Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mlade Mame

Recommended Posts

znaci ako moze s 14 finacirati moze i majka bit  :blink:  a koja to moze?
al ako ne moze onda nek jos saceka,mislim da nijedna ta cura od 14 ne ostane trudna sto to zeli vec zato sto se to "desi"  ;)
prvo nisam promjenila prezime zato sto to nije muslimanski obicaj ;)
drugo ne smatram se velikom vjernicom
trece ja ne mogu shvatiti da neko moze tako mirno reci nek rodi u 14god i da mu dijete bude seksualno aktivno u tim god
cetvrto ako Bog da i budem majka ne vazno bilo musko il zensko koje je odgojeno onako da poznaje i razaznaje sta je dobro a sta lose moguce je da se to i ne dogodi,ja znam sta je pubertet i da tad djeca nisu sva svoja (da tako kazem)
peto nedaj Boze da moja i pomisli na hansa..ako hans hoce preci na Islam i zvati se Hasan nema problema ;)
i sesto ako neko misli i zeli bit seksualno aktivan prvo neka pomisli da je to grijeh drugo ako vec radi nek malo i misli o posljedicama a ne "desilo se"sta cemo...

<{POST_SNAPBACK}>

ali ne zaboravi da si i ti nekad imala 14 godina... i da ti tad treba neko da te "vodi"... dakle moras paziti na odgoj svoje djece ... ne mozes ti ocekivati da ce ono bas odmah sa 14 razmisljati trezveno...

mislim da mlade mame nisu bas toliko dobre za odgoj djece jer ni one same nisu toliko zrele,vidim mnogo toga ovdje da stvarno prerano hvata pubertet i da se djecii mnogo toga pusti pa poslije kad roditelj svati da je pogrijesio negdje u odgoju ili popustanju nastaju problemi,..a ako mu nepopusti u necem misli da ce to djete patit, a naucili su im toliko kupovat samo sto to djeca nista necjene,i postaju sve zivcanija sa tako malo godina jer sve imaju,za nista se nebore,,,i to je odraz roditeljskog odgajanja..

ali ne zaboravi da si i ti nekad imala 14 godina... i da ti tad treba neko da te "vodi"... dakle moras paziti na odgoj svoje djece ... ne mozes ti ocekivati da ce ono bas odmah sa 14 razmisljati trezveno...

<{POST_SNAPBACK}>

to je normalno zato imaju djeca roditelje...mozda ne sva oba al jednog imaju..pih ja kad se sjetim svojih 14 letjele granate...jednostavno djeca u tim godinama prije nekih 10-15god jednostavno su drugacije razmisljala al danas je sve dosta drugacije pa je i zato danas jako tesko biti roditelj.

to je normalno zato imaju djeca roditelje...mozda ne sva oba al jednog imaju..pih ja kad se sjetim svojih 14 letjele granate...jednostavno djeca u tim godinama prije nekih 10-15god jednostavno su drugacije razmisljala al danas je sve dosta drugacije pa je i zato danas jako tesko biti roditelj.

<{POST_SNAPBACK}>

a gledaj... ne bih ja to tako gledao... nemoj misliti da ti protivrjecim ili nesto...
ali ipak mislim da je danas jednako tesko biti roditelj kao sto je bilo i tada ... nisam pristalica onoga da su kao prije djeca bila pametnija, da je sve bilo bolje i slicno.... danas djeca odrastaju u takvom okruzenju u kakvom odrastaju... i mislim da samo roditelji trebaju uloziti vise truda...

ne znam djeca unazad 10god meni nekako drugacija izgledaju,mozda zato sto danas se danas djetetu sve moze kupiti..ko sto kaze jedan covjek danas u bosni djete ne mozes ni sa cim vise ni obradovati jer ta djeca imaju sve (normalno da postoje i oni koji nemaju tu srecu)

ne znam djeca unazad 10god meni nekako drugacija izgledaju,mozda zato sto danas se danas djetetu sve moze kupiti..ko sto kaze jedan covjek danas u bosni djete ne mozes ni sa cim vise  ni obradovati jer ta djeca imaju sve (normalno da postoje i oni koji nemaju tu srecu)

