Jump to content
_women_

Gradska (ne)kultura

Recommended Posts

Jest da sam danas ne raspolozena (ne pase mi ovakvo vrijeme, a ni ustajanje rano) ali mi nisu jasni ljudi koji upadnu preko reda makar to bilo i za kifle <_<

da odpocnem..

udjoh u pekaru danas po neke kifle i kao svaki normalni covjek stanem u red. :) kad s ledja uleti lik i stade ispred mene ko da mi u basci rasto :angry: ja ono no comment znam lika odokativno fin gradski djecak...

gledam ja njemu potiljak gledam gledam kad ona moja poganost u meni proradi i ja cu ti njemu

I: prijatelju cekaj reda

kaze mi lijepi djecak : imas ti problema nekih

odgovorih nako punih usta : imam os' mi ih ti rijesit :angry:

evo sve :angry: on nastavi blenut u mene ko tele u sarena vrata, ko biva za**ban on lafo nesto ili se naso uvrijedjen gdje cu mu ja to reci. Odakle meni meni pravo da njegovom visocanstvu uputim takvu recenicu :angry: jer ipak znam li ja ko je on..

naravno da sam ga nakon jos par izmjenjenih recenica uredno pocastila epitetom zivotinje koja vuce plugove sa kojom se obraduje zemlja :lol:

jes da mi je sad malo zao sto sam tako planula al mogu mislit kako se taj laktat i za ozbiljnije stvari :angry::(

Kultura je u ovom nasem "modernom" drustvu na rezervi.
Ne zeli svako biti kulturan.
Kad malo bolje razmislis, sta imas od toga sto si kulturan ?
Za "molim" i "hvala" ne mozes nista kupiti .... pa koja je onda korist od toga ?

,Feb 19 2007, 01:10]Kultura je u ovom nasem "modernom" drustvu na rezervi.
Ne zeli svako biti kulturan.
Kad malo bolje razmislis, sta imas od toga sto si kulturan ?
Za "molim" i "hvala" ne mozes nista kupiti .... pa koja je onda korist od toga ?

<{POST_SNAPBACK}>

Ma prije da ne zna (ne moze) svako biti kulturan.

Jesi cuo ono da lijepa rijec i gvozdana vrata otvara ???

Ne zna svako, to je tacno.
Ipak, od kulture nemas svugdje koristi ....

Jest da sam danas ne raspolozena (ne pase mi ovakvo vrijeme, a ni ustajanje rano) ali mi nisu jasni ljudi koji upadnu preko reda makar to bilo i za kifle

hahaha, vilena, znas sta je jos cool, kad odes u postu ili banku, iako ima zuta linija da se stane jdan iza drugog svi s nabiju na salter ko na sank, jos samo da pice naruce ko u kaficu...

hahaha, vilena, znas sta je jos cool, kad odes u postu ili banku, iako ima zuta linija da se stane jdan iza drugog svi s nabiju na salter ko na sank, jos samo da pice naruce ko u kaficu...

<{POST_SNAPBACK}>

Ma oni misle da je ta zuta linija bordura po podnim plocicam pa se zato ne obaziru :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

e ovo je definitivno najjace... placam ja u banci nesto prije par dana... zena neka ispred mene, ja ono fino iza zute linije... ulazi covjek staje kraj te zene nasloni se na pult prakticki uz zenu...dise joj jadnici za vratom... i sad zavrsila ona kad on krenu...
ali eto kulturna radnica rekla mu je da sam ja ipak stigao prvi... :lol: :lol:

Jeste li primijetili koliko je osoblje u buticima ili bilo kojim prodajnim mjestima skroz neuljudno kod nas? Neki dan ulazim u obucarsku radnju i cekala sam 10 min dok je prodavacica odvojila sekund da pogleda nekog kupca (tj.mene) koji je usao i omeo je u tracanju sa jaranicom koju nije vidjela sigurno dva sata otkako se nakupilo traceva dok je prosla krug po carsiji. Ja se lijepo okrenem i odem, bezobrazluk!

pa kad je gradska raja bila kulturna?

Uvijek.
Problem je u ljudima koji sebi nafuraju neke komplekse, koji se ufuraju u neke uloge, u ljudima koji po komsiluku pricaju kako su glavni, u ljudima koji imaju u dzepu ali ne u glavi, i ljudima koji su sisli s brda pa ne znaju osnovna pravila kulture.

Ali mi se svidja ono kad narod skonta tamo kad placas struju kako treba stati u red, cak se i skontaju kako se onaj red rola :)
U ratu me je strasno zivcirao onaj red za humanitarnu :(
uvijek bio najmanji, pa i kad dodjem na red, oni em stariji odguraju nazad :(
a nikad nisam znao progovoriti :(

pokusat cu biti lapidaran: velikoseljastvo/malogradjanstvo :icon_mrgreen:

[quote name='snake' post='142620' date='Feb 19 2007, 10:09']hahaha, vilena, znas sta je jos cool, kad odes u postu ili banku, iako[b] ima zuta linija [/b]da se stane jdan iza drugog svi s nabiju na salter ko na sank, jos samo da pice naruce ko u kaficu...[/quote]

Pri

Eh ovako ne znam gdje da ovo stavim, pa da stavim tu u svoju temu o nekulturi ali sad malo drugacijoj..

