Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Mlade Mame

Recommended Posts

Ja mislim da je nije OK ako mlada cura rodi dijete s 15,16,... godina...

jer mnoge zatim zaborave skolu itd., i ne trude se dalje nastaviti, sta vi mislite o tome?

da u tim godinama normalno da nije okej, al ako je udana od 18 godina i dobije djecu odma men je to okej...

ja znam jednu sto ima 24 godine i ima vec poveliko dijete, ali zenska je grom :D rijetko koja se cura moze uporediti s njom... hmm, nije preporucljivo razmisljati o njoj :D

hehe sa 18 je bolje jel Ina ???
za moj pojam cura u toj dobi nije zrela da razmislja kako treba sta ce od svoga zivota da radi a pogotovo o necijem drugom, kako god bilo isla ona i dalje u skolu ili ne... uzmite samo primjer kako se to ranije radilo nane nam se sa 15 godina udavale rode toliko djece da ne zna ni ona koliko ih ima a nekamoli da razmislja sta to djete treba samo kaze neka ga ima on svoju nafaku ;)

hehe sa 18 je bolje jel Ina ???
za moj pojam cura u toj dobi nije zrela da razmislja kako treba sta ce od svoga zivota da radi a pogotovo o necijem drugom, kako god bilo isla ona i dalje u skolu ili ne... uzmite samo rpimjer kako se to ranije radilo nane nam se sa 15 godina udavale rode toliko djece da ne zna ni ona koliko ih ima a nekamoli da razmislja sta to djete treba samo kaze neka ga ima on svoju nafaku ;)

<{POST_SNAPBACK}>

klap, klap, klap...
Ja mislim prvo da djecu ne treba imati sve do trenutka dok ne budes sposoban da se sam brines o njima, odnosno podizes i odgajas, licno ne zelim sutra da mi neko odgaja dijete, zasto sam ga onda rodila?
Sa 18, 19, ma i sa 23-24 mi je ludost roditi, mozda ce se sad neko pobuniti ali mislim da cure(zene) sa toliko godina treba da malo budu slobodne, odnosno nemaju obaveza da prozive zivot, da bi sutra mogle pruziti kvalitetniji zivot svom djetetu, a ne da je izfrustrirana od svega sto je docekalo u zivotu pa se onda istresa na dijete...
Glupost mi je i kad se uzmu i odmah naredaju djece a ni njih dvoje jos se nisu upoznali kako treba, mislim da bi u braku trebala se napraviti pauza bar od godinu dana najmanje pa onda razmisljati o djeci...

hehe slazem se lady :)
al ima njih brdo koje se udaju tako mlade i onda daj mama ili babo za stan daj pare za hranu , nije cojk jos nasao posao ili nije dobio platu daj babo za skolarinu ako se skola al malo je njih koje nastave poslije :) itd...

hehe slazem se lady :)
al ima njih brdo koje se udaju tako mlade i onda daj mama ili babo za stan daj pare za hranu , nije cojk jos nasao posao ili nije dobio platu daj babo za skolarinu ako se skola al malo je njih koje nastave poslije :) itd...

<{POST_SNAPBACK}>

ne znam, ja mislim da se u bosni ipak parovi teze odlucuju za brak, bas zbog materijalne situacije, a da ne pricam o djeci... mozda grijesim... ali ja bas poznajem par, studiraju obadvoje ona je sad diplomirala na jednom faxu, apsolvent je na drugom, on je isto apsolvent... dugo vec hodaju,mislim oko 9 godina, ali kazu i sami uzeli bi se samo da su materijalno malo jaci, ali evo hvala Bogu ove godine im je svanulo, tako da ce i od toga nesto biti....

stoji to sve sto ti kazes i to dvoje ajde sto se oni uzmu ok je al vidis da kontaju neke stvari i nece da budu neodgovorni a vjerovatno imaju vise od 24 godine ali ipak ima njih veci broj jos kad smo isli u srednju desavalo se da se cure udaju iz skole i rade to jos i danas a ne razmislaju kome ce na teret jer valja danas jesti ne racunajuci ostalo ;)

Guest _Doctore

ma o djeci se ne razmislja prije 25 ... tad se i drukcije razmislja i sve

Ma lako je sa punih jasala hrzati... Pa i ja da sam ostala sa 16 god trudna i ja bi ga rodila... Ja sam ponosna mama... A jos veci ponos je kad nekom kazem da m i je to sin, npr nekom frajeru a on meni ma daj sta se foliras cije si uzela od dajdze tetke.. :D

Drugo ko se nije nalazio utakvoj situaciji nezna i nema pojma sta je to...

Sad kad je ko zreo, hjad ga znaj...

