Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mlade Mame

Recommended Posts

ja bi se samo podpisla pod komentare vilene :) svaka cast mala vidi se i da na forumu ima osoba koje su godinama mladje ali mozgom jako zrelije razmisljaju ;)

ma sta ti ba fali  :D

a da nemas mame i babe davno bi se mozda ozenio  :D

<{POST_SNAPBACK}>

I rest my case :(

posto sam ja osoba koja nema dlake na jeziku da pucam odmah...

jesminda il vec kako se zoves il koji ti je nick ako si se nameracila svadjati s nekim,neka to budem ja,lako je s njima :D

i nasla si se tu pametovati a nos ne znas obrisati...po tvojim postovima na ovoj i na drugim temama da se slobodno zakljuciti bez obzira na tvoje godine da si ti jos psihicki nezrela ...I DA NE MOZES RODITI BEBU...

ako bi se svadjala,kani se teme,predji na pp,da se porefenamo,jer stvarno se prosipas ovdje na temi,pa nas sramota da te kupimo...

ovako,ja necu bas previse komentarisati vase postove,ja sam svoje misljenje vec rekla..sto se tice mladi majki sa 14 ,15 god,naravno nije u redu,to bez daljnjeg..
jer roditi djete i odgajati ga je strasno velika odgovornost,kao sto sam rekla zivot ti se okrene za 360 stepeni,bar se meni okrenuo a vjerujem i vecini,medjutim postoje pojedinci kojima to nista ne znaci,ne samo zato sto nisu punoljetni,vec postoje i osobe koje su svoju punoljetnost davno prosle..
u zadnje vrijeme gledajuci tv,skoro svaki dan aktuelne su vjesti da je djete ubijeno ili zlostavljano,i to od koga ,od roditelja koji su dovoljno godina strpali u guzicu,a smatraju se zrelim za rodjenje i odgajanje djeteta,
zena i muz sa neki 27 god,napravili djete i to ne samo jedno vec cetvoro djece,i sta se s tom djecom desilo,nasli ih ispod praga zakopane ili u zamrzivacu,a da je to bar jedan slucaj,nekako bi covjek shvatio,al to je vec preslo sve granice...
kazem opet sa 14 nije ok ako rodis,al ako se desi,i vec je kasno za neke promjene,nema druge nego roditi,i ne tvrdim da ce to djete biti perfektno odgojeno,jer perfektno ne postoji,ali slucajeva ima gdje ta djeca prodju bolje nego kod onh roditelja koji imaju 25 i vise u guzici...
to je samo moje misljenje,a svako ima pravo na svoje...
ipak treba sve razmotriti,sve moguce cinjenice i naci neko rijesenje..
znaci ona sa 14 ako odluci da nije spremna djete odgajati,postoje ustanove koje se brinu o takim slucajevima,a isto tako vrijedi i za one od 20 i dalje...
jer tuzno je ovo sto se radi danas...
imam komsinicu jednu kojoj je 30,iz prvog braka gdje je rodila dvoje djece sa 20,kod bivseg covjeka su,i ne vidja ih,medjutim prije 3 godine rodila je jos jedno,u medjuvremenu se opet razvela,i na kraju prije par mjeseci dala je i to djete muzu...sad slobodna ko ptica,a ustvari realno gledajuci,ona je ko "zrela"osoba...
strasno....

Volila bi samo poneku pticicu u toj situaciji vidjeti :)

U jeziku nema kosti opleti pricaj pametuj.. Zivot je kruci od kite cure moje. Uzivajte jos u mladosti svojoj...
Ponekad i koja ostane zalata vrijedi...

Procitajte post od pilenceta kaze sve..

posto sam ja osoba koja nema dlake na jeziku da pucam odmah...

jesminda il vec kako se zoves il koji ti je nick ako si se nameracila svadjati s nekim,neka to budem ja,lako je s njima :D

i nasla si se tu pametovati a nos ne znas obrisati...po tvojim postovima na ovoj i na drugim temama da se slobodno zakljuciti bez obzira na tvoje godine da si ti jos psihicki nezrela ...I DA NE MOZES RODITI BEBU...

ako bi se svadjala,kani se teme,predji na pp,da se porefenamo,jer stvarno se prosipas ovdje na temi,pa nas sramota da te kupimo...

<{POST_SNAPBACK}>

aha hajmo se svadjati..inako mi dosadno na poslu nemam sta radit nebil i ovaj net posto interesantan :D

iskreno... ne znam... mozda im mozes sve kupiti, ali ne mozes kupiti ono vrijeme provedeno sa njima... istina je da danas roditelji puno vise rade, puno manje vremena imaju slobodnog, ali nije stvar u kvantitetu nego u kvalitetu... ono malo vremena sto roditelji imaju slobodnog trebaju iskoristiti kvalitetno...
ni danas kada djeci mozes kupiti milion stvari, ne mozes im i dalje kupiti srecu i zadovoljstvo... to moraju osjetiti ... osjetiti da su voljeni..

