Jump to content
pa3um

Autonomija

Recommended Posts

[quote name='gale' post='159764' date='May 7 2007, 17:53']nisu Ibro. ali jesu mnogi.a jesu i mnogi nastavili po zavrsetku rata sa teroristickim akcijama,dok im nisu stali cizmom za vrat.

vlast ko vlast,kad ne moze pruziti narodu komad kruha,ona podsjeca na neke godisnjice,na hapsenja.

[b]Ibro,tu ikonografiju sto si postiro,to imas svaki dan cim predjes Unu.sta tu ima lose sto je Djedovic bio tu.[/b]

[b]imas mnogo slika gdje Alija Izetbegovic sjedi sa cetnicima,[/b]

jedino ako Biljana Plavsic,Momcilo Krajisnik,Radovan Karadzic nisu cetnici.
treba li ste i te godisnjice objaviti na radio Cazinu,najvecem leglu propagadisticke masinerije stranke SDA.

a i ne vidim da je tvoj odgovor puno kompaktibilan na moj tekst,

jedino,ako ti je zao x-mena pa si stao u njedovu zastitu.

[b]Cazin je oznacen kao potencijalno mjesto i leglo terorista.[/b]

ako pratis redovito saopstenje Americkog Stejt Departmenta,vidjeces da su prije nekoliko dana saopstili za javnost da je Bosna rizicno podrucje i da su se teroristi prikrili u Bosni.

povodom ovog saopstenja oglasio se i ministar Sadovic,demantujuci ovu americku tvrdnju,

no,svacije rijeci nemaju istu tezinu na medjunarodnoj pozornici.[/quote]

Vjerovatno je lose to sto stoji s najvecim zlocincima danasnjice.
mozda su meni i tebi razliciti pojmovi dobrog i loseg.garant i jesu

a gdje je to Cazin oznacen?

ja nit sam cuo da imamo kakvih teroristickih kampova, niti icega.
jedino kod onog lika nasli nesto oruzja, cojk imao bradu, ali nista od teroristickog kampa.
nigdje nikakve literature, poligona za treniranje i slicnih stvari koje im podmetnu u tim akcijama.

meni interesantniji onaj

[quote name='[I-B-R-O]' post='159768' date='May 7 2007, 19:17']Vjerovatno je lose to sto stoji s najvecim zlocincima danasnjice.
mozda su meni i tebi razliciti pojmovi dobrog i loseg.garant i jesu

a gdje je to Cazin oznacen?

ja nit sam cuo da imamo kakvih teroristickih kampova, niti icega.
jedino kod onog lika nasli nesto oruzja, cojk imao bradu, ali nista od teroristickog kampa.
nigdje nikakve literature, poligona za treniranje i slicnih stvari koje im podmetnu u tim akcijama.

meni interesantniji onaj

galomire sam se mogu branit samo sto i oni vec vide koliko si ti extremno nastrojen,hajde da se ja i ti nadzemo pa ce mo vidit ko nasto lici,kazes srbi ustvari cetnici pomogli krajisnicima ne ne nisam dobro napisao izdajnicima p0omogli kad su bjezali od branioca bosne i krajine,tako si trebao navesti,vas kao da su hranili nekakvim napitcima pa vam mozak izaprali i stavili misli da ste anti bosanci,..niko ovdje nije u sda ovdje su ljudi koji znaju sta se desilo koji su bili sve vrijeme u cazinu bihacu buzimu,neki su bili dijeca i odrastala gledajuci kako ginu njihovi rodzaci braca ili neki dio familije,od strane autonomasa izdajnika i od strane cetnika,zamisli kakvo djetinstvo su imali,kazes ko je izabrao da alija bude gazda bosancima,pa bosanci ga izabrali nisu autonomasi,.sta mislis da je fikret bio na celu bosanskog naroda ama nebi bilo ni ovo sto sad ima drzave,pokazao se podpomaganjem cetnika u rovovima i slanjem raketa iz VBR-a po cazinskoj djeci.nemas pravoo glasa nikako u americi bi vas pobili da ste izdali ameriku kao drzavu..mi vas trpimo a vi serete al jesce te svoja govna..rece ti nesto i za vehabe,pa de mi recii sta je bolje biti izdajnik ili vehabija,bolje i vehabija negoo izdat drzavuu i pobjec na stranu koljaca..vidi se samo koliko je utjecaal sveta vodica na vas,nebi se iznenadio da pocnete i jaja udarat jedno od drugo pravoslavci jedni..