<{POST_SNAPBACK}>

iskreno... ne znam... mozda im mozes sve kupiti, ali ne mozes kupiti ono vrijeme provedeno sa njima... istina je da danas roditelji puno vise rade, puno manje vremena imaju slobodnog, ali nije stvar u kvantitetu nego u kvalitetu... ono malo vremena sto roditelji imaju slobodnog trebaju iskoristiti kvalitetno...
ni danas kada djeci mozes kupiti milion stvari, ne mozes im i dalje kupiti srecu i zadovoljstvo... to moraju osjetiti ... osjetiti da su voljeni..

vidi se da nam je forumasica jako mlada :D

<{POST_SNAPBACK}>

ma ne to je podpuno normalno ovdje u austriji da radjaju djeca djecu...

za mene nije ok kad rodi sa 14 ali stas ako je roditelji nisi odgojili kako treba nek cuvaju i unce :D

sad ce reci da pametujem...

teza jedan...udala se mlada,dok joj je puhalo kroz glavu,on obecao zvijezde i nebo,ona popusila foru,ostala trudna,poceli problemi,dosla mami i babi,upitno jhe da je prime,posto je u visokom stadiju graviditeta ne moze pobaciti i rodi...

teza dva...rano stupanje u sexualne odnose,a to uzelo maha,a nit imaju pojma o kontracepciji i tim gurackama,ostanu trudne,on obeca da ce je ozeniti,sto se u vecini slucajeva ne desi,pa rodi i da bebu u dom...

konkluzija...bitan je odgoj,narocito zenske djece.jer u ovim slucajevima kad su mlade male u vecini slucajeva djeca ta ispastaju koja se rode iz svega toga,jer one nisu psihicki zrele da podizu to dijete i onda ono bude izlozeno milosti i nemilosti vremenu i svemu i svima koji ga okruzuju.i odrasta pod pecatom da je njegova mama mlada,da mu je otac neki tamo...

sad ocekujem da mi pocnu predavanja :D

ove cure se samo prave hodzince po netu
a mole boga da im neko prsten natakne

**bo te cufta
lako je na netu pametovati
sto ne pametujete vasim
mamicama koje su vas rodile
sa 15-18 OPSSSS

ove cure se samo prave hodzince po netu
a mole boga da im neko prsten natakne

**bo te cufta
lako je na netu pametovati
sto ne pametujete vasim
mamicama koje su vas rodile
sa 15-18  OPSSSS

<{POST_SNAPBACK}>

Prvo tvoje psovanje hrane govori sve o tebi....

Druga stvar iako opet ne podrzavam da djevojcice radjaju, drugacija je situacija bila prije 40, 50 godina i kada su oboje bili skupa u tome iako jos premladi, a drugacije je kad ona danas sa svojih 15 ima dijete za vratom... a i ona je sama jos dijete...
ipak mi smo u 21. vijeku i treba da napredujemo a ne nazadujemo...

treca stvar ovdje se niko ne pravi hodzinica vec samo iznosimo svoja misljenja i niko ih ne moze zabraniti... a ti jos manje.... to za natakinjanje prstena ne zelim uopste komentarisati jer nema nikakve veze sa temom... hajd farvel ;)

ahaaa nane okejjj
sorry nisam znala
da nekima nije dozvoljeno
reci svoje misljenje

a bilo tad bilo sad il kad
nema veze sa tim
niko njih nije natjero da se
udaju

pa kad je idealno za zenu da radja gledano s medicinske strane?

pa kad je idealno za zenu da radja gledano s medicinske strane?

<{POST_SNAPBACK}>

gledano sa medicinske strane tj po zdravlje zene bolje ( gledano organski zdravlje a prije svega psihicki ) po nekakvim studijama ovisi od mnogih faktora recimo nekih gore vec navedenih koji se odnose na psihicku stabilnost zene sa cisto organskog stajalista zena moze ostati trudna vec sa prvom menstruacijom znaci nekih 12 godina sto ne znaci da su to najbolje godine za dobiti djete , uzimajuci obje tacke gledista najbolje godine su od 25-35 ispod 25 psihicki zene lako obole i ima ih veci broj zena gdje iz nekoga straha dobiju depresiju ali isto tako i poslije 35 tu vec i sa organskog stajalista za zene moze biti problema u svakom slucaju manji broj raka dojke imaju zene koje rode ranije i koje doje djecu ali na kraju krajeva svaka bolest opet ima vise faktora zato mlade mame nemojte se puno s tim tjesiti ;)

Eto da i ja brzo sta kazem, nisam ni ja za to da djaca radjaju djecu!!