<{POST_SNAPBACK}>

danas gledajuci dole kod nas u czinu jedva i da 30% majki radi tako da vecina njih i ima vremena da odgoji dijete i da mu ljubav i vrijeme..sad gledajuci ove majke na zapadu zavisi od osobe do osobe...neke ce raditi i dva posla da bi dijete bilo obuceno cakumpakum i imalo igrice zadnje generacije a neke ce ipak il raditi il ne raditi i ulagati trud u odgoj djece...

"Kad bi stariji imali volje i vremena da posvete malo paznje djeci i omladini, vezali bi ih za sebe tvrdom ljubavlju, i lak Edited by auslanderka zauvjek bosanka

mlade mame=dobre mame
sve oszalo =nebitno ko voli nek izvoli

Mlade mame znaju biti pravo keksiiii :yes:
Sooper je kad ostanu velike meme, a stomak mali, bez strija, ali obratno ne valja.. Pa i kad se desi, opet, to je zivot, sastavni dio, na to se ne moze puno utjecat..

[quote name='Hugolina' post='230517' date='Apr 29 2008, 13:08']Mlade mame znaju biti pravo keksiiii :yes:
Sooper je kad ostanu velike meme, a stomak mali, bez strija, ali obratno ne valja.. Pa i kad se desi, opet, to je zivot, sastavni dio, na to se ne moze puno utjecat..[/quote]

hej vecina zena tokom trudnoce koristi mnoge proizvode za sprecavanje strija ali vecina ih i dobije rijetko koja zena se moze pohvalit da joj nisu nastale strije tokom trudnoce i nakon trudnoce ...

[quote name='Zelka' post='230577' date='Apr 29 2008, 15:32']hej vecina zena tokom trudnoce koristi mnoge proizvode za sprecavanje strija ali vecina ih i dobije rijetko koja zena se moze pohvalit da joj nisu nastale strije tokom trudnoce i nakon trudnoce ...[/quote]

evo ja se hvala Bogu mogu pohvaliti da nisam dobila strija nit imam stomak raspucan ko neke..i nisam koristila nekakve kreme, mozda nekad kad sam se sjetila pa namazala..sa Endijem sam dobro prosla i ako sam bila ko trokrilni ormar :D :lol:

[quote name='Sebina' post='230593' date='Apr 29 2008, 16:29']evo ja se hvala Bogu mogu pohvaliti da nisam dobila strija nit imam stomak raspucan ko neke..i nisam koristila nekakve kreme, mozda nekad kad sam se sjetila pa namazala..sa Endijem sam dobro prosla i ako sam bila ko trokrilni ormar :D :lol:[/quote]

hahhaa ma neam ni ja da kucnem ni jedne strije ni stomak ispucal i bila sam u trudnoci smrsala nenormalno ali de slusajuci svoje fadile :D dobila duplo vise nazad kad sam rodila :D al skida se i to polahko :D hahaha dobro kod mene je isto stvar u tome da nisam nosila bebu svih 9 mjeseci

Zavisi kakav tip koze imas, neka se lakse rasteze, neka teze, kad se osjeti svrbez i da malo kao pecka, dolazi do rastezanja, govoto je i kasnije ostanu strije.. Nem aih fajde ni operirat, jer kirurzi tu kozu, tako reci, samo navuku malo, i opet imas rez poslije tog zahvata, nista se ne poboljsa pohvalno.. Postioje kreme protiv strija, ali to je kao i ono krema protiv bora, zna se kakav im je ucinak. Htjedoh rec, da i pored strija i stomacica i svega, majka je ipak nesto najdivnije na svijetu, a vi koje vec imate djecu znate to, a ja koja o njima sanjam samo pretpostavljam i vec sad nekako osjecam. :D

Hvala Bogu mogu se i ja pohvaliti da ih nemam, ali mazala sam. Ujutro sa kremom a navecer sa uljem od Weleda, prema tome sam ustanovila da je izgleda najvaznije da koza nije suha, jer tad najlakse puca. U trudnoci sam imala jednu normalnu tezinu tj udebljala sam se 14 kg i u prvih dva mjeseca poslije poroda skinula odmah 12kg a tri mjeseca kasnije opet dobila 3kg od kojih sam opet skinula sad dvije, znaci sad treba jos tri kg da skinem da bi bila kao pred trudnocu.
Nesmijem da odrzavam radikalnu dijetu, jer jos dojim, ali pazim se pomalo. <_<

Ehhhh jestel vidjeli-citali sta se desilo u Britaniji...ona mala sto je rodila a otac ima 12 god.
Neznam sta bi rekla na to sve..stvarno ostajem bez teksta...a mala jos nije ni sigurna ko je otac..
pa ce sad drzava platiti test da se ustanovi ko je otac...To je Horror... :o

Pita onaj jedan Reporter malog Tatu kako on misli financirati djete:
Od malog odgovor: "Sta je financiranje?"

pa sta vise reci ljudi na to??? :unsure:

Ja sam za Abortus ako se desi da tako mlada rostane trudna...za mene je sve OK od 18 god pa do 40...!!!
Sve sto je prije ili kasnije nije OK.... <_<