[quote name='gale' post='159780' date='May 7 2007, 21:12']pa kad bi ti imao mogucnost da pogledas eletronsku politicku kartu Balkana i Bosne i Hercegovine u nekoj bezbjednosnoj Agenciji i da procitas tumac boja na karti,vidio bi s kakvom je bojom obojena Cazinska Krajina.

tacno je,da nisu sve bradonje teroristi,ali je svaki terorista bradonja.

kad su u pitanju razliciti pojmovi oko shvatanja dobrog i loseg,mozda ti imas pogresnu predstau o meni ili si to zakljucio po mom pisanju.

Ibro,to sto se Djedovic nasao tu gdje se nasao,na zalost to je sramota onih u koje se ti danas kunes.to je zasluga SDA stranke.

ti ljudi su pomogli na tisuce i tisuce prognanih Krajisnika i da li im komad kruha kad im je bilo najteze.pomogli su im koliko su bili u stanju.od Alijinih mudzedin-talibana su mogli samo dobiti metak u glavu.

i ne moj obmanjivati samog sebe pa onda i nas ovdje na forumu,

Alija nije bio nikakav predsjednik predsjednistva,alija je zastupao bosanske muslimane,Milosevic Bosanske Srbe a Tudjman bosaske Hrvate.

Alija jest bio izabran za predsjednika predsjednistva ali ratne okolnosti i njegovo politicko neznanjei ne snalazenje(slobodno citaj~IZDAJA~)su ga sveli na poglavicu bos.muslimana.

nije samo jedan,takvih likova ima dosta u Caz.Krajini.

i objasni mi molim te ko je Aliju ovlastio da pregovara u ime bosanskih muslimana,jel' bilo neko izjasnjavanje,referendum ili slicno.

kako je Aija mogao sebi dozvoliti da sjedi zajedno i pravi neke kompromise sa bosanskim pobunjenicima a on Predsjednik Predsjednistva.Alija je prema Ustavu Republike Bosne i Hercegovine bio duzan stititi teritorijalnu cjelovitost Bosne i Hercegovine.kod naroda koji je nacionalno osvijesten i zna sta hoce u ratnom periodu kakav je bio nas rat,Alija bi po povratku iz Dejtona bio odmah objesen.kod glupih Bosnji sve prolazi.

otvori onaj link sto sam postirao x-menu pa i ti procitaj.

ti moras shvatiti da smo se mi politicki i ideoloski podijelili u toku rata i zbog toga te netrebaju ti snimci Ibrahima Djedovica opterecavati.

polivanje svetom vodicom nije bozji grijeh,

kako bi se ti osjecao kad bi sutra imao brata Bosnjaka pravoslavne vjere.

jel' to bi bilo za tebe strasno i tragicno.

jos vas ima mnogo koji pretendirate na svoje pravo nezavisnog mislioca a virite iz obasava SDA.

i cvrsto se drzite skuta SDA stranke kao mala djeca koja jos nisu u stanju razmisljati realno.