Nijedna aman bas nijedna nije zrela i te pameti da odgaja i radja djete od 16 Godina, i briga me ako sad ko kaze da ima izuzetaka, nema jih!!! I napr. te curice sto rode take mlade djecu su u mojim ocima blentave, gledam ovako nekad na Talkshow i kad kazu: Nikad nebi ocistila, zrela sam, nije mi stalo do izlaska, osjcam se spremna i te take budalestine,!!!!

Ali ako cujes komentar od Zene starije koja je napr rodila sa 16 djete sve i jedna kaze da bi stime trebala cekati posto nije imala nikakvu mladosti!!!!

Et, sve jedna laze kad bi rekla da je spremna za djete sa 16 Godina!!!

Ja nisam za to!!! ;)

ma zna ispisat pola podforuma lj s z s pet rijeci u recenici i frajerica...et samog dokaza da jednostavno neke osobe ne razmisljaju o onom sta pisu nego samo natipkaju i dalje idu...
nek rodi s 14 al nek ga hrani a cime jadna ne bila cime??

ta osoba je u tim god jos u osnovnoj skoli.. kakvo ona obrazovanje i gdje ona kao dijete moze da radi...

al nek ona rodi..to je bit svega

<{POST_SNAPBACK}>

malo ce grubo ispast..al ako je vec toliko obrazovana pa da zna djete napraviti u osnovnoj skoli..sorry al onda nek ga bas i rodi..

djecija posla...

ja ne znam kako vi imate zivaca prepucavati se i pisati gluposti,ako vec nemate pojma sta napisati na datu temu nemojte dzaba iskoristavat dragocjeni prostor onima koji imaju koju pametnu...

medicinski gledano zena tj djevojka moze ostati trudna dok dobije prvu menstruaciju,sto je i dalila rekla,al ona je u nemogucnosti da tu trudnocu iznese do kraja zbog nerazvijenosti genitalnih organa,prvenstveno materice,gdje se fetus razvija...

najbolje godine za radjanje su od 18-39 kada je mogucnost od spontanog pobacaja najmanja...

poslije 39,postoji mogucnost,da se beba rodi sa raznim anomalijama,il da ne bude sposobno za zivot,il da umre pri porodu,a u manjim slucajevima i majka...

da rezimiram...nemojte se zaletiti,jer roditeljstvo tj majcinstvo nije mala stvar...

podpisujem svaka cast  ;)
pod prvo da nije obicaj kod muslimana promjenit prezime
to prvi put cujem  :lol:

Drugo svi mozda mislimo ajjjj pa kakoje to imati 14 recimo sad taj broj kad ga vec uzimate..............jos sam kod mame i babe i sacu sa 14 da rodim djete............mozda to name zvuci glupo...........al budite realni da godine ne cine osobu...vec kakva je osoba sama od sebe i koliko je spremna ........ mozda je 14 mali broj al to neznaci da neko nemoze da rodi kao sto  moze cim udje u purpetet a isto sam od sebe kao osoba mozda je spremna..........jer ona kad porodi to djete ona se promjeni nije vise djete od 14 vec je majka i tako se osjeca....isto ko kad udjes u purpetet odma se insan promjeni..valjda to sami znamo..............

budite realni da ima vise od pola cura, ne kompletno muslimanki vec samo nasi bosanski koje znaju i razvijaju pite sa svojim 10,11 godina dok pola od nas sa 20,21 neznamo je ni za misati kako treba..................tako da je vrlo smjesno i glupo reci da godine cine covjeka...a i glupo je otome raspravljati kad to svi sami znamo da ima ljudi sa 30 djete u glavi a djete sa 10 covjek u glavi.....samo sto se vidi da je mnogima danas tesko biti iskren i realen....

