Jump to content

Recommended Posts

Neznam da li grijesim sa ovim pitanjem ili je mozda glupost ili cak nisam trebao otvarati novu temu :D

Sta vi mislite o cazin.net izgledu ? Da li bilo mozda bolje da se promjeni sta na njoj,izgled ili tako nesto,jer na stranici se samo mjenjaju vijesti i slike :D

Bas sam gledo www.sarajevo-x.com malo su promjenili izgled i sve to i sad bas super izgleda.

I ja se slazem sa tobom da stranica treba malo osvjezenja malo novosti testirati par razlicitih dizajna ili staviti naketu naku sta bi posjetioci voljeli da se promjeni, doda ili ukine.
Pozz

Ja sam odnedavno clan, ali odavno posmatram ovaj forum i nekako bas kao da mu nesto fali, mislim po izgledu.

Ja bih ovo malo osvjezila, recimo za svako godisnje doba neke karakteristicne boje ubaciti, u jesen mozda uzorke listova, u proljece zelenilo, u ljeto zivlje boje, zimi pahuljice, i tako, dozivljaj bi bio ljepsi..

Pocetnoj stranici bih takodjer dala novi izgled, bar onaj dio sa natpisom INTERNET STRANICA GRADA CAZINA, to bi mozda bilo ljepse da se drugacije kreira...

Eto, to samo neka moja razmisljanja na prvi pogled, oni koji su strucni znat ce bolje...

Pozdrav!

Ja sam odnedavno clan, ali odavno posmatram ovaj forum i nekako bas kao da mu nesto fali, mislim po izgledu.

Ja bih ovo malo osvjezila, recimo za svako godisnje doba neke karakteristicne boje ubaciti, u jesen mozda uzorke listova, u proljece zelenilo, u ljeto zivlje boje, zimi pahuljice, i tako, dozivljaj bi bio ljepsi..

Pocetnoj stranici bih takodjer dala novi izgled, bar onaj dio sa natpisom INTERNET STRANICA GRADA CAZINA, to bi mozda bilo ljepse da se drugacije kreira...

Eto, to samo neka moja razmisljanja na prvi pogled, oni koji su strucni znat ce bolje...

Pozdrav!

<{POST_SNAPBACK}>

Jel ovo sad rijec o forumu ili stranici sto si ti napisala, ja kako sam skontao da je o forumu,a tema je za stranicu.

Da, moj prijedlog se odnosi prvenstveno za ovaj dio na forumu, a i za glavnu stranicu, zasto da ne?

Mozda bi trebalo na glavnoj pocetnoj stranici staviti neku vecu oznaku za forum, ili bar neke crtice, neki zadnji komentar,post iz najakuelnijih tema, tako da ljudi budu vise upuceni sta se ovdje desava, na taj nacin bi se privukla veca pozornost i zainteresiranost posjetilaca da se uclane na forum, a mozda i primamljiva tacka za nove donatore...

Mislim da nije losa ideja...

[quote name='Hugolina' post='140538' date='Feb 11 2007, 02:46']Da, moj prijedlog se odnosi prvenstveno za ovaj dio na forumu, a i za glavnu stranicu, zasto da ne?

Mozda bi trebalo na glavnoj pocetnoj stranici staviti neku vecu oznaku za forum, ili bar neke crtice, neki zadnji komentar,post iz najakuelnijih tema, tako da ljudi budu vise upuceni sta se ovdje desava, na taj nacin bi se privukla veca pozornost i zainteresiranost posjetilaca da se uclane na forum, a mozda i primamljiva tacka za nove donatore...

Mislim da nije losa ideja...[/quote]

hugolina tu se slazem sa tobom puno punoooo raje dolazi na cazin.net a vise od pola nezna ni sta je forumm... tako kada bi bila ona skripta uvijek zadnji postovi sa foruma to bi bilo straha :D
i mislim da bi se design mogo napravit u crvenoj boji i bijeloj mislim malo slican kao forum a isto tako ostavit malo prosleg designa..
meni se design dopada straha ovaj sada sto je mozda onaj banner promijenut ili ubacit drugi
stavit malo vise stvari na stranicu i tako tih cikacaki... :)
ali ipak mislim da oni nemaju vremena i kada ufate malo cajta dolete na forum i to je sve jer mislim da ih pola na faksu bude...