na danasnji dan je uhapsen Ibrahim Djedovic,

e jest',UDARNA VIJEST

urednika bi za ovakav propust objesio za nogu i nek visi pet dana.[/quote]
cazinska krajina je sigurno ofarbana zelenom bojom sa malim bradicama ...
a sto se tice toga da je svaki terorist bradonja ... stoji ali nije bas istina ... ja nisam vidio pripadnike IRA ili ETE sa da su bradonje ... a cesto dizu vozove i zgrade u zrak ...ili to nisu teroristi ...
Alija kao Predsjednik ima sigurno velike ovlasti i samim izborom na tu funkciju dobija te ovlasti ...
a sto se tice djedovica i ostalih kompanjona ... ti si u prethodnom svom postu rekao da si u organizacionom odboru ... de mi reci jesi bio i u odboru koji prikupljao pare za odbranu fikreta abdica ... da nam kazes koliko je para prikupljeno a koliko je potroseno na odbranu fikretovu ... to se radi o onim parama sto su skupljane od ljudi kako bi se dalo svjedocima da nesvjedoce ... ali su djedovic i dolic to malo iskoristili ... oni su jedan mali dio para davali ljudima da svjedoce a veci dio ostavljali za sebe ... da fikreta osude da bi oni mogli praviti razne odbore i pokretati peticije pomocu kojih bi muzli pare od ljudi ... koje bi koristili za svoje licne biznis planove ... zar djedovic nepravi zgrade po kladusi ... sta je dolic bio prije autonomije a sada je jedan od najmocniji ljudi u kladusi ... sta bi bili djedovic i dolic da fikret nije osudjen de malo ovako postavi stvari pa razmisli ...

jooj jes se zaguzvalo

tema nosi naslov postrojavanje na slunjskim brdima a u julu se postrojavaju u kladusi

tacno je da je dudakl dobio cin generala nakon ulaska u kladusu ali ga je on konentirao da nije trabalo da dobije taj cin na "SVOM" narodu i da se ne osjeca oslobodiocem jer je vecina naroda izbijegla a ono sto je ostalo je narednih dana bkezalo (sjecam se ko danas)

medjutim ono sto je bilo nije se moglo izbjeci da malo samo skrenem sa teme

neki sam dan sa jednim visokim cinovnikom iz srebrenice sjedio na terasi i ispijali kafe kad sam ga direktno pitao jel srebrenica prodana a rekao da vise nije siguran ni u sta ali za svu ostalu bosnu je bilo dobro da se srebrenica dogodila gledo sam ga onako sumnjicavo i pito se dragi Boze sta je ovaj jeo jutros a on je poceo dodavati da je panika cudna stvar i da ljudi jednostavno izgube volju za borbu i volju za zivot sto svedoce snimke kad oni stoje i cekaju da budu streljani

kako nevolim duge postove da skratim mozda je autonomija bilo dobro za nas koji smo prezivjeli jer su cetnici ocekivali puno vise od ovog masakra koi se desio i meni je dakako tesko pisti o ovome jer pola rodbine je bilo da druge strane (jedina sreca je sto danas mogu gledati u njihove oci bez srama da sam uradio nesto ruzno)

[quote name='zilho' post='159875' date='May 8 2007, 16:18']kako nevolim duge postove da skratim [b]mozda je autonomija bilo dobro za nas koji smo prezivjeli jer su cetnici ocekivali puno vise od ovog masakra[/b] koi se desio i meni je dakako tesko pisti o ovome jer pola rodbine je bilo da druge strane (jedina sreca je sto danas mogu gledati u njihove oci bez srama da sam uradio nesto ruzno)[/quote]

U autonomiji nema dobrote ni zehre , ni za jednu doma

[quote name='gale' post='159735' date='May 7 2007, 14:35']zasto bi ga spominjali?

kao da vi spominjete na svojim skupovima vase ratne zlocince,

ako je bio [color="#FF0000"]upravnik vaspitnog centra[/color],to ne znaci automatski i da je napravio neki zlocin.

uglavnom,to je slucaj za "drzavno"Tuziteljstvo.

pa,ako se dokaze,nek i odgovara,[/quote]
Jos ce ispasti i obrazovnog, kakvog vaspitnog centa, upravnik logora, u kojem su mnoge prebijali poznatim "vaspitnim pomagalom" bejzbol palicom.