<{POST_SNAPBACK}>

odakle da pocnem :blink: eh ovako

prvo kaze se pubertet a inace to ti je vremensko razdoblje (proces) u covjekovu zivotu, u kojem do tada spolno nedozreli djecaci i djevojcice prolaze kroz promjene nakon kojih je tijelo spolno sposobno za reprodukciju i fizicko sazrijevanje.Osim tjelesnih promjena, dolazi i do psihickog sazrijevanja taj proces je adolescencija, koja se ne desava istovremeno sa fizickim sazrijevanjem, nego pubertet zavrsi prije 20. godine, a psihicko sazrijevanje rijetko zavrsi prije 20. godine. A sa ovim sam htjela reci da ako je neko fizicki sposoban da rodi sa 14 godina nije psihicki jer psihicko sazrijevanje traje duze od fizickog ;)

Ona je draga moja ako ga rodi sa 14 opet djete od 14 koje je rodilo djete a nista drugo. Ne cini je to sto rodi djete psihicki stabilnijom :D.Ne mjenja to njenu psihu, moze on izigravati mamu 2 mjeseca i kad se djete prvi put razboli nece znati sta ce sa njim sto je logicki jer jos nije dorasla da se o sebi brine kamo li o malom bebachu.

Biti sposoban razviti pitu i odgajati djete su totalno dvije razlicite stvari koje se ni u kom slucaju ne mogu povezati. Ti ako imas 21 godinu a ne znas razviti pitu to je samo dokaz tvoje ljenosti i ne zanimanja da naucis, a sto tamo neka djevojcica zna sa 10 to je zato sto ju je mama naucila i zato sto je to zanima. To zaista nema nikakve veze sa odgajanjem djeteta i to ne mozes porediti.
Ne trebas biti psihicki sposoban razviti pitu nego uporan i imati obje ruke cak ti ni mozak za to ne treba :lol:
I jos ovosto kazes za razmisljanje istina je da ja sa 15 mogu biti pametnija u nekih segmetina i bolja od nekog sa 20 ali ne u svim znaci opet sam ja djete koje je zeljno igre veselja, a ne zena spremna za bracnu zajednicu, radjanje djeteta i tome slicno. A slazem se da ima nekih sa 20, 30 godina a djeca u glavi to su za mene recimo priglupi ljudi :D, a ti si zivi dokaz da takvo nesto postoji :rolleyes:

ne vrijedjam ja tebe nego kako ti negdje rece iznosim samo svoje misljenje..

Draga Jesminda covjek koji ima 30 godina a u glavi samo 10 je nazalost psihicki bolesna osoba, koja ne moze sama da se brine o sebi. Godine igraju veliku ulogu a to je iskustvo, bas sto se tice djece, ona koja sa 14 rodi djete kako ce ga odgojiti ako i sama ona nije odgojena.
Ona MOZE roditi ali odgojiti je jedno sasvim drugo pitanje, jos sa 14 si u pubertetu i mi svi znamo kakav je pubertet, bilo to kod muskih ili zenski. Takva curica samo moze imati srece ako je roditelji podrzavaju, jer od oca tog djeteta nema nikakve koristi ako on sam ima 15 godina. Prvo financijski ne mogu sebe odrzavati a kamoli djete, poslije financije dolazi psiha, itd.

Nemora da znaci ako znas pitu napraviti da si odmah zreo, ako su se nase nane ili majke mlade udavale, one nisu poznavale drugi zivot, kod svojih su pravile pite i kopale, pa su se udale mlade i isti posao radile i jos djecu radjale, one nista vise nisu poznavale. Tad je sve bilo drugacije.

ti previse ides na google :D

a vredjati me mozes samo smjehom
jer ija samo kazem svoje misljenje
ako neko sa 30 godina moze biti balavac u glavi..sto onda neko sa 14 nemoze biti majka............eto sad reci da nije tako kad jes...............jer ima ih dosta danas mali majki a imas djece sa 30...........
najzad glupo je raspravljati o nekim stvarima koje se desavaju prirodno a ne planski...............mozemo mi svi pametovati po netu a mozemo se sutra i udati i majke postati...........jel mali je broj oni nasi koje su docekale 25,30...to i nije u nasem obicaju tako kasno se udavati..........a to majke sa 14,15 ima ih po njemackoj i okolini....a kodnas je to bilo nekad davno i nedesava se tako cesto danas.............

