Jump to content
_women_

Gradska (ne)kultura

Recommended Posts

Sta ti znas jel ja navodim primjer onih kojima se otelo ili onih koji to rade iz ciste nekulture i bezobrazluka!? Nikom nebi bilo ugodno da mu neko ispred balkona u 2 sata navece siluje motor, reve, reve, reve do iznemoglosti dok te ne probudi i ode dalje. Mislim dje tu kultura ? Neka ode na Mihaljevac pa nek ga siluje do mile volje.

ma daj sad pricas gluposti ko da neko sa motorom svake veceri turira ma daj brete ko ce ti to povjerovati niko to se desi mozda jednomu danu ..... sta ti gledas nekuluturom .... pogledaj prvo ljudsku nekuluru govora sto neki upotrebaljavju pa onda daj neki komentar na ovo nema veze sa ovim al samo napominjem ... ovo sto gledas nekulturom fakat je glupost

adios

Ovaj, kao prvo ja sam postavila temu i ja znam na sta se trebalo odnositi. Kao drugo ne nabijaj ovdje postove bezveze odluci se sta hoces da kazes, i sta mislis. Kao trece kad spominjes "ljudsku nekulturu govora" pa ako cemo tako gledati, ja ne znam sta ti radis na podforumu KULTURE?! Gledaj ti svoju nekulturu govora jer do sad sam samo od tebe i par tebi slicnih cula "prosto prosiren govor", kad u nedostatku argumenata posezete za vrijedjanjem. Ne odgovaraj mi na post izbrisat cu ti komentar...

[quote name='_Sororis_' post='168115' date='Jun 28 2007, 13:48']Sta ti znas jel ja navodim primjer onih kojima se otelo ili onih koji to rade iz ciste nekulture i bezobrazluka!? Nikom nebi bilo ugodno da mu neko ispred balkona u 2 sata navece siluje motor, reve, reve, reve do iznemoglosti dok te ne probudi i ode dalje. Mislim dje tu kultura ? Neka ode na Mihaljevac pa nek ga siluje do mile volje.[/quote]
ili na streli

hmm,u koliko se ono gasi muzika po lokalima??? sto se tice motornih vozila i njihovog jaukanja u kasnovecernje,pa bolje reci ranojutarnje sate,pa nije to neka fora...mislim cemu odvaliti auspuh pa onda brujati po mahali da se zna da si to ti???

nije to samo slucaj po carsiji,ev u mene po mahali ista stvar,legnem spavat,imam ispit sabahile,i probudi me u neko doba buka,lomljava,jurnjava,ja na pendzer,par ludjka se nadmecu koji ima bolji auspuh :eyebrow:
i onda ne mogu ni zaspati...

eh,imam komsiju murjaka,na prilazu znak 50, ali kad smo trazili da se stavi lezeci policajac,odgovor je bio da prvo neko mora nastradati da bi se zahtjev ispunio ??? pa ja sam ostala bez texta...znaci prvo neko dijete iz mahale (a pun copor djece u mahali ima) mora ne daj boze poginuti il ostati dozivotni invalid da bi odredjeni saobracajci poduzeli sta ...

jel vrijedno toga???

Cast izuzetcima ali danas ih je sve manje :D

Bas sad za vikend kad sam bila dole,kad smo krenuli navratili o kifle i kupili mi sve friske kad udje ti zena (tamo pozadi) s vana i dreknu (a sve se cuje ovamo vani):"a gdje su sve kifle sta cu ja sad?"

Meni smjesno bilo rekoh cekaj 6min...

Nista bolja sitaucija nije ni po evropi i ovdje ima tih koji imaju potrebu da malo zinu u 4h :)

To alkohol izbija :D

[quote name='_Sororis_' post='167891' date='Jun 27 2007, 17:24']Eh ovako ne znam gdje da ovo stavim, pa da stavim tu u svoju temu o nekulturi ali sad malo drugacijoj..

Covjek ne moze na miru sjesti na pice,prosetati "gradom" a da ne bude teroriziran zvukom motora,ali nije to obican zvuk nego neko izivljavanje na motoru..Gasanje i neka pucketanja,zakucavanje,davanje boka i sve te gluposti koje daju jedan , moram se tako izraziti SELJACKI dojam ..
Zasto smo mi primorani da trpimo to ja se nekada zapitam? A policija da ne pricam .. Boli njih neka stvar sto neki divljak nema prigusivaca ili sta vec na auspuhu pa mu motor grmi da budi ljude dok spavaju ..Cini mi se da bi mogla srat o ovome citav dan jer me totalno nervira ova situacija.. odkako je pocelo lijepo vrijeme nisam posteno odspavala od podivljalih, sto vozaca motora to i vozaca auta. :angry:

Brate nek voze normalno il nek idu negdje van grada pa nek siluju te motore do nemilosti..[/quote]

Ma da je nekulturno jest, ali 'ajde ti si mlada ... ne treba ti to jos smetati... malo mladenackog ludovanja sa motorima, autima ili vec cim... treba se iziviti :D

[quote name='snake' post='168097' date='Jun 28 2007, 11:54']Primorani smo da zivimo u takvoj drzavi koja dopusta sve sto je suprotno od normalnog civilziranog ponasanja...Mene je to ispocetka nerviralo, svaki put kad prodje kraj mene, valjda zbog pretjerane buke i izazivanja nelagode, da sam kojim slucajem imao kakvo oruzje kod sebe u afektu bi ga ispalio i za njim i za tim motorom :D ...

vise me ne nerviraju motoristi , vec iskljucivo nasi mentalno-retardirani policajci, koji na svaki nacin zele kazniti normalnog vozaca , a ne nenormalnog...

ako se koji policajac uvrijedi, tim bolje :D[/quote]

ovo za policajce potpisujem apsolutno ;)

[quote name='divlji_andjeo' post='168125' date='Jun 28 2007, 13:30']hmm,u koliko se ono gasi muzika po lokalima??? sto se tice motornih vozila i njihovog jaukanja u kasnovecernje,pa bolje reci ranojutarnje sate,pa nije to neka fora...mislim cemu odvaliti auspuh pa onda brujati po mahali da se zna da si to ti???

nije to samo slucaj po carsiji,ev u mene po mahali ista stvar,legnem spavat,imam ispit sabahile,i probudi me u neko doba buka,lomljava,jurnjava,ja na pendzer,par ludjka se nadmecu koji ima bolji auspuh :eyebrow:
i onda ne mogu ni zaspati...

eh,imam komsiju murjaka,na prilazu znak 50, ali kad smo trazili da se stavi lezeci policajac,odgovor je bio da prvo neko mora nastradati da bi se zahtjev ispunio ??? pa ja sam ostala bez texta...znaci prvo neko dijete iz mahale (a pun copor djece u mahali ima) mora ne daj boze poginuti il ostati dozivotni invalid da bi odredjeni saobracajci poduzeli sta ...

jel vrijedno toga???[/quote]

a nista... bacite neko dijete pod auto..(sala)
ma mislim inace ne znam ko od nas odredjuje ta pravila za lezece policajce i sve ostalo... nema to uvijek nekog smisla, ali eto...

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='168147' date='Jun 28 2007, 15:09']Cast izuzetcima ali danas ih je sve manje :D

Bas sad za vikend kad sam bila dole,kad smo krenuli navratili o kifle i kupili mi sve friske kad udje ti zena (tamo pozadi) s vana i dreknu (a sve se cuje ovamo vani):"a gdje su sve kifle sta cu ja sad?"

Meni smjesno bilo rekoh cekaj 6min...

Nista bolja sitaucija nije ni po evropi i ovdje ima tih koji imaju potrebu da malo zinu u 4h :)

To alkohol izbija :D[/quote]

ej... zena bila gladna... nije jela 3 dana i ti bi vikala... haha meni su najjace babe ovdje kad se gura ispred mene u trgovini jebote to borba za goli zivot, ali ja ih uvijek pustim... simpaticne su kako uvijek negdje zure... valjda pred smrt haha

[quote name='snake' post='142620' date='Feb 19 2007, 10:09']hahaha, vilena, znas sta je jos cool, kad odes u postu ili banku, iako ima zuta linija da se stane jdan iza drugog svi s nabiju na salter ko na sank, jos samo da pice naruce ko u kaficu...[/quote]
Morao sam se vratiti na ovu temu iz prostog razloga

Jooooooooooj jesam ja baksuzli...Krenula s bratom u postu da kupim broj rodici i dok sam ja stala u red buraz se stao pozdravit sa drugom..I tako cekam ja cekam..I napokon dosao red na mene, kad ko grom iz vedra neba neki cikica srednjih godina nalijepi se na salter. Ja ono zbunjeno: khm (nakasljajem se), oprostite?!.. Kad ce on meni:

mene zaustavila murja prije recemo mjesec dana.
ja otvori pendzer, ono policajka baterijom u mene i suvozaca, ni a, ni be, okrenu se i ode.
rjeci jedne jedine nije rekla, pozdravila se, ni slicno.
i mi onako stojimo na cesti, reko ko je faka, i gas.

p.s.
mor'o sam se ispiriti, nije radio forum tih dana pa sam preskocio ispirivanje :)

Bilo kako bilo ljudi moji...ja mislim da smo kulturniji i od pola ovih "evropljana"...ovo sto baustelci vide po trgovinama,restoranima bla bla to su neke usluge koje standard podrazumijeva..bio sam gore i znam kako se privatno ponasaju i mislim da imamo 5 puta vise "obraza" i kulture od bilo koje nacije u EU...