[quote name='pa3um' post='159945' date='May 8 2007, 20:52']Jos ce ispasti i obrazovnog, kakvog vaspitnog centa, upravnik logora, u kojem su mnoge prebijali poznatim "vaspitnim pomagalom" bejzbol palicom.[/quote]Ti vaspitni centri za vrijeme rata su bili plaho humani, pricami rodjak da je bio na Lukama i kaze: Dodje djeneral istekbira i kaze :Ljudi jeste li rucali?A oni svi u glas nismo a opet on necete ni vecerati :D pa onda on ode. I onda kad se unoca dodjose neki likovi da se vjezba gimnastika i natjerase covjeka da pravi sklekove iaoko im je govorio da ima astmu to ih se nije ticalo i covjek nakon 10-tak sklekova ispusti dusu...

da ti to nisi kome radio pa prebacivas na druge krivnju,ja znam koji su bili bijeni oni sto su govorili d anisu nosili pusku i da su bili radni vod,,e ti su naj vise bili bijeni jer su lagali, :)

[quote name='x-men' post='160030' date='May 9 2007, 02:00']da ti to nisi kome radio pa prebacivas na druge krivnju,ja znam koji su bili bijeni oni sto su govorili d anisu nosili pusku i da su bili radni vod,,e ti su naj vise bili bijeni jer su lagali, :)[/quote]Jeboga ti x-men,pa nije se ratovalo sa trnokopima i krampovima.

pa niste vala samo ko vas je naoruzavao.lapili ste i one puske iz 5-korpusa sto ste bili zaduzili dok ste jos bile pripravnicke brigade,onda kad je fiko potpisao sporazum za razbijanje 5-korpusa ee tad su vas naoruzavali braca vukovi cetnici,..locicno za malo dijete neznam zasto se vi ikako branite,vi ste manjina izdajnika koja je pokusala i dobila po gujci,ajd sad umirite se i ovo sto je ostalo malo od vas nemozete nista nego samo vau vau vau,..

[quote name='x-men' post='160059' date='May 9 2007, 13:19']pa niste vala samo ko vas je naoruzavao.lapili ste i one puske iz 5-korpusa sto ste bili zaduzili dok ste jos bile pripravnicke brigade,onda kad je fiko potpisao sporazum za razbijanje 5-korpusa ee tad su vas naoruzavali braca vukovi cetnici,..locicno za malo dijete neznam zasto se vi ikako branite,vi ste manjina izdajnika koja je pokusala i dobila po gujci,ajd sad umirite se i ovo sto je ostalo malo od vas nemozete nista nego samo vau vau vau,..[/quote]Ma hajde ne lupaj plaho,iz istog magazina i Dudak i Fikret kupovali oruzje ako ne vjerujes dovoljno pogledas dvd Jedinica i odmah se uvjeris.

[quote name='x-men' post='160059' date='May 9 2007, 12:19']pa niste vala samo ko vas je naoruzavao.lapili ste i one puske iz 5-korpusa sto ste bili zaduzili dok ste jos bile pripravnicke brigade,onda kad je fiko potpisao sporazum za razbijanje 5-korpusa ee tad su vas naoruzavali braca vukovi cetnici,..locicno za malo dijete neznam zasto se vi ikako branite,vi ste manjina izdajnika koja je pokusala i dobila po gujci,ajd sad umirite se i ovo sto je ostalo malo od vas nemozete nista nego samo vau vau vau,..[/quote]
[url="http://www.sarajevo-x.com/clanak/070509032"]http://www.sarajevo-x.com/clanak/070509032[/url]
x-men,evo tvoje ideoloske brace na zadatku.i znaj da su svi imali bradice a sigurno imas i ti,samo sto se tvoja prosarala.

pita onaj covjek kad ces mu namiriti stetu sto je morao platiti majstora da mu popravi na kuci stetu od tvoje ispaljene zolje.

pa, ti si stvarno terorista.