[quote name='rijad' post='178189' date='Sep 12 2007, 06:31']hugolina tu se slazem sa tobom puno punoooo raje dolazi na cazin.net a vise od pola nezna ni sta je forumm... tako kada bi bila ona skripta uvijek zadnji postovi sa foruma to bi bilo straha :D
i mislim da bi se design mogo napravit u crvenoj boji i bijeloj mislim malo slican kao forum a isto tako ostavit malo prosleg designa..
meni se design dopada straha ovaj sada sto je mozda onaj banner promijenut ili ubacit drugi
stavit malo vise stvari na stranicu i tako tih cikacaki... :)
ali ipak mislim da oni nemaju vremena i kada ufate malo cajta dolete na forum i to je sve jer mislim da ih pola na faksu bude...[/quote]

Haj da i ja reknem koju na ovo sve, al da se razumijem govorim o stranici a ne forumu

Vako,

Ovo ste je sada je uzas, prvo sto treba napraviti je pobjeci od iframe, da ne dolazi do slucaja da se ponekad stranica otvori bez navigacije ko sada

Druga stvar je da treba pobjeci od rezanja dizajna u PS, pa CSS je zakon, na tome cemo dobiti ljepotu, brzinu, funkcionalnost, ...

Treca stvar je da treba povezati korisnike sa stranice i foruma, dakle zajednica registracija, da nema vise onoga pisanja glupoga na galeriji, komentari ...

I cetvrta stvar je da treba sve uraditi z PHP a ne u ASP ko sada

Sto se foruma tice ne treba nista dirati, mozda jedino onu sliku gore zamjeniti

hej nemojte zamirit ne mrzim ja vas, ja samo reko

Edit:

Da dodam i ovo da bi trebalo postaviti na sajt, naprimjer zadnji 10 postova, zadnje slike u galeriji, komentari ... tako da je sve pri ruci :D

Mozda je ovaj moj odgovor ovdje offtopic, ali imam pitanje za admine: " Vidite li vi sta se pise na pocetnoj stranici u Knjizi gostiju i recimo novosti Muzika?"
Ono je da se covjeku okrene zeludac i to vise puta, grozno, inace sad sam slucajno klikala tamo i kad sam vidjela sta se pise, pa to je za fuj. Ne pamtim kad sam tamo citala nesto i znam da necu vise u skorije vrijeme.

Jos kako to izgleda nekom sa strane kad dodje na stranicu pa vidi?!? Ja da sam na vasem mjestu ukinula bi da se nista nemoze pisati, bolje nista nego onako nesto.

[quote name='Eve' post='241074' date='Jun 15 2008, 22:12']Mozda je ovaj moj odgovor ovdje offtopic, ali imam pitanje za admine: " Vidite li vi sta se pise na pocetnoj stranici u Knjizi gostiju i recimo novosti Muzika?"
Ono je da se covjeku okrene zeludac i to vise puta, grozno, inace sad sam slucajno klikala tamo i kad sam vidjela sta se pise, pa to je za fuj. Ne pamtim kad sam tamo citala nesto i znam da necu vise u skorije vrijeme.

Jos kako to izgleda nekom sa strane kad dodje na stranicu pa vidi?!? Ja da sam na vasem mjestu ukinula bi da se nista nemoze pisati, bolje nista nego onako nesto.[/quote]

Eve, hvala na prijedlogu.

Radi se nova verzija stranice. Necu pricati o roku, znam da treba biti brzo gotova, odnosno vec je trebalo biti online, ali ....
ispiti i tako to :D

Biti će na novoj sve rjeseno, i samo registriani korisnici ce ustvari moci komentarisati bilo gdje na stranici.

i da OBAVEZNO ... kad bi ipak doslo do neki ispada neki psovanja odmah ban na IP ... i cao ;)

[quote name='PlaYeR' post='241229' date='Jun 16 2008, 17:22']i da OBAVEZNO ... kad bi ipak doslo do neki ispada neki psovanja odmah ban na IP ... i cao ;)[/quote]
Mislis ban na korisnicko ime :)
Ban na IP je apsurdna stvar. Dosta ljudi jos ima dail up, te kad se god konektuju dobiju novu IP aderesu. :D
S druge strane, neki imaju kablovski net gdje 5 ljudi dijeli istu IP adresu :)

[quote name='[I-B-R-O]' post='241195' date='Jun 16 2008, 12:47']Eve, hvala na prijedlogu.

Radi se nova verzija stranice. Necu pricati o roku, znam da treba biti brzo gotova, odnosno vec je trebalo biti online, ali ....
ispiti i tako to :D

Biti će na novoj sve rjeseno, i samo registriani korisnici ce ustvari moci komentarisati bilo gdje na stranici.[/quote]

E napokon...mislim da sam isti prijedlog davala 100 puta. Ono je stvarno preslo sve granice ljudske kulture.
Ne treba dopustiti nekim krkanima da kvare izgled cazin.net...

Ibro, u napad :)))

jedva cekamo tu stranicu novu, nadam se da nece samo biti neke stvari nove, nego skroz struktura, codiranje i ljepse za goste citati informacije nego sto je sad. Ako nebude bicete bjeni :D