Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mlade Mame

Recommended Posts

ali zato o tome treba ranije razmisljati ako se budu u zajednici cuvali nece biti belaja ;) ali kako kod nas stvari stoje cure imaju odnose sa 16 mada nema pojma sta radi niti ima  neko znanje o tome sta moze napraviti , cime se moze zaraziti tek kad stvar bude onda zna sta je uradila .

ali nakon svih tih kontracepcija uvijek ima neki procenat sanse da se zatrudni.
uvijek ima onaj strah, od ginekologa, od apoteke ili slicnog, pa djevojka saceka, ono, hajd, nece valjda ba na mene.
ne mozemo se mi sada nikako naganjati ovdje oko kontracepcije, kad je tema o onom ipak sto se provuce kraj te sve silne kontracepcije :D

djete je vileno stvorenje koje se moze provuc kad se najmanje nadas.

ej tema se moze i nazvat:kada djeca radjaju djecu!!!
ali opet ovisi o godinama i zrelosti djevojke.po meni je sve ispod 18 nenormalno.od 18-20, to vec nekako...mogu samo reci:boze me zakloni i do 25. :D
ja imam prijateljicu koj a je s 18 abortirala...sad je 21.god stara i kaje se zbog toga...
i to je jedan od razloga zasto je u redu poroditi se i s 18.naravno,ako postoje uslovi za normalan zivot...
ako ne,e,to je vec druga tema...: <_<

Nista to ne znaci. Moja mati me rodila sa 20, mog buraza sa 25 pa niko ne moze reci da je bila "neformirana licnost".

Covjek se formira cijeli zivot, bitno je da je do odredjene dobi stekao zdravu osnovu.

Ja mislim da je nije OK ako mlada cura rodi dijete s 15,16,... godina...

jer mnoge zatim zaborave skolu itd., i ne trude se dalje nastaviti, sta vi mislite o tome?

<{POST_SNAPBACK}>

Za mene su to potpune budale.

Odu npr. napiju se ili spavaju sa opijenom osobom i onda se napumpaju i na kraju trudna,a nesjeca se nista sta je bilo,i sta ce onda,naravno pod krov od njezinih roditelja sa djetetom i da roditelji odrzavaju.eeeee......

Ja poznajem jednu curu ona je iz Slovenije,isto ostaala trudna sa 16 godina..... :huh: Et mala sebi bila na

ima dosta cura koju su mlade mame....mislim opet kazem svako ima svoje i mislim da svko moze i smje da odlucuje sam kad hoce djecu kad ne i sl.mislim ako neces djecu onda malo vise pazi kod sexa a ako hoces onda bome udri mujo..:D
al opet kako god prokontam bolje je imati djete kad si siguran da mozes djete i da odhranis kako treba tj.da negledas ninasto da sve mozes djtetu da ispunis mislim sve sto treba da mu mozes da kupis...zato je i potreban i otac i zato je haman naj bolje imati djcu kad se udas jer ipak to je nesto drugo nego ovako vanbracno imati djete...!..neznam moja je zelja imati puno djece tj 5 ili 6 al ako bog da sve tek kad se udam jer sad sam jos mlada to je prvo,drugo neznam kak obi roditelji na to reagirali kad bi rekla ja sam trudna...a trece zelim prvo da zivim sa momkom/cojkom tj.da se provedem i onda bome familija...! ajoj sta ja ovog napisa....

nek svako nako radi kako misli da mu je naj bolje!..:D

Na stranu to koliko je neko (ne)sposoban razmisljati u 16oj ili 17oj godini zivota ja ne bih htio imati dijete dok ja ne budem siguran da cu mu moci svako jutro na stol staviti dorucak, svako popodne rucak i navecer veceru, da cu mu moci kupiti odjecu, igracke, cokolade i bombone ....
jer ipak mi zivimo u materijalnom svijetu i sve dok ja ne budem sposoban da sve to obezbjedim necu ni razmisljati o nikakvoj djeci ili nesto slicno....

Nije mi ok... ako je bas premlada djevojka i rodi dijete. al mislim njen problem ona ce se stim dijetetom bakljati i gledati kako da ga digne na noge a ne ja.