[quote name='lucky' post='159582' date='May 6 2007, 20:21']ako mislis na rat sa autonomasim-pobunjenicima ...pobjednika ima ... [b]a to je armija BiH [/b]...a to sto se ja na dzenazi radilo ostavio bih drugima da komentarisu koji su vise upuceni ...[/quote]

Zvani

[quote name='apolo' post='160121' date='May 9 2007, 20:11']Ma hajde ne lupaj plaho,iz istog magazina i Dudak i Fikret kupovali oruzje ako ne vjerujes dovoljno pogledas dvd Jedinica i odmah se uvjeris.[/quote]

Ma on negleda sto njemu nepase , voli vako lupati misli da niko negleda tv i necita stampu.

[quote name='gale' post='160122' date='May 9 2007, 18:14'][url="http://www.sarajevo-x.com/clanak/070509032"]http://www.sarajevo-x.com/clanak/070509032[/url]
x-men,evo tvoje ideoloske brace na zadatku.i znaj da su svi imali bradice a sigurno imas i ti,samo sto se tvoja prosarala.

pita onaj covjek kad ces mu namiriti stetu sto je morao platiti majstora da mu popravi na kuci stetu od tvoje ispaljene zolje.

pa, ti si stvarno terorista.[/quote]
glupane jedan ja sam svoju sliku stavio na slike forumasa et kako sam opasan da i sliek smijem stavit a dal je ti smjes stavit???izdajnicee,,bolje bit terorista nego isdajnik,,edin sabljakovic,ebes sve to sto se gradii bolje neimat nista nego nosit ime autonomas i izdajica,,ko vas je natjerao da pucate na bracu muslimane,,sami ste to htjeli a za izdaju ide streljanje,,vas je sve trebalo streljat,samo vojnike...

[quote name='x-men' post='160197' date='May 10 2007, 02:17']glupane jedan ja sam svoju sliku stavio na slike forumasa et kako sam opasan da i sliek smijem stavit a dal je ti smjes stavit???izdajnicee,,bolje bit terorista nego isdajnik,,edin sabljakovic,ebes sve to sto se gradii bolje neimat nista nego nosit ime autonomas i izdajica,,ko vas je natjerao da pucate na bracu muslimane,,sami ste to htjeli a za izdaju ide streljanje,,vas je sve trebalo streljat,samo vojnike...[/quote]Tako je x-men vojnike je trebalo postreljati :D a sa zenama bi se lako izaslo na kraj :P

[quote name='edin sabljak' post='160132' date='May 9 2007, 20:50']Zvani

[quote name='lucky' post='160253' date='May 10 2007, 14:25']mozda jeste iz istog magazina ... ali je velika razlika u nacinu placanja tog naoruzanja ... Armija je placala novcem to naoruzanje ... a fikret izdajom naroda iz kojeg je poniknuo i koji ga je u nebesa digao kada je bila afera Agrokomerc ... tako sto bi narod Cazinske krajine servirao cetnicima na panju da oni idu od jednog do drugog i govore ovog hocu ovog necu ... i plus jos spisak sa 40.000 hiljada imena za likvidaciju ...[/quote]Oni sto su prodavali oruzje vjerovali su samo u markice .... Nego reci mi okle ti to da bi se zaustavili na 40.000 ako uzmemo ugrubo da je tad okrug brojao oko 300.000 stanovnika..Fikret je onda po tebi imao plan da sve pobije u okrugu i onda tu naseli krajiske srbe i da mu rade ko najamnici u agrokomercu...