[quote name='_haRY_[garronja]' post='172173' date='Jul 30 2007, 01:51']Bilo kako bilo ljudi moji...ja mislim da smo kulturniji i od pola ovih "evropljana"...ovo sto baustelci vide po trgovinama,restoranima bla bla to su neke usluge koje standard podrazumijeva..bio sam gore i znam kako se privatno ponasaju i mislim da imamo 5 puta vise "obraza" i kulture od bilo koje nacije u EU...[/quote]

Za pet godina kad pro

[quote name='_Sororis_' post='167891' date='Jun 27 2007, 16:58']Eh ovako ne znam gdje da ovo stavim, pa da stavim tu u svoju temu o nekulturi ali sad malo drugacijoj..

Covjek ne moze na miru sjesti na pice,prosetati "gradom" a da ne bude teroriziran zvukom motora,ali nije to obican zvuk nego neko izivljavanje na motoru..Gasanje i neka pucketanja,zakucavanje,davanje boka i sve te gluposti koje daju jedan , moram se tako izraziti SELJACKI dojam ..
Zasto smo mi primorani da trpimo to ja se nekada zapitam? A policija da ne pricam .. Boli njih neka stvar sto neki divljak nema prigusivaca ili sta vec na auspuhu pa mu motor grmi da budi ljude dok spavaju ..Cini mi se da bi mogla srat o ovome citav dan jer me totalno nervira ova situacija.. odkako je pocelo lijepo vrijeme nisam posteno odspavala od podivljalih, sto vozaca motora to i vozaca auta. :angry:

Brate nek voze normalno il nek idu negdje van grada pa nek siluju te motore do nemilosti..[/quote]

Fuj opet..

Ista stvar ne znam kako mi je gore ili kad me ujutro probudi taj "zvuk" sta god da je to, ili kad navece ne mogu spavati niti sjediti od toga, pa to ne da je iritantno to je PREiritantno, ne znam smeta li vama, ali ja iskreno vec polako pocinjem gubiti zivce od toga.

Zbog toga treba se uvesti policijski sat na buku :D, do 22:00 sata i to je to, poslije slijede kazne i nebi bilo toga !

ma de pa nemate vi 90 godina da vam smeta malo buke... ovdje kod mene ima u blizni neki bajkerski klub pa stalno prolaze motori ali ljudi su cool i dobri motori ;)
a evo sad ispod mene svira thompson u kafani.. zakoon :P :P
ne treba ogranicavati ljudima buku :)

[quote name='Incubus' post='237687' date='Jun 1 2008, 00:24']ma de pa nemate vi 90 godina da vam smeta malo buke... ovdje kod mene ima u blizni neki bajkerski klub pa stalno prolaze motori ali ljudi su cool i dobri motori ;)
ne treba ogranicavati ljudima buku :)[/quote]

i da imas 90 dzaba se bunis :D

i kod mene ovdje isto, znaju nekad protutnjiti u 3 ujutro, o onoj po danu da ne pricam, zna nekad iritirati ali navikne covjek..

Irma, brete, kad ste tako zalis sad, sta ce biti za 50-60 godina ( aBd, pa ih dozivis i vise )

[quote name='clark gable' post='237689' date='May 31 2008, 23:29']i da imas 90 dzaba se bunis :D

i kod mene ovdje isto, znaju nekad protutnjiti u 3 ujutro, o onoj po danu da ne pricam, zna nekad iritirati ali navikne covjek..[/quote]

sreca pa kraj mene samo vozovi zice :lol:

[quote name='Incubus' post='237687' date='Jun 1 2008, 01:24']ma de pa nemate vi 90 godina da vam smeta malo buke... ovdje kod mene ima u blizni neki bajkerski klub pa stalno prolaze motori ali ljudi su cool i dobri motori ;)
ne treba ogranicavati ljudima buku :)[/quote]

<_<
17 tacnije.. Al imam tatu koji bi se naspavao nekad kad dodje s posla ili odmorio, a i meni nije bas ugodno kad neko siluje motor pod mojim prozorom od spavace sobe. Da su to MOTORI, to su oni skuterici stal vec, probusenim auspuhom cim vec, i onda njih 10 kad se skupi pa povilenio bi da ti je 5 godina..