Ja si jos nemogu zamisliti dijete da imam... :rolleyes:

ono jest zalosno kad mlada djevojka ostane trudna i jos na to sve mora da rodi,al vjerujte da postoje mlade mame koje su dosta bolje i vise se posvete svojoj djeci nego one koje su rodile u nekoj zrelijoj dobi...
mislim, dosta mladi djevojaka nema drugog izlaza kad ostane trudna,nego su prinudjene da rode,a ko ce to kasnije odgajati,boga pitaj,al dosta je slucajeva kod taki djevojaka da su svjesne svoje situacije i spremne su svoje djete odgajati kako treba..ima par slucajeva i ja im skidam kapu,svaka cast..
u svakom slucaju je najbolje ipak vrijeme za roditi od neki 20 pa sve do maksimalno 35 god,one poslije 35 su posve nervozne postale da je ipak bolje da sjede tamo gdje jesu nego ad radjaju...

Ja mislim da je nije OK ako mlada cura rodi dijete s 15,16,... godina...

jer mnoge zatim zaborave skolu itd., i ne trude se dalje nastaviti, sta vi mislite o tome?

<{POST_SNAPBACK}>

Eh sad je skoro moda da dijeca radjaju dijecu :) i ja mislim da to nije okej...ma ej sve na svoje vrijeme...neznam sto se treba zuriti :)
A mlade cure od 15,16 godina mislim da nebi bile u stanju da to dijete odgajaju i podizu :) ma polako ima vremena!

Mislim evo ja imam 15 godina i sad da zamislim da trebam roditi dijete :o:unsure::blink: ou majn gott..neeeee! nije too okeee!

Eh sad je skoro moda da dijeca radjaju dijecu :) i ja mislim da to nije okej...ma ej sve na svoje vrijeme...neznam sto se treba zuriti :)
A mlade cure od 15,16 godina mislim da nebi bile u stanju da to dijete odgajaju i podizu :) ma polako ima vremena!

Mislim evo ja imam 15 godina i sad da zamislim da trebam roditi dijete  :o  :unsure:  :blink: ou majn gott..neeeee! nije too okeee!

<{POST_SNAPBACK}>

sve je to ok,al sta mislis kojim slucajem ti se desi,i jos kad st ahoce ti saznas previse kasno kao sto je i moguce,i moras da rodis bebaca,bi li ga dala ili bi se potrudila da to djete podignes onako kako treba,jer curke djete kad se rodi zivot ti se okrene za 360 stepeni...cisto sumnjam da bi ga dala da ti ga neko drugi odgaja..
razumijem da si mlada ,al nikad se ne zna...
;) ;)

Mozda cesto i zvucim zatucana i previse konzervativna ali ipak cu ja svoje misljenje iznijeti. Kao prvo..

Te cure su morale naravno imati spolni odnos da bi postale mame, zatrudnile, a meni u glavu ne ide sta ima curica, DJEVOJCICA od 15 godina ulaziti u spolni odnos?!?! :blink: neki ce reci 21 vijek je, da, da ok neka je 21 vijek ali nije normalno da djevojcice ulaze u spolni odnos sa 15, 16 godina!!!

Znaci ona da nije imala spolni odnos sa nekim nebi uopste dosla u takvu situaciju, nebi ostala u drugom stanju. Da je imala i truna mozga obraza nebi dopustila sebi da se dovede do toga. Postoji zastita ok je sve to ali nista nije sigurno 100%.

Sad moje misljenje o tome treba li zadrzati djete, o zapostavljanu skole itd.

Eh kad je vec trudna ciscenje ne dolazi u obzir. Kako bi neko mogao biti tako okrutan ubiti ljudsko bice u sebi!??? Treba ga roditi i uz maminu, tatinu, pomoc porodice odgajati ga jer nije dijete krivo zbog njene pogreske. Skolu i druge obaveze treba izvrsavati ali i odgajati svoje dijete, jer se sama dovela u takvu situaciju.

Ima ona jedna u zargonu "Kako ugazis, tako lizi!"

Na stranu to koliko je neko (ne)sposoban razmisljati u 16oj ili 17oj godini zivota ja ne bih htio imati dijete dok ja ne budem siguran da cu mu moci svako jutro na stol staviti dorucak, svako popodne rucak i navecer veceru, da cu mu moci kupiti odjecu, igracke, cokolade i bombone ....
jer ipak mi zivimo u materijalnom svijetu i sve dok ja ne budem sposoban da sve to obezbjedim necu ni razmisljati o nikakvoj djeci ili nesto slicno....

<{POST_SNAPBACK}>

Potpuno se slazem sa tobom. Mislim da bi bilo ne odgovorno imati dijete a da mu ne mozes priustiti sta ono hoce, a djeca ne razumiju kada mi kazes da nemas za sta.
Prvo obrazovanje, onda kakav poslic tek onda bi se trebalo razimsljati o braku i bracnoj zajednici. Danas se sve vrti oko novca ako nema dovoljno da obezbjedis egzistenciju svojoj porodici onda ne bi trebao ni razmisljati o zenidbi ili bilo kakvom drugom kolektivu sa nekom drugom osobom.