[quote name='apolo' post='160294' date='May 10 2007, 18:20']Oni sto su prodavali oruzje vjerovali su samo u markice .... Nego reci mi okle ti to da bi se zaustavili na 40.000 ako uzmemo ugrubo da je tad okrug brojao oko 300.000 stanovnika..Fikret je onda po tebi imao plan da sve pobije u okrugu i onda tu naseli krajiske srbe i da mu rade ko najamnici u agrokomercu...[/quote]

vratis se na pocetak ove teme pa procitas ... sve su ljudi rekli vezano za spisak od 40.000 ljudi za odstrel ... a fikretovi planovi ...fikret nije imao planova ... vec je radio sto mu iz beograda narede ...jer je bio cetnicki sluga ...
i Agrokomerc nije fikretov ...

[quote name='lucky' post='160304' date='May 10 2007, 19:02']vratis se na pocetak ove teme pa procitas ... sve su ljudi rekli vezano za spisak od 40.000 ljudi za odstrel ... a fikretovi planovi ...fikret nije imao planova ... vec je radio sto mu iz beograda narede ...jer je bio cetnicki sluga ...
i Agrokomerc nije fikretov ...[/quote]Nema potrebe da se vracam na pocetak teme,tebe sam upitao a ti me saljes na neku drugu stranu.Ako uzmemo da on nije imao planova, ko je sastavio listu? srbovi?Kakvu je on korist mogao izvuci iz tog masakra?Agrokomerc nije njegov to si u pravu...

ja ti nisam slao ni na jednu stranu vec sam ti napisao gdje mozes naci odgovor ... a listu su sastavljali cetnici uz pomoc fikreta i njegovih ahbaba ... a ko je ovdje spominjo da bi on imao koristi od toga ... znas kada imas slugu i iskoristis ga za ono sto ti treba ... poslije se je rijesis ... tako bi se cetnici rijesili fikreta i njegovih pristalica ...

[quote name='lucky' post='160338' date='May 10 2007, 22:45']ja ti nisam slao ni na jednu stranu vec sam ti napisao gdje mozes naci odgovor ... a listu su sastavljali cetnici uz pomoc fikreta i njegovih ahbaba ... a ko je ovdje spominjo da bi on imao koristi od toga ... znas kada imas slugu i iskoristis ga za ono sto ti treba ... poslije se je rijesis ... tako bi se cetnici rijesili fikreta i njegovih pristalica ...[/quote]Neznam ,ali ti nevjerujem nimalo, ako ti mozes naslutit da bi on nakon odradjenog posla bio likvidiran ,mislis li da i on to nije znao? Mogu razumijeti kad kazes da je radio protiv naroda (po meni nije) ali da sam sebi bude hasum to mi neide u glavu ....

[quote name='lucky' post='160253' date='May 10 2007, 13:25']mozda jeste iz istog magazina ... ali je velika razlika u nacinu placanja tog naoruzanja ... Armija je placala novcem to naoruzanje ... a fikret izdajom naroda iz kojeg je poniknuo i koji ga je u nebesa digao kada je bila afera Agrokomerc ... tako sto bi narod Cazinske krajine servirao cetnicima na panju da oni idu od jednog do drugog i govore ovog hocu ovog necu ... i plus jos spisak sa 40.000 hiljada imena za likvidaciju ...[/quote]
red bi bio da vi sa tim vasim spiskom vec jednom izadjete u javnost.evo imamo priliku citati i UDBINE-spiskove.

jer mene jarko interesuje ko je sve na tom spisku.

jedino ako ste i vi uveli embargo na te spiskove za sljedecih sto godina.

sto god vise pisete o tim spiskovima sve mi vise licite na srpske potomke koje srbi slatko nazivaju poturice.

Dobrica Cosic:kad lazemo inventivno lazemo,laz nas je obdrzala i njojzi hvala.

dok god ne pokazete spisak u javnosti,to je samo laz iz smrdljive esdeaovske kuhinje,jer kako i dalje plasiti maloumne Krajisnike baba-rogom i tako se i dalje predstavljati kao zastitnici muslimana.

kad se vec drcite i qurcite da ste neko i nesto,zasto,

ne zapucate u Srebrenicu i ne ocitate lekciju srbima.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,367
  • Create New...