[quote name='Selma' post='313157' date='20.02.2009, 20:50']Ehhhh jestel vidjeli-citali sta se desilo u Britaniji...ona mala sto je rodila a otac ima 12 god.
Neznam sta bi rekla na to sve..stvarno ostajem bez teksta...a mala jos nije ni sigurna ko je otac..
pa ce sad drzava platiti test da se ustanovi ko je otac...To je Horror... :o

Pita onaj jedan Reporter malog Tatu kako on misli financirati djete:
Od malog odgovor: "Sta je financiranje?"

pa sta vise reci ljudi na to??? :unsure:

Ja sam za Abortus ako se desi da tako mlada rostane trudna...za mene je sve OK od 18 god pa do 40...!!!
Sve sto je prije ili kasnije nije OK.... <_<[/quote]
pa to dijete bi po nekom pravilu trebalo finansirati dijed i majka.... to im je isto kao da su dobili sina ili kcer :lol: recemo----

A svasta se nacita ;-)

Ja sam mlada a imam vec dvoje...sretno sam udana i stvarno mogu reci da je sve na svom mjestu ;-)

Nimalo se ne kajem jer sam brzo rodila i jedno i drugo...

Puno vise imam razumjevanja za neke njihove zelje, snove i gluposti nego neke starije mame... Ja uvjek postavim sebe u tu sitauciju i onda razmislim!

Moji decki imaju SVE...i paznju i ljubav i sve sto pozele...i dok je mene nista im nece falit!

Mozda ima i veze sa godinama ali ja misllim da je najvazniji taj neki instinkt kako sa djecom, sta im dopustit, sta im zabranit...kako ih odgajat ;-)

Poznam dosta starijih zena koji nemaju pojma od svoje djece i tacno se moze posmatrati kako ta djeca idu pogresnim putem...jer ne znaju drugacije...jer im roditelji ne znaju drugacije ;-(

Tako mlado nije spremno za materinstvo...
pa od 15, 16 godina to je još dijete i po mom mišljenju je to prerano

Mislim da je rano sa 15-16 godina, poslije punoljetnosti ne vidim nista lose u tome ...

[i]Svaka zena moze da rodi ali svaka zena ne moze da bude majka :)
[/i]

Godine sto se tice odgajanja djeteta i ostalog ne igraju veliku ulogu jer ima mladih majki koje bolje odgoje i bolje cuvaju dijete nego neka zena koja je po godinama puno zrelija.
  • Upvote 2

Nisu svi ljudi isti, neka djevojka sazrije s 16, a nekoj i s 20 godina puse kroz glavu (rijeci moje mame)...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

U biti danas je najlakse roditi dijete, ali treba to dijete izvesti na pravi put i stvoriti ljudinu od njega...a kako ce neko to uraditi, ako nije ni on odrastao...

Evo imam primjer moja skolsa mlada se udala, mlada rodila, dosadilo joj to sve skupa...razvela se i digla hodati...niko joj za kraj uhvatiti...najvise to dijete ispasta...sto znaci....odrasti, ishodaj se, izvileni (ako je potrebno) i kad se skrasis neka to bude to...ali opet svak to vidi drukcije...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

[quote name='selma90' date='26 September 2010 - 17:44 ' timestamp='1285515861' post='398422']
Mislim da je rano sa 15-16 godina, poslije punoljetnosti ne vidim nista lose u tome ...

[i][b]Svaka zena moze da rodi ali svaka zena ne moze da bude majka[/b] :)
[/i]

Godine sto se tice odgajanja djeteta i ostalog ne igraju veliku ulogu jer ima mladih majki koje bolje odgoje i bolje cuvaju dijete nego neka zena koja je po godinama puno zrelija.
[/quote]

Upravo tako, roditi ne znači da si majka u onom pravom smislu, kad je potrebno djetetu pru

Meni je nekad bila mlada mama i sa 25 :D
Uvijek imala na umu fax, posao i sl. Al kad skontam malo, ipak nije to najbitnije, bolje imati dobro odgojeno dijete, i da dijete ima mamu uz sebe, nego neki magisterij il doktorat i sl. Valjda godine cine svoje, pa i ja drugacije razmisljam.

mlade mame; nije lako biti mama jer mama mora biti spremna da bude mama

a a gdje su tate imal njih

[quote name='veritas' date='26 September 2010 - 23:12 ' timestamp='1285539122' post='398493']
Meni je nekad bila mlada mama i sa 25 :D
Uvijek imala na umu fax, posao i sl. Al kad skontam malo, ipak nije to najbitnije, bolje imati dobro odgojeno dijete, i da dijete ima mamu uz sebe, nego neki magisterij il doktorat i sl. Valjda godine cine svoje, pa i ja drugacije razmisljam.
[/quote]

pa nije najbitnije,vazno jest ali da je najbitnije u zivotu nije, ja planiram i pored djeteta ovdje nastaviti ono sto sam naumila da zavrsim, mislim cak da ce mi dijete pomoci da to zavrsim cim prije jer necu imati vremena na pretek pa da uvijek govorim sutra cu uciti i bla bla :D ...