Bas sto je Vilena napisala, tako mladim curicama se to nebi uopste trebalo desiti, sto kazu nezna se kruha najesti a trudna.

Negdje prije godinu dana sam gledala reportazu o curici koja ima 13 godina i vec je u 8 mjesecu trudnoce, najzesce je bilo kad je rekla da nezna ko je otac jer je valjda u bas toj sedmici raskinula s jednim a krenula s drugim momkom, navodno je u 2-3 dana spavala sa obojicom, a i oni su njeni skolski drugovi.
Djete je zadrzala tj njeni roditelji ce se brinuti o njemu, istinito i zalosno!

Mnogi kojima se to desi jednostavno nerazmisljaju na posljedice bila to trudnoca ili spolna bolest.

ne bih htio imati dijete dok ja ne budem siguran da cu mu moci svako jutro na stol staviti dorucak, svako popodne rucak i navecer veceru, da cu mu moci kupiti odjecu, igracke, cokolade i bombone ....

<{POST_SNAPBACK}>

potpuno ispravno i pravo..ali evo bas gledam danas na tv majka od 22 ne radi ima momka koji je uspio nagovoriti da radi kao prostitutka da bi imali para za zivot i bolji zivot :blink:
zaista ima onih koji ni nakon punoljetnosti nisu da kazem mentalno odrasli i sazreli da mogu racionalno donositi svoje odluke..ali ipak biti seksualno aktivan u 15-16god pa pokupiti tipa i ostati trudan..je nesto sto moze uraditi osoba samo koja nije sazrela kao osoba..sto ne mora da znaci da se uvijek radi o curicama od 15-16god ali ko sto incubus rece prvo razmisli dali si ti kao osoba staratelj sposoban tom djetetu dati sve ono sto jedan roditelj trazi..al eto to ce jos mao i kod nas da bude moderno i normalno...

potpuno ispravno i pravo..ali evo bas gledam danas na tv majka od 22 ne radi ima momka koji je uspio nagovoriti da radi kao prostitutka da bi imali para za zivot i bolji zivot  :blink:
zaista ima onih koji ni nakon punoljetnosti nisu da kazem mentalno odrasli i sazreli da mogu racionalno donositi svoje odluke..ali ipak biti seksualno aktivan u 15-16god pa pokupiti tipa i ostati trudan..je nesto sto moze uraditi osoba samo koja nije sazrela kao osoba..sto ne mora da znaci da se uvijek radi o curicama od 15-16god ali ko sto incubus rece prvo razmisli dali si ti kao osoba staratelj sposoban tom djetetu dati sve ono sto jedan roditelj trazi..al eto to ce jos mao i kod nas da bude moderno i normalno...

<{POST_SNAPBACK}>

ma nadam se da nece....
ipak sam ja dio te omladine pa znam kako ko razmislja... vjeruj mi nema ih bas puno kojima je to "moderno" tj. ja ih ne znam ;)

sve je to ok,al sta mislis kojim slucajem ti se desi,i jos kad st ahoce ti saznas previse kasno kao sto je i moguce,i moras da rodis bebaca,bi li ga dala ili bi se potrudila da to djete podignes onako kako treba,jer curke djete kad se rodi zivot ti se okrene za 360 stepeni...cisto sumnjam da bi ga dala da ti ga neko drugi odgaja..
razumijem da si mlada ,al nikad se ne zna...
;)  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ma ja kontam aj to sve pile...da dodjem u tu situaciju sa 15,16 godina mozda i sigurno bi postupila drugacije ali o nekim stvarima se nerazmislja unaprijed :) al trudim se da mi se to bash i nedesi ovako rano :D

ma nadam se da nece....
ipak sam ja dio te omladine pa znam kako ko razmislja... vjeruj mi nema ih bas puno kojima je to "moderno" tj. ja ih ne znam  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

o sorry ovo je lapsus stoljeca :D sigurno ne smatram to modernim vise ne odgovornim od strane prvo roditelja pa onda te djecice ;)

kod mene je vako neka ona rodi i sa 14 ali nek ga i sama hrani i tako dalje to je kod neki podpuno normalno da radjaju tako mlade :huh: :blink:

kod mene je vako neka ona rodi i sa 14 ali nek ga i sama hrani i tako dalje to je kod neki podpuno normalno da radjaju tako mlade :huh:  :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

vidi se da nam je forumasica jako mlada :D

ma zna ispisat pola podforuma lj s z s pet rijeci u recenici i frajerica...et samog dokaza da jednostavno neke osobe ne razmisljaju o onom sta pisu nego samo natipkaju i dalje idu...
nek rodi s 14 al nek ga hrani a cime jadna ne bila cime??

