Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mlade Mame

Recommended Posts

[quote name='ljubičica' date='27 September 2010 - 08:23 ' timestamp='1285572218' post='398517']
mlade mame; nije lako biti mama jer mama mora biti spremna da bude mama

a a gdje su tate imal njih
[/quote]

da, mora biti spremna bez obzira koliko godina ima, ja kad sam bila u bolnici jedna austrijanka je bila samnom u sobi, bila je starija od mene mozda jednu 5-6 godina, cijelo vrijeme je plakala u sobi, samo je nahranila dijete i dala bolnicarkama da se brinu o njemu, kasnije mi je rekla da nije spremna ici sama kuci sa djetetom ( iako joj je momak / cojk s njom ) jer u bolnici samo pritisne dugme i dodju bolnicarke i sve joj pomognu i kazu sto joj treba a kod kuce toga nema, rekla sam joj da ona mora iz bolnice izaci il danas il za par dana, uglavnom ne moze ostati, iako je mogla izaci iz bolnice i ici kuci ona nije htjela jer nije bila spremna pa je ni doktori nisu smjeli pustiti kuci jer psihicki nije bila spremna da se brine o djetetu. Cesto se sjetim nje i pitam se kako se snalazi sa djetetom.

Tako da ono sto je najvaznije jeste da mama bude spremna da ima tu odgovornost i da se trudi oko djeteta bez obzira koliko godina imala :)

[quote name='kladusanka' date='26 September 2010 - 21:54 ' timestamp='1285534441' post='398483']
Upravo tako, roditi ne znači da si majka u onom pravom smislu, kad je potrebno djetetu pru
  • Upvote 1

Nekad mlada mama premlada bila.. Danas Ja mlada zena sa sinom koji je skoro pa visi od mene.. Ljudi cudno gledaju kad kazem da je moj...Obuca njegova mi jec prevelika... :D divan osjecaj...

Jos dviniji je kad me nazovve dragi da se cuo uciteljicom i onda kaze kako je socijalano jak, tj da pazi na slabije.. itd itd idt dobri osobina....

Sve jedne mlada mama moze odgojiti dobro.. Srce odgaja ne godine...

Upravo tako, roditi ne znači da si majka u onom pravom smislu, kad je potrebno djetetu pru�iti sve ono �to se od majke očekuje, a za mene je to najodgovorniji "zadatak" u �ivotu, a kako ću ga "izvr�iti" godine i godine trebaju proći da vidim pravi razultat.

A vezano za godine, ne znam da one mogu biti presudne u odgoju, mada je činjenica da roditelji u zrelijim godinama vi�e popu�taju djetetu, al' aBd kad rodim jo� jedno onda ću o tome moći pisati iz iskustva. biggrin.gif

Rekla i neporekla .... lijep je osjećaj u zrelijim godinama biti mama maloj bebi. Kad idu svi sa mnom u kupovinu, smiješno za vidjeti. Moj sin veći od mene, kćerka stasava u pravu tinejdžeriku, i onda mala beba. :D

Razlika između svih torje,je u razmaženosti bebe, više je razmažena od ovih dvoje što su bili. Nas je četvero velikih u kući i ona. U mojoj i muževoj porodici je najmlađi član. Sama od sebe je harambaša, vole je svi, a u ulici kod mojih je glavna. Kako će se to sve odraziti na odgoj tek ću da vidim, sad zasad je ona naša maza mazava. :wub:

Edited by Ciklama
  • Upvote 2

Ja cu izgleda biti sa ovim najmladjim kao ona iz zikine dinastije "ljubi ga majka" :D hahaha  jeste da mi kicma odpada sa njih troje i kucni poslovi i sve al neka djece zive i zdrave :D ja jos nemam 30 troje djece :D jesam ja mlada mama? :D 

• Upvote 2

Nista ljepse od tog osjecaja! Iako Nije uvijek jednostavno 9 mjeseci nositi!
Treba uzivati u svakoj sekundi! Jednostavno boziji dar!
I sve i jedne zene koja si to zeli a neuspije mi je pravo zao!

Jeste  Vi, mlade mame, koristile kakvu literaturu, misleci na npr. mama i beba ili slicno, tokom trudnoce? Eto mene jako interesira sta se u svakom tjednu desava, kako se mijenja taj "komad mesa" u pocetku, pa kad rastu rucice, nozice, vitalni organi, sveee :)

Gdje ste pribavile literaturu, ako jeste?

LP

Sad ima toliko tih internet stranica i foruma za trudnice, mame i bebe :) tamo dobijes na mail svake sedmice mail sta se desava sa tijelom sa bebuskom i kako sta postupati koliko do cega i tako :) i posebno potreban je dobar savjet ginekologa ili ginekologinje.... :) bebac. com dobra stranica 

• Upvote 1

Sa prvih dvoje sam kupovala novine i knjige, onako uz put izluđivala svoga doktora - ginekologa pitanjima i podpitanjima, sa trećim djetetom sam po netu nalazila sve što me zanimalo. :)

Sto se tice web siteova o mamama i bebama, to stoji, ali meni eto veci gust uz knjigu relaksirati se :)

Moja mama mi je bila u naslijedje ostavila knjigu bas po nazivu mame i bebe, ali eto posudis nekom da se upozna s onim sto ga ceka, i ne vrati nikad :(

Ja mislim da je nije OK ako mlada cura rodi dijete s 15,16,... godina...jer mnoge zatim zaborave skolu itd., i ne trude se dalje nastaviti, sta vi mislite o tome?

Djevojke sa 15, 16 godina su jos u razvojnoj dobi ... kako fizicki tako i duhovno... u tom periodu treba da nauci puno toga o sebi... i natovariti sebi jos i djete ... ne.... prerano... premlado... a opterecivati se u toj zivotnoj dobi sa djetetom je bas nepotrebno kada vec postoji kontracepcija !

Veliko NE....treba da uziva u cvjetu mladosti na najbolji nacin - jedna je mladost... a ima vremena da rada ako zeli do 40e... Edited by Tigrica