Draga Jesminda covjek koji ima 30 godina a u glavi samo 10 je nazalost psihicki bolesna osoba, koja ne moze sama da se brine o sebi. Godine igraju veliku ulogu a to je iskustvo, bas sto se tice djece, ona koja sa 14 rodi djete kako ce ga odgojiti ako i sama ona nije odgojena.
Ona MOZE roditi ali odgojiti je jedno sasvim drugo pitanje, jos sa 14 si u pubertetu i mi svi znamo kakav je pubertet, bilo to kod muskih ili zenski. Takva curica samo moze imati srece ako je roditelji podrzavaju, jer od oca tog djeteta nema nikakve koristi ako on sam ima 15 godina. Prvo financijski ne mogu sebe odrzavati a kamoli djete, poslije financije dolazi psiha, itd.

Nemora da znaci ako znas pitu napraviti da si odmah zreo, ako su se nase nane ili majke mlade udavale, one nisu poznavale drugi zivot, kod svojih su pravile pite i kopale, pa su se udale mlade i isti posao radile i jos djecu radjale, one nista vise nisu poznavale. Tad je sve bilo drugacije.

<{POST_SNAPBACK}>

OKEJ RAZUMJEMTE....ali ja poznajem dosta raje koji su mladi godina a zreli su a poznajem dosta koji imaju 30 a jos su djete u glavi..znaci ja bi trebala takima reci da su bolestni???? eto samo me to zanima..kako gledati na nekog i kako mozemo osudit necem vrijeme kad nas ima u godinama razliciti??? Edited by auslanderka zauvjek bosanka

ti previse ides na google  :D

ako neko sa 30 godina moze biti balavac u glavi..sto onda neko sa 14 nemoze biti majka............eto sad reci da nije tako kad jes...............jer ima ih dosta danas mali majki a imas djece sa 30...........
najzad glupo je raspravljati o nekim stvarima koje se desavaju prirodno a ne planski...............mozemo mi svi pametovati po netu a mozemo se sutra i udati i majke postati...........jel mali je broj oni nasi koje su docekale 25,30...to i nije u nasem obicaju tako kasno se udavati..........a to majke sa 14,15 ima ih po njemackoj i okolini....a kodnas je to bilo nekad davno i nedesava se tako cesto danas.............

<{POST_SNAPBACK}>

Samo cu reci da ga bar ti koristis koliko i ja mozda nebi valjaja nebuloze.. Draga moja ne zna se ni gdje rijesis ni gdje vezes udaras ko maksim po diviziji al hajd necu vise komentarisat ne vodi nigdje...

ti previse ides na google  :D

<{POST_SNAPBACK}>

dobro ...
ja imam 19 godina... hmm... moja cura ima 16 .... 'ajmo mi napravit' dijete... hmm... pa mislim koliko god ja zreo bio, koliko god na svijet gledao ocima osobe od 40 godina (sto ne gledam) ja nisam spreman da imam dijete, a pogotovo djevojka od 16 ili jos gore sto ti kazes 14 ili 15 godina. Pa Boze dragi ja jos uvijek svako jutro sebi kupujem kruh od dinara za koji moji mama i tata rade od 8 do 8 svaki dan. I sad bih ja trebao misliti da sam zreo i reci da su djeca velika zivotna sreca i ici "praviti" sebi djecu ??? mislim wtf. daj malo razmisli ... pa ne znam kako da sam ja psihofizicki razvijen ili "napredan" za svoje godine :D odgajati jedno ljudsko bice je nesto za sto mi sigurno treba jos cca 10 godina iskustva, ucenja, rada, zaradjivanja i osiguravanja uvjeta za to. Nekad davno su se zene udavale u 17-18 i tada i radjale... sa fizickog stanovista je to svakako ok, ali nekad su obitelji zivjele skupa... nekad bi u jednoj kuci zvijelo 10 i vise ljudi, danas nije tako. Danas si prepusten sam sebi htjela ti to priznati ili ne... I to nema veze sa tim koliki je neko "balavac u glavi" ili ne. To ima veze samo sa tim da ti ne mozes odgajati dijete za 20 maraka koje ce ti tata ili mama gurnuti u dzep svako jutro. Zato radje potrosi taj novac i popij kakav fin caj, kupi sebi novine, skoluj se i budi pametan u tome sta radis jer igrati se roditeljstvo nije igra.