Covjek ne moze na miru sjesti na pice,prosetati "gradom" a da ne bude teroriziran zvukom motora,ali nije to obican zvuk nego neko izivljavanje na motoru..Gasanje i neka pucketanja,zakucavanje,davanje boka i sve te gluposti koje daju jedan , moram se tako izraziti SELJACKI dojam ..
Zasto smo mi primorani da trpimo to ja se nekada zapitam? A policija da ne pricam .. Boli njih neka stvar sto neki divljak nema prigusivaca ili sta vec na auspuhu pa mu motor grmi da budi ljude dok spavaju ..Cini mi se da bi mogla srat o ovome citav dan jer me totalno nervira ova situacija.. odkako je pocelo lijepo vrijeme nisam posteno odspavala od podivljalih, sto vozaca motora to i vozaca auta. :angry:

Brate nek voze normalno il nek idu negdje van grada pa nek siluju te motore do nemilosti..

[quote name='_Sororis_' post='167891' date='Jun 27 2007, 18:24']Eh ovako ne znam gdje da ovo stavim, pa da stavim tu u svoju temu o nekulturi ali sad malo drugacijoj..

Covjek ne moze na miru sjesti na pice,prosetati "gradom" a da ne bude teroriziran zvukom motora,ali nije to obican zvuk nego neko izivljavanje na motoru..Gasanje i neka pucketanja,zakucavanje,davanje boka i sve te gluposti koje daju jedan , moram se tako izraziti SELJACKI dojam ..
Zasto smo mi primorani da trpimo to ja se nekada zapitam? A policija da ne pricam .. Boli njih neka stvar sto neki divljak nema prigusivaca ili sta vec na auspuhu pa mu motor grmi da budi ljude dok spavaju ..Cini mi se da bi mogla srat o ovome citav dan jer me totalno nervira ova situacija.. odkako je pocelo lijepo vrijeme nisam posteno odspavala od podivljalih, sto vozaca motora to i vozaca auta. :angry:

Brate nek voze normalno il nek idu negdje van grada pa nek siluju te motore do nemilosti..[/quote]

to neznaci da je covjek seljak ako daje gas na motoru to covjeka pojedine ljude inspirise daje im nesto ugodjavaju svojoj dusi ... nemas pojma sta je COOL :D meni je bas cool kad vidim cojek daje gas gume zvizde gori pod njim asvalt to je bas mocno ;)

[quote name='PlaYeR' post='167997' date='Jun 27 2007, 23:46']to neznaci da je covjek seljak ako daje gas na motoru to covjeka pojedine ljude inspirise daje im nesto ugodjavaju svojoj dusi ... nemas pojma sta je COOL :D meni je bas cool kad vidim cojek daje gas gume zvizde gori pod njim asvalt to je bas mocno ;)[/quote]

Izvor buke iznad dopu

meni bi bilo cool da nam dodje ekipa CSi-ja pa da oni vide sta je belaj , u svemu tome u cazinu ima bitnijih stavri da policija radi a ona neradi

[quote name='PlaYeR' post='168069' date='Jun 28 2007, 09:57']meni bi bilo cool da nam dodje ekipa CSi-ja pa da oni vide sta je belaj , u svemu tome u cazinu ima bitnijih stavri da policija radi a ona neradi[/quote]

sla

[quote name='_Sororis_' post='167891' date='Jun 27 2007, 16:24']Eh ovako ne znam gdje da ovo stavim, pa da stavim tu u svoju temu o nekulturi ali sad malo drugacijoj..

[b]Zasto smo mi primorani da trpimo to ja se nekada zapitam?[/b] A policija da ne pricam .. Boli njih neka stvar sto neki divljak nema prigusivaca ili sta vec na auspuhu pa mu motor grmi da budi ljude dok spavaju ..Cini mi se da bi mogla srat o ovome citav dan jer me totalno nervira ova situacija.. odkako je pocelo lijepo vrijeme nisam posteno odspavala od podivljalih, sto vozaca motora to i vozaca auta. :angry:

Brate nek voze normalno il nek idu negdje van grada pa nek siluju te motore do nemilosti..[/quote]

Primorani smo da zivimo u takvoj drzavi koja dopusta sve sto je suprotno od normalnog civilziranog ponasanja...Mene je to ispocetka nerviralo, svaki put kad prodje kraj mene, valjda zbog pretjerane buke i izazivanja nelagode, da sam kojim slucajem imao kakvo oruzje kod sebe u afektu bi ga ispalio i za njim i za tim motorom :D ...

vise me ne nerviraju motoristi , vec iskljucivo nasi mentalno-retardirani policajci, koji na svaki nacin zele kazniti normalnog vozaca , a ne nenormalnog...

ako se koji policajac uvrijedi, tim bolje :D

[quote name='snake' post='168097' date='Jun 28 2007, 12:54']vise me ne nerviraju motoristi , vec iskljucivo nasi mentalno-retardirani policajci, koji na svaki nacin zele kazniti normalnog vozaca , a ne nenormalnog...

ako se koji policajac uvrijedi, tim bolje :D[/quote]

Pri

[quote name='ober_snake' post='168093' date='Jun 28 2007, 12:29']sla

e vidis to otelo se to je ono jednom kad dodje cojeku u glavu pa ga ocepi al opet to nije nekultura to je normalna pojava kod svih vozaca ;) i to se desi jednom al neki nerazumiju sta je uzitak vozacu ;)