Jump to content
Sign in to follow this  
Beauty

Trudnice I Cigarete?

Recommended Posts

iskreno nikad pushila nisam ... zena koja se odreci tih losih navika nije sposobna i u trudnoci za mene je sebicna osoba ... kod mene u stanu gdje zivim sa roditeljima nitko ne pusi ... ne kazem kad odem negdje u goste da kompliciram u vezi toga ali ne dozvoljavam da se mi dijete truje zbog ceifa nekog treceg ... neodgovorno veoma sa strane roditelja da dijete izlazu dimu nikotina za vrijeme trudnoce i kad se rodi ...

joj od jednoga moga prijatelja zena cijelu trudnocu pusila ko Rus i sad bog dao dijete dobro i zdravo... al opet drzi ga u krilu i pusi i sav dim ide direktno na njega. Edited by BeLaY

Slazem se sa Eci peci pec :)

Moja majka je rodila troje djece.
Tokom trudnoce je pusila i evo fala bogu sve troje odrasli i zdravi,
kad smo bili mali ni jedno
od nas nije imalo nikakvih zdrastvenih problema radi toga,prebolovali
smo sve sto preboluju djeca nepusaca.

moram reci da mi se nimalo nesvidja kad sjedim u drustvu i trudnica zapali a svi na nju zasto pusi,pa nije ni ta trudnica pala na glavu,koji se klinac te zene mjesaju u to.

jbg mozda se ne pokazu simptomi odmah,ali naravno da odraslu osobu dim i cigare nisu zdrave a kamoli za tako malu bebu,moze lako kasnije imati problema sa plucima ako tako udise taj dim sto belay veli pusi kraj djeteta malog,ne valja u svaku ruku ne valja,sad bom kako ko,svak ima svoje.

uhh, dobra tema...

svi bruje naokolo o stetnosti duhana po zdravlje pusaca, kao i za zdravlje pasivnih pusaca...

malo ko da se dotakne trudnoce i cigareta...

u dimu cigarete ima hrpa teratogenih supstanci, koje uzrokuju smrt ploda, deformacije prilikom embriogeneze, razne kongenitalne anomalije...

a kako sve sto majka unosi u organizam preko placente dolazi do bebe, tako i dim cigarete...

sa mnom na faxu bila je jedna trudnica, pushila je, rodila je nedavno, beba je mjesec dana bila u sarajevu... imala je potkraj trudnoce malo plodne vode, morala je na carski rez roditi...

jednom kad ju je profesor ginekologije vidio da pushi, tako je izgalamio na nju i bukvalno odrzao joj predavanje samo takvo...

Svaka normalna trudnica bi se trebala informirati tokom trudnoce koliko je stetno pusenje
i kakve sve posljedice mogu biti po bebu a isto tako mislim samo kad bi trudnica vidjea kako
izgleda posteljica od bebe kod trudnice koja pusi mislim da joj nebi ni palo na pamet ako imalo voli to
svoje buduce dijete jer izgleda kao da uzmes posteljcu i uvaljas je u blato ukrato fujjjj...

ja mislim da sam ovdje vec pisala ... nisam nikad nikotina probala ... po mom misljenju kao sto je i inzinjer rekao zensko ako voli to svoje dijete nece ni pomisliti da bi tokom trudnoce pusila a iskreno ni kad rodi ... gore je nekad biti pasivni pusac ... dijete ima osjetljive organe tako da Bogami kod mene kod kuce nitko nepusi srecom ... i sa tim belaja nisam imala a bom i kad imamo goste rijetko tko da pusi u kuci jer je otac bio ovisnik od nikotina ... morao zbog zdravlja prekinut pa i zbog njega se kontrolisu ...

prvo dijete pa onda sve navike i unistavanje samog sebe ... ako ne volis sebe brete bar cuvaj taj plod tu trudnocu

uglavnom fujjj ... jos kad mi recu sto bi prekinula ma daj covjece bljek

hmmm ako treba i ja ću prestati pu

hmmm sta reci, ovdje komentarisu i oni sto nikad nece nositi bebu u stomaku :D

neznam po mom misljenu nemamo pravo nikog osudjivati!!

nauka dokazala da steti ... bilo bi dobro da se nepusi nikako a ne samo u toku trudnoce ...

Samo ignorant od zene moze pusiti u trudnoci, znajuci koje su moguce posljedice pusenja za dijete...

[quote name='jedancoek' post='138403' date='02.02.2007, 10:59']Mogu Vas samo osu

Vi kako hocete ali meni je NAJgadnije vidjeti trudnicu da pusi...jer nije samo ona u pitanju vec i to nerodjeno djete koje ne moze samo da odluci...

Ne radi se o tome da ce se bebica zbog pusenja u trudnoci roditi (nedaj boze) bez ruke, bez noge etc. ali ja poznam djecicu koji su skroz slabog imuniteta i non stop su bolesni, ta djecica su sitnija etc.

I ako se ne pokaze odmah na porodu...pokazace se kad tad...

Ne moze mi niko govorit da je to zdravo za djete

Mog misljenja su te zene jako SEBICNE! A kad imamo djecu, ta mala bicu su ovisna o nama i nikad ne smijemo dopustit da bilo sta bude price od njih!

Trudna sam trenutno i ne pusim, i glupo mi je kad vidim trudnicu da pusi s obzirom na to da svak zna da je pusenje stetno za zdravlje, kako je stetno za majku tako je stetno i za bebu. Zene bi trebale razmisliti oko toga, ako vec nece da prestanu zbog sebe pusiti nek bar prestanu pusiti zbog djeteta. Ne znam jel ikako razmisljaju na to bi li moglo sta biti zbog toga?! Najgore mi je kad cujem da joj je dijete na prvom mjestu a radi neke gluposti s kojima moze prestati da hoce ... :rolleyes:

Guest
Pusenje je stetno za zdravlje i ovako, a kamoli za trudnicu. Al svaka zena neka to odluci za sebe...

mah svi smo protivnici tog ali ima i mnogo drugih nepodobnih stvari za trudnice osim cigareta.

Guest
[quote name='x-men' date='27 October 2009 - 10:36 ' timestamp='1256632576' post='345757']
mah svi smo protivnici tog ali ima i mnogo drugih nepodobnih stvari za trudnice osim cigareta.
[/quote]

da, npr alkohol...

da alkh pa izhrana pa ponasanje u trudnoci,sve sto jedna trudnica radi u toku trudnoce pored gena koje ce dijete naslijedit,moze imat jos dodatnih komplikacija zbog nepazenja u toku trudnoce,znaci dodajes mu onako kako se pazis i odrzavas trudnocu.dijete se ipak napaja od majke i majcinog tijela pa sve sto se jede ili pije ili radi je povezano sa dijetetom.

treba izbjegavati sve ono sto ne valja inace a jos pogotovo u trudnoci treba paziti na ishranu, na pice i na dosta drugi stvari, ipak beba zavisi od majke.
Ja otisla kod doktora i ispitiva on mene za pusenje, kafu, kolu, alkohol,kazem ja njemu nit pusim nit pijem alkohol, ne pijem kafu i ne pijem gazirano, kad cojk pogleda u mene i kaze wwooow ovo nisam odavno cuo, hvala Bogu imam lijepu trudnocu i budem presretna kad odem kod doktora i on mi kaze da mi je beba odlicno a i ja.Na prvom mjestu treba biti beba pa onda sve ostalo ... :) :)

Kako sam saznala da cu ako Bog da postati mama, ostavila sam cigarete, prvo sto mi je dim cigarete smrdio i sto me to gusilo, a drugo iz razloga sto ne zelim narusavati bebino zdravlje :)