Jump to content
Sign in to follow this  
Clark Gable

Kad Ce

Recommended Posts

sta mislite, kad ce u Cazinu biti sajam knjige, zasto nasi ljudi malo citaju ili gotovo nikako, par ljudi sa ovog foruma je vec se izjasnilo da nikad nije procitao/la knjige.. zasto ?

sve do 8 razreda, mene nikad nisi mogo vidjet da ucim kamoli da citam sta....
onda kad sam posla u srijednu skolu sam to sve pocela ozbiljnije shvatat i jos danas znam uzet knjigu u ruku i procitati :)

sta mislite, kad ce u Cazinu biti sajam knjige, zasto nasi ljudi malo citaju ili gotovo nikako, par ljudi sa ovog foruma je vec se izjasnilo da nikad nije procitao/la knjige..  zasto ?

<{POST_SNAPBACK}>

Zato sto danas nije moderno citati knjige. nisi "cool" ;)
doduse to je odavno... mi geekovi smo izuzetci hihi

Kada ce biti sajam knjiga ?!
Ko ce ga znati .... :)
Kao sto Incubus kaze , nije moderno citati knjige.
Zasto citati knjige kada imamo kompjutere,filmove .... i ostalo sto je puno brze i lakse od citanja knjiga od 200-300 stranica.
Kako god , meni je knjiga uvijek draza.

Evo jedan dijagram koji pokazuje nagli porast korisnika racunara naspram malom porastu citaca knjiga od 99 do 2001

se225a.jpg

vecina ljudi nevoli citati knjige jer to ih tako receno ''zamara''

znam i sama kad sam isla u skolu vecini se nije dalo procitati lektiru :huh:

naprimjer moj otac nikad nije procitao knjigu od pocetka do kraja :rolleyes: ja sebe nemogu zamisliti da pocnem knjigu citati pa onda da je ostavim i ne procitam do kraja :o

bila ona preglupa ja je moram procitati

Ljudi sve manje citaju jer ne shvataju vrijednost pisane rijeci, danas je tu internet, niko vise ne iscitava literaturu, nego ode na google, nadje sta mu treba i to je to, a sutra kad se zadesis u drustvu pa te neko upita gdje bi mogao naci knjizevnu kritiku za to i to, sta ces mu reci? www.nesto.com???
Smijesno, blago je poznavati literaturu i biti upucen u poznate naslove svjetske knjizevnosti.

Naravno, nadje se informacija, ali dosta je njih laznih, a kada o nekom predmetu znas malo, nisi u stanju procjeniti sta je istina, a sta ne...
Bas neki dan cura na faxu imala prezantaciju seminarskog i glavni izvor joj je bio net, naravno da je imala puno laznih informacija, jer nije to vjerodostojno, razlika je u malim rijecima, varke, ali upravo te sitnice su bitne.

"Cesto ces ustanoviti da je knjiga bolji prijatelj nego covjek!" SETTEMBRINI