Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Utjecaj Filmova I Knjiga Na Vas Zivot

Recommended Posts

Pa kako uopce dozivljavate filmove i knjige?
Jel to nesto sto vam samo tako krati vrijeme, nesto sto vas oplemenjuje, nadopunjava, kreira vasu licnost ili vas samo jednostavno zabavlja?

Kako uopce birate sta cete gledati ili citati?

Mozaete li se odluciti na nesto bezveze, ili bas pazite na sta se okomite?

Koliko to sve uopce utjece na vas?

Covjek koji ne cita dobre knjige ili ne gleda dobre filmove nema nikakve prednosti nad covjekom koji ih uopce ne zna citati ili gledati...

Pa  kako uopce dozivljavate filmove i knjige?
Jel to nesto sto vam samo tako krati vrijeme, nesto sto vas oplemenjuje, nadopunjava, kreira vasu licnost ili vas samo jednostavno zabavlja?

Covjek koji ne cita dobre knjige ili ne gleda dobre filmove nema nikakve prednosti nad covjekom koji ih uopce ne zna citati ili gledati...

<{POST_SNAPBACK}>

Apsolutno se slazem sa ovom zadnjom recenicom i misljenja sam da ne postoji nijedna procitana knjiga ili cak strip, casopis ili novine koje nisu barem mrvicu utjecale na mene. Jer misljenja sam da sve sto svakodnevno radimo oblikuje nas same... pozitivno ili negativno...

Naravno da procitam, recimo, eto, neke poznate naslove, koji vaze za besteselere, ali ne mora znaciti da mi se i toliko svide, no, dobro je znati i biti upucen u to, da covjek ne ispadne laik ;)

Citam sve sto me zanima, ponekad procitam i ono sto me uopce ne interesuje, jednostavno pokusam naci neki smisao i u onome sto meni mozda ne ide od ruke i sl.

Mislim da je bitno citati i gledati sve pomalo, tj, ne biti zatvorenih vidika i bazirati se samo na jednoj strani.

Vise volim knjige i uvijek nesto citam ali i filmovi zauzimaju vazno mjesto.

Ja ne zna, sta bih kada nebi bilo filmova, obozavam da ih gledam i ako bas u zadnje vrijeme ne prakticiram ovaj hobby. Mislim da su knjige i filmovi imali znacajan utjecaj na mene i moje razmisljanje. Utjecaj je dakako pozitivnog karaktera. Nema knjige ili filam koji bar u nekoj maloj mjeri ne utjecu na osobu koja cita/gleda knjigu/film.

ne gledam filmove nesto pretjerano ali zato citam za desetero :D

ne citam samo zato da bih nesto procitala i redovno se toliko uzivim u radnju knjige i likove da danima nakon sto je zavrsim razmisljam o tome, i svaka procitana stvar ostavlja odredjeni utisak i ako nista drugo povecava vokabular. jadno mi je kad neko u svom zivotu ne procita nista drugo osim sportskih stranica u dnevnim novinama, nije svjestan sta gubi

gledo sam filmove i cito sam nenormalno prije par godina, ali u zadnje vrijeme jednostano nemam vremena vise zato. Prije kad sam busom putovo, procito sam sigurno pola biblioteke i u kinu sam bio svake sedmice i videoteki, ali vise mi se to neda.

Za mene svaka knjiga ako je dobra ostavi neki izvjestaj ... iz kojeg sam nesto novo sazno, novu perspektivu, novu istinu mozda ... a filmovi su za mene masaza za mozak. Jednostavo se mogu opustati i gledati dobar film.

[quote name='_Vilena_' post='140658' date='Feb 11 2007, 03:15 PM']<span style='font-family:Courier'><span style='color:purple'>Pa kako uopce dozivljavate filmove i knjige?

Covjek koji ne cita dobre knjige ili ne gleda dobre filmove nema nikakve prednosti nad covjekom koji ih uopce ne zna citati ili gledati...</span></span>[/quote]

U zadnje vrijeme radije gledam film nego čitam knjigu - lak

citam sve sto mi padne pod ruke, ne znam, covjek zaboravi na neke stvari, uzivi se, opsuti..
filmove volim, ne sve ali dobar film je uvijek ok za pogledati, sve dok nije neko sranje tipa pistolj od 10 metaka a on puca pola sata rafal.. volim realne stvari, filmove koji imaju pouku..

da li utjecu na nas, svakako,ma koliko mi to negirali i one safunjare i sl. utjecu na nas pa nam je drustvo ovako truhlo.. do nase punine srca je da li cemo se rasklijati..