vrlo osjetljivo post.informirovsko vrijeme je krajnje demogogiziranje bosnjackih pravaka danas kojima je logika uglavnom kompatibilna sa prvih nekoliko listova Dnevnog avaza...

ne razumijem to meni uvjek forsiras pricu oko gradskog imama, kad ja imam veze s njim, ako taj isti imam sa autonomijom ili cazinskom bune, osim sto ga poselamim kad se sretnemo sto je priznajem vrlo rijetko... Edited by snake
  • Upvote 1

razlike nedvojbeno postoje, s tim sto treba istaci da popularno nazvani autonomasi nisu u startu stali na stranu agresora niti su jedinice agresora u pocetku bile na johovici..
da se razumijemo,nisam pobornik autonomije ali glorifikacija sluzbene BH vlasti prilikom borbe protiv autonomije kao nacina ocuvanja drzavnog uredjenja i priznavanje upotrebe drzavnih instrumenata radi ocuvanja postojece vlasti , a ne i drzavne intervencije tadasnje takodje sluzbene Jugoslovenske vlasti u vrijeme cazinske bune u vrlo osjetljivo post.informirovsko vrijeme je krajnje demogogiziranje bosnjackih pravaka danas, kojima je logika uglavnom kompatibilna sa prvih nekoliko listova Dnevnog avaza...

ne razumijem to meni uvjek forsiras pricu oko gradskog imama, kad ja imam veze s njim, ako taj isti imam sa autonomijom ili cazinskom bune, osim sto ga poselamim kad se sretnemo sto je priznajem vrlo rijetko... Edited by snake
  • Upvote 1

Sjednica o kojoj je ovdje riječ održana je pet dana prije nego što će Fikret Abdić dobiti rješenje o prijemu u hrvatsko državljanstvo: nema sumnje da su Abdićevu prijemu u hrvatsko državljanstvo uvelike doprinijela Tuđmanova razmišljanja o njegovu liku i djelu, a za sređivanje formalnosti oko državljanstva bio je zadužen Ivan Jarnjak, tadašnji ministar unutarnjih poslova. Temu "Abdić" na sjednici VONS-a načeo je predsjednik Republike...

Franjo Tuđman: "U svezi sa ovakvom situacijom oko Bosne, nama je veoma važno da razvijemo odnose, i zato sam pozvao ovdje - a tu je i Čermak, imao sam i razgovore prekjučer sa Abdićem da, znači, u Bihaćko-cazinsku krajinu, znači, ekonomski, i u svakom drugom pogledu sasvim držimo na svojoj strani. Jer, nije isključeno da bi u tom muslimansko-srpskom pregovaranju Alija možda pokušao da preko svoga Petog korpusa, preko tih ljudi u tom svom korpusu da ponudi i to Srbima. Tako da nam je veoma važno da potpomažemo Aliju i druge tamo - nasuprot Aliji Fikreta, da spriječimo te moguće Alijine makinacije sa Srbima. Zbog toga bi bilo važno da sve što ide u Cazinsku krajinu, bihaćku, da ide preko ljudi, koji su Fikretovi. (Upadica: Da ima samo jedan kanal.) Da. Ali mi Fikret kaže da ima toga više. Onda, ako ima toga više, onda mu to narušava i to. "

Nikica Valentić: "Ima još neka sitna, dva, tri kanala. Ali, dopustite, ako mogu reći. 95 posto ide preko Fikreta, radi se o velikim količinama robe, i radi se o robi koja postiže trostruku, do desetorostruku cijenu u Cazinskoj krajini. Prema tome, ako je to tako moramo biti svjesni da je to vjerojatno tamo izvor financiranja njemu, čak i vojska možda, što je nama, može biti dobro. Jer, on meni tvrdi da on kroz taj porez plaća vojsku, taj dio svog korpusa. I, ne znam, on kupi benzin kod nas po marku, tamo prodaje po tri marke, i porez je taj 200 posto. Prema tome, ako se tako dogovorimo, onda stvarno Čermak treba ovo sve drugo eliminirati, jer dobivamo iz Bihaća preporuke za druge, isto, mislim ovaj general iz HVO." Edited by Punisher

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,064
    • Total Posts
      378,367
  • Create New...