I te rane mame su od boga nagradjenje stom djecom. Sda zasto je to tako? Niko nemoze reci. AL svaka mama moze najbolje za djete uciniti i uraditi. Moja kolegica ima 25 god njena kcerka starija ce na ljeto 10 napuniti. Mama je koka i po i izgleda joj kao sestra....I super je mama...

Sta vi mislite da su ove starije mame bolje mame????

Koliko godina je imala ona u zenici sto svoju kcerkicu ubi???? Ne 16 ne 17 nego je zrela i formirana licnost bila!!!

Neke stvari su od boga u nemogu se promjeniti.. Znam samo da svojoj kcerki nikad ledja nebi okrenula kad bi ostala trudna u tim godinama. A isto tako sin kad bi nekoj curi djete napravio, e bom bi se moro i brinuti....

ako tako budes djetatu pricala eci ne ocekuj nista od njega vec da se brines financijski za njega dok si ziva ;)
fino je to sve imati djecu i te stvari obitelj , al prije svega treba prokontati jel ti to djetetu mozes pruziti ono sto mu treba nije samo ljubav u pitanju , jer kad je neko sa 16 mama , prvo nema ona pare da djete odgaja vec je i ona i djete na grbaci roditelja , to ja sebi nebi dopustila a to da neko moze biti u tim godinama super mama ok je ;) al djete treba puno vise od toga...

ako tako budes djetatu pricala eci ne ocekuj nista od njega vec da se brines financijski za njega dok si ziva ;)
fino je to sve imati djecu i te stvari obitelj , al prije svega treba prokontati jel ti to djetetu mozes pruziti ono sto mu treba nije samo ljubav u pitanju , jer kad je neko sa 16 mama , prvo nema ona pare da djete odgaja vec je i ona i djete na grbaci roditelja , to ja sebi nebi dopustila a to da neko moze biti u tim godinama super mama ok je ;) al djete treba puno vise od toga...

<{POST_SNAPBACK}>

Joj zenska kad rodis pricacemo. ja imam sina, znas kad nebi stala iz anjega. Kad bi bio manijak malteretiro svoju zenu. Siladzija i pedofil.. zenska glavo djete se toliko voli da se stim nista mjeriti nemoze da mu zatrebaju moje oci dala bi mu ih, da mu zatreba moje srce tu je.. A to kako ja njemu pricam, nesikiraj se. Iako je vec veliki kad vrisnem i kad ja pricam pisne u gace vjeruj meni!! I znam kako da se ponasa, i ponosna sam na to jer se razlikuje od druge djece... To je moj sin!

Nebojim se nikakve buducnosti vezane za njega...

A imacu ja ako bog da i kcer, isto joj se pise ko njemu...

Sa djetetom se nista izmjesalo nije... Halooo.. Ja znam da sam na pravom putu, i da cu uvijek iza svog djeteta stati, osim kad bi radio gore navedene stvari...

recu samo mozes ti sad pricati kad si se nekako snasla ali da si imala onda birati sigurno bi birala ono lakse ;) jer kad je djete tu onda nemas sta vec snadji se kako znas :)

Eci sve je to uredu sto ti kazes da ces stati iza njega, itd.,itd.
Ali imamo svi pravo da izrazimo svoje misljenje, moje je da djevojcica od 15 nikad nece moci da razmislja i nece biti u stanju da podrzi svoje dijete kao neka sto je sa 25 rodila, jer ona nije materijalno osigurana, pa nadalje...
Spominjes kako su te mame ribe... Mogu se sa tobom kladiti da ce se ta njena kcerka nje kroz 5 godina poceti sramiti, jer joj se mati ponasa kao tinejdzerka a ne odrasla osoba... A zasto tako, e upravo jer je svoje tinejdzerske godine izgubila podizuci nju i hoce sad da to nadoknadi, ali fazon je sto to nikad uspjeti nece i tako ce se ponasati mozda do kraja zivota....

recu samo mozes ti sad pricati kad si se nekako snasla ali da si imala onda birati sigurno bi birala ono lakse ;) jer kad je djete tu onda nemas sta vec snadji se kako znas :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ja svog sina da nisam rodila sad nebi ziva bila.. Ja sam ga htjela i 100% je moj wunschkind..On je moj eleksir zivota bio i dan danas osto. On je meni zivot i nadu i volju za svim vratio nazad...AL to neznaci da je razmazeno deriste koje se za svaku sitnicu dernja i place. I koje nezna kako da se ponasa i sta je kultura..
Dalila sve se moze kad se hoce..
Imala sam dvije mogucnosti tad. Da ga ocistim ili da ga rodim... Nikad nisam dolazila u to da moram razmisljati kako cu da odlucim...