ta osoba je u tim god jos u osnovnoj skoli.. kakvo ona obrazovanje i gdje ona kao dijete moze da radi...

al nek ona rodi..to je bit svega

auslenderka samo zato sto si se udala prezime promjenila i sto si oficielno snaha i nevjesta, nedaje ti to za pravo da sa garom tako omalovazavajuce pricas i to te necini zrelijom od forumasa...Ja mislim da ni ti smisao njenog posta nisi skuzila! Nije ona to u tom fazonu napisala da sad svaka cura od 14 treba roditi. Nego kao ako moze nek, al posto nemoze financirati nek jos saceka...

Ti uzimas usta pravo puna, po nacinu komentarisanja sam skuzila da ti nisi uvijek tu, neko drugi pise u tvoje ime.

Pokusaj se u tu situaciju psotaviti, zivis na zapadu, trudis se da budes vjenica. Rodices ako bog da. Pa mozda i zensko. I za par godina tu curicu pubertet safaca, zaljubi se u hansa i hans i samo hans.. Osjecaji hormni ringespil. i desi se! Par sedmica kasnije trudna. Sta bi ti uradila??? Kamenovanje? Bicovanje?? Abortus?? Iznijeti trudnocu?? Sta bi svojoj kcerki savjetovala al iskreno!!

TI se smatras vecom vjernicom, to je ok i primjeti se dosta kroz tvoje postove. Al to te nestiti od ovakvih dogadjaja, nestiti te od iskusenja. Isto se to tebi moze desiti bozija zeno. Tvojoj kcerki sestri sestrisni bratisni itd itd...

stojim iza posta od Eci,jer Auslenderko mislim da si u svakom slucaju pretjerala,prozivas raju maksimalno po forumu,i to ti bas nije fino..
od sudbine se ne moze pobjeci,sto bi Eci rekla,ne znas sta se sutra moze desiti tvom djetetu,ne mora da bude kcerka,moze biti i sin,pa da napravi kakvoj maloljetnici djete,i ona jos to djete rodi,nije sva odgovornost pala samo na nju,nego bi trebao i on malo da se potrudi oko toga svega,ako su jos mladi i nisu mocni da to djete uzdrzavaju,postoje i druge mogucnosti,a ti kao buduca majka isto snosis odgovornost za to djete..bar ja mislim tako,
imam kcerku,i ne mogu tvrditi da ce biti perfektna,ma koliko se ja trudila da je usmjerim na pravi put,stvari se desavaju,i uvijek ce se desavati...al moje je koliko god budem u mogucnosti da joj pomognem i izvedem na pravi put,pa cinila ona greske ili ne..
ne kazem da je ok sa 14 postati mama,jer u glavi su zesce bubice,al ne mora da znaci da ce da bude losa mama..
puno se druzim kako sa starijim osobama tako i sa mladjim,dosta mladjim od mene,i mogu ti reci da nekad ipak vise volim popricati sa mladjom osobom,jer ima dosta vise razumijevanja i mogu reci pametnija je od one koja je u guzicu strpala dosta godina,a od zivota nema nista,niti ce imati...

Nego kao ako moze nek, al posto nemoze financirati nek jos saceka...

<{POST_SNAPBACK}>

znaci ako moze s 14 finacirati moze i majka bit :blink: a koja to moze?
al ako ne moze onda nek jos saceka,mislim da nijedna ta cura od 14 ne ostane trudna sto to zeli vec zato sto se to "desi" ;)

prvo nisam promjenila prezime zato sto to nije muslimanski obicaj ;)
drugo ne smatram se velikom vjernicom
trece ja ne mogu shvatiti da neko moze tako mirno reci nek rodi u 14god i da mu dijete bude seksualno aktivno u tim god
cetvrto ako Bog da i budem majka ne vazno bilo musko il zensko koje je odgojeno onako da poznaje i razaznaje sta je dobro a sta lose moguce je da se to i ne dogodi,ja znam sta je pubertet i da tad djeca nisu sva svoja (da tako kazem)
peto nedaj Boze da moja i pomisli na hansa..ako hans hoce preci na Islam i zvati se Hasan nema problema ;)
i sesto ako neko misli i zeli bit seksualno aktivan prvo neka pomisli da je to grijeh drugo ako vec radi nek malo i misli o posljedicama a ne "desilo se"sta cemo... Edited by auslanderka zauvjek bosanka