I da se vrati vrijeme nazad, opet bi se odlucila z a njega i opet bi ostala trudna i opet ga rodila i na isti nacin odgojila!!!

Al oko moj zivotni put vi nemozete razumiti, jer niste bile u toj situaciji...
SVe se moze kad se hoce...Sve

PS. I moj sin nije nepozeljna trudnoca, ja sam ga zelila i bogu fala rodila :)

Lady a sta ako se desi. Sta ces ubiti je'?????? Natjerati je da se ocisti???
Et kako bi ti reagovala kad bi tvoja kcerka dosla kuci i rekla mam ja sam trudna?

ja sad ne mogu pricati o tvojoj situaciji jer mi nije poznato ali u svakom slucaju mislim da je toj djeci od 16 godina djete nepotrebno .
I sad izvini nebi da se mjesam ali gore si napisala da se mali upiski kad ti vrisnes i kad pricas mislim da ni to nije neki jak nacin odgoja .

ja sad ne mogu pricati o tvojoj situaciji jer mi nije poznato ali u svakom slucaju mislim da je toj djeci od 16 godina djete nepotrebno .
I sad izvini nebi da se mjesam ali gore si napisala da se moli upiski kad ti vrisnes i kad pricas mislim da ni to nije neki jak nacin odgoja .

<{POST_SNAPBACK}>

Upoznaces ga!! Hocu da kazem da se zna koje gazda u kuci. Isto tako ja znam o cemu pricam, al ti o djeci bas i pojma nekog nemas...
I ako stim hoces da kazes da ja svoje djete zlostavljam zaobidji me molim te stim komentarima, jer nezelim uci u konflikte..
SVe u svemu ako bi svoje djete podrzala, sta je u tome lose???

Lako je reci neide, i pljahanti na dupe..

Moje djete je djete primjera za mnoge!! U ponasanju, prici u svemu..I ja znam da sam ja to postigla kod njega, da sam ga ja napravil tome sta jes!! I ponosna sam majka..

slusaj eci ja kad bih bila u situaciji da sam trudna sihurno bi rodila ali stvar teme je upravo postati mama sa 16 svojom voljom jel jer se cure mahom u toj dobi udaju , de mi reci bil ti svojoj kceri to savjetovala ili nesto drugo kad ti djete moze birati???

slusaj eci ja kad bih bila u situaciji da sam trudna sihurno bi rodila ali stvar teme je upravo postati mama sa 16 svojom voljom jel jer se cure mahom u toj dobi udaju , de mi reci bil ti svojoj kceri to savjetovala ili nesto drugo kad ti djete moze birati???

<{POST_SNAPBACK}>

Bi joj savjetovala da zagrije guzom stolicu i da uci. Da se skoluje. I da tri puta razmisli.. AL ako se vec desi, imala bi podrsku od mene 100%...
Ne samo kcerki nego i sinu. Znace sta je zastita i znace kako da na njezniji pol pripazi..

Znas neku odgovornostimamo i mi majke za daljnu buducnost!!

pa et vidis ;) i kao svaka majka savjetovala bi joj valjda da joj je rano sa 16 uopste petlajti sa muskarcima sto znaci nebi imala belaja ako je djete odgojeno kako treba ;) al u Bosni je takva situacija da ta djeca ne kontaju o buducnosti nego o nekom modernom provodu mladosti ;)

pa et vidis ;) i kao svaka majka savjetovala bi joj valjda da joj je rano sa 16 uopste petlajti sa muskarcima sto znaci nebi imala belaja ako je djete odgojeno kako treba ;) al u Bosni je takva situacija da ta djeca ne kontaju o buducnosti nego o nekom modernom provodu mladosti ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Znas nekad nam dragi bog odredi cudne puteve i dogadjaje u zivotu. Tako da mi obicni smrtnici mozemo do nekle utjecati na nas zivot. A ono sto je propisano to ce doci na vrijeme. :)

Al sta ako se desi ostane trudna i zeli zadrzati bebu?? Sta onda??

<{POST_SNAPBACK}>

ali zato o tome treba ranije razmisljati ako se budu u zajednici cuvali nece biti belaja ;) ali kako kod nas stvari stoje cure imaju odnose sa 16 mada nema pojma sta radi niti ima neko znanje o tome sta moze napraviti , cime se moze zaraziti tek kad stvar bude onda zna sta je uradila .

Al sta ako se desi ostane trudna i zeli zadrzati bebu?? Sta onda??

<{POST_SNAPBACK}>

Poleg kontracepcije koja je sad dostupna svima,poleg tolikih predavanja o bolestima o trudno